Dzisiaj jest śr sie 15, 2018 3:37 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 447 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość

Gosieńka1985: moje córcie mają takie najzwyklejsze nocniki, jest tylko jakiś obrazek na oparciu. Stwierdziliśmy, że takie będą ok. bo małe nie nauczą się dziwnych skąd inąd zwyczajów, żeby melodyjka grała jak zrobią siku (generalnie sedes nie gra przy sikaniu :P: ). Chcielibyśmy jak najszybciej przejść na te nakładki na sedes. Tyle, że sedes mamy jeden a dziewczynki zawsze razem chcą iść na nocnik:)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

My mieliśmy dwa, jeden zwykły, drugi grający (dostał od kogoś) , syn uczył się na zwykłym.
Jakoś nie przepadam za takimi bajerami jak melodyjki.

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

starszy nocnik miał zwykły, i tak nauczył się od razu na sedes, nocnika użył parę razy. Ale i późno się nauczył- 2,5 roku a wcześniej wszelkie próby kończyły się fiaskiem.

Młodszy mając rok przez ponad miesiąc sam wołał na nocnik, sam go przynosił i uszczęśliwiony robił co trzeba ... aż nagle pewnego dnia, nie i koniec siedzi dlugo, siedzi krótko- nie zrobi a w gacie tak :cry: i teraz robi ale sporadycznie i tylko do grającego :?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

To i ja napiszę swoje doświadczenia i nie zgodzę się, że dziecko 3 letnie w pampersie to coś dziwnego wręcz przeciwnie osobiście znam 1 dziecko które oduczyło się przed 2 rż całkowicie :)

Moja starsza dostała nocnik i była posadzona w wieku ok 9 m-cy, ale nigdy posadzona siku nie zrobiła. Potem nastała zima skończyła rok, więc poczekałam do lata. Oczywiście nocnik cały czas był na oczach, ale w ogóle jej nie interesował. Na lato miała półtora rok i lała bezwiednie, a namawiana, zachęcana, sadzana sprzeciwiła się tak że płakała i rzucała nocnikiem...dostawała spazmów na widok, przerobiliśmy 3 nocniki i nakładkę i anty. Kolejna zima minęły jej 2 latka, nastała wiosna i zdjęłam pampersa, ale gdzie była Emi tam kałuża albo kupa co gorsza :( dałam sobie spokój po 1,5 roku miałam dość, nastało lato Emi miała prawie 2,5 roku i tak rano ni z gruszki ni z pietruszki zapytałam "Emilko chciałabyś zrobić siku na nocnik?" a ta wstała zdjęła pampersa i zrobiła siku do nocnik w 3 dni opanowała robienie siku i kupy do nocnika, potem że majtki to nie pampers, potem dworek, a na koniec noc i to wszystko zajęło 3 TYGODNIE w sumie! Na koniec lipca była całkowicie odpampersowana i od tamtej pory siku i kupa na nakładkę :) W nocy bywały okresy moczenia zwłaszcza jak co 3-4 m-ce jeździmy do rodziców i zmiana łóżka, mieszkania i ogólnie sprawia że lubi po powrocie się moczyć, do 4 lat zakładałam jej majty pampersowe, które bardzo często wyrzucałam po kilku nocach z powodu rozerwania boczków a nie przesikania, od 4 m-cy śpi bez niczego zdarza się zalanie, zwłaszcza teraz jak po Wielkanocy wróciliśmy po 2 tyg. urlopu przez tydz się moczyła. Tak tylko jak nie wysika się na noc lub jak opije się dużo wody, ale staram się tego pilnować. Mamy tablicę motywacyjną jeszcze w razie czego :)

