Dzisiaj jest pt wrz 20, 2019 12:00 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

alishia-ja bym juz sprobowala ja zaczac w nocy oduczac. Oczywiscie to jest tylko i wylacznie Wasza decyzja ale skoro niuni zabki ida to to nocne karmienie moze miec nie za dobry na nie wplyw. No i im starsze dziecko tym trudniej oduczyc i to nocne karmienie zamieni sie w nawyk. To takie moje sugestie ale moze sprobuj podac jej wiecej na kolacje, a w nocy podawac wode? U nas pomoglo, bo moj synio tez dopoki byl na cycu budzil sie 2 razy w nocy i jadl i jadl a ja albo z nim zasypialam (kolejny zly nawyk-potem wybrzydzal na wlasne lozeczko!!!) albo czuwalam i w ciagu dnia zachowywalam sie jak zombie :ddd: W koncu zamiast cyca zaczal dostawac smoka lub wode, trwalo to ok tygodnia ale w koncu zalapal, ze cyca nie bedzie, pocmokal troche wody i natychmiastowo zasypial. Teraz je ostanie mleczko ok 20 i dopiero o 6 rano. Zaprzestanie nocnych karmien spowodowalo wzrost apetytu w ciagu dnia, spokojne i przespane nocki(z wyjatkiem tych z zabkowaniem i sporadycznych pobudek na wode), no i wypoczynek rodzicow!!!A to tez wazne.
Zycze powodzenia i konsekwencji i mam nadzieje, ze uda Ci sie szybciutko mala oduczyc, sama zobaczysz, ile to niesie ze soba korzysci!Ja sama dlugo sie zastanawialam czy dobrze robie, bo czytalam b. rozne opinie ale ciesze sie z podjetej decyzji, widze jej korzysci dla malego i nas-rodzicow. Im szybciej dziecko nauczy sie roznicy miedzy dniem a noca, tym mniej problemow potem!!!sprobuj moze stopniowo z 1 a potem 2 karmieniam i badz konsekwetna, zeby nie mieszac niuni w glowie, ze raz dostanie mleczko a raz nie. Powodzenia!

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

postanowiłam, że zacznę jeszcze dziś w nocy.Małej wychodzi ząbek, ale nie jest jakoś bardziej marudna więc nie będę czekać ani przeciągać. Jakoś wcześniej brakowało mi motywacji, dzięki dziewczyny!Dam znać jak mi poszło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

alishia-powodzenia i koniecznie daj znac jak idzie!Cierpliwosci i wytrwalosci!Pociesze Cie, ze moj Maks chyba tez zabkuje, bo jest dzis nieznosny i szuka cyca :shock: no ale nie dostaje, za to duzo przytulaskow, zelik na dziasla i paracetamol jak juz nic nie pomaga :roll: Przespal dzis pore obiadu, ogolnie jedzenie go nie interesuje, najlepiej mu idzie gryzienie plastikowego kubeczka do picia :lol: no ale skoro mu to pomaga! :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to pierwsza noc minęła. Pierwszą butlę dostała o 2 w nocy a o 4.30 już domagała się następnej. Dostała 2 łyki wody i poszła spać :brv: I następne karmienie dopiero po 7. To taki nasz maleńki sukcesik. Zobaczymy jak się sprawy potoczą dalej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

alishia-super!Tak sobie jeszcze pomyslalam-a moze te nocne karmienia wynikaly z checi picia a nie glodu?Bo u mnie tak bylo-temperatura w sypialni byla ok 18-20C max ale zmienilam spiworek na lzejszy i od razu bylo lepiej:)
Ja tez sie pochwale, wiem, ze nie na temat, ale moj Maks zaczal dzis raczkowac tzn. nie pelzac ale zasuwac do przodu na czworaka!Dumna jestem:)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agoos to gratulacje, moja córcia jeszcze nie umie pupki podnosić. A u nas drugie karmienie prawie wyeliminowane, albo inaczej przesunięte na 6 rano.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

