Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 1:03 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

pasia251 pisze:
a ja bym rozróżniła te nastolatki, które zaliczyły wpadkę - bo niedouczone i głupie, od tych, które uważały, że są dorosłe i gotowe i zaszły w ciążę specjalnie...

w moim srodowisku sa i takie i takie. Statystycznie nie ma róznicy, bo i tu i tam zwiazki sie porozpadały w wiekszosci przypadków.

Nie sądze zeby w wieku 16 lat dziewczyna była swiadoma do konca swojej decyzji.
Ja zawsze chciałam zostać matką, nawet jak miałam 16 lat, to wiedziałam, ze bede miała dzieci, ale miałam swiadomosc, ze dziecko to odpowiedzialnosc. To już nie zabawa w dom, ale szkoła życia i "uwiązanie' do konca życia.
Psa to mogę sobie oddać jak mi sie znudzi (choc i to uwazam za totalny brak odpowiedzialnosci) ale dziecka nie podrzucisz do skchrnoska, bo nagle zachciało ci sie oddychac pełną piersią.

Własnie mysle, ze taka "swiadoma" nastolatka powinna najpierw przyprowadzic sobie do domu szczeniaka, bo wg mnie to doskonały przedsmak tego co czeka mamuśkę... No dziecka nie trzeba wyprowadzac, ale jak sie odpielchowuje, to wszedzie szczyny i kupiny ;)
Do tego piszczy w nocy jak diabli i robi w chałupie taki armagedon, ze zabierasz go ze soba wychodząc nawet po bułki do sklepu ;)
Okres szczenięcy trwa jakis rok, no moze poltora, potem psiak nabiera ogłady, a u dziecka poltora roku to dopiero namiastka jego możliwosci a już człowiek sie modli zeby poszedł do szkoły ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Może warto się zastanowić dlaczego nastolatka chce zostać matką zamiast stosownie do wieku dojrzewać i się rozwijać. To nie jest normalne i nie świadczy o dojrzałości. :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

_Lilith_ pisze:
Może warto się zastanowić dlaczego nastolatka chce zostać matką zamiast stosownie do wieku dojrzewać i się rozwijać. To nie jest normalne i nie świadczy o dojrzałości. :)

No o czymś swiadczy, tylko o czym? Głupocie??

Moze jakby sie tak zagłebić w to wszystko to "swiadome" matki szesnastolatki to te trzymane pod kloszem na krótkiej smyczy?
Może to chęć wyrwania się spod pieczy rodziców? Zwrócenie na siebie uwagi? A może krzyk rozpaczy? Może brak miłosci i akceptacji? Dziecko przecież zaakceptuje i kocha swoja matke chocby miała trzy nogi i jedno oko.

Ale to taki upadek z deszczu pod rynne.
Bo dziecie choc słodkie, to strasznie niewdzięczne ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dziecię potrzebuje brać, a nie dawać miłość i ma do tego pełne prawo. Najgorsze wydaje mi się kiedy nastka decyduje się na dziecko żeby mieć kogo kochać i być kochaną. Tak czy siak to zaspokojenie własnych deficytów. Miłośc którą będzie dawać to miłość warunkowa bo prawdziwą macierzyńską kochać nie potrafi. Jest na to zbyt niedojrzała i tak oto mamy dramat dziecka i matki - dziecka. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

przerażająca moda ?
może teraz matki powinny mieć drugie dziecko wtedy gdy te młodsze mają po 16 lat ? wtedy przerażone "bachorem" w domu nie będą chciały posiadać swojego w młodym wieku ;)

