Dzisiaj jest czw lis 15, 2018 5:25 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam rodziców wcześniaków, dzieci niepełnosprawnych i innych zainteresowanych tematem :)
Zapraszam do rozsądnego zagospodarowania dostępnej przestrzeni.
Oczywiście z zachowaniem zasad netykiety i regulaminu forum :D

Ostatnio zmieniony sob kwie 26, 2008 9:25 am przez Xezbeth, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziękujemy :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Bardzo się cieszę,że taki temat został otwarty.Będę tu zaglądać i jeśli pozwolicie czasem zabiorę głos na temat metody NDT-Bobath i inne.

Witam wszystkich rodziców dzieciaczków które potrzebują pomocy :papa: :papa:

Na początek sugerowałabym, aby może zrobić taki temat :

Jakie prawa,ulgi mają rodzice na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności,bo doprawdy rozpacz mnie ogarnia kiedy spotykam rodziców którzy np.2 lata płacą za prywatną rehabilitację i nie wiedzieli,że mają ŻĄDAĆ rachunków od rehabilitanta i mogą ten wydatek odpisać,lub odpisać za dowożenie dziecka własnym samochodem do gabinetu na rehabilitację.
:loo:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pani Elżbieto zapraszamy oczywiście :D :brv:
Zagadnieniami związanymi z prawami niepełnosprawnych dzieci faktycznie trzeba by się zająć. Nie mam o tym bladego pojęcia :? Któraś mama ma? Jeśli nie, to zajmę się tym, jak tylko skończę opracowywać to, co teraz opracowuję ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xezbeth ,czy ja mogę dołączyc do waszego grona :oops: :oops:
Super ,że załozyłas ten watek .Ja juz szukam tematów z tym związanych :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Xezbeth pisze:
Pani Elżbieto zapraszamy oczywiście :D :brv:
Zagadnieniami związanymi z prawami niepełnosprawnych dzieci faktycznie trzeba by się zająć. Nie mam o tym bladego pojęcia :? Któraś mama ma? Jeśli nie, to zajmę się tym, jak tylko skończę opracowywać to, co teraz opracowuję ;)

Hej. Jam mam blade pojęcie :). Mam na siebie przyznane orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. W sumie mam je od niecałych dwóch miesięcy więc jestem na bieżąco.
Rzeczywiście jest sporo ulg i przywielejów - tylko trzeba się wszystkiego samemu dowiadywać, bo tak nikt tego nie wyłoży kawa na ławę. Jakby Ktoś chciał wiedzieć jak się o to starać to poopowiadam :). U dzieci jest w miarę podobnie jak u dorosłych.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dorcik jasne - zapraszamy :D
I poprawka, nie ja założyłam ;) tylko AMA na prośbę mamuś :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pani Elzbieto.. zapraszamy i dziekujemy z gory za pomoc :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja jakby co wiem gdzie sa odpowiednie druki i jesli ikt nie bedzie marudzil moze zarzucic linkiem i opisac z czym isc do urzedu, ejstesmy akurat w trakcie zalatwiania tego dla Ewy

acha znam dziewczyne ktorej corka urodzila sie z cytomegalia wrodzona i jest pod tlenem i wiem ze udalo jej sie zalatwic opieke z hospicjum niestety nie znam szczegolow ale mysle ze komus moze sie ta informacja przydac. Dziecko jest w domu a przychodza do niej pielegniarki wazyc, mierzyc itd i raz w tygoniu lekarz na "przeglad". Moze slowo hospicjum nie brzmi najlepiej ale w tym przypadku nie jest tak zle.

Warto wiedziec gdzie szukac pomocy.

