Dzisiaj jest wt cze 25, 2019 7:35 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Moj 14 m Synus od 1,5 tygodnia nie chce otworzyc buzki na widok zupki,obiadku, ktore kiedys lubil:-( czy to mozliwe ze przez zabkowanie?pocieszam sie ze to minie jak sie zabki przebija (4 teraz ida) ale juz nie mam sily:-(deserki owocowe ze sloika chce jesc a na obiadki ma chyba jakis radar, bo nawet nie sprobuje.zmielilam mu nawet ostatnio zeby nie musial gryzc ale nawet nie otworzyl buzki:-(dobrze robie podajac Mu mleko lub owoce jak nie chce obiadu?cos musi jesc!prosze doradzcie!

Offline Wyświetl profil  

Dobre Serce
Dobre Serce

mamakubusia pisze:
Moj 14 m Synus od 1,5 tygodnia nie chce otworzyc buzki na widok zupki,obiadku, ktore kiedys lubil:-( czy to mozliwe ze przez zabkowanie?pocieszam sie ze to minie jak sie zabki przebija (4 teraz ida) ale juz nie mam sily:-(deserki owocowe ze sloika chce jesc a na obiadki ma chyba jakis radar, bo nawet nie sprobuje.zmielilam mu nawet ostatnio zeby nie musial gryzc ale nawet nie otworzyl buzki:-(dobrze robie podajac Mu mleko lub owoce jak nie chce obiadu?cos musi jesc!prosze doradzcie!

mój synek przy ostatnim ząbkowaniu też jadł tylko mleko, a teraz pochłania wszystko co mu się poda. Także nie martw się :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Finka pisze:
mamakubusia pisze:

mój synek przy ostatnim ząbkowaniu też jadł tylko mleko, a teraz pochłania wszystko co mu się poda. Także nie martw się :D

dziekuje Ci Finka, pocieszylas mnie:-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mojemu tez szło po kilka zebów naraz i wtedy to własciwie tylko płyny przyjmował - woda chłodziła dziasełka i dawała ulgę.
Kontroluj wagę, a poza tym nie martw się - przejdzie mu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

finka a jak dlugo to trwalo u Twojego Synka???martwie sie ze Moj mizernieje:-(ile wypijal mleka dziennie? Moj teraz chce mleko nawet w nocy, wiec daje. mam nadzieje ze to przeczytasz, bo nie mam jak wyslac Ci pw:-(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mamakubusia .... a nadal synek nic nie chce jesc?
Moj syn jak zabkował tez stracil apetyt .... zjadl moze z lyzke badz dwie zupki i koniec.
Moze z tydzien to trwało ...
A kaszki? Tez nie chce?

Jak widzisz ze traci na wadze to przejdz sie do pediatry.

['][']

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Maranellka pisze:
mamakubusia .... a nadal synek nic nie chce jesc?
Moj syn jak zabkował tez stracil apetyt .... zjadl moze z lyzke badz dwie zupki i koniec.
Moze z tydzien to trwało ...
A kaszki? Tez nie chce?

Jak widzisz ze traci na wadze to przejdz sie do pediatry.

na szczescie nie traci na wadze, kaszki, mleko z butli, deserek ze sloika zje tylko obiadow nie chce (nawet zmielonych na maxa). trwa to juz ponad 2 tygodnie. nie wiem czy dobrze robie ale od kilku dni gotuje mu zupke z indykiem i warzywami i wlewam do butelki, stawiam na stoliku i sam sobie bierze i pije jak ma ochote:-)ja tylko podgrzewam jak za zimna sie robi.zajmuje mu to czasem z godzinke, dwie ale cala butelka wypita jest:-)wiem ze z lyzeczki nie tknie narazie bo zebow jeszcze nie widac (czworki naraz wszystkie ida).modle sie zeby wrocilo do normy jak wyjda zebiska!pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

o matko jak dobrze, ze znalazlam ten temat, bo juz panikowalam, moja corcia 16m. nie je od dobrych 10 dni. Nie chce lyzeczka, nie chce widelczykiem, kielbaske w raczke odrzuca, staje juz na glowie, banana nie, sama nie je, nakarmic sie nie da, zamyka buzie, ma 13 zabkow, zadnych nowych nie widze, bylam u lekarza z tym jedzeniem to (smiech na sali) powiedzial, ze wyglada na zdrowa dziewczynke, poprosilam o badanie na pasozyty - moze to jest przyczyna - zapytal czy mam zwierzeta w domu- nie mam- i powiedzial zeby sie z badaniem wstrzymac. Mijaja dni a ona tylko pierś, a ja juz taka dobra mleczarnia nie jestem, wiec moze niedojadac...

