Dzisiaj jest wt cze 25, 2019 6:33 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam :) mam synka, który dziś skończył 3 miesiące. Karmię go mlekiem Nestle NAN H.A.1 od kilku dni zjada 180ml wody plus 6 miarek mleka co daje około 200ml i jak jest napisane na mleku powinien jeść co 5 godzin, ale to mu nie wystarcza !!! Moja ciocia jest pediatrą i zadzwoniłam do niej co mam robić, że on taki łakomczuch jest :) powiedziała, że mam dawać tak jak teraz tylko co 4 godziny i nie karmić w nocy :? a jeśli się obudzi to dać 100ml wody ( herbatek nie może, bo go uczulają więc dlatego woda z glukozą). Ponoć taki maluch powinien przesypiać noc bez jedzenia i jak ostatnią porceję dostanie około 22:30 to następną o 6 rano. A jak jedzą Wasze dzieci ??? I jak w nocy śpią ???? Dzięki za pomoc :) pozdrawiam :):):)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mój syn je kiedy chce.W praktyce wygląda to tak, że w dzień zjada 100ml co jakieś 2-3 godziny plus morze herbatek, soczków jabłkowych itd. Na noc (około 20) dostaje mleko 120ml, zagęszczone 1 miarką kleiku ryżowego.Budzi się około 3 w nocy, zjada 100ml mleka zagęszczonego kleikiem i śpi do 7.30. Oczywiście obowiązkowa pobudka o 5.30 i przenosiny do naszego łóżka bo On zaczyna dzień właśnie o tej nieludzkiej godzinie i jak chcę pospać jeszcze, to muszę Go wziąć do siebie :D
Nie jestem zwolennikiem odmawiania posiłku w nocy tak małemu dziecku. Jak mój skończy pół roczku to Go zacznę oszukiwać herbatkami lub wodą z glukozą, a teraz niech sobie je ile chce i kiedy chce ;)

poza tym -polecam temat "dzieciaki styczniowek" my tam na biezaco mamy podobne problemy, a Ty przeciez jestes Styczniowka, bo nawetw tabelce Cie mamy... :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zuza dostaje NAN HA2 120ml+4miarki lub 150ml+5miarek (mimo że wg tabelek mogłaby juz dużo więcej, ale i tak rośnie aż za dobrze ;) )
W nocy śpi min 9 godzin -sama tak ustaliła jak miała 2 miesiace :) Nie zagęszczam jej niczym bo tak samo ładnie spi jak zje na dobranoc cycki, a ciągnie z nich max 100ml
Rano na sniadanie też je z piersi a potem za godzinę soczek i za kolejną godzinę butla. Dalej butla średnio co 4 godziny i raz zamiast butli zupka. Próbowałam dawać jej większe porcje, ale ona woli cześciej po trochu :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Moj je regularnie : o 7 rano butla (robie mu juz 180 wody + 6 miarek mleka , ale zazwyczaj nie wypiaj wszystkiego do dna ) , potem okolo 11 , potem okolo 15 , potem okolo 18 to samo mleko + 3 miarki kaszki , potem okolo11-12 na spiaco dajemy mu znowu ta kaszke i spi do rana . W ciagu dnia dostaje czasami herbatke , czasami soczek , troche jabluszka (deserku) .

a tak na marginesie , to czemu zes uciekla ze styczniowek , co ??? Obrazek

Ostatnio zmieniony czw kwie 12, 2007 9:06 pm przez elwira, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sweet bee niestety popełniasz duży błąd karmiąc dziecko w nocy bo jego układ trawienny musi w nocy odpocząć a ty karmiąc małego nie dajesz mu odpocząć i to wcale nie jest tak że odmawiasz dziecku mleka wyrządzasz mu tym tylko krzywde ;)

