Dzisiaj jest pt paź 19, 2018 1:13 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Ja wiem, że trzeba z czasem nauczyć się żyć z tym,a zapomnieć nie wolno i ból w sercu będzie juz zawsze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nieznajka pisze:
Ja wiem, że trzeba z czasem nauczyć się żyć z tym,a zapomnieć nie wolno i ból w sercu będzie juz zawsze.

Napewno kazda z nas zyczy Ci z calego serca zeby ten bol byl jak najmniejszy.. Ale nie zapominaj, bo kiedys jeszcze sie spotkacie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nieznajka moje pierwsze dziecko,synuś zmarł po 3 tyg życia na sepse,urodził się w 30tc przez cc ze wzg na silny stan przedrzucawkowy.Po 7 -m-cach zaszłam ponownie w ciąże i urodziłam w 37tc córcię,zdrową...stan przedrzucawkowy powtórzył się ale o wiele pózniej :!:
Nie da się zapomnieć o dziecku,które odeszło,bo żadne inne nam go nie zastąpi,ale Oliwcia jest w niebie szczęśliwa z innymi aniołkami,patrzy na Ciebie i juz zawsze będziecie mieli Aniołka który jak żaden inny będzie się wami opiekował :!:

Gdybyś chciała odwiedzić stronkę moje Remisia to zapraszam.

http://www.tobie-remiczku.blog.pl/

30.06.06r. - 21.07.06r. Remik (*)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję. Tak bardzo jest mi Jej brak, każdego dnia zastanawiam się dlaczego? Czy bezpiecznie jest zajść w ciążę tak wcześnie po cc?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nieznajka już zawsze będzie Ci jej brak,ale pamiętaj,że Ona jest tam szczęśliwa...a dlaczego?nie wiem,kiedyś się dowiemy!

niby po 6 m-cach jest już bezpiecznie,tym bardziej,że moja jak i Twoja ciąża nie były donoszone i macica nie zdążyła się powiększyć do rozmiarów 9 m-ca,dla mnie jednak było mało ważne czy można czy nie,wewnętrznie czułam,że tym razem wszystko będzie dobrze...bo przecież MóJ aniołek czuwał :!:

Gdzieś na forum czytałam o dziewczynie która zaszła w ciąże po 4-m-cach od cc i wszystko skończyło się dobrze :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mnie kazano odczekać półtorej roku po urodzeniu drogą naturalną córki z wrodzoną wadą. Wyszło nam z tego 3 lata, bo jakoś nam nie wychodziło, a potem zaraz następna ciąża ;) Między synami jest 1 rok i 4 miesiące :D Nawet miesiączki nie zdążyłam mieć i lekarz się śmiał, że na środkach opatrunkowych oszczędzam.

Nieznajka. Będzie lepiej. Czas leczy rany. Nigdy to nie staje się łatwe i proste, zawsze jest jakiś ból, jakiś żal, ale już nie tak silny jak na początku. Moja córka skończyłaby w tym roku 18 lat i myślę o niej często. Miałam poniekąd szczęście, że jej nie widziałam, bo wiadomo było, że nie przeżyje .... nie pokazali mi jej. Czasami myślę, że chciałabym ją zobaczyć, ale z drugiej strony byłoby mi chyba ciężej.

Teraz jestem w ciąży po 14 letniej przerwie ;) Będzie ubaw. 23 czerwca robię badania prenatalne. Chcę wiedzieć. Żebym się ni denerwowała, albo żebym wiedziała co mnie czeka. Wolę to, niż niepewność. Ciągły niepokój nie jest dobry dla dziecka ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

matken
Gratulujemy :brv: będzie ok :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję Wam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej

