Dzisiaj jest wt kwie 24, 2018 10:45 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Witam

Jestem mamą 4,5 miesięcznego synka. Dodam tylko, że jest wcześniakiem (1 miesiąc).
Właśnie zaczynam wprowadzać nowe pokarmy, tylko jak na razie to maluchowi posmakowało jabłuszko. Może od początku, bo mam troszkę z tym problem....
A więc....
Jesteśmy na mleczku modyfikowanym (Bebilon HA-nie jest alergikiem, lecz w szpitalu takie mu podawałam, bo mojego nie chciał jeść, a ja nie chciałam zmieniać z racji tego, że jest wcześniakiem).)Mati zjada mi już od ok. pół miesiąca 180 ml mleczka (4 lub 5 razy dziennie). I moje pytanie dotyczy zagęszczania go kleikiem bądź kaszką, żeby było bardziej treściwe, bo czasami marudzi, że mało.

Jak mam wprowadzać kleik lub kaszkę?

Z wcześniejszych postów wyczytałam, że stopniowo po jednej miarce dodawać do mleczka-pytanie: taka miarka od mleka?
Prawdę mówiąc próbowałam z kaszką (dodałam pół płaskiej łyżki), ale tego się nie da spożyć przez butlę, bo zapycha smoka :(
Dlatego na drugi dzień zrobiłam z jednej porcji mleka tj. 30 ml + jedna łyżka kaszki (proporcje zachowane wg sposobu przyrządzenia na opakowaniu)- czyli normalnie gęsta kaszka (Nestle bezsmakowa).
Jednak nie za bardzo synkowi smakowała....
Następnego dnia czyli wczoraj dostał starte jabłuszko (1/2 jabłuszka starłam z tego zjadł chyba z 1/3 ) :shock: - chyba troszkę za dużo jak na 1 raz ?....
Wieczorem natomiast spróbowałam mu dać kleik BoboVita i nawet mu chyba posmakowało bo wsunął chyba z 4 łyżeczki malutkie (minus na śliniaku i buzi) :lol:
Dzisiaj rano przed mleczkiem zrobiłam mu kaszkę BoboVita (zdecydowanie lepsza niż Nestle, bo nie taka gęsta) z jabłkami. Myślałam, że jak jabłuszko mu posmakowało to kaszkę też troszkę zje, ale nie bardzo mu to wchodziło....
Wnioskuję więc, że na razie dam mu spokój z kaszkami, ew. kleiku troszkę na noc dostanie a zajmę się marcheweczką, którą na dzisiaj szykuję :D i zacznę od obiadków i deserków a kaszki poczekają.

Zapomniałam dodać, że Mateusz od ok. początku września (czyli jak skończył 2 miesiące) przesypia mi całe noce :lol: . Wcześniej jeszcze przebudzał się ok. 4,5 rano, ale od początku listopada ( skończ. 4 m-ce) budzi się dopiero 6:30 - 7:00 :lol: . Zasypia natomiast regularnie ok 20-ej po kąpaniu od zawsze - odkąd przyjechaliśmy ze szpitala :D

Chyba troszkę się rozpisałam, a miałam tylko zadać kilka pytań... :)
Więc, jeśli któraś z mam będzie mogła mi pomóc będę bardzo wdzięczna....
Jak to jest z tą miarką (co wcześniej pisałam) kaszki do mleka?

czy dobrze że odstawiłam na razie kaszkę?

Czy muszę robić przerwy przed podaniem następnego pokarmu, np. ziemniaczka po marchewce?

Czy nie za dużo naraz nowych pokarmów?
:shock:
(raczej nie powinien być alergikiem, bo ani ja ani mąż nie mieliśmy nigdy takiego problemu-dalsze pokolenie też).:wink:

Tak więc troszkę namieszałam, ale myślę że zrozumiecie o co mi konkretnie chodzi :roll:

Czekam na odpowiedź i pomoc :)
Pozdrawiam cieplutko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj. Spoko postaramy sie odpowiedziec na kazde pytanie :wink: az tak duzo to ich nie jest.