sini 007 Twoja ciocia ma całkowitą rację ;) dobrze postępujesz z maluszkiem, tak trzymaj ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aaliyah nie wszyscy specjaliści są tego samego zdania, co Ty. Wciąż zalecają karmienie wg potrzeb.
Dla mnie większym błędem SweetBee jest dawanie 3-miesięcznemu dziecku morza soczków i herbatek.
A już zupełnie nie rozumiem podawania dziecku wody z glukozą. Po co? Przecież to kompletnie bezwartościowe. Lepsza jest czysta woda, jeśli już trzeba maluchowi dać pić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Według potrzeb można karmić piersią choć słyszałam w szpitalu jak lekarka opieprzała mamę której dziecko ulewało bo ona karmiła je co 2 godziny i dzieciak tego nie trawił. Co do glukozy to jest ona potrzebna organizmowi jak najbardziej ;)
3 miesięczne dziecko nie powinno pić soczków bo ma jeszcze niedojrzały układ pokarmowy, szkoda że niektóre mamy nie rozumieją ze szkodzą swojemu maluchowi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Według potrzeb to też nie oznacza, że daje się cyca zawsze, kiedy dziecko zakwili. Wszystko wymaga rozsądku, również czytanie potrzeb dziecka.
W przypadku mleka modyfikowanego odstępy między posiłkami są stosunkowo większe, ale uważam, że nie powinno się odmawiać dziecku, które ewidentnie jest głodne tylko dlatego że jest noc.
Już od lat było wiadomo, że nocne karminie źle wpływa na mleczaki, ale z tego powodu nie odmawiano kategorycznie uzębionym dzieciom nocnego karmienia. Ale wiadomo, są różne szkoły... i wybór należy do rodziców.
Glukoza z wodą jest jakimś dziwnym zapychaczem, który w takiej postaci nie ma wartości dla organizmu dziecka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aaliyah pisze:
Sweet bee niestety popełniasz duży błąd karmiąc dziecko w nocy bo jego układ trawienny musi w nocy odpocząć a ty karmiąc małego nie dajesz mu odpocząć i to wcale nie jest tak że odmawiasz dziecku mleka wyrządzasz mu tym tylko krzywde ;)

Pierwsze slysze o takiej teorii :wink: Wydaje mi sie, ze takie male dziecko karmi sie na zadanie- nawet "butelka". Zreszta posilki w nocy sa bardzo wazne dla dziecka, bo dzidzki najwiecej przybieraja na wadze wlasnie w nocy :) Sprawa wyglada inaczej, gdy juz pojawia sie zabki... wtedy lepiej nie dawac mleka w nocy, bo szkodzi zabkom :?

1. Woda z glukoza jest totalnie niepotrzebnym zapychaczem!!! Duzo lepsza jest sama woda, albo herbatka, np. rumiankowa
2. Soczki u 3 miesiecznego dziecka to juz jakas paranoja... Moze od razu schabowy z ziemniaczkami, bo czemu nie...

Ostatnio zmieniony czw kwie 12, 2007 11:08 pm przez lanjelin, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

No porownanie soczku do schabowego z ziemniakami to jest dopiero paranoja :roll: Obrazek . Widze , ze uwarzasz sie za kogos kto pozjadal wszystkie rozumy .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To w takim razie moze mi wyjasnisz po co 3 miesieczne dziecko pije sok??? To jakis kolejny krok w ewolucji?!
Swoja droga to nie wiem po co unosisz sie zloscia? Do tej pory myslalm, ze wyrazanie opinii jest na tym forum jak najbardziej na miejscu, ale chyba sie myle...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

bla bla bla - gratulowalam tylko udanego porownania :roll: - koniec tematu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jezu coscie tak wsiadly? ja daje dziecku troche soku jablkowego (powiedzmy z 20-30ml) i nie uwazam ze robie Mu krzywde. Porownanie do schabowego jest kompletnie nietrafione :? Zeby to bylo do konca jasne, wszystko konsultuje z pediatra. Wyrazenie morze herbatek to jest 100-150ml dziennie. A posilki nocne u 3 miesiecznego dziecka to jest normalna rzecz, gratuluję mamom, których dzieci potrafią przespać całą noc na jednej butelce - ja nie zamierzam męczyć dziecka i siebie ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój Miłosz też je w nocy i nie ma mowy żeby przespał całą noc bez jedzenia. A co do soczków i deserków to najdalej wczoraj pediatra mi mówiła, że mam zacząć podawać utarte jabłko a za miesiąc zupkę bezmięsną. I muszę przyznać że specjalnie wybrałam się do innego pediatry (bo wcześniejszy lekarz też mówił żeby dawać soczek jabłkowy a za miesiąc zupkę) żeby zobaczyć co powie i czy będzie tego samego zdania. No i był.
A jeśli chodzi o nocne karmienie to raz próbowałąm małemu nie dać jeść. Skończyło się przeraźliwym płaczem. A o oszukanie Go herbatką nie ma mowy bo On nie lubi herbatek ani wody (z glukozą też).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aaliyah, u mnie jest tak samo, o trzeciej się koza budzi głodna, fakt gdyby zjadła o 23 tak ze 150 ml, to może i by wytrzymała dłużej, ale ona ni w ząb nie łyknie więcej niż 120 ml i to z wielkim bólem. Co mam zrobić, podpowiedz.... Marzę o tym aby pospała chociaż do 5, 5:30. Kleik chyba nie wchodzi w rachubę bo kolejna noc po kleiku, (a może i po zupce) , no nie wiem była taka że od 3 spi niespokojnie, a około pólnocy, gdzie dwie godziny wcześniej jadła, budzi się, daje jej dwa trzy łyki soczku lub herbatki i zasypia. Dodam że kleiku dałam jedną łyżeczkę... Wcześniej próbowałam z Nutritonem, to tez miałam wrażenie że ją coś boli, tak koło czwartej sie budziła i marudziła... Tak jakby ja coś bolało...

