Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 8:18 am

Forum ciąża

» Forum ogólne » Ślub, wesele

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

obrączka na serdecznym prawej reki na lewej nosza wdowcy i wdowy... a zaręczynowy to nie ma reguły, ja nosze na prawej ręce

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

To ja bede wyjatkiem hehe nosze obraczke na srodkowym palcu prawej reki...po slubie nosilam na serdecznym tak jak powinno byc bo bylam w ciazy.. i w ciazy tez wybieralam rozmiar..teraz paluszki schudly sporo i co zrobic...juz raz zgubilam w sklepie i naszukalam pod ladami nogami klientow..teraz przelozylam na srodkowy i lezy jak ulal..moze z wiekiem palce przytyja i wroci na swoje miejsce..wole nosic tak ...niz w ogole, bo to ma dla mnie bardzo duze znaczenie..glupio to troche wyglada ale co tam :wink: jak ktos tu wyzej napisal nie ma co przykladac za duzej wagi do drobiazgow :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Obrączka na serdecznym prawej. Pierścionek wędruje :lol: Czasami jest na środkowym prawej, czasami na serdecznym lewej, czasami na serdecznym prawej razem z obrączką a czasami w pudełeczku na szafce :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja odkąd jestem mężatką, noszę na lewym ręku

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Misiulka pisze:
To ja bede wyjatkiem hehe nosze obraczke na srodkowym palcu prawej reki...po slubie nosilam na serdecznym tak jak powinno byc bo bylam w ciazy.. i w ciazy tez wybieralam rozmiar..teraz paluszki schudly sporo i co zrobic...

Misiulka, a nie możesz jej zmniejszyć? Nie będzie kłopotu

Ja noszę obrączkę na prawej dłoni a pierścionek na lewej. Palec oczywiście serdeczny. Ta obrączka na prawej dłoni to rzeczywiście dobry sposób na rozpoznanie Polaków za granicą. Choć ja jakoś (nie wiem dlaczego) nawet bez patrzenia na obrączki jestem w stanie "wyczuć" Polaków. Sporo na przykład daje się rozpoznać po takich okropnych wujkowatych wąsach, bleh :D

A co do naszej tradycji noszenia obrączki na prawej dłoni to słyszałam, że datuje się ona z czasów tuż po powstaniu styczniowym, kiedy to naród pogrążył się w żałobie. Wcześniej nosiło się obrączki normalnie na lewej dłoni (od serca) - tak jak reszta świata - a tylko wdowcy i wdowy nosili na prawej. Zatem, na znak narodowej żałoby, wszyscy przełożyli obrączki z dłoni lewej na prawą. I tak już u nas zostało....
Dodam, że nie znalazłam tego w żadnym poważnym źródle, więc nie wiem czy to prawda, ale brzmi pradopodobnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pati1 pisze:
Ja noszę pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu prawej ręki, a obrączkę na serdecznym też prawej ręki :)

Na lewej noszą wdowcy.

DOKŁADNIE TAK

ps. na lewej tez nosi "zachód" (niektóre kraje europejskie i usa)

]Obrazek[/url]

Dziewięćdziesiąt dziewięć procent rzeczy, jakie cię martwią, nigdy się nie zdarza...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oliweczka1981 pisze:
ja w takim razie zglupialam totalnie...albo tutaj sa inne zwyczaje,bo ja nosze pierscionek zareczynowy na lewej rece i tak wszyscy mi mowili i radzili :shock: :? .do tego,gdy przygladam sie czasem kobietom w metrze tez wszystkie maja obraczki i pierscionki na lewej rece :shock:

bo w zasadzie w wiekszości krajów na zachodzie obrączkę nosi się na lewym palcu, u nas jest odwrotnie ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzieki za sprostowania,bo juz sie zamotalam totalnie i myslalam,ze jakis dziwolag ze mnie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie martw się, ja tez do końca nie byłam pewna co i gdzie.
jana razie nie nosze obrączki bo przychodzą takie chwile i puchnie mi trochę dłoń, ale pierścionek noszę na lewej ręce a obrączkę na prawej
mi akurat nie podoba się noszenie obu rzeczy na jednym palcu, wydaje mi sie jakby za duzo tego troche było na raz, ale to takie mam wrażenia jak ja zakładam, u wielu osób przyznam ze wygląda to dobrze ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja już się zamotałam heh a w piątek jadę wybrać sobie Pierścionek Zaręczynowy :lol: zobaczymy co powie gościnka w sklepie na którym ręce najlepiej

