Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 5:21 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: fotelik 9-18

Hej dziewczyny

Mam "drobny" dylemat. Beatka teraz jeździ w foteliku 0-13 Deltima. No ale juz z niego wyrasta. Nogi się już przestają mieścić i zaczynają opierać o siedzenie, a to może skończyć się urazem w razie wypadku.
Mam już kolejny fotelik w kategorii wiekowej 9-18 (pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, chyba jest możliwość odchylenia do tyłu). Wagowo Beatka się już łapie, no ale do umiejętności siedzenia nam jeszcze trochę brakuje. Jej starszy brat - zdrowy - zaczął korzystać z tego fotelika 9-18 w wieku 10 i pół miesiąca, ale on już wtedy stabilnie siedział.

Jak myślicie - czy mimoże nie umie jeszcze samodzielnie siedzieć - to czy można ja w takim przewozić? W takim krzesełku do karmienia ładnie siedzi zapięta pasami. Ten fotelik 9-18 też by ją trzymał. Jeździmy tylko na krótke trasy z nią - góra 15 minut.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Persefona ja mam podobny problem. Bo prawda jest taka, że Oli mimo , że jest bardzo drobna jest długa. Wiec nogi zwisaja jej i dyndaja z fotelika od 0-13. Na spacerach jezdzi w spacerówce na siedzaco. Co do siedzenia to siedzi kilak sekund sama a oparta o cos siedzi prosto dopiki nie zaczyna po cos siegac i tracic rownowage. Ja chcialabym Oli powozic w tym foteliku jeszcze do 1 urodzin. Mam nadzieje ze mi sie to uda.

Zostawione samo sobie, nie zabłyśnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Karlunia pisze:
Persefona ja mam podobny problem. Bo prawda jest taka, że Oli mimo , że jest bardzo drobna jest długa. Wiec nogi zwisaja jej i dyndaja z fotelika od 0-13. Na spacerach jezdzi w spacerówce na siedzaco. Co do siedzenia to siedzi kilak sekund sama a oparta o cos siedzi prosto dopiki nie zaczyna po cos siegac i tracic rownowage. Ja chcialabym Oli powozic w tym foteliku jeszcze do 1 urodzin. Mam nadzieje ze mi sie to uda.

No właśnie - też bym chciała aby do tego roczku siedziała tyłem do kierunku jazdy.
Rehalitant pozwolił jej się przenieść z gondoli na wózek siedziący, mimoże, że nie siedzi samodzielnie. W gondolii nam się już nie mieści ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wystające nogi nie są przeciwwskazaniem do jazdy w pierwszym foteliku. Dopiero wystająca głowa. Jak by nie było jazda tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejsza.
Michał jeździ jeszcze w pierwszym, mimo że nogi mu wystają ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja Sandrę wożę już w większym foteliku,ale cały czas tyłem do kierunku jazdy :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć. Dziewczyny, a może warto pomysleć o foteliku 0-18 kg. Można go montować i przodem i tyłem do kierunku jazdy, poza tym rozkłada się do pozycji półleżącej, co byłoby chyba dobrym wyjściem w przypadku gdy maluch sam jeszcze nie siedzi stabilnie.
Ja wymieniłam pierwszy fotelik (ten do 13 kg) na taki 0-18, używamy go do tej pory i jestem zadowolona, a Adaś w listopadzie skończy 3 lata.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

urtica1 zrobiłam dokładnie tak jak piszesz :) mam taki fotelik i Misiu jeszcze jeździ tyłem do kierunku jazdy mimo że siedzi już sam bez problemów :) czekamy żeby jeszcze trochę przytył i obrócimy fotelik przodem :) jeśli dzidzia jeszcze ładnie sama nie siedzi to nie powinno się zmuszać do takiej pozycji ... wszystko przyjdzie w swoim czasie :]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mamy fotelik 9-18 od dwóch miesięcy,wg mnie komfort jazdy dla dziecka o wiele wiele lepszy :)

30.06.06r. - 21.07.06r. Remik (*)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam , moja niunia juz wyrasta z fotelika 9-18kg, ale jest za mała na fotelik od 15 kg, byłam w sklepie przymierzać ja do fotelików i jedynym wyjściem jest kupienie tego od 9 kg do 36 kg, tez ma pasy jak w normalnym foteliku, tyle ze chyba leżeć nie może, ale tego nie jestem pewna, zaś w tym foteliku od 15 kg to w ogóle masakra, trzeba pasem z samochodu dziecko przypinać, stanowczo jeszcze nie dla nas, pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]