Dzisiaj jest czw lip 19, 2018 11:19 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Krowie mleko

Witam,
syn skończył rok 3 tygodnie temu. W niedzielę zrobiłam mu budyń na mleku, troszkę, zjadł ze smaczkiem. Zaczynam wprowadzać mleko coraz częściej i na stałe. A u Was jak to było?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U mnie w ogóle nie było. Moi w ogóle nie spożywają krowiego mleka.
Tak czy inaczej lekarze zalecają sporo dłużej jechać na modyfikowanym.

Offline Wyświetl profil  

stonka a dlaczego dopiero po roku :?: Miał skazę :?:

Offline Wyświetl profil  

Nie, nie miał. Tak mi mama podpowiedziała ;) . Już wcześniej o tym myślałam ale jakaś taka niepewność. Dziwne to bo Ja bardzo wcześnie bo od 3 miesiąca byłam już na krowim mleczku i nic mi nie było ale jakoś tak się bałam ;). Za dużo chyba i niepotrzebnie czytałam o tym w internecie.
Dziś młody ma na śniadanie i kolację kaszę manną na mleku. Budyń np. mu nie podchodzi.

Offline Wyświetl profil  

Moje dziewczynki też dostały krowie mleko jak miały rok i 3 miesiące. I też najpierw to był budyń, teraz jedzą mannę na mleku albo platki owsiane, płatki śniadaniowe z mlekiem, ale nie chcą pić samego mleka ani kakao. W sumie to chyba jak spożywają sporo nabiału to chyba nie ma co ich zmuszać?

Wcześniej też miałam jakieś obawy, a później trafiłam na Dzień Dobry TVN i było o żywiniu dzieci i właśnie pani dietetyk mówiła że po roku można bez obaw wprowadzić krowie mleko, więc już bez wyrzutów sumienia odstawiliśmy modyfikowane:)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Site Admin
Awatar użytkownika

Ale "wprowadzać krowie mleko" nie oznacza "zastąpić nim mleko modyfikowane"

stonka pisze:
A u Was jak to było?

przetwory mleczne [jogurty, twaróg, kefir, serki homo] wprowadziłam przed 12-tym miesiącem, mleko krowie około 12-go. Z czasem wprowadziłam je "na stałe" - to znaczy 2-3 razy w tygodniu po ok 200 ml, aczkolwiek nie przyszło mi do głowy zastąpić nim mm, które to moja córka piła regularnie [tzn. zgodnie z zaleceniami żywieniowymi] do 3-go roku życia.

Nie powinno się zastępować mleka modyfikowanego mlekiem krowim, ponieważ krowie zawiera zbyt dużą ilość białka, natomiast zbyt mało żelaza oraz witamin A, E, D i C. Co ważne, mleko krowie jest nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 r.ż [oczywiście jako zamiennik modyfikowanego] gdyż nie uzupełnia diety malca w niezbędną ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wszystkie te aspekty odgrywają ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka, dlatego pediatrzy oraz specjaliści od żywienia niemowląt i małych dzieci zalecają podawanie mm do 3 rż. Oczywiście, dzieci od krowiego nie umierają, ale jest ono dla nich niewystarczające by mogło zastąpić modyfikowane.

Offline Wyświetl profil  

Rano i wieczorem robię kaszę manną na mleku i dodaję ją do mm. Czasami jak młody ma dzień niejadka to w południe dostaje ale tylko mm. Budyniu jak na razie nie chcę. Ale serki wcina ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Mój starszak był na karmieniu mieszanym właściwie od urodzenia, więc po odstawieniu od piersi jadł mm do 3 r. życia. Z młodszym było inaczej - karmiłam go piersią do ok. 2 r., po odstawieniu już mu nie wprowadzałam modyfikowanego, przeszedł prosto na krowie. Choć to za dużo powiedziane, bo on mleka nie lubi, sporadycznie zje z płatkami. Za to dużo wciąga innych produktów mlecznych(jogurty, sery, twarogi), które wprowadziłam wcześnie - przed 1-szym rokiem życia.
Uważam, że ten prikaz dawania dziecku mm do 3 rż. jest nakręcony przez jego producentów, i jeśli nie ma jakichś powodów medycznych typu skaza, alergia, to można podawać krowie.
A poza tym, ponad roczne dziecko powinno mieć już tak urozmaiconą dietę, że żelazo, witaminy i wszystkie inne składniki można dostarczyć w ogromnej większości z posiłków.

Offline Wyświetl profil  

docuhy pisze:
Uważam, że ten prikaz dawania dziecku mm do 3 rż. jest nakręcony przez jego producentów

Też tak uważam i zacznę powoli odstawiać mm i robić kaszkę tylko na mleku. Teraz dodawałam po troszeczku aby organizm się przyzwyczaił i jest OK więc nie widzę przeszkód. Dzięki ;)

Offline Wyświetl profil  

Moje obie są na mleku krowim, starsza miała 2,5 roku jak przeszliśmy na krowie, a młodsza sama odrzuciła przy ZUM i 40 st gorączki MM w wieku 22 m-cy niestety, cieszę się, że choć krowie chce, bo ciężko było ją w ogóle przekonać do powrotu :(

MM jest lepsze bo nadal mleko krowie tylko tak zmodyfikowane i wzbogacone, że lepiej się przyswaja i trawi bo dzieci do ok 3 rż nie mają tak wykształconego ukł. pokarmowego i enzymów żeby strawić, ale myślę że między 2-3 rż jest dobry czas na przestawienie :)

Różne opinie czytałam, jedni tylko krowie, inni tylko MM, trzeci do 3 rż pierś. A prawda chyba leży gdzieś po środku...
Moja starsza córka karmiona 7 tyg wyłącznie piersią, do 4 m-cy mieszanie z mm, od 4 wprowadzane inne pokarmy i nadal mm, a od 2,5 krowie jest okazem zdrowia dopiero w tym roku zimą po skończeniu 4 ur miała pierwszy raz antybiotyk i to króciutko 5 dni. Poza tym cały rozwój do tej pory prawidłowy.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A prawda jest taka, że bez mleka da się żyć :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]