Dzisiaj jest pn gru 10, 2018 1:01 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Łódzkie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy! Ja obecnie jestem w 7 miesiącu ciąży i termin porodu mam planowany na sierpień. Bardzo chciałabym nawiązać kontakt z przyszłymi mamami ze Zduńskiej Woli.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam, ja co prawda nie jestem ze zduni, ale z sieradz, i tak samo jak ty jestem w 7 miesiacu ciazy , mozemy sobie pogadac itp

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: przyszła mama

Witam, ja też nie jestem ze Zduńskiej Woli, ale mam zamiar tam rodzić. Termin mam w sierpniu. Jeśli macie ochotę odezwijcie się. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

misia a skad jestes?
na ktorego sierpnia masz dokladnie termin, ja na 18 :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej mieszkam w okolicy Sieradza, ale zamierzam rodzić w Zdunskiej Woli, termin mam na 24 sierpnia, całkiem blisko twojego. A Ty do jakiego lekarza chodzisz chcesz rodzić w sieradzu?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiesz u mnie sprawa wyglada troche inaczej, ja mam lekarza w lodzi , bo moge tylko w matce polce rodzic :( co mi sie nie bradzo podoba, no ale ....
a wiesz co bedziesz miala, chlopca czy dziewczynke

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej, ja będę miała prawdopodobnie dziewczynkę, zastanawiam sie nad imieniem Alicja. A Ty co będziesz miała? Chodzisz do jakiegoś lekarza który jest w matce polce i dlatego tam będziesz rodzić? A wogóle jak się czujesz? Pracujesz czy na zwolnionku? Ja pracuję na razie, ale nie chce mi się wstawac rano :) . Chciałabym znalezc kogoś kto będzie rodził w zduńskiej woli, ale tamta koleżanka chyba nie zagląda na forum. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiesz ze ja nie wiem czy to bedzie chlopczyk czy dziewczynka, nie chce sie pokazac, ale za 2 tyg mam usg wiec moze sie dowiem..... a Alicja to ladne imie i fajne sa te dziewczyny o tym imieniu, moja mama jest Ala, czuje sie dobrze, mam troszke problemow z twardniejacym brzuchem, ale odpukac nic wiecej sie nie dzieje, no i leniuchuje sobie, jestem na zwolnieniu od maja :) i korzystam z odpoczynku bo pozniej juz sie nie da :D

no wlasnie , szkoda ze nas tak tu malo, mogloby sie grono jakos poszerzyc

a u Ciebie wszystko ok?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moja mama też ma na imię Ala, mała będzie miała imię po babci.Ja czuje się dobrze, jak mi trochę twardniał brzuch to zaczęłam brać magnez i przeszło. Dokuczają mi tylko żylaki, ale podobno to mija po porodzie. Rzeczywiscie mało nas trochę, może jeszcze ktos dołączy do nas. Zaczęłam się zastanawiać co wziąść ze sobą do szpitala dla siebie i dla malucha bo nie mam kompletnie pojęcia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

napisze ci masz zabrac, ale wczesniej zorientuj sie czego bedzie potrzebowac dla maluszka , bo niektore szpitale daja swoje ubranka i tylko potrzebny ci bedzie reczniczek dla maluszka, kosmetyki, pampersy1, chuseczki nawilzajace , tetrowe tez, do podkladania pod pupe jak bedziesz przewijac, mozesz zabrac ze soba swoj rozek, a co do ubranek, to pisza ze najlepiej wszystkiego po 5 sztuk, czyli pajace, spiochy , koszulki, kaftaniki, body, wiadomo ze nie musisz barc wszystkiego, zamiast spichow same pajace, bo latwo ubrac w nie dzidzie,
a dla ciebie to 2-3 koszule do karmienia, kapcie, skarpety, jakis cienki szlafroczek, wkladki laktacyjne, podklady porodowe, majtki jednorazowe,
tantum rosa do pulkania krocza , laktator w razie czego zebys miala w domu,
tak na razie to pamietam tyle, pozniej przysiade i zrobie ci dokladna liste wyprawkowa,

kupujesz juz cos dla corci

misia skoro jestes tez Sierpnioweczka to zapraszam na gl formu, do nas, tam sa swietne dziewczyny :)
www .forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=22643&postdays=0&postorder=asc&start=29820

