Dzisiaj jest czw paź 18, 2018 11:57 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

No wlasnie.. tak jak w temacie...
Ja sie panicznie boje.. czy wy kochane mamy bedziecie "ryzykowac" ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja może za 3 lata :?
ale ogarnia mnie strach na samą myśl o puchnięciu i ciśnieniu,bo pewnie stan przedrzucawkowy mnie nie minie :!:

30.06.06r. - 21.07.06r. Remik (*)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

talka grunt to znaleźć dobrego lekarza. Moja pierwsza ciąża była książkowa, wszystko było super, aż do dnia poprzedzającego poród ;)
Nawet mi przez myśl nie przeszło, że z drugą ciążą może być coś nie tak. Może to było naiwne myślenie w tamtym momencie. Ale zdecydowaliśmy się na kolejną wpadkę ;)
Przypadkiem trafiłam do fan-ta-sty-czne-go lekarza :D Wypytawszy o przebieg pierwszej ciąży i poród, uznał moją drugą ciążę jako "zagrożoną" czyli specjalnej troski. Dostałam luteinę i kategoryczny nakaz dzwonienia do niego z każdą pierdołą, każdym niepojącym kłuciem, ciągnięciem, bólem, napinaniem :)
Druga ciąża przebiegała dużo gorzej niż pierwsza, ale i warunki się zmieniły, bo po pierwszej przytyłam. Zatem ciąża była pod znakiem opuchlizn i nadciśnienia, na koniec gin położył mnie do szpitala z zagrażającym stanem przedrzucawkowym. Nosił się z tym zamiarem miesiąc, ale go błagałam, nie chciałam do szpitala. W końcu na mnie nakrzyczał, że nie może pozwolić, żeby mi się coś stało :roll: i leżałam sobie w szpitalu tydzień. Ale był to już 39 tydzień :!: W dniu wyznaczonego terminu porodu, po wcześniejszych 2 próbach oksytocynowych, poród został indukowany, bo młody nie spieszył się za bardzo ;) Gin się trochę nagimnastykował, żeby mnie przekonać do leżenia w szpitalu i do tego, że w ogóle coś mi grozi. No i faktycznie podczas pierwszych skurczy skoczyło mi bardzo ciśnienie i mnie ratowali tabletami obniżającymi.
Konkluzja jest taka, że druga ciąża ma ogromne szanse być zupełnie inna niż pierwsza. Pierwszy poród przedwczesny oczywiście daje ryzyko, że i drugi będzie przedwczesny, ale tak być wcale nie musi. Jeśli jest ryzyko, trzeba znaleźć sobie super lekarza i ufać mu. I trzeba zrobić wiele, żeby nie prowokować organizmu do nieprzyjemnych reakcji, oszczędzać się, żeby nie kusić losu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nasz pierwszy syn - Maciek - urodził w pełni zdrowy w 39 tc. Mimo, że miałam założony pessar od 24 tygodnia.

Z Beatką ciąża od początku była zagrożona. Pierw krwiak podkosmówkowy. Potem kiedy się wchłonął - to już od 15 tc miałam niewydolność szyjkową i założony pessar. Ale i tak małowodzie nas załatwiło. W sumie gdyby nie małowodzie, moja szyjka wytrzymałaby góra tydzień, bo pesar już spadał.

