Dzisiaj jest sob maja 26, 2018 3:59 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Witajcie,
moje dziecko za tydzień z kawałkiem kończy rok. Od około pół roku, może mniej, budzi się z płaczem. Całe noce przesypia normalnie ale rano jak się budzi to od razu płacze. W dzień, po popołudniowym spaniu też wstaje z płaczem. O co chodzi? Kiedyś jak się budził to się śmiał, nawet niekiedy nie domagał się jedzenia od razu tylko sobie leżał i coś gadał po swojemu. A teraz to jakaś masakra :/. Ktoś ma taki problem jak u Mnie?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A może zaszły ostatnio jakieś zmiany w życiu, nie wiem przeprowadzka, nowy pokój, łóżko, tata wyjechał, cokolwiek co zaburzyło rytm. Czasami też tak bywa, że dzieci ni stego ni z owego zaczynają np budzić się z płaczem itp nie które dzieci tak mają. Jedne budzą się uśmiechnięte inne nie ;) np moja córka jak się obudzi to minimum przez 30 minut lerzy sama i nie daj Boże podejść do niej za wcześnie, wtedy jest zła ;) ona sama musi wstać i przyjść...

Offline Wyświetl profil  

dadzi pisze:
A może zaszły ostatnio jakieś zmiany w życiu, nie wiem przeprowadzka, nowy pokój, łóżko, tata wyjechał, cokolwiek co zaburzyło rytm. Czasami też tak bywa, że dzieci ni stego ni z owego zaczynają np budzić się z płaczem itp nie które dzieci tak mają. Jedne budzą się uśmiechnięte inne nie ;) np moja córka jak się obudzi to minimum przez 30 minut lerzy sama i nie daj Boże podejść do niej za wcześnie, wtedy jest zła ;) ona sama musi wstać i przyjść...

Kurczę no właśnie tego się obawiałam, że to jednak te zmiany. W sumie to jak zaczął spędzać dzień z nianią to się zaczęło. Niania na pewno nie robi mu krzywdy, tego nie podejrzewam. Od marca niestety mam opiekunkę tylko 2 tyg. w miesiącu, następne 2 tyg. jest u moich rodziców, 140 km. dalej :(. Jeżdżę w weekend wtedy ale jak widać to i tak za mało. Czyli to może być powód. Mam nadzieję, że z wiekiem minie....

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Zapewne od tych zmian są płaczki w nocy, dziestety ale dzieci tak reagują.

Pamiętam pierwsze noce jak mała zaczęła chodzić do żłobka, budziła się minimum 3 razy z placzem. Miną miesiąc i już jest ok, nie budzi się. Poprostu przyjęła zmany i się przyzwyczaiła.
Faktycznie nie ciekawie, że 2 tygodnie niania i dwa tygodnie u rodziców bez mamy. Dla takiego maluszka bardzo ważny jest stały rytm dnia, wtedy czuje się bezpiecznie. Wiem, że życie czasami nie daje nam wyboru i trzeba zrobić tak a nie inaczej ale może warto poszukac innego rozwiązania, np nowa niania, która będzie na stałe, codziennie- maly szybko sie przyzwyczaji i będzie dobrze.

Offline Wyświetl profil  

dadzi pisze:
Faktycznie nie ciekawie, że 2 tygodnie niania i dwa tygodnie u rodziców bez mamy. Dla takiego maluszka bardzo ważny jest stały rytm dnia, wtedy czuje się bezpiecznie. Wiem, że życie czasami nie daje nam wyboru i trzeba zrobić tak a nie inaczej ale może warto poszukac innego rozwiązania, np nowa niania, która będzie na stałe, codziennie- maly szybko sie przyzwyczaji i będzie dobrze.

Niania jest 2 tyg. tylko, ponieważ nie mam kasy aby opłacić jej cały miesiąc :/. Tak będzie do końca wakacji bo od września mały będzie już na tyle "duży", że mogę go posłać do żłobka. Mam nadzieję, że później to się zmieni. Jak jestem z Nim to poświęcam mu praktycznie cały czas bo wiem, że tego potrzebuje i czasami jak wracam z pracy to do nocy siedzi mi na rękach bo bardzo się tego domaga. Widać, że wraz to za mało. Ehhh te czasy ....

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

no to faktycznie sytuacja jest trudna. Oby mały się do niej przyzwyczaił, poświęcaj mu dużo czasu tak jak to robisz....a może te poranne płaczki to nie od tego, czasami dzieci tak małą bez przyczyny, może to poprostu skok rozwojowy, dzieciaki wtedy różnie reagują, zazwyczaj są właśnie płaczliwe.

Offline Wyświetl profil  

Będę obserwować, dziękuję za podpowiedzi :).

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

nie ma sprawy :)) ;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]