Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 6:13 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość

Witam jestem nowa na forum i nie wiem czy był juz taki temat.  Zaczne od tego że karmię syna mlekiem modyfikowanym od kiedy skączył 4 tygodnie. Po 4 miesiącu zaczełam wprowadzać posiłki stałe. Na dzień dzisiejszy (6 miesiecy i 1 tydzień) wygląda to tak:

6-7 rano: 210ml mleka
ok 11:210ml mleka
ok 15: 125g obiadku (słoiczek) + 150ml soczku
ok 17: 125g deserku + czasem soczek (bo nie zawsze chce)
po 20: 210ml mleka + kaszka ryżowa
Nie wiem czy to jest za mało a może za dużo? Zastanawiam czy nie czas zwiększyć porcjiobiadu do 180g. Sądzicie że to już czas?

Offline Wyświetl profil  

Beata mi się wydaje że trochę za dużo tego soku.
Rano mleko ok, później mleko ok, obiadek bym zwiększyła do tych 180g i już soku po nie podawała, w porze deseru albo właśnie jakiś owoc na deser albo sok przecierowy typu bobofrut. No i po 20 mleko z kaszka ok.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tylko ze po obiadku domaga się pić wiec daje mu sok. Zobaczymy jak dam mu większy słoik czy będzie się domagał pić. I tak pije o jedną butelkę mleka mniej na dobę niż jest na opakowaniu wiec zastępowałam to sokiem by dopełnić brzuszek :) A co do soków przecierowych to za bardzo nie chce ich pić (pije je lekko marudząc)

Ostatnio zmieniony pn gru 09, 2013 7:37 pm przez Beata_U, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

Tylko "dać pić" nie musi się równać "dać sok" :wink:
Nie sądzę, by jmijeczka mówiła o tym, by dziecka nie poić, a o tym, by ograniczyć sok.
Polecam wodę, jest dla takiego malucha najlepsza. Ewentualnie rooibos, która nie zawiera kofeiny, więc może być podawana niemowlętom.

Offline Wyświetl profil  

Beata zrozumiałe że mu się chce pić... Bez ograniczeń możesz podawać wodę. Na początku może być sprzeciw, ale czasem i 10 razy trzeba spróbować podać by załapał.
Co do soków przecierowych - piszesz, że pije lekko marudząc, jednak może by mu podawać te przecierowe.. w końcu załapie, że tylko takie są i nie będzie marudzić. Wydaje mi się, że są lepsze a i mogą zastępować deserek. Jednego dnia soczek, innego deserek. Można również z takiego soku zrobić kisiel na deser.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

ja po obiadku przepajam córkę wodą lub jakąś herbatką. Soki traktuję jako deserek. Mam jeszcze pytanie co sądzicie o takich gryzakach do karmienia? wygodnie podaje się w nich jedzenie? koleżanka powiedziała żebym kupiła sobie taki ale pomyślałam że jeszcze tutaj zapytam.

Offline Wyświetl profil  

Fiołek ja kupiłam ale moja mała jeden lub dwa razy z tego jadła. Jakoś wolała świeży owoc do rączki i go podgryzać niż wyssysać przez siatkę gryzaka..

Offline Wyświetl profil  

fiołek454 pisze:
ja po obiadku przepajam córkę wodą lub jakąś herbatką. Soki traktuję jako deserek. Mam jeszcze pytanie co sądzicie o takich gryzakach do karmienia? wygodnie podaje się w nich jedzenie? koleżanka powiedziała żebym kupiła sobie taki ale pomyślałam że jeszcze tutaj zapytam.

A u mnie się sprawdził, w sumie to nasz dostaliśmy ja nie znałam takich gadżetów wcześniej, a miałam BabyOno gryzak. Ogólnie myslę że sporo dało maluchowi takie samodzielne próbowanie jedzenia.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas było dużo warzyw swoich z ogrodu, mięsko, sprawdzało się to najlepiej pod wieloma względami. Miksowane , i zagęszczane czymś, smakowało wyśmienicie.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]