Offline Wyświetl profil  

mamucha_martucha
Oj przeszłam, i to sporo! Nawet nie chce wspominac tamtych trudnych czasów. Na szczęście mamuska mi pomagała, i do trzeciego miesiaca wychowała małego..potem sie juz przyzwyczailłam ale trzeba było dzielić szkołe, odciaganie mleka bo Mati był do roku na cycuchu itp :) Dodam jeszcze, że nie jestem z ojcem dziecka mimo tego ze bylismy prawie 6 lat :) Teraz jestem mężadką mam 2 letnią córeczkę i zyje nam się cudnie :) Dzieci to skarb nie ważne w jakim wieku się je rodzi..z biegiem lat wiem ze dzieki mojej ciazy wczesnej jestem normalną matką, a mogloby byc inaczej bo byłam z tych buntowniczek :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Justyna moja ciąża pomogła mi zdać maturę i wyjść na ludzi, może nie mam rewelacyjnej szkoły skończonej i wymarzonej pracy ale mam stabilne życie i wiem co dla mnie jest najważniejsze!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Gdybyście nie były w ciąży jako nastolatki to byście na ludzi nie wyszły? Skąd wiecie? :D
Ja urodziłam córkę jako 20 latka i też nie żałuję, ale wiem, że sporo straciłam i raczej nie upatruję w tym fakcie przyczyny tego, że jestem dobrą matką. :)
To dobrze, że takie wnioski wyciąga się z wczesnego macierzyństwa, ale ja bym tam nie idealizowała :wink:

Uważam, że ciąża dla nastolatki nigdy nie jest dobrym i pozytywnym stanem fizycznym, ani psychicznym. Nastolatki powinny się rozwijać stosownie do wieku.

Tak na prawdę, to jak nastolatka poradzi sobie z trudem macierzyństwa zależy od jej matki. Jeżeli matka, albo ktoś bliski jej nie pomoże to może być bardzo kiepsko. Niestety. :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ogolnie temat trudny, bo przykłady mozna mnożyć.
Wiem ze niektóre mamuśki nastolatki nie chca sie przyznać do trudnosci zwiazanych z wychowaniem dziecka w tym wieku. Ja mysle, ze nastolatka to jeszcze dziecko i tyle, a dzieci powinny sie bawić i poznawać życie.

Fajnie, ze niektorym sie udało wyjsc na prostą, skończyły szkołe itd. Pocieszające.
Jednak matka nastolatka to nie jest coś normalnego.

Jak pisze Lili
Cytuj:
Uważam, że ciąża dla nastolatki nigdy nie jest dobrym i pozytywnym stanem fizycznym, ani psychicznym. Nastolatki powinny się rozwijać stosownie do wieku.

I pod tym sie podpisuję.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

_Lilith_ pisze:
Gdybyście nie były w ciąży jako nastolatki to byście na ludzi nie wyszły? Skąd wiecie? :D

ja wyszłam, mimo, że pierwsze dziecko urodziłam mając 27 lat... a jako nastolatka - wagarowałam, piłam, paliłam, uciekałam z domu i sypiałam z kim popadnie...
a potem spotkałam mojego męża i dorosłam ;)
skończyłam szkołę - po 6 latach chodzenia do niej... zdałam maturę, poszłam na dzienne studia, rzuciłam dzienne studia, poszłam do pracy - takiej jaka była... a potem znalazłam dobra pracę z perspektywami i poszłam na zaoczne studia... mój syn urodziła się dwa dni przed terminem mojej obrony...
i powiem wam, że ja nie żałuję, że nie zostałam matką w wieku 17 lat... chociaż miałam na to spore szanse, przy trybie życia jaki prowadziłam...

wiadomo, że jak człowiek popatrzy na to swoje dziecko to nie wyobraża sobie życia bez niego i trudno, żeby żałował jego istnienia... ale na wszystko jest odpowiedni czas i wg mnie dzieci powinno się rodzic wtedy, kiedy człowiek jest na nie gotowy, także materialnie...

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny - w moim przypadku dziecko ":uratowało mnie" otworzyło mi oczy i nauczyło miłości..teraz kochamy się bardzo i zyjemy sobie cudaśnie ;)

Offline Wyświetl profil  

bo tu nie ma zadnej reguly... albo jak pasia w wieku 27 lat zmienisz tryb zycia, zmienisz sie po prostu i dojrzejesz, albo jako nastoletnia mama, dojrzejesz szybciej i to wlasnie macierzynstwo zmieni Twoje zycie i podejscie do niego... no ale nie czarujmy sie.. przychodzi moment, kiedy liczy sie to, jakie mamy wyksztalcenie i doswiadczenie...
ale my tu sobie mozemy dyskutowac, a na niczyje zycie i tak wplywu nie mamy... ;)

P.S. niezly gagatek z Ciebie byl :P: przegonilas mnie ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

gocha22 pisze:
P.S. niezly gagatek z Ciebie byl :P: przegonilas mnie ;)

ja ?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]