Dzisiaj jest czw lut 27, 2020 8:59 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Witam,
chciałabym rozpocząć temat o zabawach dla naszych małych dzieciaków. W tych czasach dzieci maja dużo zabawek, ale często zabawki lądują w kacie, a dziecko zwyczajnie się nudzi. Chciałabym prosić Was o podpowiedz jakiś kreatywnych i rozwijających zabaw dla dzieci w wieku 1,5 -2 lat. Jak zając naszego malucha w domu, jak również na zewnątrz.

:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hej,

Moja M ma co prawda 17 miesięcy, ale uwielbia przede wszystkim zabawy taneczne np woogie boogie - nie naśladuje dobrze jeszcze ruchów, aczkolwiek łapiemy się za ręce i kręcimy bioderkami, uwielbia tę piosenkę i trzeba dużej wytrzymałości aby w końcu jej się znudziła. Kolejną zabawą taneczną jest kółko graniaste, łapiemy się za rączki, śpiewam i tańczymy w kółeczko kończąc upadkiem na pupę - zabawa super, ciągle słyszę od M "jesce, jesce". Stary niedźwiedź też jest fajny, aczkolwiek najlepiej wychodzi jak są trzy osoby nie dwie. Moja ulijanko też zachwyca dodatkowo uczy jak się czesać,myć, łapać za boczki...:) Poza tym to bawimy się w gonianego np na podwórku wokół auta...:) świetna zabawa połączona z chowanym...a jaki ubaw gdy dziecko zostanie w końcu złapane :) Granie w piłeczkę, chowanie jakiegoś przedmiotu, nawet wyrzucanie papierka do kosza może być fascynującą częścią zabawy w kuchni...:) Tak na prawdę zabaw jest strasznie dużo, najlepsze jednak są wtedy jak dziecko ma możliwość pobawienia się z mamą,tatą czym z kimś innym, nie zawsze najlepsze, najdroższe, firmowe zabawki nauczą nasze dziecko tego czego może ich nauczyć dorosły bądź rodzeństwo.

Offline Wyświetl profil  

Zgadzam się z przedmówczynią :) Tańczymy razem, ale moja Malutka jeszcze nie do końca umie wykonywać jakieś określone ruchy, po prostu buja się na boki :) Bawimy się w chowanie np. misia. Ta zabawa jest dla niej bardzo ciekawa i jaka radość, gdy misio się znajdzie :) Może któraś z mam ma jeszcze jakieś inne podpowiedzi, bo czasami na prawdę brakuje pomysłów, a moje dziecko jest tak aktywne, że ciężko za nią nadążyć z wymyślaniem nowych zabaw :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hej!
ja znalazłam kilka fajnych pomysłów na stronie producenta nocniczka, który kiedyś kupiliśmy
Przetestowałam "bączka" i "pacynki" - mała miała ubaw po pachy :D

Offline Wyświetl profil  

Bardzo polecam zabawki kreatywne. Ostatnio znalazłam ciekawą grę domino gra ze sklepu internetowego. Chociaż gra jest bardzo prosta, to dziecko uczy się jak rozróżniać emocje, rozwija się jego percepcja wzrokowa oraz jednocześnie kształtują się jego zdolności manualne.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Małe dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]