Jestem straszna maruda, wiem, ale martwie sie , jak kazda z nas .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

badanie na pasożyty kosztuje około 5 zł. Ja bym przy okazji morfologi zrobiła dodatkowo poziom żelaza. To też może być przyczyna braku apetytu. Ważne by dziecko piło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam Mamusie !! moja Córa od 4 dni traktuje jedzenie jako zło konieczne deserki zje jogurty chlbek z pasztetem i serkiem podziubie a kaszki i zupki jak je to jest taki ryk ze j po całym domu słychać !!!
Robiłam jej morfologie wyniki w normie dzisiaj pojechały siki do badania...\
Młodej ida wszystkie czwórki naraz może to jest problem??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mysa pewnie własnie zęby sa problemem - Ciebie jakby dziąsła bolałay, to też nie miałabys ochoty na jedzenie ;)
Nie przejmuj się za bardzo, bo jak sama piszesz cos je.
Moje dziecko tez miewa takie przestoje, mimo że zęby dawno za nami. Kilka dni nic prawie nie je, tylko dziubie w tabelrzu, a potem nadrabia za dwóch ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pasia251 pisze:
Mysa pewnie własnie zęby sa problemem - Ciebie jakby dziąsła bolałay, to też nie miałabys ochoty na jedzenie ;)
Nie przejmuj się za bardzo, bo jak sama piszesz cos je.
Moje dziecko tez miewa takie przestoje, mimo że zęby dawno za nami. Kilka dni nic prawie nie je, tylko dziubie w tabelrzu, a potem nadrabia za dwóch ;)

Dzięuje za odpowiedz mam nadzieje że to minie szybko :) jeszcze na dodatek u nas w domu panuje rota ;( masakra wszystkie dzieci dookoła czysci dzięki Bogu moja ma zatwardzenie ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

mój ostatnio zamiast mleka jak zwykle wypić 260ml wypijał 30-60ml :wink: oczywiście zęby,Nasz ma wstręt do mleka przy zębach,nie podajemy nic przeciwbólowego bo u Nas nie ma to sensu-nie pomaga,dawkuje się wg wieku,albo wg wagi więc w bym musiała lek przedawkować lekko,bo jak dawałam wg wieku nie było poprawy.Mamy metodę flipsową i sucharkową,zębole szybciej się przebijają :wink:

Mysa a często domaga się tej piersi,bo akurat córa znajomej z innego forum tam miała gdy jej córa miała akurat 16 miesięcy,wszystko bee ale pierś mniam...

dawaj jej to co chce jeść a nie zmuszaj do kaszki narazie,może to przejściowe
A jak idzie jej tyle zębów to i biegunka może sie pojawić,więc piszę juz na wszelki wypadek :wink: ja ostatnio już miałam robić Kubie badania na celiake itp. bo Kuba miał od 3 tygodni kupkę luźną na przemian z normalną,trochę biegunkował też,najpierw był leczony pod kątem wirusa,zrobiłam wszystkie badania bez kłucia,no i potem krew została...ale dobrze,że znalazłam u niego 3 przebite zęby,sprawa się wyjaśniła wtedy,bo i kupkowanie się skończyło

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Calineczkomoja niunka już od 6 mc nie je cyca ;) tzn ja sie doiam przez 6 mc laktatorem bo mala nie chciała ciągnąc :) je wszystkoto co znajdzie na ziemi bądz na tacce z jedzeniem wiec jej daje to i owo i na śpiaka butle jakoś to przetrwamy już jedna czwórka prawie na iwerzchu jeszcze trzy zostały .............. no i te ostatnie trójki......................

