Dzisiaj jest czw lis 15, 2018 2:38 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Butelka Lovi czy Avant dla niemowlaka?inna?
Lovi 25%  25%  [ 4 ]
Avant 13%  13%  [ 2 ]
Medela Calma 13%  13%  [ 2 ]
Canpol Babies 0%  0%  [ 0 ]
Dr Browns 0%  0%  [ 0 ]
Tommee Tippe 50%  50%  [ 8 ]
Liczba głosów : 16
Autor Wiadomość

Zaczęliśmy się już z mężem rozglądać za artykułami dla dzieci, pogadaliśmy ze znajomymi i przyjaciółmi co mają dzieci. Większość polecała nam Avanta, jednak jedna z koleżanek poleciła nam na przyszłość butelkę firmy Lovi, ma smoczek co umożliwia aktywne ssani i kształtem przypomina sutek.

Co wy o tym sadzicie? Czy któraś z mam się spotkała już z tą firmą i ich produktami?

Proszę o odpowiedź, bo już teraz podjęłam decyzję, że nie chce niemowlaka karmić z piersi. Jest to świadoma decyzja i mam nadzieję, że szybko zaniknie mi pokarm. Według mnie karmienie z piersi jest niewygodne, niedzisiejsze i po prostu nie dla mnie. Z mężem mamy w planach się zamieniać 3 noce będzie wstawał do dziecka on i 3 noce ja, dlatego też dla nas butelka będzie wygodniejsza i bardziej praktyczna.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ani Lovi, ani Avent moim zdaniem nie maja nic wspolnego z piersia kobiety i karmieniem jak piersia - zreszta skoro piszesz ze karmic piersia nie chcesz to po co butelka przypominajaca sutek? Nie bede Cie przekonywac do karmienia piersia - ale jest to zdecydowanie najwygodniejsza forma karmienia..
Jesli natomiast chodzi o butelke zblizona najbardziej do piersi kobiety to jest to Medela Calma.. przede wszystkim dziecku nie poleci mleko poki nie pociagnie - dokladnie jak z piersi.. z butelek wyzej wspomnianych - mleko leci samo, nie potrzeba zbyt wielkiej sily ssania by mleko lecialo..
Poza tym mimo ze producenci obu marek zapewniaja ze sa antykolkowe - guzik prawda..