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mi jubilerka powiedziala ze dopoki sie nie nosi obraczki to zareczynowy powinien byc na serdecznym lub srodkowym u prawej reki, natomiast jesli dojdzie obraczka to wlasnie roznie z tym jest.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

zosia81 pisze:

Zosiu kazdy o to pyta :lol: a jest tak..mam rozmiar 13 powinnam miec 9-ke :roll: :roll: :roll: wiem wiem to wielka roznica i wlasnie tyle schudly mi palce po ciazy...jubiler powiedzial ze zmiejszyc sie da ale zniknie wzorek a najgorsze to ze zniknie grawer ze srodka a na to sie nigdy nie zgodze...mamy wyjatkowy grawer i wiele dla mnie znacza slowa tam wypisane..
A tak to jestem oryginalna..srodkowy palec hehe...a co mi tam... :wink: mysle ze z czasem przeloze na serdeczny ale pod warunkiem z enie bede go wszedzie gubic jak na poczatku...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja obrączkę i pierścionek zaręczynowa tak jak Misulka na środkowym palcu prawej ręki. Dlatego że też po porodzie mi palce bardzo schudły ale nie zamierzam ich zwężać bo mam nadzieje kiedyś przytyć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Nikamo pisze:
Ja bede zakladac obydwa ( pierscionek i obraczke) na serdeczny u prawej reki ;)

ja też tak noszę :)

ale bardzo też dużo osób nosi obrączke na serdecznym, a zaręczynowy na środkowym prawej ręki... chyba komu jak wygodniej :)

a na lewej noszą wdowy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Misiulka pisze:
zosia81 pisze:

Zosiu kazdy o to pyta :lol: jubiler powiedzial ze zmiejszyc sie da ale zniknie wzorek a najgorsze to ze zniknie grawer ze srodka a na to sie nigdy nie zgodze...mamy wyjatkowy grawer i wiele dla mnie znacza slowa tam wypisane..

No to już wszystko rozumiem :D. Ja mojego napisu z obrączki też nie pozbyłabym się za nic w świecie. A też mam tak małą obrączkę (chyba 10?), że napis zmieścił się co do literki. Gdyby miał choć o jedno "i" więcej, to już by się nie zmieścił.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

Hehehe no to wiesz Zosiu o czym mowie...ja mam niby 13-tke ale napis dluzszy niz pare cyferek...
A zmiejszyc 13-tke do 9-ki to juz calkiem poznikaja literki...noi wzorek tez podobno sie schowa..to troszke tak by wyszlo jakbym miala calkiem inna obraczke niz maz...bo teraz to z grawerem stanowia calosc..i po wzorku widac ktoory to moj LUBY :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja obrączkę już założę 6 października na serdeczny palec prawej ręki, a pierścionek będę nosiła na lewej ręce.

Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A powiedzcie jakie macie obrączki. Z żółtego złota, z białego, mieszane, półokrągłe, kanciaste, z jakimś szczególnym grawerem. I jakie pierścionki? A może jakieś zdjęcia, co Wy na to?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

obrączka ze złota żółtego i białego.
W środku 3 okręgi.. jeden biały, drugi żółty, trzeci biały. Na wszystkich 3 są kamienie. Okręgi się przekręcają wiec codziennie mam inny wzór obrączki :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no to prawdziwy bajer ;)
nawet nie wiedziałam o istnieniu takich obrączek

ja swoją mam taką z tych grubszych i jest cała ze złota żółtego
taka klasyczna
pierscionek z jednym oczkiem n środku, cienki okrąg, fotkę postaram sie zrobic
a jak u Was?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Ślub, wesele

Strefa czasowa UTC [letni]