Dzisiaj jest pn gru 18, 2017 9:05 am

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Z moich jedynych nie-kaktusow dwoch kwiatow,duzych donicowych (jeden to skrzydlokwiat wielki a drugi ma wielkie liscie :P:) Kamilek zrobil tor przeszkod dla swoich samochodzikow..........polowa lisci polmana, ale najwazniejsze ze kola czarne od "piaskowej drogi" czyli:
- dobre kwiaty nie sa zle :lol: :lol: :lol:
jak nie mamusi,to synkowi sie spodobaja :P:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

I ja lubię baaardzo kwiatki, i jak na nasze małe mieszkanko miałam ich dość sporo. Nestety zostało mi ich tylko 20 bo mój synio odkąd zaczął pełzać, znalazł sobie super zabawę jak zabawa w doniczkach, i niestety nawet musiał wypróbować jak ta ziemia smakuje.:)
No nic poczekam aż malutki podrośnie to sobie to odbiję :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mamucha pisze:
mój synio odkąd zaczął pełzać, znalazł sobie super zabawę jak zabawa w doniczkach, i niestety nawet musiał wypróbować jak ta ziemia smakuje.:)

hahahaa:) mnie też to niedługo czeka :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dobra ziemia nie jest zla :P:
Oj tam,zadna roznica czy z kwiatow czy z piaskownicy :P:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hey
Dołączam do "zielonych" :)
Mnie to się marzy taki gąszcz w domu :) Uwielbiam,mam to pewnie po moim ojcu który sadził, rozsadzał, przynosił do domu wszystko co się dało.W efekcie na wszystkim stały doniczki z kwiatkami :)
Na swoim nie mam póki co ich za wiele- kilka paprotek( uwielbiam im większe tym lepiej :) ) 2 storczyki,dracenę,Scindapsusa,grudnika, bluszcza, dostałam Zamioculcasa( cudny jest wypuscił mi 4 nowe łodygi ostatnio :aa: )
małzonek wymyslil ostatnio ze "zrobi" sobie bonsai i przytargał z lasu skarłowaciałe drzewko :) pusciło listki i okazało się,że to leszczyna, zobaczymy co mu z tego wyjdzie :)
aaaaa no i teraz tworzę ogródek ziołowy(bazylia, tymianek, oregano,rozmaryn, mięta, szpinak,rumianek,majeranek,pietruszka,stewia,lawenda,melisa)
a i posadziłam pestkę awokado :heh: zobaczymy co z niego urośnie :)
Marzy mi sie duzo roślinek ale to moze z czasem, jak się w koncu mebli i polek dorobimy :)

Ryma niepotrzebnie wyrzuciłas te storczyki :) One jak przekwitną i opadną kwiatki to łodyzka na której były kwiatki usycha.Jak juz całkiem, całkiem uschnie wtedy się ją ucina( piszą,że nad 3 oczkiem- łodyzka nie jest jednolita) ale ja ciacham na krótko całkiem, ograniczam podlewanie na 2-3 miesiące i pozniej zaczyna wypuszczac nowe pędy i kwitnąć.
Moje dwa tak pól na pół kwitną pól roku są okwiecone a pół ich nie ma :)
a podlewam je naprawdę rzadko, jak sobie przypomnę :oops: Stwierdzam,że oprócz kaktusów to są dla mnie idealne kwiatki :) mozna o nich zapomniec na miesiąc i im się nic nie stanie :) Moje są wsadzone do większych doniczek( ozdobnych) i jak je podlewam to do tej większej nalewam wodę po brzeg i zostawiam az się korzenie zazielenią mocno( 30min- cały dzien jak zapomnę :oops: ) pozniej wyciągam, odciakają i znowu stoją az korzenie nie pojasnieją(zbieleją) to znak ze czas znowu je "podlac"

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć dziewczyny. Ja mam fioła na punkcie kwiatów doniczkowych, jednak po urodzeniu syna brak mi do nich czasu - mam nadzieję, że jak Młody jeszcze ciut podrośnie to się to zmieni...
A i mam jednego storczyka, o którym ciągle zapominam. Dostałam go ponad trzy lata temu. I tak sobie stał i stał ciągle w tej samej doniczce. I co dziwne - skubany ciągle kwitnie i jakoś sobie radzi. O ile inne kwiaty przesadzam i "pilnuję" by im dobrze było, to o tym zapomniałam. A dziś widzę, że cały kwitnie i co kwiat odpadnie to już pojawia się następny.
Natręt jakiś :lol:
Kilka - zwłaszcza takich niebezpiecznych dla maluchów - musiałam usunąć (dałam koleżance), ale reszta jest ze mną dość długo (jeszcze z czasów moich rodziców) i mam nadzieję, że któreś z moich dzieci będzie chciało się kiedyś nimi zająć...
:lol: ale z dziećmi różnie bywa ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Czarodziejka Smaku
Awatar użytkownika

Czorcik jak mam Zamioculcasa i byłam bardzo zadowolona jak zobaczyłam przed świętami że mi zakwitł :D Nawet nie wiedziałam że te kwiaty kwitną :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja tez ostatnio mam jakiegos chopla na temat kwiatkow doniczkowych, w domu porozsadzalam do doniczek, troche na dzialke wynioslam bo nie mialam ich gzie trzymac, nie mam ich wiele bo niestety zaszczepek nie mam od kogo brac woec pozostaje mi pomalu kupowac...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mi chwilowo ochota na znoszenie nowych kwiatów do domu przeszła po tym, jak benjaminka zaatakował przędziorek, i z diabelstwem walczę do dziś.
Mam już dość tych oprysków, obchodzenia się z nim jak z jajkiem śmierdzącym...... echhhhh
zwariuję od tego przędziorka.
Wczoraj godzinę myłam mu liście po oprysku, każdy góra dół. Mam dość. Najchętniej dziada bym wywaliła.
Czyli taka sobie ze mnie maniaczka roślinna. Bez robactwa może tak, ale "z" już nie.

Wrrrrrr

Do końca życia nie zapomnę tych łażących paskudztw. :evil: :evil: :evil:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam.
Doradzcie, co zrobic z tym kwiatem, aby przywrocic mu "normalne zycie"! :mrgreen:
I wiecie moze, co to za kwiat? Tj jego nazwe, bo nie mam zielonego pojecia a bez tego w sieci zadnej informacji na jego temat nie moge odszukac.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

.... jednak przy odrobinie wysiłku zdołam może kiedyś zrozumieć,
że ludzie zawsze przybywają punktualnie tam, gdzie są oczekiwani.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

cath też miałam ten kwiat, zapomniałam w tej chwile nazwę - ale nic go nie uratowało...
Spróbuj wstawić go do chłodnego pomieszczenia...
U nas zgubił wszystkie liście, myślałam, że wypuści nowe - nic z tego, padł...
Masakra, w szkółkach i kwiaciarniach kwiaty "karmione są" hormonami, przy którym szaleją ze swoim rozwojem i są przepiękne, potem my kupujemy takie piękności, ale... nie mamy szans na podawanie im takich cudów, więc karmimy zwykłymi odżywkami, przy których kwiaty i tak padają...

Dorotka to zamio kwitnie??? :wo: :wo: :wo:

goya a jakich preparatów używasz na przędziorka?
Ja kupiłam zwykły karate i zaserwowałam końską dawkę, po 1 oprysku wszelkie robale kopnęły w kalendarz ku mojej wielkiej radości! 8)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]