Dzisiaj jest wt lip 23, 2019 6:56 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5254 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 263  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Halo halo,
może trafi się tutaj druga taka fanatyczka jak ja..... Przed ciążą spędzałam na stajni cały wolny czas.... Czasem miałam 12 koni pod opieką, miałam w Zbrosławicach instruktora robic... Dzidzia trochę plany mi pokrzyżowała, mam zamiar zrobic papiery w maju.

Czy znajdzie się tytaj ktoś, z kim można o konisiach pogadac?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja chętnie pogadam z tobą o koniach ,ale zaskocze cie. Ja sie boje koników. Nie brzydze, nie irytują mnie, ale odczuwam przed nimi dziwny lęk. Wydają mi się takie ogromne i silne, że za każdym razem mam wrażenie, że taki konik może zrobić mi okropną krzywdę. Nie mam złych doświadczeń i nie wiem z czego bierze sie mój lęk. Może mi doradzisz jak sie przemóc w kontaktach z tymi zwierzątkami, skoro konie to twoja pasja. Dodam ,że mieszkam w Krakowie i często bywałam na Rynku gdzie nie od dziś stoja słynne dorożki. Zawsze jak ( z daleka) :) obserwowałam te koniki to miałam wrażenie, że w ich oczach jest jakis przejmujący smutek...

Zostawione samo sobie, nie zabłyśnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ze mnie też jest koniara nieuleczalna :lol: ... i też chciałabym zrobić kiedyś instruktora :wink:
Karlunia mnie siła i wielkość koni jednocześnie przeraża i fascynuje. Na szczęście, bo dzięki przerażeniu zawsze pamiętam o ostrożności przy koniach, a dzięki fascynacji uwielbiam spędzać przy nich czas :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

ja teżś uwielbiam szaleć w siodle :D :D :D

ale teraz niestety z brzuszkiem jeździć nie mogę :P hehe

ale jak urodzę mam zamiar wrócić do stajni :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny :D

Nuśka, też miałam takie plany, ale niestety rzeczywistośc okazała się inna. Tym bardziej, że wolałabym jezdzic w swojej stajni, a tam sie da się wpaśc na godzinkę, czy dwie...
No ale ja nie mam pomocy przy dziecku, może ty dasz radę jakoś to pogodzic - oby.

bonsai - fajnie że też jezdzisz, znam cię z "podczytywania" :wink:

Karlunia- może pomoże ci, jak ci powiem, że koń widzi cię dużo większą, niż jesteś? :) A tak serio zgadzam się z przedmówczynią. Respekt, szacunek i miłośc do koni - jak najbardziej powinna isc w parze (chyba w trójce... :D )

Kurcze, zawsze dziwiłam się, że po stajniach pełno dziewczyn, a na zawody jezdzą prawie sami faceci... Teraz juz wiem, że kobietki w domu z dziecmi siedzą... :evil: A niestety, to nie praca na 8 godzin, tylko harówa (ja czasami wracałam do domu o 23....) i ciążko pogodzic konie z dzieckiem.

Ja jezdziłam do 18 tygodnia (oczywiście bez szaleństw hihi..), ale u mnie zaczęły się problemy z utrzymaniem ciąży, więc odpuściłam...Moje dziecko zawsze spało jak jezdziłam,(fajnie bujało :lol: ) ale macica zaczynała szalec.

A instruktora zrobię na pewno na przełomie maja i czerwca jest kurs w Zbrosławicach - która się łapie? :lol:

Napiszcie coś o swoim "końskim życiu"

Karlunia - tak na odległośc ci nie pomogę , niestety :( Poszukaj stajni w której jest fajna atmosfera, kompetentnego instruktora i spróbuj... Jeśli bardzo chcesz jezdzic, to będziesz... Ale jest takie powiedzenie, że najpierw trzeba konia kochac, potem karmic, a na końcu jezdzic. Zanim wsiądziesz, trochę oswój swój strach - pogłaszcz, przytul... Konie to naprawdę spokojne i delikatne stworzenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Arwilla zgadzam się z Tobą :)
do mojej stajni też nie można wpaść na godzinkę :shock: jest tyle koni do których się trzeba przytulić :D hehe
ja teraz czasami tam zaglądam :D

ja się nie odważyłam wsiąść na konia jak się dowiedziałam że jestem w ciąży ... ale to z innych powodów :D mój ulubieniec to straszny szatan i już nie raz mnie zgubił gdzieś w lesie i później musiałam galopować na piechotę nawet kilka kilometrów do stajni :D gdzie on już grzecznie na mnie czekał :D hehe

nie wiem jak to będzie po urodzeniu :) ale nawet mój facet obiecał mi pomóc w tym temacie bo wie ile konie dla mnie znaczą i że sobie życie bez nich nie wyobrażam ....
oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że na początku będzie nam ciężko :) ale myślę że za kilka miesięcy, może na wiosnę już pojadę w teren :) chociaż na chwilunię :) ehhhh

