Dzisiaj jest pn paź 22, 2018 12:02 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 447 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

My jesteśmy świeżo po pożegnaniu pieluch w dzień. Zajęło to nam raptem kilka dni, siku i kupka albo w nocniku albo na sedes.
Wszystko odbyło się bez stresu, nacisku, bez nagród, Oliwier rozumie, że załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych to
najnormalniejsza rzecz na świecie.
Pewnie poszło by to szybciej, ale pojawienie się na świecie młodszego braciszka trochę ten moment odwlekło.
Ale nie ma tego złego, widocznie teraz był ten czas. Została jeszcze pielucha na noc, ale nie wszystko na raz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hm ja chce zaczac i zaczynam,zaczynalam, wrecz wszystko wychodzi nie tak, byl okres ze robil do nocniczka, tydzien i mu sie odwidzialo, mokre majteczki-tak go to zrazilo ze na widok majtek wrzeszczy i sam je wynosi do szuflady, i pojawil sie problem, on wogole nie chce zmian, namowic go by w skarpetkach nie chodzil to cieplo to placz, nie wiem co juz robic, jak tlumaczyc

dzis np dwie kolezanki z dwulatkami wysadzaly synkow pod krzaczkami w ogrodku, wzielam swego i centralnie patrzyl jak siusiaja, i pokazywalam ze sa w majtkach, minela dopiero godzi i mi padl, planuje mu przypomniec co sie dzialo i co widzial, i zaproponowac zdjecie pieluchy, zobaczymy..... jak nic nie wyjdzie to nie wiem, bardzo mi zalezy odstawienie pieluch

uczeń - synek 2009 :)

aniołeczek Marysieńka 2008.... (*)

a dla tej co nie jest użytkownikiem forum, a interesuje się moim udziałem/życiem na forum środkowy palec

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

I ja dzisiaj zaczynam
Do teraz było ok, ani jedna pielucha od rana nie zasikana, kupa w nocnik. teraz sie przytualłysmy i ogladałysmy baje, pytam sie jej czy chce siku a ona ze nie, ja czy kupke a one tez nie, stawiam ja na podłoge i kałuża hehe. pewnie to normalne, ze tak sie bedzie działo, to dopiero pierwszy dzien. Nie chce na siłe bo mam jeszcze czas, jak nie te wakacje to nastepne, wiec nie panikuję, ale wolałabym w te.

Zobaczymy... Narazie pieluchy oszczedzamy :)

Nie wiem co robic na dworze własnie, narazie jej pampka bede zakładała, bo chyba za wczesnie na taki hardcore bez, czy nie??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

malgorka musisz sama zobaczyc moje starsza ale ona chetnie od poczatku sikała na trawkę jak pieski ptaszki i inne zwierzątka :D starsza za to trzymała do domu jak była w jej wieku bo za cholerę na trawę nie zrobila.
mnie sie mała częsciej w domu zlała niz na spacerze.
ja uwazam ze pierwszy dzien zawsze jest super potem kryzys znów ok potem znów kryzys az w koncu załapie super.
my jestesmy bez pieluch całkiem tylko na noc do spania a i tak juz tydz nie była zmoczona tfu tfu odpukać . zaczełam uczyc w listopadzie i ok kwietnia maja było już ok teraz jest super sama woła u nas z kupami byl na poczatku problem ale juz tez jest super.
młodszej dłuzejj zajęło starsza w miesiac opanowała a tez w listopadzie zaczynałysmy wiec miała rok i 4 miesiące
ja na spacery zabierałam poprostu ciuchy na zmianę ;)

muminek ja bym poprostu zciągneła pieluchy i tyle bedzie lał i w koncu pzrestanie ja mam chyba ze 20 par majtek :) ale co tam ja uczyłam zima ciezko schło teraz to pach i masz suche

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

u nas małe sukcesy :)

Milenka nasikała sama do nocnika przyniosła nam pokazac :)
dostała jajko z niespodzianka i wszyscy zadowoleni:)
niestety później znów załatwiła sie na podłogę :) ale nie ma się co zrażać

kupilismy mazaczki pieczatki, takie jak dzieci dostają w szkole muzycznej i za każde siusiu do nocnika Mili jest nagradzana pieczatką, która sam wybierze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

my od 2 dni calkowicie pożegnałyśmy pieluszki:D

na poczatku nakladalam jej pampka na noc i na dluzsze wyjscia...
Ale teraz już nie potrzebujemy :lol:

powodzenia w "odstawianiu" pampkow

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Gratulacje !

