Dzisiaj jest ndz sie 19, 2018 7:08 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Ślub, wesele

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ślub w ciąży

Drogie mamusie, czy któraś z Was zdecydowała się na ślub ( z weselem) w ciąży ? Jestem w 4 miesiącu ciąży bliźniaczej i za dwa miesiące mam ten wielki dzień. Jak sądzicie, czy mimo ciąży mogę wyglądać pięknie i się wybawić ? co sądzicie o tym abym pisała w zaproszeniach wierszyki, aby zamiast kwiatów goście dawali mi np. pampersy ?

Offline Wyświetl profil  

Przenoszę do działu Ślub, wesele 8)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Osobiście nie brałam ślubu w ciąży ( chciałam mieć dopasowaną suknię, móc się bawić bez zmęczenia, napić no i jednak to jest ogromny stres - dla lokatora brzuszka również), ale byłam w 8 miesiącu ciąży na weselu siostry męża. Miałam już ogromny brzuszek, a mimo to bawiłam się rewelacyjnie :D i całkiem dobrze wyglądałam (ale jako gość ) , byliśmy jedną z najwięcej tańczących par, zostaliśmy do końca, jedyne co to że nie piliśmy alkoholu, ale i tu były plusy- przyjechaliśmy i wracaliśmy własnym autkiem.
Jednak 6 miesiąc ciąży bliźniaczej - nie polecałabym wtedy własnego wesela.... Na tym etapie ciąży już się czuje ociężale, a co dopiero ciąży podwójnej, szybciej zmęczenie łapie, puchną nogi i palce, nie czujesz się taka super atrakcyjna, wyjątkowa i najpiękniejsza -a to Twój dzień i masz się tak właśnie czuć ... Do tego bliźniaki lubią się wcześniej wybierać na świat, więc ani potańczyć ani się wybawić, a ogromny stres i emocje związane ze ślubem i weselem raczej pozytywnie nie wpłyną na maluchy ...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja bedac w ciazy wziełam slub cywilny, wesela nie mielismy, tylko obiad w restauracji.
koscielny bierzemy w tym roku ale juz jestem bez brzuszka.
w ciazy chyba nie dałabym rady przezyc i koscioła i przygotowan i wesela.

a w wierszykach mozesz zamieszczac co chcesz :) lepsze dla Was pieluchy niz badyle ktore uschna i zamja połowe domu :|

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A w zaproszeniu pisz dokładnie co chcesz, co Wam się przyda :) my pisaliśmy o datki oraz rzeczy dla domu dziecka :)
siostra męża o książki z dedykacją ( są w trakcie rozwodu i mają do podziału stos książek z życzeniami szczęścia i miłości :yea: )

jak najbardziej możecie poprosić o akcesoria dla maluchów zamiast kwiatków :)

nam i tak przynieśli kwiatki i zapomnieliśmy o nich, zostały w pałacyku, gdzie mieliśmy wesele :P

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

.
Awatar użytkownika

pewnie dwa miesiace to zbyt krótki czas aby teraz odwołać ale jeśli macie taka możliwość i nie zaprosiliście jeszcze gości to ja bym imprezę odwołała
wygladać masz szansę pięknie bo to twój dzień i jesteś w ciąży a to piękny czas ale wybawić się nie wybawisz bo ciąża bliźniacza to duże wyzwanie dla organizmu ale i zagrożenie szczegolnie już w 6 miesiącu gdzie różne rzeczy mogą się wydarzyć
pomijając stres który jest duży ale każdy inaczej to znosi uważam że ciąża to nie jest dobry czas na własne wesele bo różnie może to być a myśleliście może o przeniesieniu wesela na czas po urodzeniu maluchów np jak będa miały po 4-5 miesięcy można zrobić ślub z chrzcinami to i jeden wydatek a napewno lepiej się wybawisz jak nie będziesz w ciązy i bedziesz mogła tańczyć bez strachu i ograniczeń :)
jeśli jednak jest już za późno na odwołanie wybierz suknię podkreslającą brzuszek a nie tuszującą bezę :) zamów fryzjera kosmetyczkę i baw się dobrze ale z umiarem żeby maluszki były bezpieczne

co do pisania ze zamiast badylka pampersy :) nie wiem ilu gości będzie ale jak ci wszyscy pampki w rzmiarze 2 kupią możesz miec ich za dużo :) może lista drobiazgów byłaby dobra tam i pampki by się znalazły i wanienka i pieluchy tetrowe i trochę ubranek wszystko w podobnych cenach ;)

Offline Wyświetl profil  

Gratuluję bliźniaków! :)

Ale na Twoim miejscu niekoniecznie decydowałabym sie na slub w ciązy, po pierwsze bliźniacza ciąża, po drugie to sa emocja i na pewno stres... ja bym poczekała.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Ja na twoim miejscu poczekałabym aż do rozwiązania i jak doszłabym do siebie. Ślub to wielki stres, a to bardzo nie zdrowe w twoim stanie. Mogą ci nogi puchnąc albo strasznie kręgosłup boleć, co nie pozwoli ci na długie tańce.

Offline Wyświetl profil  

Ciąża daje dodatkowy urok. Głowa do góry, to twój dzień!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ślub powinno się brać przed zajściem w ciążę.

Ślub w ciąży to raczej kiepski pomysł, bo ludzie gadają, sukienka nie pasuje i trzeba co chwila poszerzać, a najgorsze są te okropne ciążowe dolegliwości, które mogą o sobie przypomnieć nawet w trakcie składania przysięgi, no i na weselu nici z zabawy, nawet taniec jest za bardzo męczący, a pić nie wolno w ogóle. Po ślubie znowuż problemem jest dziecko, bardzo absorbujący nowy członek rodziny, który nie pozwala nawet na chwilę od siebie odpocząć, do tego wszystkie pieniądze przeznaczone na wesele idą na pieluchy, jedzenie, wózki, nosidełka itd.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Forum ciąża

» Forum ogólne » Ślub, wesele

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]