Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 9:31 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam,
Mam nadzieje ze któras z Was dziewczyny bedzie umiala mi pomoc.
Jestem mama blizniakow wczesniakow urodzonych w 31 tygodniu.
Dzieci nadal przebywaja w szpialu (obecnie zaczynaja 37 tydzien) i aby wyjsc ze szpitala pozostala nam jedynie nauka jedzienia z butelki.
i tu jest wlasnie problem. Moja corcia w ogole sobie nie radzi z koordynacja. Byla dosc dlugo na tlenie i dopiero w zeszlym tygodniu zaczelismy ja uczyc pic z butelki. Dodam ze tu w Anglii nie uczy sie metoda po palcu. Tak wiec nasza mala musi byc karmiona systemem 2-3 pociagniecia przerwa i znowu. Tak wiec wypija jedynie 10-20 ml mleczka z butelki. Synek natomiast nie ma z butelka zadnych problemow.
Zastanawiam sie czy to normalne. Czy mozna jej jakos pomoc? To juz w koncu 37 tydzien czy powinnam sie niepokic o ewentualne porazenie mozgowe? Czy ktores z Waszych dzieci tak mialo i w koncu zalapalo o co chodzi? Dodam tez ze mala ma reflux.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pastek - mysle ze mala dojdzie to tego.. [nie wiem jak mozna pomoc. niestety] czesto dzieciaczki maja z tym problem. moj szybko zaskoczyl ale sie ksztusil bardzo czesto ;/ tak jakby nie umial tego wszystkiego zgrac.. zadnym porazeniem mozgowym sie nie martw bo ja sobie tez wiele rzeczy wkrecałam.. trzymam kciuki! bedzie dobrze..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Witajcie,
jestem mamą wcześniaka - Emilki urodzonej w 31tc. Córcia rozwija się ładnie, jest zdrowa - martwi mnie jednak jej jedzenie, a raczej niejedzenie. Przez 6 tygodni była na sondzie, długo uczyła się jeść z butelki (choc urodziła się z odruchem ssania) - szybko męczyła się ze wzgledu na bezdechy. W końcu załapała, przez krótki czas udało mi się nawet karmić ja piersią, ale potem wróciłyśmy do butelki.
Od dłuzszego czasu (od listopada ub. roku) Milka ma problemy z jedzeniem, właściwie każdą porcje jej się wmusza. Lekarze nie widzieli problemu, bo ładnie przybierała na wadze. Ostanio jednak strajk przybrał ogromne rozmiary, mała nie przybiera, jeść nie chce - jakby nie czuła głodu. Dochodzą teraz problemy z rozszerzaniem diety - nie chce zupek, owoców... pije tylko moje mleko z butli, czasem trochę zupki :( Nie wiem, co robić, jestem wykończona nerwowo :(
Odpuścić jej - niech je, ile i kiedy chce??? Teraz zjada ok. 150ml co 4 godziny, i tak za mało ;(
mam dosć.
Czy miałyście ze swoimi wcześniakami podobne problemy? Co robić w takiej sytuacji???

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]