SweetBee nie denerwuj się, mam identyczną sytuację, moja kocha soczki i herbatki, NIE MA SZANS BEZ KARMIENIA W NOCY....
To że się męczy w nocy, może to wina zupki, nie wiem, kiedyś podawano dzieciom papki wcześniej, ale teraz może dzieci są inne, nie nalezy wcześniej jak po 4 miesiącu, w końcu na słoiczku jest napisane...PO 4 MIESIąCU!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moje dziecko ma zegarek w tyłku :wink: to znaczy je mi bardzo regularnie o 6.30 potem o 10.30 o 14.30 o 18.30 a później po kąpieli o 22.00 i śpi do 6.30. I tez podaje herbatki i na noc daję mleczko z jedną miarką kleiku ryżowego ( moja Mała na skazę więc wszystkie produkty z mlekiem odpadają :( ).A od 3 miesiaca mam zacząć powoli wprwadzać po 20-30 ml soczku jabłkowego i to opinia pediatry nie moja :!:
lanjelin Nie wiem o co ta całą batalia i porównywanie soku ze schabowym to mamy karmiace natrualnie mogłyby powiedzieć, ze karmimy dzieci trucizną,bo przecież mleko matki najzdrowsze itd...
Pediatrzy to ludzie po studiach i chyba wiedzą co mówią, a że my mamy różne zdanie :roll: no cóż tak będzie zawsze i wiem, że żadna mama nie chce skrzywdzić swojego dziecka i chce dla niego jak najlepiej.NIe wszystkie dzieci potrafią przespać noc bez jedzenia więc nie pozotaje nic inneo jak karmić wtedy gdy maleństwo chce :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ale żeście się rozbrykały kobitki ;) Ja tam nie mam problemu. Mój Fifi w dzień je co 2-3 godziny (czasem częściej), pije mleko modyfikowane i pierwszy posiłek rano je moje mleko (butelką, nie z piersi), a w dzień 90-120ml mleczka, 60-100ml herbatki (koperek włoski bądź herbatka ułatwiająca trawienie - miał problemy w kupką i lekarka kazała podawać mu sporadycznie). Póki co w nocy budzi mi się co 4-6 godzin, różnie, czależy jak go kąpałam - jeśli z tatusiem w dużej wannie, to zasypia o 20.30-21 i śpi do przynajmniej 4, jeśli w jego wanience to pobudka o 1, 4 i 7 :) Czasem się zmienia ;) Aha no i w nocy je moje mleko, jeśli mu wystarcza oczywiście :) Co do soczków i kleików planuję je stopniowo wprowadzać od 4 miesiąca

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ale się rozpisałyście :) dzięki Kochane za pomoc :) mój Marcel zjadł wczoraj o 22:30 i o 3 się obudził z płaczem i piąstkami w buzi :) nie miałam sumienia dać mu wody z glukozą ( dostaje z glukozą, bo innej nie wypije :) a glukozy dały mu już zasmakować położne w szpitalu jak nie chciał łapać cyca :) więc się przyzwyczaił ) Tak się zastanawiam czy nie dodawać tak jak Wy kleiku ryżowego do ostatniego karmienia ? Marcel pije Nestle nan i mam kleik ryżowy nestle, tylko pisze, że od 5 miesiąca, bezglutenowy, bezmleczny. I mam dodać 1 łyżeczke do mleka, do takiej samej porcji jak zawsze ???? i nie dostanie rozwolnienia ???? bo jak daje mu troszeczke jabłuszka to jest ok,może lepiej mu się kupka :):):)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Po kleiki rozwolnienia nie dostanie , bo kleik to dziala raczej w druga strone :lol: :lol: :lol: . Na poczatek dodj jedna miarke do normalnie przygotowanego mleka . Potem z czasem mozesz dodawac wiecej .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to mam kolejne pytanko :):):) a ta miarka to ma być taka jak mleka ???? upierdliwiec ze mnie :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]