Dzisiaj jest ndz sie 19, 2018 7:09 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Ślub, wesele

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dziewczyny mam problem w czerwcu ślub a ja nie moge się zdecydować co zrobić z nazwiskiem,zostawić swoje,wziąść męża,czy dwuczłonowe.Jak się pytam swojego m to mi radzi żebym wzięła jego.A ja sama nie wiem najpierw chciałam dwuczłonowe,póżniej jego,a teraz swoje.A wy jak wybrałyście?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam meża , dwuczłonowe za długie, a nazwisko nei ma dla mnie znaczenia dlatego tez mam męża bo mi to nie przeszkadza, ja tak wolałam

Obrazek
Add Glitter to your Photos

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a ja mam dwuczłonowe mam oba krótkie wiec pasuje jak na miarę... i w ogóle fajnie razem brzmią... jak ja to mówie chciałam mieć coś po tacie czyli nazwisko... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ale z dwuczłonowym jest więcej zachodu wszędzie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mam nazwisko męża - do zmiany przyzwyczaiłam się łatwo i nie było problemu. Wiedziałam, że jemu na tym zależy, a mi samej nie robiło to dużej różnicy - oba nazwiska ładnie brzmią.
W naszym przypadku podwójne odpadało, bo oba nazwiska są długie, a gdyby do tego dodać jeszcze moje długie imię, to nie zmieściłabym się w żadnej rubryczce :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja slub biore jutro i przyjmuje nazwisko meza :) i jestem dumna z tego :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mam swoje krótkie a mój M ma długie.Ale imie mam dlugie.I jedno i drugie pasuje ładnie do mojego imienia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mam po mężu. Dla mnie to było oczywiste. Ale duzo osób mi mówiło, żebym wzięła dwuczłonowe, bo imię 3 literki, obecne nazwisko 4,a poprzednie 10. Czyli teraz suma imienia i nazwiska nie daje samego nazwiska panieńskiego. Alee... Mniej pisania.
Kasieńko może jednak nazwisko męża? Jeśli w brzmieniu nie ma różnicy, tzn. oba ładnie. Mężowi pewnie będzie miło...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kasienka z koszalina pisze:
Ale imie mam dlugie.I jedno i drugie pasuje ładnie do mojego imienia.

No to jesteś szczęściarą. :D Moje koleżanki z reguły miewaly dylematy bo nazwisko męża było niezbyt ładne.
Ja mam po mężu i bardzo mi się to podoba. Może to głupie, ale jak zmienilam nazwisko, poczułam się "w pełni żoną", hi, hi.

Z tego co słyszałam z podwójnym nazwiskiem bywają problemy praktyczne, nie mieści się w różne rubryczki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

tu hania pisze:
Ja mam po mężu i bardzo mi się to podoba. Może to głupie, ale jak zmienilam nazwisko, poczułam się "w pełni żoną", hi, hi.

Tez zostawilam nzwisko meza...swoje mialam dosc trudne i mialam z nim duzo problemow bo musialam je literowac.

Haniu- To wcale nie glupie ja poczulam to samo..jak zobaczylam na dowodzie inne nazwisko i zaczelam go uzywac to tez poczulam wieksza jednosc..

Poza tym nazwisko meza idealnie do mnie pasuje...jest takie o jakim marzylam z koncowka -ska :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jak czytam wasze posty to coraz bardziej skłaniam się do nazwiska mojego męża.Momentami to mam wyrzuty :dada: że jak ja mogłam pomyśleć o innych możliwościach.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja o zostaniu przy swoim nawet nie pomyślałam. Przez chwilę miałam ochotę na nazwisko dwuczłonowe. No ale jak sobie przypomniałam ile mam problemów z panieńskim, to zrezygnowałam. Po co utrudniać sobie życie :roll:
Dużo zależy od nazwisk. Które nam się podoba, które mniej, czy są długie czy krótkie, jak ze sobą się komponują.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kasienka z koszalina pisze:
Jak czytam wasze posty to coraz bardziej skłaniam się do nazwiska mojego męża.Momentami to mam wyrzuty że jak ja mogłam pomyśleć o innych możliwościach

