Dzisiaj jest pt kwie 27, 2018 10:48 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Z ta kawa to caly problem poleg an tym ze podnosi cisnienie.
A czaso kobietom w ciazy podnosi sie cisnieni i jak do tego dolozy sie jeszcze kawa to sie robi masakra. Ale jak ktos ma dobre cisnienie, albo wrecz niskie to na pewno kawa mu nie zaszkodzi. oczywiscie pod warunkiem ze nie bedzie sie kawy traktowac jak napoju ktorym sie gasi pragnienie. Po wtedy anemia gwarantowana i masakrystyczne skurcze lydek.
Warto pamietac o tym ze kawa i herbata ywplukuja z organizmu zelazo, magnez i potas. Wiec trzeba pilnowac poziomu tych mikroelemento jesli pija sie namietnie uzywki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam nieskie cisnienie i co drugi dzien pije sobie kawke z mleczkiem. moja lekarka dala mi pozwolenie, byle nie przesadzac z czestotliwoscia. no i zastanawiam sie teraz czy to nie za czeso? nie chcialabym zaszkodzic malnstwu...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kawy raczej nie powinno się pić będąc w ciąży, no chyba że bezkofeinową ;). ja jestem w 3mc i nie piję żadnej kawy, ale jestem w o tyle lepszej sytuacji, że w ogóle to piłam jej bardzo mało ... czasem dla smaku, do ciasta w niedzielę :).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej

Ja pije kawe inke oraz zwykla kawe bez kofeiny z malutkiej plaskiej lyzeczki

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

zwykla Inka nie zawiera kofeony, ja pilam jej kiedys bardzo duzo. Zwlaszcza ze do Inki dodaja tez blonnik ktorego nigdy za wiele. ja meczylam sie na poczatku ciazy ze strasznymi zaparciami a ta kawa w polaczeniu z odpowiednia dieta bardzo mi pomagala.
JA przed ciaza pilam bardzo duzo kawy, mocnej, sypanej zielonej Jacobs
ale jak zaszlam w ciaze nie moglam wprost zniesc zapachu kawy nawet rozpuszczalnej. Nie pilam jej w ogole, dopiero w 6 miesiacu wypilam rozp. niedawno wypilam sypana i okazao sie ze jest tak samo dobra jak przed ciaza... wlasnie wypilam kawe do sniadania...
teraz juz chyba nie powinnam bo moze mi wywolac porod, nie?
pije slaba kawe, nie mam nadcsnienia, mysle ze mi nic nie bedzie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

e-milka w małych ilościach na pewno nie zaszkodzi :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja na poczatku na kawę nie mogłam patrzeć :shock: teraz pozwlam sobie na jedną, tyle że też nie codzień- rozpuszczalną kawke piję naprzemian z inką :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

a ja przez 3 ciaze pilam 2 kawy dziennie sypane z 2 lyzeczek z dodatkiem smietanki i dzieciom nic niezaszkodzilo.teraz tak samo pije 2 kawy dziennie mam cisnienie 110/90 i mowilam lekarzowi o kawie to nic nie powiedzial

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja w 1 ciaży nie piłam bo sam zapach już mnie odrzucał za to w tej ciaży smakuje mi bardzo i sobie nie domawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mysle ze to zalezy od tego jakie ktos ma cisnienie, ja tez mam niskie , zawsze takie mialam wiec kawa nawet jak mi ciesnienie podniesie to pewnie i tak bede miala w normie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moje ciśnienie też do najwyższych nie należy zazwyczaj 100 na 60 więc mój gin pozwolił mi wypić sobie jedną małą czarną dziennie , czasem jak naprawdę mam niskei ciśnienie ( mam mroczki przed oczami i robi mi sie słabo) to pozwalam sobie na 2 kafkę

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mam cisnienie 100/50 w ciąży, to chyba trochę za niskie. Mała czarna (rozpuszczalna) od czasu do czasu chyba nie zaszkodzi "Fasolce" ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Też jestem niskociśnieniowiec, a na dodatek biorę leki, które je obniżają.
I dlatego jak już kiepsko się czuję pozwalam sobie na kawkę 3w1.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

I ja się przylączam. Kawa zbożowa, inka są jak najbardziej bezpieczne i piję ją przez calą ciążę.
Natomiast, co do czarnej.. Do 7 m-ca oblizywalam jedynie lyżeczkę kiedy przygotowywalam kawusię mężowi, ale kiedy przy niskim ciśnieniu polożna powiedziala: "jeśli pila pani kawkę przed zajściem w ciąże może pani i teraz wypić.. kubeczek z 1/2 lyżeczki kawki rozpuszczalnej z mleczkiem maleństwu nie zaszkodzi".
Tak więc, co jakiś czas zarzucam sobie taką kawkę. Problem jednak polega na tym, że i tak miewam wyrzuty sumienia jak ją wypijam :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mnie czasem nachodzi wielka ochota na słodką kawę z mlekiem i piję ją. naprawdę b. rzadko i ładuję dużo mleka, więc myslę, że nic się nie stanie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja piję od drugiej połowy ciąży. Niestety zawsze piłam kawę ze względu na niskie ciśnienie poniżej 100 70. W I trymestrze zwyczajnie mnie odrzuciło na sam zapach kawy, na szczęście później mi przeszło.

Mój gin nie ma sprzeciwów. Piję Jacobsa, na którym z resztą jest krótka notka odnośnie picia kawy w ciąży. Jak wypiję jedną dziennie z jednej łyżeczki to mam ciśnienie 110 70 lub nieco mniej w zależności od pogody. Czasami sobie odpuszczam gdy nie zanosi się na zmianę pogody, jednak bez kawy byłabym jak śnięta ryba. Myślę, że w sytuacji niskociśnieniowej taka kawa wcale nie szkodzi, bo jak się ma niskie ciśnienie to krew wolniej krąży i dzidziuś otrzymuje mniej dotlenionej krwi.

Również wychodzę z założenia, że wszystko z umiarem jest bezpieczne. Jednakże zastanawiam się jak to będzie później, gdy będę karmić piersią?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mam ciśnienie 90/50 ale to w tej ciąży. W poprzedniej ciąży miałam wzorowe ciśnienie 120/70. Kawkę piję słabą z mleczkiem ( rozpuszczalna, bo nie lubię jak mi coś pływa) :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam i jako miłośniczka kawy podrzucam Wam linka do kawowej dyskusji która sie toczyła jeszcze jak byłam w ciąży :wink:
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... highlight=

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jest bardzo dobra kawa NESCAFE BEZKOFEINOWA a smakuje jak normalna, żadna z moich koleżanek którym ją zrobiłam nie poznały różnicy. Kupiłam ją kiedyś omyłkowo nie zauważając, że jest bezkofeinowa dopiero kiedy wyjęłam ją z siatki w domu zauważyłam ten wielki napis, tak mi zasmakowała, że od tamtej pory pije tylko taką a teraz tym bardziej :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witajcie!

ja praktycznie niczego sobie nie odmawiam. jem i pije to, na co mam ochote. nie slucham, gdy ktos mowi mi, ze makrela wedzona lub marynowane grzyby nie sa wskazane w ciazy. tak samo jest z kawa. nigdy kawoszka nie bylam, ale i jej sie nie wyrzekam. pije rozpuszczalna z mlekiem. jestem zdania, ze organizm kobiety sam wie na co moze sobie pozwolic, a czego ma zdecydowanie unikac :)

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]