1. Nie ma jako takiej miarki jaką masz dac na pierwszy raz, sprobuj dac na te 180ml plaska lyzeczke kaszki, badz kleiku, ja osobiscie polecam ten kleik poniewaz nie powduje zaparc, czego nie mozna powiedziec o kaszce, wiec tu radze sie ograniczyc. Podaj plaska lyzeczke i zobacz czy nadal bedzie glodny czy to mu wystarczy jesli tak to narazie tego nie zmieniaj.

2. Jesli niesmakowala to dobrze, ze odstawilas. nic na sile sprobuj za jakis czas.

3. Powinno sie robic przerwy 3-4 dniowe, aby sprawdzic reakcje organizmu na dany produkt, jest to względnie bezpieczna granica. Oczywiscie pod warunkiem, ze dziecko nie jest alergikiem, no, ale pisalas, ze nie jest.

4. Czy za duzo hmm, zobacz do schematu, ale wydaje mi sie,ze jesli zachowac ten odstep czasowy to mozesz po malu wprawdzac produkty. Urozmaicenie wskazane, mozesz podac marchew a za trzy dni ziemniaczka, potem polaczyc i podac razem. Zachowaj umiar i pamietaj, ze brzuszek dziecka jest bardzo delikatny i na wszystko przyjdzie czas.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Witam

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

W piątek (jeszcze tego samego dnia co napisałam post) rozpoczęłam wprowadzanie nowych pokarmów, tak jak postanowiłam zaczęłam od marchewki. Synek wtrąbił całą łyżeczkę, nie za bardzo na początku był chętny. Wczoraj już wrąbał 2, 5 łyżeczki :lol: i jeszcze wołał. Po południu natomiast dostał 30 ml soku jabłkowego (również dałam łyżeczką, żeby się do tej łyżeczki przyzwyczaił). Byłam zaskoczona jego reakcją- aż się trząsł jak widział łyżeczkę :lol:
Dzisiaj również dostał soczek (40 ml) i nawet udało mi się go namówić na herbatkę po soczku. Bo ostatnio z tym piciem u niego to bardzo słabo. Nie chce cholera w ogóle pić :!: :!: Powinien, ponieważ jest na modyfikowanym mleczku. Bierze 2 łyki i jak poczuje, że to nie mleko to jest awantura. Więc zaczęłam go oszukiwać i dzisiaj do herbatki (jabłkowej zresztą - dolałam troszkę soku jabłkowego Bobo Frut, który dostaje łyżeczką. I dopił jeszcze 30 ml. - Mama zadowolona :D

Także odstawiłam kaszki i kleik (bo wieczorem już robi sie bardzo marudny, że nie chcę go męczyć z kleikiem). Na razie jemy warzywka i owoce :lol: a i z kupą też jest na razie ok
:wink:

Mleczka mi też zjada teraz 150-170 ml, nie obżera się tak jak wcześniej
Jeszcze raz dziękuję za pomoc, bo to mi pomogło utrzymać mnie w postanowieniach :), inaczej bym chyba dalej próbowała z kaszką.... :D

Pozdrawiam cieplutko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cześć dziewczyny
mam do was pytanie.jak to jest z tym nowym schematem żywienia u dzieci karmionych piersią? bo lekarka mi kazała małemu dawać zupki z glutenem i to tak od razu mam mu wprowadzić?czy któraś z was wprowadza jedzonko tym nowym systemem?wszystkie zupki w słoiczkach po 4 mies. są bezglutenowe więc mam mu tą kaszkę manną dodawać?
z góry dzikuje za odp.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

