Dzisiaj jest pn gru 18, 2017 9:13 am

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 259, 260, 261, 262, 263
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Pogrzebałam mu w przodkach i okazało się, że moje końskie znajomości kończą się na trzecim pokoleniu wstecz... :roll:
Czuję się, jakby mi ktoś 10 lat wyciął z życiorysu... :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jaki cuuuudny!

A ile ma wzrostu? bo arabki to raczej niewysokie, co?

Arwilla, nie rozumiem, jakie końskie znajomości na trzecim pokoleniu? jakie 10 lat z życiorysu?

ech, z tą jazdą to masakra ostatnio. miesiąc nie byłam. najpierw urlop, potem się rozłożyłam a jeszcze mąż pracuje w weekendy, a jeszcze połowy rodziny i przyjaciół nie odiwedziłam, a weekend ma tylko dwa dni...

teraz jadę i niech się dzieje, co chce!

nefferet, a skąd jesteś?
w mojej okolicy jest dziewczyna z Arabkami. to nie Ty przypadkiem? weterynarz?

konika masz u siebie, czy w stajni jakiejś?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Niuniek ma jakieś 155 cm w kłębie. Jestem z okolic Serocka. Mam tylko jednego konia bo niestety póki co brak warunków na więcej. Ale moim marzeniem jest stajenka na max 4 konie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to niuniek z niego faktycznie.
mój 10 cm wyższy.

mnie tam jeden w zupelności wystarcza. aż nadto :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja myślę o kolejnym ze względu na męża. Złapał bakcyla i chce jeździć, a niestety nie wsadzę 95 kg faceta na drobnego arabka ;) Również moje dzieciaki przejawiają już spore zainteresowanie jazdą. Na razie to są oprowadzanki ale już widać że bardzo im się to podoba.
A Niuniek jest tak nazywany nie tylko ze względu na swoje gabaryty, ale głównie ze względu na charakter, który całkowicie odbiega od ludzkich wyobrażeń o arabach :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jakoś nigdy nie miałam wyobrażenia o arabach jao o szalonych wariatach.

nie znam żadnego araba, ale zawsze mi się zdawało, że to takie końskie pieski ;)

w okolicy ktoś trzymał arabki w ogrodzie i one tak do furtki przybiegały właśnie :D

mój mąż jeździł. ale miał wywrotkę z koniem i połamał obojczyk i dwa nadgarstki, co go lekko zniechęciło. śmiałyśmy się, że skacząc ze spadochronem nigdy nawet kostki nie skręcuił, a z konia...

potem, po paru latach przerwy nie mógł się dogadać z koniem a ja sobie radziłam lepiej i myślę, że jego męskie ego nie wytrzymało ;)

moja córka rwie się do koni, synek się boi.

tak to wygląda.

nefferet, nie doczytałam, trzymasz konia u siebie?

a ja nie dojechałam dziś na wieś. w połowie drogi dzieci mi się masakrycznie porzygały i trzeba było wracać. cholera, no! a taka pogoda była boska...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Do koni potrzeba jednak dużo cierpliwości, a niestety nie wszyscy mężczyźni taką dysponują :lol: W dodatku tak jak wspomniałaś męskie ego jednak często wygrywa.
Trzymam konia chwilowo u siebie. Do tej pory tułaliśmy się po różnych pensjonatach aż w końcu kryzys finansowy kazał przemyśleć co z nim zrobić. Opcja sprzedaży to ostateczność, dzierżawa też mnie jakoś nie przekonuje. Wystawiliśmy obecny dom do sprzedaży a planujemy kupić coś z większą ilością ziemi. Może jakoś nam się uda.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

*nanusia* pisze:

Arwilla, nie rozumiem, jakie końskie znajomości na trzecim pokoleniu? jakie 10 lat z życiorysu?

Chodzi o to, że przejrzałam sobie jego przodków i niestety dopiero gdzieś od dziadków kojarzę...
:roll:
Tak samo jak oglądam skoki... kiedyś znało się każdego konia i zawodnika, a teraz jak się jakiś znajomy przewinie od biedy to zazwyczaj sama stara gwardia stanowiąca jakieś 5% całości... reszta to zupełnie nowe konie i ludzie... smutno... :(

Nanusia - mój to za żadne skarby na konia nie wsiądzie... :roll:
Dziecko lubi, choć nie jakoś natarczywie... może to moja wina, bo nie chcąc jej na siłę zaszczepiać własnej pasji, być może gdzieś po drodze zagubiłam choćby delikatne spróbowanie... ale ma jeszcze czas... ja zaczynałam późno, niech próbuje różnych sportów... na razie poza prozaicznym rowerem czy hulajnogą ma opanowane łyżwy, a na rolkach to robi takie cuda, że moje siwe włosy nikogo już nie dziwią... może dlatego też nie rwę się do częstego sadzania jej na konia... :lol:

Nefferet - ja kocham araby... :wink:
Moja przygoda z tymi końmi zaczęła się od pewnego przystojniaka o imieniu Eskander (Eskandia Arbil), a skończyła na wyjątkowej pani o imieniu Elina (Etnograf Elizbieta )
Eskander został sprzedany do Włoch - na szczęście nie w celach konsumpcyjnych, a Elina w najlepsze ręce jakie można sobie wymarzyć - doczekała się syna i córki, a teraz jest szacowną babcią na emeryturze...
http://www.arabka.cba.pl/konieklubowe4.html

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Arwi, chiałam się po0chwalić i w sumie nie wiem, czemu tak późno

Obrazek

Obrazek

Wlkp z domieszką trakeńską + KPWN

kawał z niej cholery. ma wspaniały zwrot na lewej nodze i błyskawiczny zryw w odwrotnym kierunku oraz robi też fantastycznie odwrotność zagalopowania ze stój (czyli stop z galopu).

mam z nią sto pociech i generalnie lecę jak mogę (ostatnio jak się w łeb walnęłam, to dziękuję Opaczności, ze zaczęłam w toczku jeździć).

mój biedny, kochany, spokojny Dominaś galopuje teraz po łąkach niebiańskich a mnie się trafiła szalona kobyła ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Aaaaale cudna panna :))
Mam ostatnio przestoje internetowe - z tabletu zle się pisze...
Zadzwonilabym ale nie mam numeru do CIebie... :/

Offline Wyświetl profil  

Uwielbiam koniki :) Gdy byłam młodsza to często jeździło się na obozy konne :) Teraz już niestety nie ma na to czasu... Dom, dzieci itd...

Offline Wyświetl profil  

Obrazek

wieki mnie tu nie było ,więc od razu z fotką do ludzi na przypomnienie :D nie jeździłam dziś ale byłam pół dnia z tymi cudami

pozdrawiam koniary

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ale towarzycho :D wszystkie Twoje?

Offline Wyświetl profil  

nanusia - mojego szwagra koniska ;) ale jeździć mogę kiedy chce no i tylko 3km od domu :P

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 259, 260, 261, 262, 263

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]