alishia-szybko poszlo!Mam nadzieje,ze bedziesz sie teraz bardziej wysypiac i cieszyc malenstwem!!!A pupe podniesie!!!U nas jak sie skok rozwojowy zaczal to prawie w jednym tygodniu siadl, popelzl do przodu, potem zaczal raczkowac a na domiar wszystkiego zaczely wychodzic gorne jedynki :cry: I ma temp. 39 wiec albo na zeby albo "trzydniowka", poplakuje i tuli sie do mnie, nie ma sily nawet dokuczac...szkoda mi go...ale mam nadzieje, ze to dlugo nie potrwa!Na szczescie je w miare ok, ssac butli nie chce ale lyzeczka ok-tyle dobrego. Pozdrawiam!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej Dziewczyny :)

oto jadlospis mojego prawie 6 miesiecznego synka
7-8 rano - 120ml mleka zmieszanego z kleikiem ryzowym na gesto (lyzeczka jemy)
11 rano - owoc + 60ml mleka
1-2 popoludniu - 120ml przecieru warzywnego + 30ml wody do popicia
5 popoludniu - 100ml mleka
8 wieczorem - 120ml mleka zmiesz z kleikiem ryzowym na gesto
w nocy bardzo rzadko chce butle, a jak chce, to wypije max 90ml

wiadomo, ze kazde dziecko ma inny apetyt, ale ja sie zastanawiam, czy moj synek nie ma za malo plynow w ciagu dnia? w sumie maly zachowuje sie normalnie, skora nie wyglada mi na przesuszona, a kupka jest taka zbita jak u doroslego (no ale to ponoc normalne jak juz sie zacznie warzywka i owoce..) wiec zatwardzenie to chyba nie jest, bo nie placze jak robi
co myslicie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie nastepujaco:

5:00 1500ml mleka
9:00 150ml rzadkiej kaszki do picia
12:00 połowa deserka lub owoc (jak uda mi sie wcisnąć)
14:00 obiadek - słoiczek lub gotowy (130-190g)
17:00 owoc (jak uda mi sie wcisnąć)
19:00 mleko
22:00 kleik do picia

Wika pije mało mleka jak na swój wiek (od początku tak było) a na owoce reaguje odruchem wymiotnym.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam

i ja mam problem..

Milosz obiadków nie chce w ogole - ani kupnych ani robionych przeze mnie.. nawet jak je dosłodzę glukozą tez nie -wszystko wyprobowane..
kiedys go oszukiwałam ze wkladalam butelke z herbatka i pod nią lyzeczka z zupką.. wiem ze nie powinnam ale juz nie wiedzialam co zrobic.. nastepnie Milosz sie wycwanił i wie ze tak robie wiec usta szczelnie zaciśnięte..
za to zje bananka.. oczywiscie nei caly ale mała polowa... kolejna rzecz - je w nocy i nie moge go oduczyc!
probowalam wode, soczek, herbatke.. nic!

nasz harmonogram wyglada tak:

8 rano - 120 ml
12 - 180 ml
14-15 - bananek albo np ugotowane jabłuszka
16 - 16.30 - ok.180 ml
20-20.30 - 210 ml z kaszką
i teraz roznie
czasem o 1 i 4, czasem o 1 i 5
chcialam go nawet oszukac, ze daję mniej mleka na 180 ml - nei 6 a np 4.. i nic.. kręci sie kreci.. budzi i tak sie domaga swojego :roll:
i tez roznie w tej nocy.. 150 ml albo 180...

jak oduczyc go jedzenia w nocy i nauczyc do zupek??

pomocy!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

ojoj to mój je o wiele za dużo :D

pobudka około 6-nie chce jeść,woli sobie pogadać,popiszczeć i pośmiać
je dopiero po 7 120ml mleka
około godz 10 150ml mleka
o 11 je deserek-cały słoiczek np.bananek z jabłkiem ale zazwyczaj dostaje 2 słoiczki :wink:
po 12 soczek
o 14 mleko z kaszką w ilości 180ml
o 16-17 mleko 150ml
po 18 herbatka (brzoskwiniowa)
po 20 ostatni posiłek -mleko z kaszką lub mleko z kleikiem kukurydzianym i ryżowym (mleko "smaczny sen") w ilosci 260-280ml :shock: i jeszcze cmoka jak wypije :lol:
w nocy około 2 180ml mleka i po 4 podobna ilość
jak budzi sie cześciej niż 2 razy to daję mu herbatkę

