Dzisiaj jest ndz lip 21, 2019 4:10 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Halo halo??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Halo halo??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Halo halo??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja mysle, ze dopoki masz dobre wyniki i dziecku nic nie brakuje to nic nie musisz, sa tu wsrod nas weganki, one sobie spokojnie radza bez tego mleka, na pewno z reszta ci napisza jak sie pojawia na forum :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej Nina :) niestety dzieciaczki bardzo czesto nie chca spac wlasnie wtedy kiedy nam jest to naprawde potrzebne, no ale dzieki temu ze nie spia, w koncu mamy szanse nawiazac coraz lepszy kontakt i przynosza nam coraz wiecej radosci. a do niespania od rana szybko sie przyzwyczaisz :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

aniolek - nie wiem jak to jest z mlekiem krowim - ja akurat je stosuje w mojej diecie od zawsze. ale jesli wyniki masz dobre, to ja bym nie zmieniala radykalnie diety. ale ja juz taka jestem :)

marta, a ile Twoj brzdac spi teraz w ciagu doby? czujesz ze rozpoznaje Ciebie po glosie, po buzi?

a co z pozostalymi dziewczynami? a nadzieje, ze nie dzieje sie nic zlego. jak Wasze brzuszki?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej Nina, bardzo roznie, czasami spi w ciagu dnia bardzo duzo, czasami prawie w ogole i tylko w nocy spi, akurat teraz mam tragedie ze wzgledu na ta alergie bo Maly ciagle placze i placze, ciagle boli go brzuszek albo swedzi buzka, jest niespokojny. Przydalaby mi sie ladna pogoda, zeby moc wychodzic na spacerek, bo to go bardzo uspokaja, ale u nas jest okropnie... musze jakos przetrwac ten czas i jakos sie doczekac az wyjda ze mnie i z niego te produkty ktore tak zle na niego dzialaja...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny jest fajne forum wegetariańskie gdzie można pogadać z mamami już doświadczonymi w wegetariańskim a nawet wegańskim odżywiamiu siebie i dzieci. Mają bardzo dużą wiedzę. Naprawdę wam polecam. http://wege.dzieciak.pl

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sawa, rzeczywiscie forum jest ciekawe - zajrzalam dzis na moment, ale chetnie przysiade na dluzej, jak tylko bede miec wiecej czasu.

A poki co to tylko sie chwale, ze Oliwcia dobila juz do 3 kg :shock: 700 g w 2 tygodnie. i to tylko na moim mleczku :) a przyznam Wam sie, ze bardzo sie balam, ze nie bede miec pokarmu, bo stresy i mnostwo pracy fizycznej w ciazy... ach... co za radosc...

calusy od ciotki Niny

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No to gratulacje Nina ! Cieszę się, że Twoja mała rośnie zdrowo. Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziewczyny, co z Wami???

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej Dziewczeta!

ciesze sie, ze u Was wszystko powoli sie uklada i zmierza ku lepszemu! Troche glupio mi sie ostatnio udzielac, bo przeciez jeszcze do Was nie naleze (tzn. naleze w polowie, bo jestem wege, ale nie jestem jeszcze w ciazy :wink: ), ale sama zaczelam ten watek, wiec chyba moge?

No wiec co u mnie? Ostatnio dosyc duzo sie dzieje na polu zawodowym i na brak zajec nie narzekam. Ale to glownie na moje wlasne zyczenie, wiec nawet nie wypada sie skarzyc :wink: .
Starania o dzi caly czas sa przelozone na wiadomokiedy, ale jeszcze nie teraz, chociaz mnie juz skreca na sama mysl. Niestety moj Ukochany nie daje sie namowic na teraz i chociaz wiem, ze ma racje, bo teraz naprawde nie bylby to dobry moment, to bardzo bym juz chciala do Was dolaczyc!

I tak to u nas wyglada. A co poza tym? Powoli zaczyna sie lato i wraca mi energia do zycia. Mam nadzieje, ze nie padlyscie ofiarami jesiennej deprechy i w razie czego tradycyjnie przesylam Wam mnoooostwo sloneczka!

