Dzisiaj jest sob gru 16, 2017 11:17 am

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Autor Wiadomość

Temat rzeka, dokładnie :/.
A co żwirku to podobno dobry jest żwirek Golden Grey Master. Kolega z pracy mi polecił. Używa i mówi, że jest świetny. Nie pyli się, nie przykleja do łapek przez co kotki nie wynoszą go za kuwetę. Od razu skleja to co potrzeba bez potrzeby czekania do wyschnięcia jak to jest w tych zwykłych żwirkach. Mam zamiar sobie go kupić.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A to jest betonitowy?

Offline Wyświetl profil  

Nosferatu pisze:
A to jest betonitowy?

Bentonitowy ;)

Wklejam opis. Może Mnie nikt nie zabije :P

http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... 32977#more

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Są też tańsze odpowiedniki tego Golden Grey... ;) A czytałam że podobno taki świetny nie jest.

Nosfe a jakiego żwirku używasz? Tego najzwyklejszego?
Możesz spróbować silikonowy, albo jest jeszcze drewniany ;)

Moje koty niestety nauczyły się na ten zwykły tańszy, i wszelkie próby z innym żwirkiem kończyły się fiaskiem, więc byłam zmuszona walczyć z tym dziadostwem :P

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jedziemy na Cat Best Eco Plus. Głównie z tego powodu, że można od razu smroda śmignąć do ubikacji i po krzyku ale nosi się wybitnie, żwirek jest wszędzie, na podłodze, na kanapie, czasem nawet w łóżku :evil:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

witam kociary :)
z nami mieszka dwójka, kocur Salem i kociczka Mojra. oboje pozbawieni płodności (Mojra świeżo po sterylce). co do żwirku to u nas bentonit to największy syf - pełno pyłu wszędzie, do tego ciężko się czyści kuwetę i w ogóle dno i tona mułu. długo używaliśmy silikonowego i było ok, potem chciałam wypróbować drewnany - Cats Best Eco Plus byłby świetny, gdyby się tak koszmarnie nie nosił... tylko odkurzanie 2-3 razy dziennie pozwalało jako tako ogarnąć dom. i ostatnio wróciliśmy do silikonowego. jednak jest najlepszy - w porównaniu z bentonitem i drewnem pyli minimalnie. siki pochłania fantastycznie i w ogóle ich nie czuć. no i nie jest rozwalony wszędzie, mimo, że Salem należy do kotów kopaczy i każdorazową wizytę w toalecie zaczyna i kończy na grzebaniu, kopaniu, poprawianiu, rozrzucaniu, przyklepywaniu (itd.) żwiru.

kupuję w w zooplusie, firmy Tirerino - ten się u nas najlepiej sprawdza.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Nosfe ''zaleta'' takich żwirków bentonitowych.
Właśnie lepsze są te większe (tzn o drobinki mi chodzi) jak silikonowe czy drewniane, bo one się do łapek nie doczepiają. Tzn tak słyszałam, i np zauważyłam u mojej mamy który swojej kocurce kupowała silikonowy żwirek.

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Milva a silikon jakoś oblepia klocki? Bo mam problem z kotką, która po dwójce drapie wszędzie wokół i ostatecznie kupal siedzi na wierzchu a wokół sajgon. Co jaki czas zmieniasz całkowicie żwirek?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nosfe, silikon przylepia się, chociaż nie jakoś mega hmm szczelnie. u mnie jest tak, że kocur musi mieć wszystko dokładnie zakopane (nawet siki, które w silikon są wchłaniane praktycznie całkowicie od razu po siknięciu). a kotka pogrzebie, narobi w kuwecie bałaganu, a kupa i tak zawsze na wierzchu. no i właśnie dla mnie ogromną zaletą silikonu jest to, że nawet jak kotka niedokładnie zakopie kupala, to zawsze się coś przylepi, nawet od samego spodu i bardzo szybko wyciągnie z kupy wilgoć. i chyba dzięki temu szybko neutralizowany jest smrodek. i dla mnie też zaletą silikonu ogromna jest to, że nie muszę latać do kosza na śmieci, tylko urobek ląduje w kibelku - a to dzięki temu, że siki wchłaniają się całkowicie, a kupy oblepione żwirkiem wystarczy chwilę przesiać na łopatce, wtedy odpada z nich prawie cały żwirek, a sama sucha kupa idzie do kibelka (jak zostaje kilka ziarenek mocniej przylepionych, to się nie bawię tylko z nimi wrzucam, jeszcze się nigdy kibelek nie zapchał od takiej ilości).

