Dzisiaj jest sob paź 19, 2019 9:12 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Moja niunia dostała wczoraj takich plamek na ciele i główce(patrz foto).Cóz to moze byc? Czy to uczuleniowe czy mam się martwić,bo to cos gorszego?
Mąż jest alergikiem na roztocza,czy to ma znaczenie.
Od jakiegoś też czasu dziecko źle sypia,strasznie sie szamocze,musi byc albo smok albo blisko cyca.Skąd ten niepokój?

Pozdrawiam i dziękuję
Magda

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

adgam1981 czy w środku tych plamek są takie jakby pęcherzyki? NIestety z tego jednego zdjęcia trudno mi zobaczyć dokładnie ale moja niunia też ma podobne i stwierdzono u niej pokrzywkę barwnikową skórną. Nie musi to oznaczać że U Twojej dzidzi jest to samo ale wkleję za chwilę zdjęcie i sama zobaczysz.

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Witam

dzięki za odp.Nie,nie ma w środku pęcherzyków.Wygląda to tak jakbyś odcisnęła dzidzi kółka np.nakrętką od butelki :-)
I nie ma tego tyle,tylko troszke tak jak pokazałam na focie.
Twoja Niunia ma dużo tego,współczuję - życzę zdrówka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Chciałam tylko napisac i przestrzec wszystkie mamy!!!!!
Ta wysypka,którą widać u mojej córci Weroniki na fotce wyzej to uczulenie na pieluszki Pampers!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaczęło się od główki,potem brzuszek,plecki,nóżki i na koniec zarumieniły się pachwinki i dupcia!

UWAŻAJCIE NA PAPMERSY TO MASAKRYCZNA CHEMIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

adgam skąd wiesz, że to od Pampersa?
Wiesz, każda pielucha to chemia :? Tylko jednym pasuje chemia Pampers, innym nie, jednym pasuje chemia Huggies, innym nie. Nie ma co krzyczeć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Na zdjęciu wygląda jak łupież różowy, czyli łupież Gilberta. "Kółeczka" wysycają się silniej po kąpieli w ciepłej wodzie. Znika sam, zazwyczaj po 2- 3 tygodniach. Uczulenie na pieluchy raczej zaczyna się na pupie a nie twarzy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Hmmm dobra nie będę sie wymądrzać,ale to na 100% od "pampersów".
Mała miała to może z 5 dni i naszych ciężkich nocy :-( A jak tylko się zorientowałam po tych pachwinkacch i dupci i założyłam inną pieluszke a potem tetre przez noc to rano nie miała absolutnie już nic i nigdzie.Przecież gdyby to było co innego to jaki na to wpływ miałaby zmiana pieluszki ? Tak sądze :-) Tez byłam zdziwiona że zaczęlo sie od główki,ale jak widac nie ma reguły.
najważniejsze że już wsio minęło :-)
Ja "pamersom" mówię zdecydowane NIE ;-)

P.S.Dodam jeszcze tylko że to się nie łuszczyło ani nic się z tym nie działo,wieć raczej lupież by odpadał. To bylo jakbym sobie odcisnęła nakrętke od butelki na brzuszku czy pleckach i tyle,nic wiecej.

Ostatnio zmieniony wt lis 27, 2007 9:50 am przez adgam1981, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Może to był zbieg okoliczności :D Wysypka uległa samowyleczeniu akurat wtedy, kiedy zmieniłaś pieluchy. Raczej by to tak samo nie zniknęło w ciągu jednej nocy od odstawienia pampersów ;)
Ale masz rację, najważniejsze, że zniknęło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Witam ponownie

Wracam do tematu bo już cała głupia jestem :(
Wróciły te dziwne "kółka"/plamy ?! Byłam u dermatologa to powiedziała,że to pokrzywka zdecydowanie i dała fenistil w kroplach i do tego Lacoid emulsję.
Ale coś mi to podejrzanie wygląda jak na pokrzywkę.Do tego malusia nie chce cosik piersi :-( i w ogóle jakaś jest rozdrażniona - dół jak nie wiem co. Nie wiem od czego to paskudztwo.Pisałam,że od "Pampersów" (dermatolog mówiła ze moze byc) ale czemu powróciło skoro używam teraz Huggiesów tak jak było zawsze. Dodam że wtedy były na brzuszku a teraz zaatakowane są plecki :-(
Odstawiłam nabiał i ogólnie już nie wiem co jeść,bo w sumie wszsytko uczula.Moze isc do alergologa,bo mąż alergik na roztocza.

Proszę spójrzecie na to jeszcze raz i doradźcie cos PLEASE!!!

P.S. Zwaracam honor oczywiście,bo juz zgłupiałam od czego to,a upierałam się ze od pieluch :-(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
P.S.Dodam jeszcze tylko że to się nie łuszczyło ani nic się z tym nie działo,
lupiez nie musi sie luszczyc....to nie taki lupiez jak na glowie...poza tym uczulenie na pieluchy nie zaczynalo by sie od glowy...bez przesady... :roll:

pani doktor teraz nie ma..pisala info....mysle ze smialo mogla by postawic diagnoze patrzac na foto...ale coz :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Heja

