Dzisiaj jest czw lis 15, 2018 6:05 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Masz monitor oddechu?
tak 53%  53%  [ 30 ]
nie 47%  47%  [ 27 ]
Liczba głosów : 57
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam.
My też mieliśmy dla Kuby monitor , Młody urodził się w 27 tc , miał częste bezdechy - był 3 tygodnie na respiratorze i tydzień na wsparciu CPA-u - pózniej cały czas pod czujnikami , miał prawie pół roku jak zabraliśmy Go ze szpitala i strach był zbyt duży , że w nocy coś się stanie . Nie spaliśmy 6 nocy , czuwaliśmy na zmiane , żeby w pore zareagować , monitor okazał się zbawieniem , nigdy nie włączył sie bezpotrzeby . Moge śmiało powiedzieć , że uratował Kubie życie nie raz , nie dwa .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mój synek był wprawdzie donoszony- ur. 39tc ale urodził się niedotleniony i później w szpitalu zdarzało mu się mieć problemy z oddychaniem. Wcześniej nie myślałam nad kupnem monitora, ale po porodzie szybko zamówiliśmy. Po wyjściu małego ze szpitala przyznam ze jakoś nie miałam odwagi kłaść go do łóżeczka bo miałam w sobie jakiś paniczny strach że coś się stanie a ja nie zdążę zareagować. No i mały spał ze mną. Często się budziłam w nocy i sprawdzałam czy oddycha. Raz jakoś podświadomie się obudziłam i nie słyszałam miarowego oddechu, na szczęście jak Go wzięłam na ręce to się ocknął i oddech wrócił do normy. Monitor leżał w szafie w kartonie tak jak Go przysłali. 2 tygodnie po mnie urodziła moja kuzynka- w 34 tc. Od początku z dzieckiem nie było dobrze. Opuścił szpital po 3 miesiącach. Sprezentowaliśmy jej ten monitor i jak dotąd zapiszczał 3 razy-bez pomyłki, to był bezdech. Oby nigdy więcej nie zapiszczał. Mam jednak świadomość że być może dzięki temu monitorowi teraz Bartuś żyje. Dobrze że go jednak kupiliśmy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: ;)
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Ja mam dwojke wczesniaczkow, Daniel -24tyg, Patrycja-34tyg. Wielokrotnie wlaczal im sie alarm... Daniel byl pod tlenem ok.3mies, Patrycja tydzien.. Nie wiem co bym zrobila bez monitora :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Pierwszy synek był wcześniakiem, zdrowym na szczęście - 34 tc - nie mieliśmy monitora oddechu.
Drugi synek urodził się z wadą serca i konieczny był monitor.
Jestem bardzo z niego zadowolona i polecam. Śpię spokojnie i nie boję się tak bardzo o malucha.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny a jakie marki polecacie?moje dziecko mialo spadki teraz jest dobrze lekarze nie widza podstaw aby mi dac monitora na recepte, ale ostatnio zalapala infekcje wirusowa i nie bylo ciekawei prawie mi zeszla z tego swiata u pediatry-na szczescie tam a nie w domu i ostro szukam dobrego monitora na uzytki domowe oczywiscie badajacego poziom saturacji,czy polecacie jakies urrzadzenia?

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Minie ja Ci moge polecic Angel Care monitor + niania (badz sam monitor). Pozyczylam mojej kolezance gdy urodzila corcie w 32 tc. Mala tez miala bezdechy i 3 razy monitor ten uratowal jej zycie.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

mnie bez monitora i ssaka z dzieckiem ze szpitala IMiD w Wawie wypuścić nie chcieli.
FART - nie okazał się potrzebny, ale teraz jestem w drugiej ciaży, 4 lata przerwy i sama go kupię nawet nie biorę opcji bez pod uwagę.

Nawet jakbym urodziła o czasie itd... warto kurcżę warto.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]