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzięki, muszę sobie wszystko zapisać i zrobić listę. Mam już wózek, wanienke, rożek, kocyk, pościel do łóżeczka i parę ciuszków. Musze sie zastanowić co jeszcze kupować. Na pewno łóżeczko, kosmetyki i tysiące innych rzeczy o których nie pomyślałam. A tak wogóle to ciążowe ciuchy są drogie no nie? W sieradzu jest tylko ten sklep w bartku i spodnie ok 100. A jak będziesz rodzić naturalnie czy cc? Ja myślałam , że będę miała cc , ale okulista stwierdził, że nie ma przeciwwskazań okulistycznych. Chdzisz do szkoły rodzenia?W sieradzu jest w szpitalu , ale ja jak chciałam w zd woli rodzić to pytałam tam w szpitalu, na razie tam nie ma zajęć może po połowie lipca. To Twój pierwszy dzidziuś?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

drogie jak cholercia, ja kupilam jedna pare spodni w bartku, a reszte udalo mi sie po kuzynce dostac, chociaz fajnie ze jest lato i nie trzeba miec duzo spodni, jakies sukienki, spodnice i jest git.
ja poki co bede rodzic naturalnie, czeka mnie jeszcze tylko wizyta u okulisty, bo mam wade i musi mnie zbadac i wypisac ewentualne przeciwskazania do naturalnego, do szkoly rodzenia chodze ale w Lodzi, fajnie jest, poki co byly 2 spotkania, polecam, no chyba ze masz praktyke z dziecmi, bo ja pierworodka :) a poza tym chce zwiedzic szpital.

slyszalam o zdunskiej woli duzo dobrego, do jakiego chodzisz lekarza, z tego co wiem ordynatorem tam jest MELON, moja kumpela do niego chodzi, tez w zduni bedzie rodzic , i chwali go sobie

a twoje tez pierwsze dziecko?

jutro zamieszcze ci co trzeba kupic

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja też chodzę właśnie do Melona, jakoś nie mogłam się zdecydowac na jakiegoś lekarza z sieradza. To też moje pierwsze dziecko. Chciałabym zwiedzić oddział w zd woli i chodzić do szkoły rodzenia ale nie ma zajęć. Może Twoja koleżanka wie coś na ten temat.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiesz , ze nie wiem, ale spytam sie jej, chociaz ona juz tam raz rodzila i pewnie rzeczy typu szkola rodzenia i zwiedzanie szpitala ja nie obchodzi, a moze jak bedziesz ktoregos dnia w szpitalu to spytaj sie jak ze szkola rodzenia , czy mozesz zwiedzic odzial itp, na pewno jakas polozna ci pomoze , lub w rejestracji cie pokieruja co i jak.

dobra zmykam sprzatac :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

-cos do rodzenia (stara koszulka/koszula nocna, lub pros o szpitalna!)
-2 pizamy/koszule nocne takie do karmienia
-2 paczki podkladow poporodowych (najlepsze bella, dokladnie nazywaja sie pieluchy dla dzieci, w aptece bede wiedziec o co chodzi)
-wkladki laktacyjne do stanika
-3 staniki
-majty (jednorazowe lub duzo swoich )
-Tantum Rosa lub kalia do plukania krocza
-masc na sutki np bepanten
-zel pod prysznic, pasta, szczoteczka
-2 ciemne reczniki
-szlafrok
-kapcie
-klapki pod prysznic
-gumka do wlosow
-ksiazki i gazety
-aparat i telefon
-cerata lub jakies podkady na lozko zeby nie zabrudzic
dla malego
-6 spiochow
-2-3rozpinane bluzki, kaftaniki lub body
-spodenki
-2 czapki bawelniane najlepsze sa te bez wiazania pod brodka
-kocyk , rozek ( to mozna dostac w szpitalu
-pieluchy pampers 1 newborn (zolte opakowanie, 1 paczka wystarczy, szt 43)
-chusteczki nawilzane dla dzieci
-oliwka
-puder
-cos do kapania (mydlo?)
-skarpetki
-rekawiczki niedrapki
-recznik
-nozyczki lub cazki, ale polozne polecaja na poczatku obgryzc paznokietki, bo to w sumie taka miekka blonka,i lepiej nie robic dzidzi krzywdy nozyczkami, jak kto woli
-3-5 pieluch tetrowych
-ewentualnie swoja butelka i smoczek bo te szpitalne to tragedia