Własnie dzis byłam w Słupku u Pani dermatolog.Chwała Bogu że pojechałam-tak nawet stwierdziła doktorka. Mała ma rumień obrączkowaty - alergiczne,na coś tak silnie zareagowała :shock:
Załamka :-( :-( :-(
Dostalismy maście zeby niunie smarowac bo to ponoć masakrycznie swędzi,stąd mała była okropna,nieznośna i niespokojna :-(
Dobra wiadomosc to taka,że to uleczalne i wyleczalne moze sie pojawic jeszcze pare razy do 3 roku życia.No chyba ze skumam co ją tak uczuliło.Narazie ja na diecie,moge jesc:makaron,ryz,ziemniaki,marchew,kalafior,brokuły- to wszystko najlepiej od ronika nie jakies chemicze- moge jesc chleb,bułki,masło,mięso surowe sobie upiec albo usmazyc-żadnych wedlin bo to chemia,leżą w saletrze długo :shock: i do picia woda lub dla urozmaicenia woda z glukozą :-( Fajnie,co? A ja juz wyglądam jak cień człeka i włosy garściami mi wychodzą :-(
Moze chociaz witaminy jakies se kupie dla matek karmiących? Tylko nie wiem czy moge?
Boje sie zeby mi pokarm sie nie skończył przez taką diete :-( Jak myslicie?

DÓŁ

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pokarm Ci się od diety nie skończy, nie ma się co martwić. Nie Ty pierwsza na radykalnej diecie. O witaminy powinnaś zapytać lekarza. Wydaje mi się, że nie powinny zaszkodzić / uczulić.
Włosy wychodzą do 6 miesięcy po porodzie i jest to zupełnie normalna reakcja na zmiany hormonalne w organizmie ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Dzieki za odp.
Czyli co dużo pić dalej płynów (wody) i nie wiem moze pobudzac dodatkowo laktacje ściągając jeszcze pokarm,prócz dzidzi-laktatorka :-) ??

Bardzo chce dalej karmic takze zawezmę sie i bede karmic :-)

Pozdrawiam seredecznie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wystarczy, że bedziesz dużo pić. Kobieta karmiąca powinna wypijać 3l płynów dziennie. A dzidzia wystarczająco dobrze pobudza laktację. Jak będziesz pobudzać dodatkowo, możesz mieć pokarmu za dużo, będzie za szybko płynąć, dziecko będzie się krztusić. Nie ma sensu. Dziecko doskonale reguluje laktację mamy.
A dieta na prawdę nie ma wpływu na ilość pokarmu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Proszę poradź mi bo nie wiem co się dzieje

Od kilku dni moja mała drze się jak tylko zobaczy że wyciągam pierś i się kładę żeby jej podać. Ale pomału jakoś sposobami w miare mi teraz je,choć to też nie tak jak było Niestety po kąpieli jak tylko ją położe i kłade sie obok to tak masakrycznie się drze,że nie możmy jej uspokoić Nie wiem co się z nią dzieje? nic takiego nie jem żeby jej szkodziło.Tym bardziej,że jak odciągnełam pokarm to jadła-czyli mleko OK.
Próbowałam zmieniac pozycje jedzenia itd.ale nic.Boże co mam zrobić,nie chce teraz w okresie zimowym przestawiac ją na butle Co jej moze być?DLaczego to sie stało tak nagle że krzyczy przeraźliwie przy piersi?

POMÓZCIE

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Albo jej się odbić chce, albo nie jest głodna...Moja też się tak zachowywała no i okazało się, że to napięcie mięśniowe, ale to nie znaczy, że to ma Twoja mała...
Może ty się za bardzo stresujesz...albo, miejsce jej nie odpowiada...potrzebuje ciszy i spokoju i odprężonej mamy...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moim zdaniem dziecko się drze, bo albo nie jest głodne (typowa reakcja u 4-miesięczniaka, który chce zaakcentować swoją wolę :twisted: ) albo się denerwuje, że leci słabo (bo dokarmiasz z butli odciąganym, a z butli leci szybko :twisted: ). Moje rady - karm, jak zgłodnieje, a przed karmieniem odciągnij kilka ml, żeby pobudzić wypływ pokarmu - to się nie będzie dziecko denerwować :D No i nie dokarmiaj butelką :D I wyluzuj - uśmiechnięte dzieci jedzące z piersi i rozanielone matki to tylko reklama karmienia piersią :twisted: Ja przez takie cyrki przechodziłam średnio raz w tygodniu :twisted:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kruczek - bardzo madre slowa, u nas tym prezeniem bylo identycznie. Ila ja sie strachu najadlam ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam ..jeżeli chodzi o te plamy to mój synek też tak miał...tyle że nie na tułowiu tylko na nóżkach,rączkach,troszkę na twarzy,oczywiście dupka i koło siusiaczka....wyskakiwały takie "kółeczka" i czasami w nich bąbelki...(doszło do tego nawet że spuchł mu siusiaczek)jakby po ugryzieniu(takie malutkie),zaraz na drugi dzień znikały...okazało się że mały jest uczulony na KASZKĘ MALINOWĄ;( którą mu podawałam..po odstawieniu problem zniknął..:):):)pozdr.:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no to i ja mam problem z wysypka
bujolka79
moze to to co miala twoja dzidzi
lupiez gilberta mial ale inaczej to wygladalo
jest to kilka plamek na raczce skladajacych sie jakby z grudkowatej wysypki (szorstkie) a dotego np na dupce na szyi i na raczkach drobna wysypka z roznym natezeniem???
czy to moze byc jednak uczulenie???
jakis czas temu zaczelam podawac zoltko ale nie pamietam czy wtedy wystapila ta wysypka aaa i te krostki w tych plamkach troszke sie luszcza co to jest
pomocy

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Choroby wieku dziecięcego

Strefa czasowa UTC [letni]