Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 5:24 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

stan przedrzucawkowy.
37tc (wg skali Balarda 35tc.) szybka cesarka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Przedwczesne pęknięcie pęcherza płodowego ( 31 tydz.) Poród sn 5 dni później. Do tego dołożyła się cholestaza. I niewydolność łożyska. :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

od 21 tyg mialam silne skurcze podbrzusza i mialam na siebie uwazac, lezec duzo i odoczywac
ok 30-31 tyg zapisano mi leki na podtrzymanie , bo juz moglam zaczac rodzic i lezałam ,
dokladnie w 35tyg mialam odstawic leki i tydz po odstwieniu zaczelam plamic , odchodzil mi czop , zaczely saczyc sie wody i urodziłam w 36tyg
mala miala 51cm i wazyla 3130 :wink: dostala najpierw 4,6, a ozniej 8pkt :( :cry:
lezalam z nia tydz w szpitalu , byla naswietlana w inkubatorze bo miala silna zołtaczke (ktora dochodzila do 19)
ale teraz jest zdrowa jak ryba :P :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ewa nie przesadzaj, bo Twoja mała nie miała nic z wczesniactwa :roll: :roll: zółtaczke maja dzieci urodzone za wczesnie, o czasie i te przenoszone. wage mała miała swietna.. a tydzien w szpitalu to naprawde jak na 36tydz to rewelacja 8) - chciałabym, zeby moi panowie tylko tyle dali popalic :roll: :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

olenko co nie zmienia faktu ze mala byla wczesniakiem i MamaJulci miala pelne prawo by opisac tu swoja historeie z bardzo pociesznym finałem.. i popatrz jak malo punktow dostala w pierwszej minucie - bo tylko 4 dla porownania moj wczesniak z 33 tc dostal 9 juz w pierwszej minucie a wage tez mial okazala bo 2550 i cale 50 cm długosci.moze bylo wiecej komplikacji no ale 36 a 33 tc to roznica

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oczywiscie ze miała - tak jak każdy - czy ja kwestionuję czyjes prawa?
powiem tylko, że baaaaardzo chciałabym sie zamienic na historię wcześniactwa z ewą :roll: :roll: moje dostały 8 i 9 punktów, ale widać ta punktacja ma sie różnie do syt. zdrowotnej..
chciałabym poprostu, zeby wszystkie wczesniaki miały żółtaczkę, tydzien w szpitalu i do domu :roll: :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

olenka23 pisze:
powiem tylko, że baaaaardzo chciałabym sie zamienic na historię wcześniactwa z ewą :roll: :roll: moje dostały 8 i 9 punktów, ale widać ta punktacja ma sie różnie do syt. zdrowotnej..
chciałabym poprostu, zeby wszystkie wczesniaki miały żółtaczkę, tydzien w szpitalu i do domu :roll: :roll:

ok. ale co mialo znaczyc ze ma nie przesadzac bo jej mala nie miala nic z wczesniactwa. przeciez tylko opisala swoja historie swojego wczesniaka i w niczym nie przesadzila

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

talka pisze:
olenka23 pisze:

ok. ale co mialo znaczyc ze ma nie przesadzac bo jej mala nie miala nic z wczesniactwa. przeciez tylko opisala swoja historie swojego wczesniaka i w niczym nie przesadzila

talka- czy ja kwestionuje jej dziecko jako wczesniaka :?: o co mi chodziło -niech mnie zapyta mamaJulki, chociaż podejrzewam, ze doskonale wie :idea:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

olenka cytuje "ewa nie przesadzaj, bo Twoja mała nie miała nic z wczesniactwa " to nie jest kwestionowanie wczesniactwa? no to zamykam temat ma z wczesniactwa chocby termin urodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Wczesniakiem jest dziecko urodzone przed 37tc. I nie kazdy wczesniak ma typowe cechy wczesniactwa. znam przypadki gdzie dzieci sie rodzily o czasie a mimo to nie potrafily samodzielnie oddychac, mialy silna zoltaczke itd.
moj synek ur. sie w 35tc z waga 2380 gram i 45cm dostal 8 pkt. apgar poza silna zoltaczka, maszkiem na ciele i nieprzybieraniem na poczatku na wadze rozwijal sie dobrze po 8 dniach wypisano go ze szpitala.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

[quote="talka"]olenka cytuje "ewa nie przesadzaj, bo Twoja mała nie miała nic z wczesniactwa " to nie jest kwestionowanie wczesniactwa? no to zamykam temat ma z wczesniactwa chocby termin urodzenia[quote] - nie rozumiem o co chodzi- ja nie napisałam, że kwestionuję wcześniactwo julki, i że nie kwestionuję czyichś praw - wystarczy czytać uważniej, za nim sie chce na dany temat dyskutować. Nie ma nic z wczesniactwa - czytaj - jest to zdrowa, wesoła i słodka dziewczynka, która z wcześniactwa ma (właśnie) tylko termin urodzenia.. Rozmowę skierowałam do mamyJulki i jesli ewka będzie chciała niech napisze mi co chce - czy w złości czy w miłości 8) 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja napisalam tylko ze ewka nie przesadzala bo napisala tylko ze ma wczesniaka i nie uzalala sie nie plakala ani w niczym nie przesadzala no chyba ze pisanie mam wczesniaka z 36 tygodnia ktory mial zoltaczke jest przesada to zwracam honor

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

babeczki kochane :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

talka inaczej jakbym napisała, to osobie której nie znam i zrobiłabym to złośliwie- a inaczej kumpeli z podstawówki, którą jeszcze poklepałabym po plecach : "stara nie przesadzaj" - czujesz różnicę :?: :?: :?: ewkę znam z innego wątku - stąd moje śmiałe stwierdzenie a nie wykluczanie - i jeżeli chce mi coś odpisać to proszę ją bardzo. ale miałam prawo tak napisać, co?

mam wrażenie, że tu wrogo wrrr :spi: :spi:
grunt to strażnik :wink:
koniec tematu - przepraszać nie będę :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

olenka23 pisze:
talka inaczej jakbym napisała, to osobie której nie znam i zrobiłabym to złośliwie- a inaczej kumpeli z podstawówki, którą jeszcze poklepałabym po plecach : "stara nie przesadzaj" - czujesz różnicę :?: :?: :?: ewkę znam z innego wątku - stąd moje śmiałe stwierdzenie a nie wykluczanie - i jeżeli chce mi coś odpisać to proszę ją bardzo. ale miałam prawo tak napisać, co?

mam wrażenie, że tu wrogo wrrr :spi: :spi:
grunt to strażnik :wink:
koniec tematu - przepraszać nie będę :roll:

tutaj wrogo :shock: :?:

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D

:puk:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:ysz: :ysz: :ysz:
pozdrawiam :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

...ja urodzilam w 8 miesiacu (mialam cesarke)ale przyczy<n dlaczego tak sie stalo to niewiem do dzisiaj

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie przyczyną była zagrażająca zamartwica płodu

Kacperek 22/12/2007, 2.45, 1090g, 41cm
Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u nas - ostry przebieg gestozy :( :( :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

u mnie zakazenie wewnatrzmaciczne, nagle odejscie wod w 23tyg->nastepnie odklejanie sie lozyska w 24tyg
druga ciaza odklejanie sie lozyska w 34tyg

Poza tym mialam macice dwurozna z przegroda

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]