e, no bez przesady - wyrzutów sobie nie rób. Ja też się zastanawiałam trochę, bo lubię moje panieńskie nazwisko i było mi go jednak szkoda (zwłaszcza, że moi rodzice synków nie mają). Ale jednak dałam się przekonać - i nie żałuję. Miło mi się robiło bardzo, kiedy widziałam radość i dumę w oczach Misia, jeśli mnie złapał na przedstawianiu się lub podpisywaniu nowym nazwiskiem :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jak czytam wasze posty to coraz bardziej skłaniam się do nazwiska mojego męża.Momentami to mam wyrzuty że jak ja mogłam pomyśleć o innych możliwościach.
o matko....czy uwazacie ze jezeli kobieta nie przyjmie nazwiska meza to kocha go mniej? :D

dwuczlonowe ...za duzo zabawy w urzedach
pozostanie przy swoim....no tak ...ale dzieci beda mialy po mezu..troche tak sie odstaje od rodziny :lol:
mysle ze nazwisko po mezu jest ok..wszyscy nosza to samo nazwisko i nie ma problemu :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie ma powodu, żeby odczuwać wyrzuty sumienia ;). Nazwisko męża jest co najmniej tak samo ważne, jak Twoje. Dlaczego więc którekolwiek ma być lepsze, czy ważniejsze? Nic dziwnego, że masz dylemat :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A ja mam podwójne nazwisko i to bardzo nietypowo- najpierw męża potem moje, synek tak samo (właśnie ze względu na synka przyjełam takie nazwisko). Najpierw mnie troche denerwowało, że tak duzo muszę pisać bo sama jestem Marta Gabriea i do tego jeszcze dwa długie nazwiska. A jak sie jest w międzynarodowej rodzinie to trzeba wypełniać naprawde wiele dokumentów (naprawdę rzadko zdarzaja sie rubryczki, w których się nie mieszczę!!), ale teraz bardzo bardzo lubię swoje nazwisko bo chyba poza mna i Filipkiem nikt nie ma takiego na całym świecie :), co prawda wiele razy musze literoać swoje nazwisko, ale.... bardzo często słyszę, że mam super nazwisko :) no i czasami mam ubaw z wielkich wytrzeszczonych oczu pań w urzędach, które naprawdę nie wiedzą jak to napisać :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kurcze własnie sie dowiedziałam, ze za mało kocham męża :roll: :?: :?: :?: :?: :? :? :? :? :?

no to sie załamałam

ja niedobra - kurcze wzięłam podwójne oj .... :cry: :cry: :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja chce miec nazwisko dwuczlonowe bo dlaczego jego ma byc wazniejsze od mojego. jak moj narzeczony sie o tym dowiedzial to sie wkurzyl na mnie i stwierdzil ze jego ojciec sie obrazi. mam to w nosie i nie bede robial czegos wbrew sobie tylko dlatego ze sie ktos moze obrazic. w ogole to zostalabym przy swoim ale na taki kompromis moge pojsc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

MAMA28 pisze:
kurcze własnie sie dowiedziałam, ze za mało kocham męża :roll: :?: :?: :?: :?: :? :? :? :? :?

no to sie załamałam

ja niedobra - kurcze wzięłam podwójne oj .... :cry: :cry: :cry:

Widac z czytaniem ze zrozumieniem maja problem nie tylko gimnazjalisci :lol:
Czy ktos gdzies napisal ze zostawiajac dwa nazwiska mniej kochasz meza...litosci... :twisted:

Ja poczulam wieksza jednosc z mezem i widac moze nawet On sam mi dal to kiedys moze jakos podswadomie odczuc bo wlasnie wczoraj zagadalam na ten temat i sam powiedzial ze wolalby zebysmy oboje nosili moje panienskie nazwiko niz ja mialabym nosic dwa (panienskie i jego) a on tylko swoje...
Bo nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ale nie trzeba przyjmowac albo dwuczlonowe nazwisko albo meza..mozecie oboje zmienic nazwisko na to ktore nosi narzeczona..moze nie kazdy o tym wie stad te dylematy..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja po prostu zawsze chce, żeby ludzią było miło, nie patrząc na siebie. Szczególnie jak kogoś kocham.Dziękuje wam ,że mi pomogłyście już się zdecydowałam ,że wezme meża.Nawet przyznam że po cichu próbowałam swój nowy podpis.Powiem mojemu M dopiero w Wigilie,będzie miał fajną niespodzianke na Swięta.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Misiulka ale ja to sobie napisałam ironicznie bo nic nie jest wstanie zmierzyć miłości do drugiej osoby... :lol: :lol: :lol:

i nie porównuj mnie do gimnazalistów bo to nie było miłe z Twojej strony :roll:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Ślub, wesele

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]