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Mysa to mogą być ząbki jak najbardziej, pilnuj tylko by piła dużo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

niestety nie jestem w Polsce i jak pisałam lekarz mowil zeby sie wstrzymac z badaniem na pasozyty, dzieki za wskazowke, ze zelazo rowniez moze byc przyczyna, sama mialam anemie, wiec wiem jak sie jesc nie chce...
Musze cos z tym zrobic, mimo, ze mala pije, mysle ze nie mam juz tyle mleka, zeby samo mleko jej starczylo ma juz 16 miesiecy w koncu...
Raz jeszcze dzieki za odpowiedz i oswiecenie odnosnie niskiego poziomu zelaza :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

No więc i ja mam taki problem :roll:
Od jakiegoś tygodnia synek pluje jedzeniem dalej niż widzi... zje kaszkę, jogurt czy owoc, obiadu też trochę dziubnie ale potem zaczyna wypluwać a nawet i się dusić :? odpadają parówki, ser, chleb i ogólnie rzeczy które trzeba gryźć :roll:
Mamy problem z kupami, więc dostaliśmy od lekarza skierowanie na badania które zrobię w piątek.
Z zębami mamy chyba spokój, bo nic nie widać

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja wczoraj jakoś zjadła zupę i kaszke na wieczór ... ale rano znowu cudowanie ......... badania wyszły jej bardzo dobre mocz idealny ...... już niedługo to żeby coś zjadła to będe z nia na lampe wychodzić ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

dziewczyny jak moge coś doradzic to własnie nie latajcie za dziećmi nie dawjcie im na siłe jest obiad jesz ? ok mama daje nie chcesz ok mama nie da ale podwieczorek o ustalonej porze a nie latanie za dzieckiem i wtykanie mu czegokolwiek a ono potem nie głodne .

znam problem z autopsji starsza córka w wieku roku zaprzestała jesc obiadów żadnych nie chciała ze słoika moich nic inne rzeczy jadła a obiadu nie ile ja sie naprosiłam nawmuszałam nakombinowałam po 2 tyg poszłam do lekarza a on na to nie chce niech nie je niech je to co chce przejdzie jej. a ona jadła kanapki na obiad zamiast zupy o zgrozo ale cóż nakładałam obiad stawiałam nie chciala jesc to nie ok. nie ma problemu jak odpuściłam po dwóch tyg sama zawołała jak sobie lałam zupę :)

młodsza zrezygnowała z jedzenia kaszek jakos przed roczkiem woli inne rzeczy i tez ok nie chcesz nie jjedz . :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

mamcia21 pisze:
dziewczyny jak moge coś doradzic to własnie nie latajcie za dziećmi nie dawjcie im na siłe jest obiad jesz ? ok mama daje nie chcesz ok mama nie da ale podwieczorek o ustalonej porze a nie latanie za dzieckiem i wtykanie mu czegokolwiek a ono potem nie głodne .

znam problem z autopsji starsza córka w wieku roku zaprzestała jesc obiadów żadnych nie chciała ze słoika moich nic inne rzeczy jadła a obiadu nie ile ja sie naprosiłam nawmuszałam nakombinowałam po 2 tyg poszłam do lekarza a on na to nie chce niech nie je niech je to co chce przejdzie jej. a ona jadła kanapki na obiad zamiast zupy o zgrozo ale cóż nakładałam obiad stawiałam nie chciala jesc to nie ok. nie ma problemu jak odpuściłam po dwóch tyg sama zawołała jak sobie lałam zupę :)

młodsza zrezygnowała z jedzenia kaszek jakos przed roczkiem woli inne rzeczy i tez ok nie chcesz nie jjedz . :)

ja też nie latam,nie to nie :lol: raz sprawdziłam jak Kuba zareaguje jak będę chciała w niego wmusić no i stwierdziłam,że jak nie to nie :wink:
Kuba też je jak w zegarku,więc jak coś pominie to zje następny posiłek i większy niż zwykle,ale wieczorem po kanapce to oczywiście mleka wypije około 260ml nawet jak odmawia już np.chleba :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]