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

calineczkaa- no sporo zjada ale kazde dziecko inne, inny apetyt ma :), no a poza tym maly urodzil sie ze spora waga urodzeniowa :) jesli nie chcesz miec problemu z nocnymi pobudkami w przyszlosci radze zrezygnowac z podawania herbatek...zwykla, przegotowana woda lepsza...nie wiem czy maly juz zabki ma ale ze wzgledu na nie, rowniez!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Agoos pisze:
calineczkaa- no sporo zjada ale kazde dziecko inne, inny apetyt ma :), no a poza tym maly urodzil sie ze spora waga urodzeniowa :) jesli nie chcesz miec problemu z nocnymi pobudkami w przyszlosci radze zrezygnowac z podawania herbatek...zwykla, przegotowana woda lepsza...nie wiem czy maly juz zabki ma ale ze wzgledu na nie, rowniez!

dzięki za radę :wink: ja daję z bobovity,niby nie jest dosładzania
w nocy to mam koszmar od urodzenia,kiedyś ładnie spał,budził się po 3 i spał do 6-7(ale tylko z 2 tygodnie tak było) a teraz wstaję 3 razy,spróbujemy z wodą :D
Kubuś na dzień dzisiejszy ma 10kg :shock:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:shock:
to ja mu się nie dziwię, że ma w nosie stałe pokarmy :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja je tak:

6 - 180ml mleka
10 -120ml mleka plus 2-3 miarki kaszki podawane lyzeczka
13-14 owoce ok 100gr plus 40-50 ml wody do popicia
ok.17 - obiad ok 150gr plus woda do popicia
19- 180ml mleka :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

calineczkaa - powinien w wieku 6 m-cy podwoic wage urodzeniowa, czyli ma ciut ponad, ale spoko, na pewno "zrzuci"jak zacznie raczkowac, a pisalas, ze juz sie rwie :)
Moze i herbatki niedosladzane ale smakowe, a smak przyjemny, wiec mlody zapamieta i bedzie Ci w nocy wstawal na herbatke :) A woda mu sie predzej czy pozniej znudzi :) A w koncu o przespane nocki chodzi, nie :)
No i w ciagu dnia tez bym za podawaniem wody byla, moj jak pijal soczki i herbatki, to mi nie chcial jesc np. obiadku, no bo jak obciagnal caly niekapek, to sie zapchal. Teraz herbatek nie pija, soczki rozcienczone woda lub przegotowana wode. Czasem mi podpija zwykla herbate a mlekiem, kakao gardzi zupelnie :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Agoos pisze:
calineczkaa - powinien w wieku 6 m-cy podwoic wage urodzeniowa, czyli ma ciut ponad, ale spoko, na pewno "zrzuci"jak zacznie raczkowac, a pisalas, ze juz sie rwie :)
Moze i herbatki niedosladzane ale smakowe, a smak przyjemny, wiec mlody zapamieta i bedzie Ci w nocy wstawal na herbatke :) A woda mu sie predzej czy pozniej znudzi :) A w koncu o przespane nocki chodzi, nie :)
No i w ciagu dnia tez bym za podawaniem wody byla, moj jak pijal soczki i herbatki, to mi nie chcial jesc np. obiadku, no bo jak obciagnal caly niekapek, to sie zapchal. Teraz herbatek nie pija, soczki rozcienczone woda lub przegotowana wode. Czasem mi podpija zwykla herbate a mlekiem, kakao gardzi zupelnie :)

dzisiaj zaczęłam podawać tą wodę,wczoraj położyłam po po jego ulubionej "mega" porcji mleka zasnął dopiero po 21,ale nie marudził,tylko się wiercił...obudził się dodpiero po 3 i dałam mu przegotowanej wody i spał do po 6 :D więc dzisiejszą noc mogę zaliczyć do udanych :D ale wczoraj było szczepienie i zawsze po szczepieniu bardzo ładnie spał :wink: zobaczymy dzisiaj

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oj ja to mam szczescie,synek ma 2 miesiae a od 3dni przesypia mi całe noce :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

u nas po mega porcji mleka i wodzie w nocy znowu sukces :D Kubuś znowu ślicznie spał :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

calineczkaa-fajnie :) Ale maly ma mega zajefajny usmiech :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]