Po odpampersowaniu Emi przeczytałam w art medycznym nt. nocnikowania że dzieci ok 18 m-ca życia dopiero dojrzewają psychicznie do zrozumienia potrzeb fizjologicznych i ich kontrolowania ale jest to też jak w każdym etapie rozwoju granica indywidualna. Strasznie sb wtedy plułam w brodę, że zmuszałam córkę, ale sama czułam ogromną presję...
Przysięgłam sb wtedy, że z 2 dzieckiem które już było na świecie czyli Laurą nie popełnię tego samego błędu! Laura też jest z zimy. Czekaliśmy kiedy zaczai sama tym bardziej, że miała łatwiej bo przykład starszej siostry. Laura miała 22 m-ce w grudniu kiedy zachorowała na ZUM (zapalenie układu moczowego) spowodowane bakterią e.coli. Ciągłe pobieranie moczu zraziło ją, na nocnik nie chciała usiąść, a gdy czatowałam z kubeczkiem nauczyła się powstrzymywać nawet 3 h gdzie brzuch jak balon się robił...myślałam to ameno ona to się do 3 rż nie nauczy...ale zaskoczenie przyszło zaraz po 2 ur. gdzie w marcu ostatni raz i to w 15 min złapałam mocz. I zaczęła siusiać na nocnik. Mamy taki prosty ale z pozytywką wiecie te 2 punkty w środku ma. Teraz ma 2 lata i 3 m-ce w dzień w domu każda kupa i siku ląduje w nocniku, na działce też chodzi bez pampersa, a zakładam na noc i na spacer taki po osiedlu czy do sklepu, bo ona nie woła, sama chodzi jak ma potrzebę.

Dużo zależy kiedy dziecko zaczyna mówić. Moje obie po 2 rż dopiero się otworzyły na mowę.
Poza tym szczerze powiem na całą rodzinę i znajomych, koleżanki ze szpitala z porodów, które miały starsze dzieci, koleżanki forumowe z obu wątków co mam dziewczynki, kobiety które poznałam w szpitalu jak leżałam z młodszą córką i z tego co czytam po blogach, innych forach itd. może na 1 ręce bym policzyła dzieci, które całkowicie się oduczyły przed 2 rż. A w większości jest to 2-3 rż.
Drugie moje spostrzeżenie dzieci sadzane prze 1 rż. mają potem taki okres awersji totalnego zniechęcenia i złości na nocnik czy nakładkę i tak oduczają się podobnie a nawet później niż rówieśnicy finalnie.

Przepraszam za wywód, ale może komuś to pomoże mam nadzieję :)

Siasiu 2,5 roczku to nie aż tak późno myślę średnio normalnie :)

Offline Wyświetl profil  

Dla mnie też jest dziwne że dziecko 7,5 miesięczne już samo robi na nocnik ! A na pewno nie świadomie!
Gdzie czasami takie dziecko nawet nie potrafi jeszcze samodzielnie siedzieć! Mój synek jak miał 10 miesięcy to spróbowałam mu dać nocnik ale on tak się rozpłakał nawet nie chciał usiąść. Próbowałam kilka razy ale nic na siłę może za pół roczku spróbujemy:) Może będzie już odważniejszy:)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

moja corka ma 2 lata i prawie 2mce i na nocnik moze tylko popatrzec. nie mysli nawet o sikaniu,
sadzam ja od czasu do czasu ale bez zadnego efektu.
widocznie jeszcze nie jej czas
nie mam zamiaru "zmuszac" bo wiekszosc 2latkow juz opanowała nocnik.
na kazdego przyjdzie pora :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

U nas bylo tak, że zaczęłam wysadzać córkę jak miała ok. 7-8 miesięcy. I były różne etapy. Około roku wołała "e,e" jak chciała siku albo kupę i to była loteria, czy zdążę czy nie. Po skończonym roku czasami nawet sama szła do ubikacji, żeby usiąść na nakładkę i zrobić kupkę. Potem był okres, że nie wołała, ale ją wysadzałam i tak, nieraz nalała na podłogę albo walnęła kleksa. W tym miesiącu skończy dwa lata i od jakiś dwóch miesięcy coś zaskoczyło i skończyło się sikanie na podłogę, tylko ładnie woła co chce. Albo siusiu albo kupkę. W pokoju zawsze stoi nocnik, żeby mogła podlecieć, ściągąć spodenki i majteczki i sama zrobić co chce.
Uważam, że dziecko samo dojrzeje do wołania i też nie wierzę w pełni świadome zgłaszanie potrzeb w wieku kilku miesięcy. Jednak wg mnie kluczowe jest sadzanie dziecka zanim zacznie chodzić i uciekać z nocnika, żeby mogło się przyzwyczaić i uczyć już praktyki.
A że mamy są wygodne, to prawda. Łatwiej wyczyścić tyłek i zmienić pieluchę i czekać "aż samo zacznie wołać", niż ścierać siuśki albo kleksa z podłogi.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 447 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]