milka07 wsypujesz ok. 1 małej łyżeczki kaszki mannej (ja używam takiej ekspresowej firmy Kupiec) na 100ml zupki albo mleczka. U nas furorę do tej pory robią deserki zagęszczone właśnie w taki sposób kaszką.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzięki Mouille za odp. ale mam jeszcze może głupie pytanie tą kaszke taką wsypuje bez wcześniejszego przygotowania, tzn. najpierw ją w wodzie rozpuścić czy nie, a jak nie, to w zupce ze słoiczka mam ją podgrzać tylko? :D mam już tą kaszke ekspresową :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przekładam danie ze słoiczka do małego garnuszka, dodaję odrobinę wody żeby się nie przypaliło i podgrzewam z tą kaszką ciągle mieszając aż kaszka tak spęcznieje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Też mam pytanie:
Moja Nikola od 2 tygodni zjada jabłuszko ok pół słoiczka na dzień. I właśnie nie wiem jak traktować to jabłuszko. Jako osobny posiłek czy może deserek między posiłkami. Ile razy dziennie można podawać takie jabłuszko( lub inny owoc). I drugie pytanie odnośnie obiadków : np słoiczka z ziemniaczkiem czy wprowadzając go i dochodząc już do większej ilości można nim zastąpić jeden posiłek np obiadek ? I jaka to mniej więcej musi być ilość żeby można potraktować jako osobny posiłek ? Dodam że mała ma już 4,5 miesiąca i jest na mleku modyfikowanym Bebilon Pepti. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj tutaj Laniuniek :!:

Wg norm dziecko powinno zjadać 50-100g jabłuszka na dzień. Co do obiadków-to takie właśnie danie powinno zastąpić jeden mleczny posiłek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Ania000 dzięki za odpowiedz.... a to 50-100 g - to tyczy się wszystkich owoców ?? I ten obiadek to cały słoiczek ?? czy też 50 - 100 g??[/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

WItam wszystkich. I dziękuje za wszystkie rady napisane w postach. Sama jestem mamą 3.5 miesięcznego chłopczyka i włąśnie obmyślam plan wprowazania nowych smaków :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moj maly konczy 3 miesiace i tez nie mialam jeszcze nocy zeby sie nie budzil co 2-3 godziny...spokoj maja chyba tylko te mamy ktore daja mleko modyfikowane bo na piersi niestety sie czesto budza...i spokojnie po 4 miesiacu u dzieci karmionych piersia mozna tez zaczac wprowadzac marchewke albo jabluszko:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Fajnie że ktoś zacza temat.Mój synek ma 5 miesięcy niedawno wprowadziliśmy marcheweczkę z ziemniaczkiem:) Zastanawiam się teraz jak powinno wyglądać cale karmienie Kacperka.Dodam że karmie go jeszcze piersią.Nie wiem co ile godzin powinnam go karmić i jakie będą najlepsze godziny?Chciała bym go najpóźniej położyć spać o 20.30 lub o 21 i kompletnie nie wiem jak ułożyć te karmienia tak żeby było dobrze.Teraz karmię go o7rano (nie zawsze rano o tej godzinie się budzi więc czeka do 10.30 lub 11 ) potem 11 o 13 obiadek 15karmienie , 18 i 21karmienie . Powinnam karmić go co 4godziny?Np o 8 rano o 12 obiadek 16 karmienie i 20 ?Czy jak to z organizować?A i czy mogę zastąpić jedno karmienie już obiadkiem?W sumie Kacper trochę zjada tej zupki więc może już można spróbować?Co jeszcze mogę dodać do takiej zupki żeby była smaczniejsza?Z owockami na razie się wstrzymałam bo tak mi doradziła położna.Doradźcie drogie mamy...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja mała ma skończone 3 miesiące i jest na mleku modyfikowanym zasypia o 21wszej o 2giej budzi się do jedzenia a potem około 5tej 6tej nad ranem...więc myślę, że to raczej nie ma reguły jakim mlekiem dziecko jest karmione zależy od dziecka i jego potrzeb....

