Dzisiaj jest czw maja 24, 2018 9:52 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

Witam,
chciałabym rozpocząć temat o zabawach dla naszych małych dzieciaków. W tych czasach dzieci maja dużo zabawek, ale często zabawki lądują w kacie, a dziecko zwyczajnie się nudzi. Chciałabym prosić Was o podpowiedz jakiś kreatywnych i rozwijających zabaw dla dzieci w wieku 1,5 -2 lat. Jak zając naszego malucha w domu, jak również na zewnątrz.

:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hej,

Moja M ma co prawda 17 miesięcy, ale uwielbia przede wszystkim zabawy taneczne np woogie boogie - nie naśladuje dobrze jeszcze ruchów, aczkolwiek łapiemy się za ręce i kręcimy bioderkami, uwielbia tę piosenkę i trzeba dużej wytrzymałości aby w końcu jej się znudziła. Kolejną zabawą taneczną jest kółko graniaste, łapiemy się za rączki, śpiewam i tańczymy w kółeczko kończąc upadkiem na pupę - zabawa super, ciągle słyszę od M "jesce, jesce". Stary niedźwiedź też jest fajny, aczkolwiek najlepiej wychodzi jak są trzy osoby nie dwie. Moja ulijanko też zachwyca dodatkowo uczy jak się czesać,myć, łapać za boczki...:) Poza tym to bawimy się w gonianego np na podwórku wokół auta...:) świetna zabawa połączona z chowanym...a jaki ubaw gdy dziecko zostanie w końcu złapane :) Granie w piłeczkę, chowanie jakiegoś przedmiotu, nawet wyrzucanie papierka do kosza może być fascynującą częścią zabawy w kuchni...:) Tak na prawdę zabaw jest strasznie dużo, najlepsze jednak są wtedy jak dziecko ma możliwość pobawienia się z mamą,tatą czym z kimś innym, nie zawsze najlepsze, najdroższe, firmowe zabawki nauczą nasze dziecko tego czego może ich nauczyć dorosły bądź rodzeństwo.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Zgadzam się z przedmówczynią :) Tańczymy razem, ale moja Malutka jeszcze nie do końca umie wykonywać jakieś określone ruchy, po prostu buja się na boki :) Bawimy się w chowanie np. misia. Ta zabawa jest dla niej bardzo ciekawa i jaka radość, gdy misio się znajdzie :) Może któraś z mam ma jeszcze jakieś inne podpowiedzi, bo czasami na prawdę brakuje pomysłów, a moje dziecko jest tak aktywne, że ciężko za nią nadążyć z wymyślaniem nowych zabaw :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hej!
ja znalazłam kilka fajnych pomysłów na stronie producenta nocniczka, który kiedyś kupiliśmy http://www.okt-kids.pl/exercise,main,0.html
Przetestowałam "bączka" i "pacynki palczatki" - mała miała ubaw po pachy :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]