Trzymajcie sie i ucalujcie Wasze maluchy!

ps. ciekawe, czemu Oczekujaca sie nie odzywa?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Christa: przez 3 ostatnie tygodnie przekazywalam obowiazki zawodowe "nowej", oficjalnie bylam na L-4 a nieoficjalnie pracowalam w domu, trwalo to juz 3 m-ce, w koncu zostala zatrudniona nowa osoba i przez 3 tygodnie przychodzila do mnie do domu uczyc sie ode mnie; poniewaz nie znalazlysmy wspolnego jezyka bylo mi bardzo ciezko z nia wytrzymac /krytykowala zarowno moja prace zawodowa jak i wyglad, tzn wg niej mialam za maly brzuch bo jej synowa ktora tez ma rodzic w lutym to wyglada tak-a-tak, przytyla juz tyle-a-tyle itd itp/ po wyjsciu nowej najczesciej nie mialam juz sily na nic innego, to takie zmeczenie psychiczne bylo poprostu

wogole napisalas ze nie jestes w ciazy, ale jestes wege - no to sie uzupelniamy :lol: , bo ja jestem w ciazy ale nie jestem wege, caly czas jem okolo 2-3 porcji miesa w tygodniu

w tym tyg ide do gina, zobacze jak tam wyniki badan /dzis bylam na pobraniu krwi/, troszke sie zaniedbalam z dieta wiec moze nie byc najlepiej z zelazem ale mam nadzieje ze uda mi sie wyjsc bez dodatkowych tabletek z zelazem... zaczelam sporadycznie lykac suplementy witaminowe, tak co drugi dzien mniej wiecej, lykam jesli mnie nie odrzuca od tabletki
wogole odczuwam troche wiecej obaw przed ta wizyta, nie chodzi tylko o to zelazo, ale tez ciagle jakos czytam o miekkich czy skracajacych sie szyjkach i mimo ze z moja do tej pory bylo dobrze, to odczuwam niepokoj...
jesli chodzi o samopoczucie fizyczne to czuje siew tak dobrze, jak nigdy dotad w ciazy... dziwne to i niezgodne z ogolnymi tendencjami w poczatkach trzeciego trymestru
(jestem w 29 tc), nie puchne, plecy nie bola, siara nie leci, brzuch nie za duzy wiec nie przeszkadza tak bardzo, rozstepow nowych na razie nie widac, kondycja mi sie poprawila, sennosc zniknela... jestesmy w fazie remontu mieszkanka i mam sile na jezdzenie i wybieranie kafelek itd, sprzetow domowych itd /z braku samochodu jezdzimy tramwajami i autobusami.../ ogolnie rzecz biorac czuje sie swietnie fizycznie i mam nadzieje ze tak bedzie do porodu :lol:

/ale sie rozpisalam/ pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jak cudownie znowu poczytac co u Was...

christa - tak Ci dobrze, ze u Ciebie jest lato. ja chcialabym wychodzic z corcia na dlugie spacery, ale pogoda niebardzo na to pozwala. wiec albo wychodzimy z domu na chwilke, albo wietrzymy sie tylko jak jest zimno i mocno wieje...

oczekujaca - ja im w bardziej bylam zaawansowanej ciazy, tym bardziej balam sie kolejnych wizyt. zwlaszcza, ze konczylismy dom, przeprowadzalismy sie itp i naprawde bardzo sie forsowalam. oczywiscie zdawalo mi sie wtedy ze mam duzo sily, ze nic mi sie nie stanie, a ze brzuch byl maly to i okna szorowalam i podloge na kolanach. drobnego malowania i gipsowania tez nie moglam sobie odmowic. ale warto bylo. bo w pierwszych dniach po porodzie to ciezko cokolwiek zrobic. nawet gdy dziecko spi...

a swoja droga - ja tez juz nie pasuje tu pod kazdym wzgledem,przeciez moj aniolek opuscil juz brzuszek...

calusy

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Nina81: po "przebojach" drugiego trymestru, ktory to podobno jest najfajniejszym czasem w ciazy a dla mnie byl koszmarem, trzeci trymestr biegnie sobie z dobrym samopoczuciem... takie malutkie dziury tez gipsowalam, gotowa szpachlowka, z wiaderka, jednak oszczedzam sie jesli chodzi o noszenie, i podnoszenie rak do gory /firanki, okna/ - tego nie robie... chcemy miec wszystko gotowe w mieszkaniu najpozniej na 14-go grudnia (urodziny mojego A.)... a procz "grubszych" zakupow czeka nas jeszcze zakup drobnego wyposazenia kuchni, mam na mysli garnki, talerze, sztucce, reczniki itd co pewnie pochlonie zarowno mase czasu jak i pieniedzy...

i wogoile wyjdzie na to, ze zadna z nas nie pasuje do wege mamusiek w temacie "Ciaza" :wink: : Christa nie jest w ciazy, Ty juz urodzilas, Marta juz urodzila, ja nie jestem wege... :wink:

napisz jak tam z dieta Twoja i czy Malutka caly czas taka grzeczniutka?
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc anioleczku :D