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Żadna z tych butelek nie ma podobieństwa do piersi kobiety. Jedynie Lovi ma smoczek podobny do sutka kobiecej piersi. Butelka zdobyła też wiele nagród, ogólne uznanie, itd. Dlaczego więc masz o niej tak surowe zdanie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czemu uważasz, że najwygodniejszą formą karmienia jest karmienie piersią, przecież to dziecko wisi na tej pierwszy co godzinę prawie, inne chcą cały czas. Dziecko butelką bardziej się najada (mlekiem modyfikowanym) - tak słyszałam. No i dla mnie będzie wygodniejsze butelką bo chcemy się zmieniać, że 3 dni mąż wstawał będzie, a 3 dni ja i nie chce by mnie wybudzał za każdym razem gdy maleństwo zakwili bo jest głodne. Kiedy będziemy korzystać z butelki to nie będzie po prostu takiej potrzeby. No i ściąganie pokarmu też jest uciążliwe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moze inaczej: Zadna z butelek nie przypomina piersi kobiety. A jesli chodzi o ssanie jak z piersi to juz w ogole. Jedynie Medela Calma ma taki system co powoduje ze mleko nie poleci poki dziecko nie bedzie ssalo. Z Aventa i Lovi mleko leci praktycznie samo bez znaczenia czy dziecko ssie czy nie..
Czy widzialas butelke Lovi na zywo i sprawdzilas na dziecku? Ja sprawdzilam, jak musialam dokarmic corke mlekiem modyfikowanym podalam jej to mleko w butelce Lovi - przyzwyczajona do pracy nad piersia (czyli ssaniem) krztusila sie z butelki, bo nie dosc ze mleko samo lecialo, to jeszcze jej mocne ssanie powodowalo szybszy wyplyw mleka...
Nagrody itp mnie nie interesuja - sprawdizlam na swoim dziecku i to jest dla mnie uznanie, nagroda i badanie w jednym.
Czemu karmienie jest wygodniejsze? Bo juz karmilam i mam porownanie. Co godzine nigdy mi corka nie wisia na piersi. Karmienie odbywalo sie co 2-2,5h na poczatku pozniej co 3 godziny, w nocy z przerwa nawet i 5-6 godzinna. Jesli dziecko chce caly czas byc na piersi - widocznie ma skok i potrzebuje wiecej mleka, wtedy i owszem jeden-dwa dni dziecko wisi czesciej na piersi pobudzajac produkcje mleka, jak juz ja pobudzi - laktacja i karmienie dalej sie normuje i wystarczy karmic co 3h. I to nie prawda ze butelka dziecko sie najada bardziej niz modyfikowanym - nie wiem skad to wysnulas... U mnie i po moim mleko i po modyfikowanym przerwy miedzy karmieniami byly takie same.
No i skoro dla Ciebie glownym powodem dla ktorego nie chcesz karmic jest to ze chcesz sie wyspac przez 3 dni - no Twoja sprawa i Twoja postawa.. nie komentuje tego bo dla mnie nie bylo problemu.. bylam sama, wstawalam jak trzeba bylo nakarmic, nakarmilam, dziecko poszlo spac, ja poszlam spac i nie chodzilam spiaca i nie wyspana..
Poza tym wszystko tak pieknie wyglada jak sie mowi/opisuje - a kazde dziecko jest inne, ma inne potrzeby, inaczej reaguje - i tylko wlasne doswiadczenie i praktyka pokaze Ci jak jest na prawde a nie z opisow/opowiesci.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kazda metoda karmienia ma swoje plusy i minusy.
Ja wybralam karmienie piersia, bo jakos nie moglbym dopuscic do siebie mysli, ze moj dopiero co urodzony synek bedzie ssal jakis plastik czy gume, pil jakis proch wymieszany w woda, zamiast kontaktu ze mna. Syn czesto wisial na piersiach. Mial taka silna potrzebe ssania, ze pewnie wcale by sie z nimi nie rozstawal. Zwlaszcza w nocy bylo to dokuczliwe :twisted: Ciagle wydawal sie glodny, do tego mial kolki i byl bardzo wrazliwy i placzliwy. Dlatego pozniej od czasu do czasu podkarmialam go z butli Aventa i jakos sie nie ksztusil z nadmiaru mleka. Jak juz to ulewal nadmiar.
Pomimo wszystko teraz tez planuje karmic piersia, bynajmniej z poczatku, kiedy noworodek potrzebuje tak bardzo kontaktu z mama :) pomijajac wszystkie inne walory zdrowotne i ekonomiczne matczynego pokarmu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Możecie mnie oceniać źle przez to, że nie chce karmić piersią, ale według mnie by dziecko było szczęśliwe, matka też musi być szczęśliwa, a mnie karmienie piersią by męczyło, drażniło, itd. Mogę nosić dziecko na rękach, mieć je położone na brzuchu - nie będzie przeszkadzał mi kontakt z dzieckiem, ale karmić z piersi nie mam zamiaru, bo to według mnie archaiczny sposób. Mleka w proszku nie są takie najgorsze. Co jednak tyczy wysypiania się przez 3 dni, wyspana mama to szczęśliwe dziecko prawda? Poza tym to dziecko będzie miało też ojca więc on też powinien ruszać tyłek w nocy - takie jest moje zdanie.

