Dzisiaj jest ndz paź 21, 2018 10:13 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Dziękuję bardzo za odpowiedź:) zdecydowałam się dzisiaj dać troszkę jabłuszka, Mała wcinała aż jej się uszy trzęsły chociaż nie dostała dużo ( łącznie wyszło tego ze 3 łyżeczki). A co z soczkami? Czy jak podałam dziś to jabłuszko to po południu mogę dać troszkę soczku?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tysinka, ja bym nie podawala.... no chyba, ze z takiego samego jabluszka ;) a marchewke jak bedziesz podawac, to lepiej ugotowana na parze i rozdziabana widelcem na gladko. w sumie jabluszko tez moglo byc ugotowane, ja juz szczerze nie pamietam, jakie jablko dawalam - gotowane czy surowe :?
dobrze jest na poczatek podawac warzywa, nie owoce, z tego powodu, ze owoce na ogol sa slodkie, potem dziecku warzywo nie smakuje, jak sie przyzwyczai.

An-na85 nie wiem, czy pytanie jeszcze aktualne?
prawda taka, ze co strona/ksiazka/czasopismo, to ten schemat zywienia bedzie sie troszke roznil. a juz z roznych krajow to w ogole! ale trzeba sie trzymac schematu z miejsca zamieszkania ;) moj banany dostal dosyc wczesnie, z cala pewnoscia przed 8 miesiacem - moze nawet jeszcze w 5. miesiacu zycia, a jak nie to w 6. tylko na banany trzeba uwazac, bo "lubia" powodowac zaparcia.
[/list]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Athe, dziękuję za odpowiedzi. Ja podałam surowe jabłuszko, zobaczymy jak będzie ( mam nadzieje, że obedzie się bez rewolucji brzuszkowych). Też gdzieś wyczytałam, że lepiej najpierw warzywa bo ten słodki smak może zniechęcić no ale jabłko i tak wygrało.. Soczku w takim razie nie podam dzisiaj jeszcze. Moja Maleńka ma problemy z ulewaniem (od zawsze, nie po jabłuszku).. jest na to jakas rada? Próbowałam już odbijania po każdym karmieniu, nawet po pół godziny trzymałam ją w pionie na rękach. Najlepiej jest w nocy gdy praktycznie się nie wybudza, daję cyca i śpi dalej. I jak zauważyć, że coś jest nie tak po podaniu jabłka, kiedy ona normalnie ulewa-czasem całkiem sporo..

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tysinka co do ulewania to raczej nie pomoge, bo na ten temat za wiele nie wiem. chyba karmic wolniej, robic przerwy w trakcie, zeby dziecko duzo powietrza nie lykalo, i nie czekac, az bedzie baaardzo glodna, bo wtedy bedzie jesc lapczywie i moze wiecej powietrza trafic do brzuszka. to tak na logike ;)
a jak zauwazyc? hmm jak bedziesz widziala, ze cos boli, ze jest nieswoja, ze ma biegunke, podwyzszona temperature. no i jakby wysypka, to alergia. ale chyba raczej niewielkie sa na to szanse, tzn mam na mysli, ze jablko rzadko uczula, czy powoduje problemy, dlatego sie je daje na poczatku. jak nieduzo podalas, to powinno byc ok.
a moge w ogole zapytac, czemu juz teraz wprowadzasz coreczce stale pokarmy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wydawało mi się, że po 4 miesiącu już należy coś wprowadzić ,nie koniecznie stałe pokramy ale właśnie jakieś jabłuszko, marcheweczkę. Moja Kinia jest dużym dzieckiem i wydaje mi się, że przez to potrzebuje więcej (w momencie narodzin miała 4650 g i 61 cm..). Poza tym potrafi cycać niekiedy nawet godzinę..

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

zalecenia sa takie, ze dzieci karmione piersia, powinny byc karmione wylacznie nia do 6. miesiaca zycia wlacznie ;) Twoja coreczka faktycznie duza sie urodzila, ale to nie musi oznaczac, ze szybciej potrzebuje stalych pokarmow. to powinnas widziec po jej zachowaniu - najada sie, czy nie? ale ja wlasciwie tylko z ciekawosci pytam - karmienie piersia to nie moja dzialka. synio byl na butli, i jak mial 4 miesiace jadl szalone ilosci mleka i nie najadal sie. dlatego sama zaczelam wprowadzac stale pokarmy jak mial 4,5 miesiaca.
choc dawniej zalecenia byly inne, i moja mama bardzo wczesnie (3. miesiac?) mi juz marudzila, czemu nie daje soczkow, koniecznie soczki... a potem, czemu nie daje rosolkow, koniecznie rosolki.... ale powiem szczerze: ignorowalam to, bo troche poczytalam na ten temat, zanim zaczelam podawac synkowi cos oprocz mleka, i uznalam, ze zalecenia mojej mamy sa juz mocno przeterminowane! ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja czytałam właśnie różne wersje, że od 4-go również można wprowadzać pewne produkty. Zobaczymy na razie dostała jabłuszko i na tym na jakiś czas poprzestane. ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja tez wprowadziłam jabłuszko tak wcześnie...
Skończyło się atopowym zapaleniem skóry mojego maluszka i bardzo potem żałowałam, nie popełnię więcej tego błędu.