Ja co prawda nie oczekuje , naleze do tych starajacych sie ale jestem juz doswiadczona mama :wink:
To nie prawda ze trzeba pic krowie mleko , czasami jest to wrecz przeciwskazane , bo jesli masz alergie na to mleko , moze byc takze twoje dziecko . Moze byc mleko sojowe , ale raczej unikalabym migdalowego , bo moze powodowac alergie . Moje dziecko mialo nietolerancje na mleko krowie a ja w trakcie karmienia uraczalam sie tym mlekiem i moj maluszek mial ciagle kolki , dopiero kiedy odstawilam to mleko moje dziecko zaczelo dobrze sie czuc.Powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja corcia rosnie. za chwile w odstawke pojda pierwsze spiochy... no i juz czuc, ze sie dziecko nosi na rekach... niestety nauczylam ja ssania smoka - ale chyba lepsze to niz miec przez godzine czy poltorej unieruchomionego cyca (i rece) lub tracenie energii na placz. w koncu nie ona pierwsza.... a ostatnio lubi nam pokazywac co potrafi. i jaki donosny ma placz. czasem przerabiamy kolki, ale to chyba glownie ze zbyt intensywnego wyplywu mleka i lapczywego jedzenia. nadrabiamy niska mase urodzeniowa :) no i oczywiscie najlepiej spi sie na raczkach albo brzuszku mamy :D eh.. cudowne to chwile... oprocz tego mala beka po jedzeniu tak glosno, ze moglaby stawac do konkursu z tata, a kupki robi tak glosno, ze od razu wiadomo kiedy trzeba zmieniac pieluszke :) a jem to co zawsze - no moze unikam cebuli, czosnku i cytrusow. choc czasem... maz kupil mi tez witaminki do lykania (no bo w ciazy nie bralam nic, a karmienie tez wyciaga zapasy), ale ja ciagle "zapominam".

a tak wogole to ja tez najlepiej wspominam 3 trymestr. minely upaly i w koncu zaczelam miec ochote na poruszanie sie. nie puchlam, nie wstawalam w nocy siusiu - czasem tylko kregoslup pobolal i jak mala sie niefortunnie ulozyla to ciezko bylo oddychac. no i taki przedporodowy power...

caluski dla maluszkow - tych w brzuszkach i tych poza...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oj, a ja odwrotnie... 30 tydzień i własnie zaczęła mi się skracać szyjka.... na razie to nic poważnego, ale też nasiliły mi się skurcze, i ogólnie czuję się ciężko, jestem jakaś markotna i niedobrze czuję się w takiej zaawansowanej ciąży. Inna sprawa, że ja nie jestem tak do końca normalna pod tym względem - bo zawsze uważałam, że ciąża to stan "przereklamowany" i ogólnie czas przykrej fizjologii, i "niepełnosprawności" psycho-ruchowej :D . Jedyny jasny punkt ciąży (bardzo jasny!) to ten mały człowiek, którego już niedługo zobaczę... :D
Póki co lekarz kazał mi liczyć ruchy dziecka i skurcze - zwariować można - chyba muszę robić notatki bo się gubię w rachubie...
NINA zazdroszczę Ci bardzo, że masz już swoją małą . Nie mogę się już swojej doczekać i bardzo się boję

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Sawa: nie jestes osamotniona w niektorych Twoich pogladach :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc Dziewczyny,
ja tez jestem wegetarianka juz 16 lat, chociaz wczesniej nie jadlam tez ryb. W koncu zaczelam, bo chyba jednak brakowalo mi ich i od 3 lat czasami, dosyc rzadko je jadam. teraz jestem w 25 tygodniu i jak na razie chyba wszystko z moimi wynikami jest ok. Choruje tez na cukrzyce i szcezrze mowiac do ryb przekonal mnie moj diabetolog, bo powiedzial, ze jest mi potrzebne bialko zwierzece. Moj maz chyba postawil sobie za cel przekonac mnie do jedzenia miesa... Ale ostatnio coraz mniej o tym mowi, chyba widzi, ze to trudy daremne. Zanim zaszlam w ciaze, to rozmawialismy, ze kiedy zajde, to zapytam sie lekzry i jesli to bedzie dla Dzidziusia wskazane, to zaczne jesc. Strasznie sie tego trzymal, ze tak sie stanie...Pytalam sie kilku lekarzy a oni nie widza przeciwskazan, zrobili mi badanie na poziom bialka i jest w porzadku, wiec jednak nie musze jesc miesa. To sie moj maz zdziwil....?! teraz juz mnie nie przekonuje, moze dlatego, ze wie, ze gdybym musiala, to zaczelabym je jesc dla dobra Maluszka a jesli nie musze, to mam wlasna wole i tak zdecydowalam. Oczywiscie Moj Chlopczyk bedzie jadl, co bedzie chcial,sam wybierze...Pozdrowionka dla Was, wegetarianek i niewegetarianek :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]