Dzisiaj jest pt wrz 20, 2019 12:08 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Hippolitki
Dobre Serce
Dobre Serce

kupiłam synkowi ciasteczka Hippolitki. Ponieważ ma na razie tylko dwa dolne zęby i boję się że mógłby odgryźć za duży kawałek i sie zakrztusić więc mu namoczyłam najpierw w herbatce i dałam dopiero do jedzenia.
Wczoraj dałam mu tylko kawałeczek ale później miał odruch wymiotny. Nie bylam pewna czy to po ciasteczku, czy może sierść kota dostała mu się do buzi (byłam akurat u rodziców a oni mają koty), ale dziś znów dałam mu ciasteczko tym razem całe i zwymiotował. Tylko ciekawi mnie czemu?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Finka najprawdopodobniej nie radzi sobie jeszcze z ciasteczkami... moze sprobuj chleba, buleczki albo chrupek kukurydzianych... po jakims czasie na pewno ciasteczka bedzie wcinal.... zmymiotowal pewnie dlatego, ze jakis kawalek trafil do przelyku... dzieciom ciezko przychodzi nauka "gryzienia"... moja mala plula nawet obiadkami z kawalkami (miala odruch wymiotny).. pozniej zaczela jesc z nami obiady i problem juz sie nie pojawil...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Finka bo on za malutki na ciasteczka - ja bym się bała że sie udławi :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to taki odruch obronny. Jeszcze synek nie jest przyzwyczajony do gryzienia, polykania wiekszych kawalkow, dlatego tak reaguje.
Jak gocha22 napisala, dawaj to co szybko rozpuszcza sie w kontakcie ze slina :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Niaminia pisze:
Finka bo on za malutki na ciasteczka - ja bym się bała że sie udławi :?

no ale przeciez skończył 7 miesięcy a ciasteczka są po 7 miesiącu. Więc dałam na spróbowanie żeby zobaczyć czy mu zasmakują.

Saphire te ciasteczka celowo maczałam mu najpierw w herbatce, wtedy naprawdę ładnie się przełykały (sama próbowałam), no i oczywiście dawałam mu maluteńkie kawałeczki, nawet jesli dziabnął więcej to widać było że to w buzi się taka paćka robi, że nie miał prawa się zakrztusić. To się zrobiło konsystencji takiej zupki, tylko może bardziej gęste.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Cóż, twoja sprawa :wink: ja nie ufałam do końca temu co jest napisane na rzeczach da niemowląt .
Z resztą okazało sie iż chyba jednak jeszcze za wcześnie ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

ja dalam dopiero malej ciasteczko bebe 2 tygodnie temu a ma 10 i pol miesiaca
ma 2 zabki ale je ladnie :D
na poczatek dalabym pietke,albo chrupka
ale powiem wam ze corka kuzynki meza skonczyla roczek i dlawi sie kazdym kawalkiem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

finka moja sie wszystkim dlawila na poczatku... pierwsze, co jej podpasowalo to makaron malutki w zupie... nie chciala obiadkow gotowych (choc tez od 7 mies. sa)... jadla chrupki i chleb... a ciastek i tak bedziesz miala dosc bo wszystko dookola bedzie w ciastkach i sama pewnie stwierdzisz, ze wolisz podac cos "mniej brudzacego" np. wykladzine itp. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

u mnie już w porządku. zaczełam mu podawać najpierw chrupki kukurydziane, później po 2 tygodniach jeszcze raz spróbowałam dać te ciasteczka i już zaczął jeść bez problemu. Teraz sporadycznie dostaje piętkę, a nawet wczoraj znalazłam wafelki ryżowe dla niemowląt - też ładnie gryzie. :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]