+ twoje dokumenty

to jest wyprwaka do szpitala
a do domu to napisze co trzeba miec

- 2 koce, cieply i lekki, taki np do wozka
-komplet poscieli, przesieradelka
-ceratki lub takie podlady do lozeczka zeby dzidzia nie zasiusiala materaca
-wanienka ,
-myjka, najlepiej z frotki, zadna gabka
-masc sudocrem na odparzenia
-mozesz kupic oslonki na piersi gdybys karminla
-2 reczniki, 1 wiekszy drugi mniejszy, wazne zeby byly mile i delikatne w dotyku
- karuzela z pozytywka
-lezaczek
-fotelik do atua jesli posiadasz
-proszek typu jelp lub dzidzius
-przydatna moskitiera do wozka i na lozeczko, zeby zadne robaczki nie pogryzly malucha
-szamponik, ale nie koniecznie, ja mam z hippa zel do mycia ciala i wloskow w jednym,
-kremik z filtrem, ale tylko na wyjscie na dwor
-ok 20 pieluch tetrowych , mozesz wiecej jak chcesz
-sol fizjologiczna, lub sol morska - tanie w aptece, do mycia oczek , czyszczenia niska i uszu
-spirytus 70% do pepuszka, nie mozna nigdzie kupic, ale jest dobry sposob, kupic cwiartke spirytusu i zaniesc do apteki, oni rozrobia , lub zrobic samemu jak sie umie-
-gaziki , tez do pepuszka
-termometr do wody,
-co do ubranek, to kup tak zeby bylo wszystkiego po 5-6 sztuk w rozmairze 56, reszta juz 62, bo dzidzia szybko rosnie
- z ubran potrzebne jest: spichy rozpinane w kroku lub nie, jak wolisz, body na dlugi, krotki rekaw( na upal), koszulki lub kafaniki, jakies spodenki 2-3 pary wystarcza, jakas sukienusia, chociaz takiemu malemu to moze byc nie wygodnie, czapeczki cienkie, jedna cieplejsza, skarpeki, pajace, fajne do spania, jakies 2 sweterki lub bluzy, bluzki, ogolnie cos cieplego, fajne sa rampersy, to takie cos jak pajac, ale maja krotkie nogawki i krotki rekawek, ze 2 mozna kupic

to chyba na tyle, polecam ci pochodzic troche po ciucholandach, ja mam duzo rzeczy z tych sklepow, niewiele kupowalam, wiec nie ma co tak szalec z ubrankami, bo moze od kolezanek dostaniesz w spadku, wazne zeby bylo cos na poczatek, aha i ja zrobilam tak ze masz w szafie i rozmar 56 i 62 w razie czego, gdyby dzidzia okazala sie duza :) bo nigdy nic nie wiadomo

ufff ale sie rozpisalam, milego dnia zycze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

O rany wielkie dzięki :D , a skąd Ty to wsystko wiesz? Super, już sobie wydrukowałam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiem bo siedze na forum sierpniowek i tam na prawde mozna sie duzo dowiedziec, no i z roznych czasopism z netu,
dobranoc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ale cisza, co? moglyby jakies dziewczyny do nas dolaczyc :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć Agniesia, faktycznie mało nas tutaj co nikt z naszego regionu nie jest w ciąży, czy komputerów nie mają czy co??????????? Usilnie szukam kontaktu z tą Ulą, która szukała mam ze Zduńskiej Woli, ale nie mogę nigdzie jej znależć, a ona nie wchodzi na to forum.
A jaką masz wadę wzroku jeśli można spytać? Ja od zawsze byłam przekonana, że bedę rodzić przez cc, ale byłam u okulisty i powiedział, że nie ma przeciwwskazań do normalnego porodu. Nie wiedziałam czy sie ucieszyć czy zmartwić :o . Gin powiedział, ze teraz wraca się do natury i są tylko 3 przeciw: nowotwór siatkówki, zaćma czy jaskra nie pamiętam i świeżo po operacji oka. Ja mam dość dużą wadę na jedno oko i zniszczona siatkówke, ale skoro on powiedział, że mogę.....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja mam krotkowzrocznosc i astygmatyzm, wada jest mala, bo -1, ale u mnie jest to ze ja z cukrzyca musze badac i pilnowac dno oka i jego cisnienie, wiec czeka mnie pod tym wzgledem wizyta, i jesli bede jakies zmiany to cc, a jak nie to natura, chociaz ja wole naturalnie, z tym ze biore znieczulenie jak bedzie bolalo :) bo szybciej sie dochodzi do siebie i mozesz od razu sie maluszkiem zajac

ja widze na ulicach tyle dziewczyn z brzuchami, fajnie by bylo jakby sie tu jakies jeszcze znalazy, ale moze nie wiedza ze istnieje takie fajne forum

jak samopoczucie, dobrze znosisz upaly?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Łódzkie

Strefa czasowa UTC [letni]