Słyszałam też, że karmienie z piersi niszczy cycki kobiety, a ja bym wolała by moje zostały jakie są.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Magda alez ja przynajmniej w zaden sposob nie oceniam Cie zle.. jak juz napisalam na koncu - Twoj wybor, Twoje podejscie, Ty zdabedziesz swoje wlasne doswiadczenia i kazde z naszych doswiadczen, opini, opisow na pewno nie bedzie dokladnie takie jak Twoje.. wiec nie ma co sie sugerowac tym, wysluchac mozna.. ile mam tyle opini, ile mlek tyle opini.. dla kazdej wygodne jest cos innego :)
Dla mnie wygodne bylo karmienie, karmilam do 6 miesiaca bo tyle chcialam i tyle karmilam.. cycki mi sie nie popsuly jesli jeszcze mam dodac :)
Ojca dziecka jako tako nie mialam wiec to odrebny temat.. teraz mam zamiar karmic, odciagac pokarm by karmil moj M z butelki jak ja gdzies wyjde.. oczywsice ze wazne jest to by mama byla szczesliwa bo i dziecko jest.. ja bylam szczesliwa ze mam mleko w piersiach i moge nim karmic, gdy zaczelo go ubywac w 5-6 miesiacu nie robilam nic na sile, wprowadzilam mleko modyfikowane (ale tez ze wzgledu na to ze moje dziecko zaczelo slabo przybierac na wadze) - bo najwazniejsze by bylo najedzone..
No co do wysypiania to jak juz tez wspomnialam - ja sie wysypialam przy karmieniu piersia w nocy.. bylam wyspana, zadowolona, dziecko bylo zadowolone i oto chodzi.. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moja koleżanka też była samotną matkę, nie karmiła piersią z powodu, że po prostu nie mogła. Teraz czeka na drugie i się zastanawia co uczynić, bo dziecko drugie też będzie wychowywała praktycznie sama, ojciec dziecka pracuje, jest kierowcą.

Czyli według ciebie ile mam tyle opinij?

A czy możecie mnie skierować na jakiś temat o chodzeniu, raczkowaniu, chodzikach itd? Tylko chodzi o aktywny temat i by był od razu o tym wszystkim jeśli się da.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dokladnie ile mam, ile dzieci tyle roznych doswiadczen, opisow, opini.. Kazda z nas jest inna, kazde dziecko jest inne wiec nie da sie wszystkich wrzucic do jednego wora...
Co do chodzenia, raczkowania, chodzikow - poszukaj tu na forum.. ale i tu rowniez spotkasz sie z mnostwem roznych opini/opisow/doswiadczen..
Jesli jestes w ciazy teraz - jeszcze masz sporo czasu do tego tematu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

To nie o mnie chodzi, koleżanka kazała się zapytać, bo jej synek odkąd padł na kolana to nie chce chodzić na nóżkach. Wcześniej kazał siebie prowadzić za rączki i robił kroczki jak miał te 9-11 miesięcy, potem zaczął raczkować i nie chce wstawać. Teraz ma już rok i trzy miesiące. To jej drugi synek, pierwszy chodził sam już jako 9 miesięczny bobas :) . Znaczy z tego co pamiętam on nie chodził, a biegał i trzeba było go łapać, by nie zaliczył gleby.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Poszukaj tu na forum przez opcje "Szukaj".. moze cos w tym temacie Cie zainteresuje..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cycki sie niszcza.. haha :D dobre
od karmienia nie zmieniaja sie tak jak od ciazy samej w sobie..
z reszta to nie ozdoba .. maja swoje zadanie praktyczne

karmienie piersia nie jest archaiczne.. jest naturalne :D i nie ma nic lepszego niz natura!

Rob co uwazasz za sluszne :D skoro jestes przekonana, ze twoja wygoda jest najwazniejsza i dzieki temu wszyscy bedziecie szczesliwsi...

Rodzaj butli na prawde nie ma wiekszego znaczenia. Moze zanim kupisz caly zestaw wyprobuj najpierw jedna sztuke danej marki czy wam podpasuje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Magdalena macierzyństwo nie jest takie jak na filmach i w książkach. Każde dziecko jest inne. Jedne mają kolki po mleku z piersi (dieta mamy, sposób przystawiania...) inne maja po modyfikowanych (wzdęcia, zaparcia, kolki ...) innym kompletnie nic nie dolega, czy to są karmione piersią, czy butelką. Nie wiesz na jaki egzemplarz trafisz :wink:
Jak się uparłaś na taką butelkę to taką kup. jmijeczka dobrze ci odpowiedziała na pytanie, żadna butelka nie zastąpi piersi.
Ja używałam TT i tez szału nie było. Chociaż to była jedyna butelka jaką zaakceptowało moje dziecko. Wypróbowałam wszystkich dostępnych na rynku w tamtych czasach.

