Dzisiaj jest ndz sie 19, 2018 12:33 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość

Witajcie, od tygodnia, córka (niecałe 23 miesiące ) zaczęła wołać siusiu na nocnik. Oczywiście to dopiero początki i wpadki mamy na okrągło ale mimo to chętnie siada na nocniczek a po obudzeniu od razu woła siku. Jednak największy problem jest z kupka, nie chce jej robić do nocnika i jeszcze anu razu nam się to nie udało. Nie zmuszam jej oczywiście żeby się nie zraziła ale wali w majtasy i nie mogę jej przekonać :( Miałyście podobnie? Kiedy to minie ? Mam się nie przejmować ? Dzięki za odpowiedzi :)

Offline Wyświetl profil  

dzięki za mnóstwo odpowiedzi! Tyle tu bab a żadna nie potrafi odpowiedzieć na pytanie ? potraficie tylko czytać najwidoczniej bo jest prawie 170 odsłon a 0 odpowiedzi..

Offline Wyświetl profil  

Najwidoczniej nie potrafiła żadna odpowiedzieć.

Ale u mnie było tak samo. Moja córa (teraz ma prawie 2 latka) od kilku miesięcy na nocniczek siusiu robi, raz zdałyła, raz nie :0. Ale kupkę za Chiny Ludowe.
A od jakiegoś czasu zmiana ogormna, kupkę robi i każde siku zdąży zrobić do nocnika. Męczyliśmy sie sptp czasu z kupka, wystarczyło, ze raz jej sie udało zrobić i teraz za każdym razem woła.

Cierpliwość - taka recepta.

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

kasia nie ma sie co obrażać. U mnie problemów nie było, bo jak tylko zaczęła siadać wysadzałam na nocnik, więc była z nim oswojona i było jej wygodniej.
Możliwe, że to nie jej czas, bo jak wiadomo dzieci są rożne. Nie ma zaparć? Może się zraziła, bo wychodząca kupka ją piecze.Albo zabierz ją do sklepu niech kupi z Tobą nowy nocnik lub nakładkę na ubikacje i majteczki. Dużo cierpliwości. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

uważam, że nic na siłę. Ja spokojnie czekałam i pewnego dnia sam z siebie usiadł na nocniku i juz. Wpadki jeszcze się po tym czasami zdarzały, ale coraz rzadziej aż w końcu robił tylko na nocnik. o ile dobrze pamiętam to miał ok 3 lat. Nigdy go nie pospieszałam, uważam, że każde dziecko w swoim czasie wszystkiego się nauczy.

Offline Wyświetl profil  

U nas było podobnie, ale winne były zaparcia, uparciuch nie chciał jeść za wiele owoców i warzyw, teraz jest inaczej, więcej rozumie i coś skubnie chociaż, przez 3 miesiące Kubuś pił ..... , widać było że wypróżnienia nie sprawiają już bólu i jakoś się przemógł.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

2 latka. Matko droga.. Moje kochane dziecko ma prawie 3 i sika w gacie :( Jak chodzi bez pampersa to się wysika na nocnik , ale jak już ma majtki na tyłku, zleje sie w majtki. O kupie nie gadam :evil:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

obita jeszcze zdazy sie nauczyc
tez slyszałam o bardzo wczesnym uczeniu nocnikowania.
z tym ze nie kazde dziecko jest chętne do takiej nauki.
dla rodzica-wygoda, dla dziecka - przymus.
jedne pojda na ugode,drugie jak na złosc beda sikac gdzie popadnie.

w naszym przypadku było tak że miała tyle samo lat co Twoj synek i ktorego dnia załozyłam jej matki.
posikała sie raz, za pare godz drugi a potem juz nie.
pytałam tylko po jedzeniu czy po piciu czy nie chce do WC i żeby wołała.
poszło bardzo szybko.
mało tego nocnik od poczatku był malo lubiany.
wolała siadac na sedes.
u Was tez nastapi poprawa.
na wszystko trzeba czasu.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Może się boi przez co są zaparcia albo nie ma tak zwanej prywatności ? Polecam dać córce <reklama>Jest już od 6 miesiąca życia więc powinno spokojnie pomóc.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]