Byłam dzisiaj u lekarza, zbadał mnie i jest wszystko ok, przepisał antykoncepcje, pogadaliśmy. I dowiedziałam się, że po cc moge zajsc w ciążę nie czekając te 1-2 lata bo jeśli jest wszystko dobrze to nie ma przeciwwskazań do kolejnej ciąży. Ja jednak chcę odczekać jakiś rok, przez ten czas nabiorę sił:) zdziwiło mnie to, ponieważ zewsząd słyszałam i czytałam, że należy po cc odczekać jakieś 2 lata. No cóż pozyjemy zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kiedys czytałam opinie jednego lekarza który powiedział,że Kobieta sama wie i czuje kiedy jest gotowa na kolejną ciążę :wink: POWODZENIA nieznajka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nieznajka
Trzymam kciukaski,extra ,że wszystko oki :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nieznajka mysle, że kiedy poczujesz sie gotowa psychicznie to i twoj organizm nie będzie mowił stop. Mam nadzieje, że doczekamy w tym zacnym gronie dnia kiedy napiszesz" dziewczyny dwie kreseczki na teście:)"

Zostawione samo sobie, nie zabłyśnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

A ja mimo wielkiego strachu zdecydowalam sie na kolejne malenstwo mimo, ze pierwsze dane mi bylo tylko na chwile Adas urodzil sie w 26 t i 4 dniu ciazy o wiele za wczesnie o wadze 940 gram i 34 cm. Nie przezyl porodu.

http://www.republikadzieci.org/problemy ... iec550.htm

Mam niewydolna szyjke kolejna ciaza mogla sie skonczyc podobnie gdyby nie szew na szyjce, ktory zalozono mi w 23 tc. Ciagle sie boje o maluszka a z drugiej strony staram sie myslec pozytywnie. Juz coraz blizej do spotkania z synkiem.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

madziarek55
Trzymam kciuki,będzie w porządku :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

...dlugo nie moglam zajsc w ciaze,leczylam sie ponad rok w koncu sie udalo-poczatki mialam okropne,pozniej wczesny porod i strach o zycie corki .Victoria miala juz 5 miesiecy a ja spodziewam sie nastepnego potomka.Takze w tym samym roku jestem 2 razy w ciazy(2008)Na poczatku nie bylam z tego powodu szczesliwa myslalm o najgorszym :oops: ale teraz wiem ze ta kruszynke nie moglabym tak poprostu..... :oops: W czerwcu zostane poraz drugi mama,Victoria ma juz rodzenstwo nie bedzie sama :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny :D nasz malec ma ponad dwa latka i zdecydowaliśmy sie na drugiego bąbla :D co będzie nie wiem,boję się strasznie ale Hubcio musi mieć rodzeństwo.Próbujemy już od pół roku i nic nie wychodzi :cry: ,może wkońcu się uda :oops:

http://kacper-kajetan.aguagu.pl/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aniołek powodzenia, na pewno się uda :)

Kacperek 22/12/2007, 2.45, 1090g, 41cm
Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam

Kuba urodził się w 27 tc , -wodogłowie , dpm , epi - z drugą ciążą czekaliśmy , aż Młody będzie troszke bardziej samodzielny , nie wyobrazałam sobie , zeby był jednakiem.Starnka zaczeliśmy jak Kuba miał jakieś 3 i pół roku( był juz poważnym przedszkolakiem) , nie odrazu się udało , Kuba miał sześć lat jak na świat przyszła Weronika.
Dopiero będąc w ciąży z Werką dowiedziałam się co było przyczyna tak wczesnego porodu , mam tocznia i wtórny zespół antyfosfolipidowy - bez leków nie udałoby mi się donosić do końca ciąży

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też się boję, drugiej ciązy i nie wiem co było przyczyną przedwczesnego porodu no tzn wiem że zanikało tentno ale dlaczego to nie powiedzieli, a bezpowodu to raczej nie zanika.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xezbeth pisze:
Konkluzja jest taka, że druga ciąża ma ogromne szanse być zupełnie inna niż pierwsza. Pierwszy poród przedwczesny oczywiście daje ryzyko, że i drugi będzie przedwczesny, ale tak być wcale nie musi.

Ja co prawda obie corki urodzilam prawie w terminie, ale na potwierdzenie slow Xez mam przyklad w postaci mojej kolezanki, ktora pierwsza corke urodzila w 36tc, a druga w 42tc...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]