Chcialiśmy kiedyś trójkę dzieci, ale po tym co przeszliśmy z Beatką i pogarszający się z roku na rok mój stan zdrowia - będziemy musieli zrezygnować.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No własnie tak jak pisze Xezbeth :wink: :wink: Każda ciąża jest inna ,każde dziecko jest inne i nikt mi nie wmówi teraz też ,że rodzeństwo jest do siebie podobne ,bo nie jest,u mnie Kasia to woda ,a Bartosz ogień :wink: :wink:
Jeżeli chodzi o moje ciąże ,to pierwszą z Kasią zaczęłam dopiero czuć w 39 tygodniu -zero mdłości ,jakichkolwiek bóli ,ukłuć ,nic .Uwielbiałam piwo ,tak piwo ,nie było dnia ,żebym się nie napiła chociaż szklaneczki,serio ciągnęło mnie niesamowicie :lol: :lol: Uwielbiałam zapach papierosów ,ja to jakas wtedy pokręcona byłam :lol: :lol: :lol: Poród bez żadnych komplikacji ,spokojnie.
Natomiast z Bartoszem to już inna bajka :roll: :roll: Już w 8 tygodniu ciąży ,znalazłam się w szpitalu ,skurcze ,złe samopoczucie i tak do 16 tygodnia.Sami nie wiedzieli co mi jest ,co dzienna walka o utrzymanie ciązy ,strach ,moja przepuklina ,wada Bartosza ,to jednak utwierdziło mnie w przekonaniu ,że postaram sie nie mieć więcej dzieci .Wiem jedno to wszystko było ponad moje siły :roll: :roll:
Ale jeżeli ktoś chce mieć dzieci ,być w ciązy ,to jednak polecam :) :) Bo pomimo wielu przezyc ,strachu ,warto moim zdaniem ,bo nie ma nic milszego ,wspanialszego niż ruchy dziecka ,narodziny ,pierwszy dotyk.Więc życze wszystkim mamom ,które myślą o ponownym zajściu w ciąże spokojnej ciąży oraz szczęśliwego rozwiązania :) :) :wink: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Planuje mieć jeszcze jedno dziecko,ale chce jeszcze z tym troszkę poczekać,min z tego względu,że moja ciąża do łatwych nie należała.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja sie boje...nie tylko ze wzgledu na wczesniactwo ale tez ten cholerny rozszczep. Oliwka ma malutki i w zasadzie w niczym jej nie przeszkadza tyke tylko ze sie najezdzimy po ortodontach. logopedach i niestety badania sluchu ktore w przypadku rozsczepowcow zle wychodza. Bo dziecko , mimo ze slyszy, ( mama to przeciez wie) ma otwarta jame i dzwiek na badaniach sie gdzies rozmywa. Trzeba by zrobic badania genetyczne, ktorych jak narazie sie boje. Moze po prostu teraz nie jesem na to gotowa moze za pare lat. Teraz moglabym dziecku zaszkodzic swoim lekiem. A nie o to chodzi przeciez.

Zostawione samo sobie, nie zabłyśnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja juz nigdy nie zajde w ciaze. raz ze znowu moge miec blizniaki,dwa ze i tak zawsze widzialam sie tylko z jednym dzieckiem,trzy ze wygladam ochydnie juz po pierwsej ciazy,cztery moja ciaza i porod to byl istny koszmar.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kazda z nas sie bedzie bala
ale jak wlasnie mowicie kaza nastepna nie musi byc taka sama

ja bardzo chce miec teraz 2 dziecko bo moja niunia bedzie konczyc w sierpniu 3 latka i nie chce zeby mniedzy nimi byla duza roznica wieku
teraz patrze na nia i jest mi smutno bo nie ma sie z kim bawic jest otoczona starszymi zawsze sie modli ze mna o braciszka :)

ale czy tak bedzie to tylko Bog wie ......

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

xinkax
Ja się nie dziwie ,Ty już parke masz :wink: :lol:
ewella
Ja właśnie też chce mieć w mniej więcej takim odstępie czasu kolejne dzidzi,co Ty :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ewell20 pisze:
kazda z nas sie bedzie bala
ale jak wlasnie mowicie kaza nastepna nie musi byc taka sama