Ale oczywiście każda mama decyduje sama, tak samo, jak każda dzidzia reaguje inaczej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Lobuz, skad wiesz, ze AZS u synka mialo zwiazek z jablkiem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re:

tysinka pisze:
Ja czytałam właśnie różne wersje, że od 4-go również można wprowadzać pewne produkty. Zobaczymy na razie dostała jabłuszko i na tym na jakiś czas poprzestane. ;)

o ja to witaj w klubie duzych bobasow :) powiedz zostala twoja kinga taka duza dziewczyna czy jakos sie to "ustabilizowalo" ?? ile ona juz ma ??
i z innej beczki do mam co maja juz za soba : jak naucuyly sie pociechy polykac !!!?? u mnie pysia wszystko wypluwa albo wysuwa jezyczkiem :/ nie iwem czy wogole cos jej w brzuszku zostaje . jaka lyzeczke uzywalyscie ?? normalna kuchenna czy jakies cuda extra ?? dzieki za odpowiedz :)

Offline Wyświetl profil  

Witam, my w 4 miesiącu podaliśmy małej jabłuszko i marchew, teraz ma 8 miesiący i je prawie wszystko.Nie nie miśmy żadnych problemów.

Offline Wyświetl profil  

Słuchajcie, moim zdaniem te wszystkie granice 4m+ 6m+ 8m+ itd. jesli chodzi o jedzenie to umowna sprawa, bo przeciez kazde dziecko rozwija sie inaczej, a sklad niektorych sloiczkow miedzy np. 4 a 6miesiacem zycia rozni sie baardzo malo. Tez tak uwazacie?

Offline Wyświetl profil  

Maarie ja też tak myślę. Wg mnie dziecko trzeba obserwować. Jeśli widać że jest gotowe żeby spróbować różnych rzeczy, to je podać. Nasza mała wyciągała rączki do jedzenia. Była mega zadowolona gdy podaliśmy jej jabłko czy marchewkę. Teraz je wszystko i nie nie mamy z nią problemów. Nawet się nie zastanawiam co jej podać. Je to samo co my.

Offline Wyświetl profil  

Myślę, że można spokojnie powoli zacząć wprowadzać nowe smaki do diety dziecka. Jeśli nie powodują u niego reakcji alergicznych, w małych dawkach, może to spokojnie urozmaicić dietę. Jeśli nie jesteś przekonana, to polecam poradnik Bobovity. Specjaliści w swoim fachu radzą co i jak. Poradnik jest darmowy po uprzedniej rejestracji na ich stronie w tzw. klubie Mamy Radzą. Dodatkowo dostałam jeszcze próbkę żywności. Fajna opcja, która w efekcie przekonała mnie do rozszerzenia diety mojego malucha. :)

Offline Wyświetl profil  

jak podajecie nowe pokarmy, owoce i warzywa? moja koleżanka powiedziała mi żebym kupiła sobie gryzak do podawania takich pokarmów ale nie wiem czy warto, miała z Was któraś taki?

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny chciałam zapytać ile powinien 4-miesięczny niemowlak zjeść np marchewki? Dawałam przez ostatnio 3 dni pół słoiczka ale widzę że zjadłaby więcej, mogę po prostu dać jej tyle ile ona potrzebuje? Pamiętam że starsza córka długi czas jadła pół słoiczka i to jej wystarczało więc dlatego teraz się dziwie.

[*]14.01.2013

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Trudno określić ile powinno zjadać, moja zaczynała od jabłuszka, bo mieliśmy problemy z kupami, zjadała stopniowo, najpierw 1/4 słoiczka a po jakiś dwóch tygodniach zjadała cały.

Offline Wyświetl profil  

ja zaczelam standardowo od marchewki, ale pod koniec tygodnia mały zjadał już porcję (ok. 180ml) więc nie dokarmialam mlekiem po obiadku, potem dodałam ziemniaczka, a jutro dodam kalafiora, zastanawiam się co mogłoby być następne z warzyw? pomożecie? dałam jeszcze soczek z jabłek hipp, ale krzywił się jakby cytrynę polizał :)

Offline Wyświetl profil  

Pelerynka szczegolnie na poczatku zbedne sloiki bo i tak malo skladnikow dajemy.... a jak nie pracujesz to tymbardziej masz fajna opcje robic sama obiadki, deserki itp...
a moze slodki ziemniak sprobowac? brokul? moze juz dynia w sklepach jest? cukinia z marchewka tez fajna... albo na slodko marchew+ziemniak+jablko... kombinacji jest mnostwo ;) jak blendujesz dokladnie to nac z pietruchy... kukurydza, zielony groszek, szpinak...

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny czy robiła któraś z Was kleik ryżowy z platkow ryżowych? Gdzies kiedyś czytałam na jakimś forum sle mj już umknęło gdzie to było i jak się robiło... a nue chce dawać takiego kupnego kleiku, tylko chce zrobić sama:)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]