Ja tez sie musze pochwalić, że Milenka równiez załapała :)
od czwartku załatwia sie do nocniczka, narazie biega w sukience bez majtusi i sama chodzi do nocniczka po załatwieniu się woła: mamo zrobiłam siusiu !!!
w nagrode dostaje pieczatki na rączkę

dzisiaj w nagrodę chciała palmę wielkanocną :P która gilgotała siostre

teraz muszę nauczyc ją, że majteczki trzeba sciagnac jak sie chce siusiu
włansie jak tylko założymy jej majtusie ona sie czuje jak w pampku

jakies sposoby macie na to?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

asiu ja byłam w sklepie z małą po majtki sama wybrała jakie jej się podobały nawet jak to nie mój gust potem powiedziałam ze to sa majtki ze mama ma takie i to nie jest pielusza i jak bedzie sikac w majtki to one się obraża i pójda do innych dzieci i to drugi raz ta sama bajka działa wiec moze spróbuj

gratuluje sukcesów

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mamcia21 bo jakąś traumę dziecku stworzysz tymi obrażonymi majtkami :lol:
Ja już tego problemu nie mam, ale raczej odnosiłam się do tłumaczenia, że jest już dużą dziewczyną, a pampki są dla dzidziusiów, a ona może już sikać jak mama :) Z resztą dużo rzeczy idzie "na to kopyto" :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzieki dziewczyny
jade dzisiaj po majtuchy :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

agacior tylko jak dziecko sika w majty bo traktuje je jak pampka to nie zadziała ze mama tak nie robi :D u nas nawet nie działało ze siostra tak nie robi ale majtki zadziałały :D kazdy patent dobry byle działal ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chyba i my możemy wreszcie pochwalić się sukcesami :D
Od 3 dni Zuzia woła jak chce siusiu.Pampersa zakładamy jeszcze na drzemkę i wyjścia,ale na ogół jest suchy :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

do mam dwulatkow w pampuchach:-) nie stresujcie sie, nie sluchajcie cudownych rad, opinii cioc, tesciowych, mam, "dobrych" sasiadek na temat uczenia dziecka nocnika.jesli Wasze dziecko jeszcze nie chce siadac na noca, nic na sile. u nas bylo tak, ze Synek na nocniku nie chcial nawet usiasc, kupke robil chowajac sie pod stolem:-)probowalam sadzac raz moze dwa razy, ale jak widzialam ze nie chce, dalam spokoj. az pewnego baaardzo goracego dnia, gdy Synus biegal tylko w pampku w domu, sam sciagnal pampa, bo mu bylo goraco i tak sobie goly biegal. powiedzialam mu tylko ze ma wolac mamo sisi, bo nie wolno sikac na wykladziny;-) zawolal i nasikal a jak zobaczyl jak sie wszyscy z tego cieszymy (normalnie odstawilismy z mezem taniec indianski)i ze dostal majtuski z ulubionym Thomasem, to od tej chwili sika na nocnik.pamka dajemy tylko na noc i drzemke:-) na dworze tez wola i sika w krzaczki:-)wiec to prawda ze dziecko musi samo dorosnac do pewnych rzeczy. u nas nie bylo zadnej nauki, sadzania po pol godzine z nadzieja a nuz cos zrobi. nie przejmujcie gadaniem( choc wiem, ze to wnerwia).ja mialam to komfortowa sytuacje, ze mieszkam daleko od tych wszystkich "dobrych rad"!:-)))

zniknal mi suwak wiec dodam ze Synek ma 2 lata i 2 miesiace:-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