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

4 msc to troche za wczesnie , who radzi dopiero po 6msc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Martensa wpadasz na forum po to, żeby podbić ilośc postów pod bazarek :?:

W przypadku karmienia mlekiem modyfikowanym zaleca się wprowadzanie nowych smaków już w 4 miesiącu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moj synek mial 3 tygodnie, gdy przeszlismy na karmienie mieszane, a 3 miesiace, gdy musial calkiem zapomniec o mleku mamy i przejsc na mleko modyfikowane. gdy mial 4 miesiace juz sie nim nie najadal, wypijal okolo litra dziennie i ciagle byl glodny. potrafil wypic na raz tyle, ze wymiotowal, a jednak dalej byl glodny. dlatego pierwsze stale pokarmy zaczelam wprowadzac, gdy mial 4 i pol miesiaca. kaszka ryzowa, jablko, marchewka - po kolei oczywiscie, nie naraz, i na poczatek po lyzeczce, potem dwie. nie mial nigdy problemow z brzuszkiem poza zaparciami po bananach i borowkach - wiec ich po prostu nie dostawal. nie mial i nie ma zadnych alergii, je wszystko oprocz grzybow.
kazde dziecko jest inne i kazda mama jest inna, decyzje o wprowadzeniu stalych pokarmow trzeba dopasowac indywidualnie do potrzeb, a nie na sile wprowadzac, badz tez na sile czekac z wprowadzeniem. co nie znaczy, ze namawiam kogos do karmienia 5 miesiecznego malucha kielbasa :lol: trzeba zdac sie na zdrowy rozsadek!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie! Mam problem. Otoz na dniach znalazlam ten oto schemat zywieniowy niemowlat karmionych mm http://mojniemowlak.pl/schemat-zywienia ... telka.html.

Jest tam napisane, ze banany mozna podawac dopiero w 8. miesiacu zycia, ale w sklepie ( zanim przeczytalam ten schemat) mozna dostac kleik ryzowy z bananami( juz po 4. miesiacu zycia) i deserki jabluszko z bananem ( rowniez po 4 mz). I teraz moje pytanie. Czy moge swojej Zuzi to podawac czy nie? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam:)
Moja córeczka od jutra zaczyna 5-ty miesiąc ( karmię ją piersią), moje pytanie brzmi czy najpierw podać jej jabłuszko czy marchewkę? I co w tym wypadku z kaszkami i kleikami? Nie mam pojęcia ile i co mogę podać na raz ( w jeden dzień, tydzień itd.) .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tysinka moim zdaniem, to zupelnie obojetne, co bedzie pierwsze - marchew czy jablko. czy tez jakas kaszka. wazne, zeby byl JEDEN z tych produktow, przez pare (3-4) dni, potem JEDEN inny przez pare nastepnych dni... itd. i na poczatek sie daje malutko, 1-2 lyzeczki... oczywiscie zrobic trzeba troszke wiecej, bo prawdopodobnie i tak wiekszosc wyladuje na dziecku, tobie i okolicy ;) w pierwszych karmieniach stalym pokarmem NIE chodzi o to, zeby sie dziecko super najadlo, tylko, zeby sie przyzwyczailo... do nowej formy karmienia, do nowych smakow itd. na poczatku moze nie byc zachwycone. jak zrobisz na poczatek kaszke o neutralnym smaku, zwlaszcza, jak ja zrobisz na Twoim wlasnym mleku, to moze byc troszke latwiej.
nie probuj karmic lyzeczka pierwszy raz dziecka zmeczonego, chorego, wsciekajacego sie juz z glodu. nie bedzie dobrych rezultatow.
no i - na poczatek jedna proba na dzien powinna wystarczyc, i nie zamiast "normalnego" posilku (piers) tylko dodatkowo.
osobiscie proponuje robic notatki, kiedy jaki produkt wprowadzilas, jak dlugo, oraz obok jezeli wywola nieporzadana reakcje.
pamietaj o zasadzie jedna rzecz w jednym czasie, na poczatek nie mieszaj, bo jak uczuli (wywola biegunke, bole brzuszka itd), to nie bedziesz wiedziala, co.
cierpliwosci i powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]