Karmiłam piersią i było mi wygodniej wstać i wyjąc malca z łóżeczka. Dać gotowa do spożycia pierś, niz latać po nocach po kuchni. Gdy byłam zmęczona mała spała zemną i sama się obsłużyła, więc wcale nie musiałam wstawać. Ona najedzona a ja wyspana, żadnych dodatkowych zbędnych czynności. Mam porównanie, bo oba sposoby karmienie nie są mi obce.

http://www.forum.e-mama.pl/viewforum.php?f=63 tu masz o dział o rozwoju (raczkowaniu, prowadzaniu, chodzikach)
http://www.forum.e-mama.pl/viewforum.ph ... opicdays=0 tu o fotelikach, chodzikach i innych sprzętach
http://www.forum.e-mama.pl/viewforum.ph ... opicdays=0 tu troszkę o wychowaniu
http://www.forum.e-mama.pl/viewforum.php?f=12 o zdrowiu malców

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wiem, że rodzicielstwo proste nie jest. Mam kontakt z dziećmi i wiem ile czasu trzeba im poświęcić i to naprawdę zależy od danego dziecka. Mojej matce piersi zniszczyły się nie po ciąży, a po karmieniu - ja wolę nie ryzykować bo piersi to dla mnie ozdoba, jeśli dla ciebie to tylko dostawcy mleka dla dziecka to trudno, ja mam inne zdanie. Co do spania z dzieckiem - nie ma takiej opcji, później trudno je wygnać z łóżka. Znam takie małżeństwo co mężczyzna śpi w pokoju dziecinnym, a jego żona z synem. On był zmuszony się wynieść bo przez malca 4 letniego już się nie wysypiał. Cóż ich wina tak go nauczyli od maleńkości. Ja ogólnie lubie dyskutować, czytać poglądy innych, przemyślać je. Wolę nabrać teorii przed nabraniem doświadczenia. Mój mąż ma łatwiej bo on już doświadczenie ma. Jego syn pił z butelki AVENT i na najniższym stopni, pierw miał ten mały smoczek i się nie krztusił, nawet mało ulewał i nie często więc każde dziecko jest inne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Dziecko butelką bardziej się najada (mlekiem modyfikowanym) - tak słyszałam.

Bosz... co za pierdoły. Gdzie to słyszałaś?? Od koleżanek?

Cytuj:
Możecie mnie oceniać źle przez to, że nie chce karmić piersią, ale według mnie by dziecko było szczęśliwe, matka też musi być szczęśliwa, a mnie karmienie piersią by męczyło, drażniło, itd

a skąd wiesz? Ile dzieci wykarmiłaś?

Ja sobie tez tego nie wyobrażałam, myslałam, ze bede ciagle zmeczona, ale dół złapałam wtedy kiedy młoda nie chciała piersi.

Cytuj:
cycki sie niszcza.. haha dobre
od karmienia nie zmieniaja sie tak jak od ciazy samej w sobie..
z reszta to nie ozdoba .. maja swoje zadanie praktyczne

otóż to! Zadanie praktyczne, po to nam cycki i tyle.
Nie zauważyłam, zeby moje jakoś sie specjalnie zmieniły.
Grawitacja jest nieugieta i kazde cycki kiedyś opadną, bez znaczenia czy sie wykarmiło drużyne piłkarską czy trzymało sie ke tylko dla ozdoby.

Cytuj:
Wiem, że rodzicielstwo proste nie jest. Mam kontakt z dziećmi i wiem ile czasu trzeba im poświęcić i to naprawdę zależy od danego dziecka. Mojej matce piersi zniszczyły się nie po ciąży, a po karmieniu - ja wolę nie ryzykować bo piersi to dla mnie ozdoba, jeśli dla ciebie to tylko dostawcy mleka dla dziecka to trudno, ja mam inne zdanie. Co do spania z dzieckiem - nie ma takiej opcji, później trudno je wygnać z łóżka. Znam takie małżeństwo co mężczyzna śpi w pokoju dziecinnym, a jego żona z synem. On był zmuszony się wynieść bo przez malca 4 letniego już się nie wysypiał. Cóż ich wina tak go nauczyli od maleńkości. Ja ogólnie lubie dyskutować, czytać poglądy innych, przemyślać je. Wolę nabrać teorii przed nabraniem doświadczenia. Mój mąż ma łatwiej bo on już doświadczenie ma. Jego syn pił z butelki AVENT i na najniższym stopni, pierw miał ten mały smoczek i się nie krztusił, nawet mało ulewał i nie często więc każde dziecko jest inne.

kontakt z dziećmi a macierzyntwo to nie to samo, nie przypomina nawet tego w 50 procentach.