U nas nocnik stał w pokoiku od wakacji. Próbowałam uczyć ale MAła siadała i wstawała robiac siusiu obok ;). No cóż pomyślałam,że to nie czas . Nocnik poszedł w kącik . Jakis czas później ( około 3 tygodnie temu) patrzę a Zunia stoi nad nocnikiem i ściąga spodnie, pieluszke ....pytam co robi a ona mi na to "siusiu" . Szybko pomogłam jej ściagnac pampersa. Usiadła i zrobiła siusiu. Podałam jej papierek , wytarła siusię i tyle. Od tamtego momentu Zuzia robi każde siku i kupke na nocnik lub sedes. Zero nauki, stresu...aż się dziwię jak to samo przyszło. Teraz już wiem,że dziecko musi samo stwierdzic,że To TEN czas.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to my sie tu pochwalimy ze od jakiś 3 miesięcy bez pampa na dzień calkowicie a od jakiś 10 dni również na noc :)
jakieś wpadki sie nam jeszcze czasem zdarzają ale sa rzadkością wiec mam nadzieje ze juz pożegnaliśmy na dobre pampersa :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

I ja sie pochwalę, ze od tygodnia majjtkujemy w domu, od trzech dnmi mała woła ładnie, kupka i siusiu do sedesu, o nocniku nie chce słyszec hehe ;)
chyba jednak musi przyjsc czas. Tydzien temu jakos poqwiedziałam, nie! nie ma pampków i koniec no i trwam.
Mała jak nie chciała słyszec o sikaniu gdziekolwiek indziej niz do pieluchy tak zmieniła zdanie! :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

u nas nocniczek od 16 miesiąca życia a z całkowitym sukcesem w 18mcu,teraz już nawet nocki bez pieluch :D (2latka)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej no i ja się wzięłam za mojego siuraka, na razie jest ok robi siku i qupe posadzony na nocki w domu od 3 dni tylko w majtkach (na spacer i noc pampek) chodzenie w majtkach bardzo mu się podoba tak, że wcale nie chce pampka zakładać ale choroba on wogóle nie woła że chce jak zrobi to tak chyba z tym wołaniem będzie u nas największy problem :?

Macie jakieś wskazówki w tej kwestii bo oczywiście jak się pytam jak ma wołać to mów mama si ale jak go nie posadzę to się w majty zleje :?

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć. My mamy nocnik od około 2 miesięcy w domu i służy w zasadzie do siedzenia lub zabawy. Amka nie ma ochoty do niego siusiać, a raz - przed kąpielą - jak na niego usiadła bez pieluszki to po chwili szybko wstała i zrobiła siusiu obok :)
Nie chcę jej poganiać, ale ona za chwilę 2 latka będzie miała - nie pomaga tłumaczenie, że jest już duża i może jak mama...
Czytając Wasze posty zastanawiam się, czy może rzeczywiście nie odpuścić i poczekać, aż sama zechce zdjąć pieluszkę...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zuza,moja starsza córka była anty nastawiona do nocnika,nawet na moment nie chciała na niego usiąść więc nie ponaglałam i nie zmuszałam ale jak skończyła 1,10 msc powiedziałam dość,zabrałam pieluchę i tyle.Po 2 tygodniach dziecko samo szło i siusiało do toalety(nocnik nadal był anty).
Idalka zaś już w wieku 1,3 msc zaczęła pokazywać że ma mokrą pieluszkę,zaraz potem nawet kupa jej przeszkadzała.Sadzałam na nocnik ale póki nie trafiłam na cel(sikanie do środka) nie mogła zakumać po co to wszystko.Wystarczył jedno udano podejście i mała wiedziała co trzeba zrobić że siusiu znalazło się w nocniku ale i tak nadal nie miałam na to parcia.Wysadzałam jedynie przed snem,przed spacerem i po.
Teraz ma 1,5 roku w pieluszce chodzi nadal aczkolwiek więcej już woła niż zdarzają się wpadki.Kupa też już jest opanowana od 2 tygodni.
Na pewno w najbliższym miesiącu jak się nieco ociepli spróbuje zabrać pieluszkę i zobaczyć czy sobie poradzi

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 447 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]