ale czy tak bedzie to tylko Bog wie ......
A no własnie ewell .Ja nigdy nie mówię nigdy ,bo raczej nie spimy z mężem w oddzielnych łózkach :wink: :wink: ,ale postaram się do późnej starości już nie zajść w ciąże i pisze postaram się :lol: :lol: :lol:
Ja nie to ,że nigdy bym nie chciała ,bo to różnie w zyciu bywa ,ale u mnie już latka pędzą ,a nie za bardzo usmiecha mi się być 40-letnią młodą mamą :lol: :lol: ,a i już nerwy nie te ,co wczesniej i strach,że następne dziecko też może ,ale nie musi urodzić się z wadą UM.A TAK NAPRAWDĘ JUŻ JESTEM NA TO ZA STARA :lol: :lol:
A różnica wieku między moimi dziecmi jest zdecydowanie za duża -Kasia pomału robi się panienką ,ją już nie interesuje mini-mini,ona już lubi posiedzieć z koleżankami na ławce ,pogadac ,a mój Bartosz 2-latek wszędzie go pełno ,zawsze musi być tam gdzie Kasia ,czym doprowadza ją do pasji :roll: :roll: Na razie dogadac się nie umieją ,będę chyba na to musiała poczekać wiele parę ładnych lat. :) :) :)
Różnica między jednym ,a drugim 2-4 lata jest najlepsza-tak mi się wydaję :)
Ewell ,życzę powodzenia i żeby te dwie kreseczki pojawiły się jak najszybciej :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dorcik - boskie zdjecie w podpisie!
Masz racje - taka roznica wieku jest najlepsza :) Bo core to pewnie szlag nie raz trafia przez braciszka. ale to normalne :D

ewell20 - masz racje.. ta roznica taka akurat bedzie :D zycze upragnionych i wymodlonych kreseczek :)

Karlunia - spokojnie. na wszystko przyjdzie czas :) teraz skup sie na swojej malutkiej ;)

Dorcik2 - tak jak mowisz kazda ciaza inna... moze moja kolejna bedzie lepsza od tej..

Persefona - Beatka poradzila sobie super! moze jeszcze Cie natchnie i bedzie kolejne malenstwo. nigdy nie mow nigdy :)

Xezbeth - mimo ze planuje dziecko za ok 2 lata to juz patrze za lekarzem.. po pierwsze ginekologiem a po drugie hepatologiem..
Jak juz ich znajde to zaczne starania.. boje sie bo w tej ciazy lezalam od 20 tc - mialam skurcze od 19 ;/ a potem ta cholestaza i te aspaty i alaty do 1000 ponad snia mi sie po nocach.. no i nagle powiedzieli mi to tym hellpie - tylko ja nie mialam cisnienia wysokiego.. wrecz przeciwnie bardzo niskie... zreszta pisalo - podejrzenie zespolu hellp wiec malo z tego rozumiem..
kuzynka miala cholestaze i donosila a jej wyniki w 37 tc byly ok 200 aspat i alat i malały sobie odkad zaczela leczenie..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Talka jeśli można spytać,skąd jesteś?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lucca pisze:
Talka jeśli można spytać,skąd jesteś?

strumien - okolice bielsko cieszyn pszczyna :D a Ty :D?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no ja mieszkam w Strumieniu...NIESAMOWITE :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Toście się dogadały :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jaaaaaa wiem kim jestes... :lol:
gadalas ostatnio z moja kolezanka a raczej kolezanka moja gadala z Twoja w parku :D
Daria, dziewczyna ktora ma bialaczke ;)
bylam z nia z takim niebieskim wozkiem a Ty chyba masz spacerowke z chicco ;>

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nooo dokładnie,też Cię pamiętam,kurcze jaki ten świat mały :roll: musimy się spotkać na spacer :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lucca pisze:
nooo dokładnie,też Cię pamiętam,kurcze jaki ten świat mały :roll: musimy się spotkać na spacer :)

hehe no pewnie ;) ale sie usmialam :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

w taki razie mam dla ciebie lekarza,dzięki któremu moja córka jest na świecie!Przyjmuje prywatnie w żorach,drogi ale warto :!:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]