Ropuszka Ewa - 12.07.07 g.13:50 50cm 2365g .. 07.01.08 -> 1 dzien w domu ;)
Obrazek
Zoperowana 21 grudnia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wybryk_natury ja pracuję w hospicjum dla dorosłych. Hospicja dziecięce często mają taki kontrakt z NFZ, która umożliwa opiekę nad dziećmi z chorobami nienowotworowymi. Często problemem jest to, że tych hospicjów jest za mało jak na potrzeby chorych :(. No i NFZ strasznie okraja opiekę nad nieuleczalnie i przewlekle chorymi. Na przykład pod nasza opieką jest 23 chorych, a NFZ chce płacić za 7 chorych. Pytanie co z resztą chorych?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to bardzo dziekuję AMIE za założenie tego wątku :wink: :wink:
Persefona pisze:
Pytanie co z resztą chorych?
Persefona ,taka prawda ,że reszta chorych musi sama płacić :cry: :cry: I tną ,tną jak mogą najlepiej ,żeby tylko nie dac ,nie udzielić świadczeń.W moim przypadku było tak ,że 2 lata temu przed operacja przyznali mi świadczenie rehabilitacyjne ,a juz rok temu nie.Byłam na Komisji z Bartoszem i ta sama Pani doktor po zbadaniu przyznała mi tylko zasiłek pielęgnacyjny :? :? :? Po komisji stwierdzili ,ze Bartosz juz dobrze wyglada ,zeby mu dalej przyznawac swiadczenia :roll: :roll: :shock: :shock: :shock:
A to dla zainteresowanych :wink:
Na komisję czeka się około miesiąca od dnia złożenia podania i zaświadczenia o zdrowiu dziecka+ ksero kart wypisowych ze szpitali i.t.p.Dziecko musi się stawić osobiście na komisji wraz z opiekunem,chyba,ze dziecko nie jest w stanie przybyć samodzielnie na komisję,to potrzebne będzie zaświadczenie od lekarza.Na komisji najpierw jest rozmowa z lekarzem,ewentualnie badanie,a potem wchodzi się do gabinetu psychologa i też krotkie bla bla bla.Jezeli ma sie zaswiadczenie o niepelnosprawnosci tez trzeba przyniesc :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie wiem jak u was ale mi mowili przez telefon ze trzeba przyniesc ksera dokumentacji i oryginaly do wgladu. Jak jest nie wiem bo w tym tygodniu dopiero jedziemy.

Persefona no jej sie akurat udalo w ramach nfz z tego co sie orientuje, ma orzeczona niepelnosprawnosc na 3 lata. A co do nfz i srodkow to no coz ...my teraz walczymy o odzywki dla dzieci stomijnych ktore nam gastroentolog obiecal :/ po prosut okazalo sie ze nfz nie chce przyznac ich wiecej tak wiec nasz gastroentolog o to walczy, mam za tydzien zadzwonic zapytac o to :(

sluchajcie a wiecie moze cyz jest jakas firma która ubezpieczy wczensiaka bez marudzenia ? Wlasnie na świeżo mam nieprzyjemny indycent z Commercial Union :/ chcielismy pakiet rodzinny i nas ganiali po jakis durnotahc pt badanie moczu a Ewe nie dosc ze odmowili ubezpieczenia na zdrowie (bo powiedzmy jestem w stanie zrozumieć) ale nawet na ŻYCIE co juz uwazam szczerze mowiac za dranstwo :/

Ropuszka Ewa - 12.07.07 g.13:50 50cm 2365g .. 07.01.08 -> 1 dzien w domu ;)
Obrazek
Zoperowana 21 grudnia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wybryk_natury z tymi ubezpieczeniami są rzeczywiście cyrki. Ostanio nie chcieli ze mną podpisać ubezpieczenia pod kątem funduszy inestycyjnych, bo jestem przewlekle chora. W końcu zrobili dodatkowe warunki do umowy, gdzie umywają ręcę jak w jakikolwiek sposób mój zgon (fajnie brzmi) byłby związany z moją chorobą - a tak naprawdę wszystko można do tego nagiąć.
Teraz mam problem z ubezpieczeniem górskim - jadę na Słowację i ubezpiecznie mi dadzą, ale muszę zapłacić 400% normalnej stawki.

Może spróbuj PZU? Ja ich nie lubię bardzo, ale przynajmniej się aż tak może nie czepiają. Ostatnio z nimi walczyłam o odszkodowanie przez specjalną firmę, ale spokojne wygrałam ;)>.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]