Spanie z dzieckiem?? Jesli spi sie z malcem do 4 rż to nic dziwnego ze potem ciezko jest go z niego wyeksportować.
Jest czas na spanie z dzieckiem i on sie konczy. U nas skonczyło sie po cyckowaniu. Trwało kilka dni i nie było wiekszych problemów.

Butlka to najmniejszy problem. Ważne jest mleko, ale i to bedziesz musiała przetestowac sama. Nie każdy dobrze toleruje nabiał, atak samo jak reklama mleka to tylko reklama.

My przetestowalismy kilka mm, od bebilonu, po hummane i nan, skończyło sie na bebiko, bo pozostałe wylatywały z przewodu pokarmowego niczym fontanna.

Ogólnie Twoje posty jakos mnie nie nastrajaja optymistycznie do twojego macierzyństwa.
Mam nadzieje, ze wszystko wyjdzie w praniu jak to sie mówi i twoje dziecko zawładnie toba jak nami zawładneły nasze pociechy.

Cytuj:
według mnie by dziecko było szczęśliwe, matka też musi być szczęśliwa

Myslisz ze bedzie szczesliwe, wygnane z łona matki, potrzebujące bliskosci, zapachu piersi w zamian dostajace do ssania twardy silikon?

albo pragnące wtulic się w matke i spac bezpiecznie otulony jej zapachem, czujacy jej bliskość, ale nie mogacy sie wtulic, bo mama nie chce go przyzyczaić do spania w łóżku, wiec ma kocyk i twardy materacyk z przescieradłem pachnącym proszkiem do prania, a jedyne w co moze sie wtulic to misio, który pewnie bedzie mu towarzyszył przez reszta dzieciństwa.

twoje podejscie przypomina mi takie jałowe macierzynstwo

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Według mnie spanie w łóżku z dzieckiem to głupota. Można malca uśpić w łóżku i przenieś do łóżeczka, wziąć rano do naszego łóżka gdy się obudzi, ale nie wyobrażam sobie spać z dzieckiem całą noc, od tego mam męża. A nie my będziemy nie wyspani, bali się by małego nie zgnieść tylko dlatego że ty uważasz że tak jest lepiej. Ja spałam w łóżku z rodzicami, też mnie z łóżka nie dało się wywalić, po miesiącu walki zrezygnowali. Nie czuje się jakoś przez to bardziej kochanym i szczęśliwszym dzieckiem bo spałam w łóżku z rodzicami. Nie mam z nimi żadnej więzi emocjonalnej. Matka jest jak moja koleżanka a ojciec znaczy tyle co bezdomny na ulicy. Ja mojemu dziecku dam szczęście na tyle ile potrafie. Będzie zawsze najedzone, zabawione itd,. Zawsze go wysłucham, będę się z nim bawić, uczyć od chodzenia i mówienia po pisanie pierwszych literek i dalej, poświęce mu czas. Jednak zmuszanie się do karmienia piersią i spania z dzieckiem jest bez sensu. Wychowanie i rodzicielstwo to według mnie coś znacznie więcej niż karmienie piersią i spanie z maleństwem przytulonym do tej piersi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

To ja tylko dodam na koniec:
Magda zycze Ci powodzenia by Twoj egzemplarz byl cudwonym, bezkolkowym i bezproblemowym dzieckiem.. a zycie samo zweryfikuje jak bedzie..