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Powiem wam szczerze jak tak czytam co piszecie to poważnie przyjdzie taki dzień że chciałabym spróbować. Ale oczywiście jak urodzi sie mała bo teraz to absolutnie nie wchodzi w gre. Po ciąży mąż coś mówi, że jak mała troche podrośnie i bedzie mogła zostać z babcia to zabiere mnie na jakis fajny weekend. Może celowo poszukam ośrodka w którym można popróbować z konikiem..:)

Zostawione samo sobie, nie zabłyśnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Karlunia nooooo fajna sprawa :D
na prawdę spróbuj :) spodoba CI się :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niuśka - ja raz 4 kilosy robiłam na pieszo, a byłą pełnia lata, 40 w cieniu, ja w bryczesach i ludzie na plaży.... Na samą myśl śmieję się jak norka... :lol: :lol: :lol: A jak wróciłam do stajni, Alf łypnął na mnie z boksu pytająco - "gdzieś ty kurcze tak długo była"
Swojego konia nie posiadałam nigdy (brak kasy), ale miałam do czynienia z taką ilością, że nie pamiętam niektórych. :(
Teraz finanse ok, za to nie ma czasu na własnego pupila.

Wiesz, wtedy to tylko tak "pupę" woziłam - szalona jestem, ale nie aż tak :twisted:

Karlusia - żebyś się nie przeraziła - upadki z konia wyglądają bardzo groznie, ale przeważnie nic nikomu się nie dzieje. No i oczywiście nikt na pierwszą jazdę nie wezmie cię w dziki teren... :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No dobra.... Nuśka mnie przekonała, dołączę do was :wink:

Ja również wracam po porodzie, mimo dziecka, mimo studiów. Po pierwsze!! dłużej nie wytrzymam :(, po drugie mam obiecane u męża,ze posiedzi z małym,żebym mogła sobie pojeździć, po trzecie.... moja trenerka by mi nie odpuściła,ze sie chce zmarnować :lol: :lol: :lol:

I oczywiście ....moje marzenie od dziecka pielęgnowane, aby mieć własną stajnie<najlepiej stadninę, ale do tego trzeba wiele terenu, kasy itp> . Odkąd jesteśmy razem z moim mężem mamy w planach na przyszłość, że przynajmniej dwa konie dla nas będą pod domem :wink: . I mocno trzymam się tego,ze marzenie nasze się spełni!! 8)
To tyle narazie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Arwilla no doskonale Cię rozumiem :D
ja też nie mam swojego konia ... zawsze jeżdżę na tym co akurat stoi wolnego w boksie i dzisiaj nie chodziło :) ehh takie są uroki mojej stajni zaprzyjaźnionej :)

Karlunia co do upadków to tak jak napisała Arwilla :D to czasami tylko tak groźnie wygląda :D mój T się ze mnie śmieje że ja jestem mistrzynią w bezpiecznym spadaniu :D hehe

Sara cieszę się bardzo :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bo z tymi upadkami jest tak,zę jak sie spada pierwszy raz to ma się szczęście :wink: a potem trzeba nauczyć się spadać :lol:
Ja 4 lata spędziłam w stadninie z końmi po Służewcu, no!! z takich to się fajnie leci w cwale :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Też jestem mistrzynią upadków :lol:

Jak zaczynałam jezdzic - a zaczęłąm od razu w klubie, a tam nie ma taryfy ulgowej - dostałam trzylatka uczącego się chodzic pod siodłem... Gdybyście widziały jaka z nas para była. Kiedyś - pamiętałam, jak instruktor mówił, żeby nie puszczac wodzy przy upadku - jezdzimy po padoku, a mój Alfik oczywiście barany, lecę przez głowę, trzymam wodze, on w długą, za za nim nosem po błocie, w końcy stanął, wszyscy oczy na mnie... No, przecież miałam nie puszczac.... ALE W TERENIE! To były czasy :lol: :lol: :lol:

P.S. Witaj nowa "koniaro", mam nadzieję że jest nas więcej... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jak ja zaczynałam jeździć to miałam 5 lat i na hucułku sie uczyłam :lol: :lol: :lol: , ćwiczenia, rozciągania, utrzymywanie równowagi i takie tam :wink:
Taaa... to ze mnie się śmiali, bo jest taka jedna wredota<uwielbia zrzucać>, a sprzęt mieli taki stary,ze sie sypał ...no tym razem nie chciała, tylko się tak potknęła w galopie,ze sama o mało nie wyrżnęła bidula :lol: w każdym razie ja też przeleciałam przez głowę i ....ogłowie poszło :shock: ja z wodzami w ręce, wędzidło na ziemi, a naczółek na głowie konia :shock: :lol: :lol: :lol: . Właściciel się śmiał,ze tak nie chciałam spaść,ze nie puściłam wodzy za nic :lol: :lol: :lol:

Ale co tam :wink: każdemu sie zdarza!! a prawda jest taka,że najwięcej spadają zawodowcy i doświadczeni :wink: bo na więcej sobie pozwalają, hehe

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja kiedyś przeżyłam bardzo groźnie wyglądający upadek - wypuszczono mnie na ogierze na łąkę, gdzie pasły się 4 klaczki... jak łatwo się domyśleć, Gepard bardzo szybko poniósł [za klaczkami, które miały ochotę przebiec obok nas] - a na nim ja, 10-latka, która dopiero uczy się jeździć. Ostatnie co zobaczyłam to były gałęzi wierzby płaczącej zbliżające się w dużym tempie - później wtuliłam się z całych sił w szyję Geparda. O dziwo nie spadłam w galopie [a nawet pokochał galop, którego wcześniej nie znałam], a dopiero jak koń stanął. Po prostu długa prosta się skończyła i Gepard stanął przed płotem - ja niestety wystrzeliłam z siodła, przeleciałam mu nad głową, walnęłam w płot twarzą [trochę się poharatałam, ale nic poważnego], zrobiłam fikołka bo wodze się skończyły i usiadłam na ziemi.... podobno nawet jak bym się starała to bym tak idealnie nie dobrała długości wodzy, żeby USIĄŚĆ na ziemi, a nie przyładować w nią tyłkiem :lol: ....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bonsai to widzę,ze miałaś coś jak moja siostra :lol: jak wspominałam jeździłyśmy <uczyłyśmy się> na hucułah, a ponieważ ona starsza, to w końcu postanowili ją przesiąść na dużego konia, hm... szkoda tylko,ze sie wtedy burza zaczęła... koń wystraszył sie pioruna i razem z moją siostrą popędził gdzie pieprz rośnie :shock: . Niestety na moja siostrę nie podziałało to tak jak na Ciebie :lol: :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Karlunia - ty się kochana nie przerażaj naszymi "wspominkami" i z tematu nam nie uciekaj czasem... :lol: :lol: :lol:

Ja zaczęłam jezdzic dośc pózno... Miałam 15 lat (5 pierwszych w JKS Jutrzenka w parku Zielona - Dąbrowa Górnicza, a potem prywatnie)Wiecie, zima to dla mnie taka fajna pora roku, najmilej wspominam właśnie zimowe tereny... Zaraz za naszą Zieloną był las, jezdziłyśmy tam w tereny - cicho, biało, drzewka ośnieżone - bajka po prostu...Zawsze w zimę ciągnie mnie w teren do lasu.

Moje dziecko też "jezdzi"... W tym roku zaczęłam ja oprowadzac, na początku zasypiała na koniu :heh:
(chyba życie płodowe jej się przypominało), a potem nie chciała już "na majim, tito na duzim". Dobrze że się nie boi.
A w między czsie cwiczy na barana u taty - krzycząc - galopem z prawej nogi marsz. :lol: :lol: :lol: Ja mam straszny ubaw, mąż troche mniejszy :lol: :lol: :lol:

Buziaczki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No... ja akurat wole parkur niż teren, ale każdy co innego :wink:

taaa... moja trenerka jeździła na zawody do 6 miesiąca ciąży , jej obie córki jeżdżą, kolejna...jej córka tak samo do 6 miecha i...wnuczka jeździ :lol: :lol: :lol: coś chyba w tym jest :wink: . Ja jeździłam przez 3 miechy jeszcze, ale później miałam problemiki małe i byłam w szpitalu więc się skończyło :roll: . to już tylko odwiedzałam stajnie i chodziłam na zawody :lol: , ale przynajmniej wiem,ze na mnie tam czekają :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja 100% koniarą nie jestem, ale moja koleżanka ma w Żabiczynie gospodarstwo, i tam posmakowałam koniego grzbietu...przyznam, że to mnie trochę przeraża :lol: , wolę mojego tyćkiego psiego przyjaciela, jednak chylę czoła wszyskim miłośnikom wierzchowców i innych zwierząt. Elmirka :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Marerka witaj :wink:

a ja zawsze byłam taka odważna,ze czasami to chyba aż głupia :lol: :lol: :lol: :wink:, ale wiem jak obchodzić sie z końmi, wiec nigdy nie skrzywdziłabym ani siebie ani tym bardziej ich... nienawidzę takich ludzi, co im sie wydaje,ze koń to maszyna czy głupie zwierze i ma robić wszystko jak oni sobie życzą :evil: a swoich błędów oczywiście nie widzą...a takich nadętych bupków niestety na pęczki wszędzie :shock: :roll:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5254 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 263  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Hobby

Strefa czasowa UTC [letni]