opakowanie Tigerino przy dwóch kotach wystarcza nam zazwyczaj na około 2 tygodnie, w trakcie których odławiam na bieżąco same kupy i przy tej okazji przemieszam zawsze całość w kuwecie, żeby siki nie kumulowały się w jednym miejscu. jak był sam Salem, to bywało, że wymieniałam cały żwirek i myłam kuwetę raz na miesiąc.

ogromny plus - nawet przy kocie nałogowym kopaczu nie mam żwirku naniesionego po całej chałupie (no zdarzy się, że wywali trochę koło samej kuwety). a Cats Best był dosłownie wszędzie, bez przerwy, świeżo po odkurzeniu materializował się od nowa ;)

jedyną wadą silikonu jest cena - bo miesięcznie wychodzi ciut drożej niż Cats Best... chociaż, jak tak teraz analizuję, to Cats Best nie był u mnie jakoś wybitnie wydajny - wydaje mi się, że trochę obniżyli jakość, bo słabiej się zbrylał, podczas odsiewania sików grudki się rozwalały i lądowały w czystym żwirku w całej kuwecie, a co za tym idzie - dość szybko pojawiał się smrodek i musiałam wymieniać cały żwir i myć kuwetę co kilka dni tak naprawdę - a w efekcie wór 40l wystarczał na około 2 miesiące (ej, to teraz do mnie dotarło, że wychodzi, że CBE+ był miesięcznie droższy niż silikon! wór 40l kupowałam na allegro za około 80zł, to są 4 dychy na miesiąc!). wydaje mi się, że dawniej był dużo lepszy i starczał zdecydowanie na dłużej.

aha, w zooplusie jest żwirek bliźniaczy jak Cats Best Eco Plus, nazywa się Tigerino Ecoverde. ostatnio go wzięłam, 60l (dwa worki po 30l) jest za około 130zł - jeden worek wystarczył u nas na 2,5 miesiąca - więc dużo lepiej niż CBE+. lepiej się zbrylał i te zbrylone siki mocniej się trzymały w grudce. ale w porównaniu z CBE+ mocniej wg mnie pylił. no i nosił się równie upiornie i tak samo było go wszędzie pełno.

jako, że miałam już ostatnio dość odkurzania milion razy w tygodniu (i tak odkurzam codziennie-co drugi dzień, bo przy 3 futrach w domu ilość sierści, mimo wyczesywania furminatorem jest imponująca), właśnie wróciliśmy na silikon.
a no i ja zawsze staram się zamawiać zapas silikonu, jak jest jakaś promocja, teraz też zamówiłam 8 worków trochę taniej niż normalnie, bo był w zooplusie tydzień czystości i do 3 worów był 4 gratis. czyli wyszło mi 4 wory - 20l za 60zł z groszami.

podsumowując - gdyby Tigerino Ecoverde nie nosił się równie upiornie co CBE+, to biorąc pod uwagę wygodę sprzątania, zapach kuwety (dla mnie każdy bentonit po 2-3 dniach mimo regularnego sprzątania niemiłosiernie śmierdzi) i stosunek wydajności do ceny byłby żwirkiem idealnym.

ale ze względu na tę wszędobylskość traci i ostatecznie silikon jest niepokonany.

sorry za elaborat ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dobrze dobrze. Pisz to może naprawię swoje mieszkanie dzięki temu 8)

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

To ja cats besta lubić i nie ma go w całym mieszkaniu, na wycieraczce przed kuwetą jest trochę i coś tam w pokoju ale nie wiele.
Przy jednej kocie wór 40 litrowy od października do marca był.

Offline Wyświetl profil  

2 żółte kartki
Awatar użytkownika

Dołączam do kociar...

Miałam Kota Lezerka...
Ok 2 tala temu zabił mi go samochód :cry: :cry: :cry:
Nie wyobrażałam sobie dalszego życia bez Mojego futrzaka..
Wiem ze to moze głupie ale..naprawde mocno to przezyłam..

Teraz mam 2 koty...
Dachowca-najukochanszego na swiecie kaktusa Cynamona :)
I Norweskiego Leśnego o wdziecznym imieniu Trufel Mały Książe

Do tego pies (AKita inu) do kolekcji...ale koty to jednak to co kocham nad zycie :)

Dołączam do Was i zapraszam na fb na galerie moich futrzaków !!!

Offline Wyświetl profil  

Ja "choruję" na rosyjskiego niebieskiego, gdyby ktoś miała oddać to przyjmę bez gadania, bo na kupno mnie nie stać ;-(

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]