Kiedys nie bylo ksiazek, internetu i kobiety zachowywaly sie instynktownie, teraz co niektore chca sie zachowywac jak celebrytki wychowujac swoje dziecko wedlug najlepszej literatury (super porad supermam w internecie), w ktorej pisza czego sie nie powinno, co powinno, co niszczy cycki, co nie.. - haha koń by sie usmiał...

Moja corka spala ze mna do poltora roku (dlugo, wiem, sama chcialam).. pozniej do lozeczka - bez problemowo.. Pozniej wlasny pokoj - bezproblemowo.. Ja bylam wyspana, dziecko bylo wyspane.
I teraz bedzie to samo.. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Magdalena_Wlkp pisze:
Według mnie spanie w łóżku z dzieckiem to głupota. Można malca uśpić w łóżku i przenieś do łóżeczka, wziąć rano do naszego łóżka gdy się obudzi, ale nie wyobrażam sobie spać z dzieckiem całą noc, od tego mam męża. A nie my będziemy nie wyspani, bali się by małego nie zgnieść tylko dlatego że ty uważasz że tak jest lepiej.

Ja jeszcze krytyk-teoretyk jestem, ale miałam kontakt z dziećmi podobny do Twojego. Życzę powodzenia w przenoszeniu dziecka z łóżka do łóżeczka. Wtedy dopiero się nie wyśpisz - po 10 czasem powtórzeniu :) Jestem w 13 tygodniu i nawet przez moment nie łudzę się, że będę wyspana, w planie mam karmienie piersią i wiesz co? A niech zwisną mi moje cycki. Za największą moją ozdobę uważałam je do momentu testu ciążowego. Przez parę tygodni miałam obsesję rozstępów i właśnie zwisających piersi i co? Mąż powiedział że i tak będę najcudowniejsza, bo urodzę nam dziecko. Największy dowód miłości. Ckliwe co? Ale przestałam się przejmować. Nie wyjdzie mi karmienie? Kupię butelkę. Jedno z moich kontaktów z dziećmi wynikło pewne - nie robić kategorycznych planów co do postępowania z dzieckiem.

Twój post nie jest dla mnie zdziwieniem jeśli chodzi o wybór karmienia - każda matka ma prawo decydować o tym co gdzie i w ogóle. Ale zabawna dla mnie jest Twoja postawa właśnie tych kategorycznych planów i postanowień, szczególnie że żadnego doświadczenia w macierzyństwie nie masz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

jmijeczka brawo! lepiej tego napisać nie mogłaś.

Magdo napisz nam tutaj jak urodzisz i będziesz miała jakieś doświadczenie w tym o czym piszesz. Potem napisz tu jak maluch będzie miał 6 miesięcy i rok.
Jestem ciekawa ile z twoich planów przetrwa.

Ja też mówiłam że nie będę spała z dzieckiem, bo to głupota :wink:
Że dziecko ma swoje łóżko, swój pokój i koniec.
Jak wychodziły pierwsze ząbki, to się poddałam. Nie miałam siły co chwile wstawać przytulać i odkładać. Podobnie gdy była chora...i wiele innych sytuacji.
Od 8 miesiąca do 2 lat spała często ze mną. Potem w swoim pokoiku. Za chwile będzie miała 6 urodziny i tez jej pozwalam spać ze mną. Jak męża nie ma na noc w domu, bo jest w pracy. Kocham jak jej małe rączki wtulają sie we mnie. Momenty na wspólnej podusi, gdy wielkie niebieskie oczęta wpatrzone we mnie i usteczka mówiące "mamusiu Kocham Cię" To jest bezcenne.

Jak dla ciebie ważniejszy jest wygląd piersi oraz by się wyspać, to po co zachodziłaś w ciążę :roll: może będziesz miała fuksa i trafi ci się taki spokojny egzemplarz.

Ja rozumiem kobiety, które po prostu nie mogą karmić, bo tak tez bywa Innym po prostu nie wyszło, ale próbowały. Niektóre nie lubią tego, ale karmią, pół roku albo mniej i koniec. Ale nie karmić tylko dlatego, że szkoda cycków :roll: Szkoda jest wtedy kiedy " krowa nasra do studni" :lol:

Życzę ci bezproblemowego, samoobsługującego się egzemplarza.

gusia gratuluje rozsądku :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]