Dzisiaj jest czw sty 18, 2018 9:55 am

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Hej hej!
queen, co u Was?

jak laktacja? Udało Ci się ją utrzymać na wcześniejszym poziomie mimo choroby? Jak Agatka? Dobrze Ci przybiera na wadze? Pewnie się pucek zrobił ;)

brzuszki listopadówek '13: http://img594.imageshack.us/img594/9614/hb5z.jpg
Listopadowe dzieci 2013: http://i60.tinypic.com/2ymys00.jpg

Offline Wyświetl profil  

Cholera, dziewczyny- laktacja zdechła po tym antybiotyku :( . Odciągając po nocy całej - mam 20 ml...... ogólnie produkcja już spadła do jakichś 50 ml dziennie !!! Które zresztą podaję, ale widzę, że umiera to wszystko śmiercią naturalną....

Młoda je dużo, jutro lub w piątek mamy wizytę u lekarza, na pewno jest powyżej 4500 g, Nie mieści się już w żadne śpiochy 62 cm, są napięte na długość ( i szerokość) do granic możliwości, podejrzewam ją mocno o co najmniej 63 cm, nie mogę jej już zawinąć w żaden kocyk, o beciku nie wspomnę, jest strasznie długa !! I silna. Staram się ją czasami kłaść na brzuszku, wczoraj mnie przeraziła, oparła się na obu rękach, uniosła głowę i cały tułów i tak trwała z minutę :shock: absurdalnie to wyglądało u tak młodego niemowlaka.... niestety Agata jest "smoczkowa" , tak chciałam tego uniknąć....

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

queen nie miej do siebie wyrzutow sumienia jesli chodzi o pokarm.dzieci karmione mm tez zyja i maja sie dobrze.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Młoda ma 63 cm, 5200 g (!!).
Chciałabym jednak żeby pokarm był, biorę dziennie 3 taBLETKI DHA, żeby jej dostarczyć w pokarmie ten cenny składnik , ale wczoraj w nocy o 1 ściągnęła "całe" 15 ml. Rano 10 ml !! Nie rozumiem, jak to się dzieje, przecież wcześniej ściągając 5 razy na dobę miałam ponad 400 ml. Teraz 50.

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

A może sobie odpuszczałaś niektóre ściągania w czasie brania antybiotyku? Ja niestety myślałam, że tak będzie. Szkoda, ale nie martw się. I tak trochę ją pokarmiłaś :) Bardzo duża z niej dziewczyna!!
A jak konkurs? Będziesz jechać? Bo to już chyba niedługo, prawda?

Offline Wyświetl profil  

Wrr, odpuszczałam sobie :P . Trochę :P:
to tak psychika działa, że jak się ściąga i wylewa do zlewu, motywacja jakby maleje 8) no i wyszło jak wyszło..... teraz od 2 tygodni już pracuję w naszje firmie- prowadzę 26 lekcji w tygodniu- tylko półgodzinnych, ale jedna po drugiej i te przerwy tak isę wydłużały, wydłużały.... no i - poszło .

NA konkurs jadę - 12 listopada mam lot... mam straszny dylemat, jak to lo0gistycznie zorganizować...
Wahamy się między dwoma rozwiązaniami- albo poleci ze mną mąż i dziecko- wtedy będzie miało 3,5 miesiąca. Albo poleci ze mną sam mąż , małą zostawimy babci , ale nie będzie nas tydzień.

Albo polecę sama tudzież biorąc jako wsparcie psychiczne ( wyjazd zawodowy, nie wypoczynkowy ;) ) kogoś innego. Mąż zostanie, będzie spędzał noce z małą, na dzień pójdzie do babci....

Wiem, jakie rozwiązanie najlepsze by było z mojego punktu widzenia.... niestety zostawić dziecko tylko z babcią na tydzień- bez sensu.

Z drugiej strony - kazać turlać się mężowi- zostawić pracę na tydzień, męczyć dzieciaka- nie wiem, jaki sens....

Jakie rozwiązanie wg Was najlepsze by było właśnie w punktu widzenia tego małego bajtla ??

Gwoli wyjaśnienia dodam, że babcia nie jest obcą dziecku osobą, codziennie spędza u niej kilka godzin, podczas których ja pracuję tudzież ćwiczę...

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Fajnie, że lecisz na ten konkurs :) Myślę, że weź ze sobą męża i dziecko. Dla takiego małego bąbla tygodniowy pobyt bez mamy to mały koniec świata, a to nie o to chodzi, by dziecko się stresowało. Myślę, że bardziej by się Agatka wymęczyła jakbyś zostawiła ją w domu - mama to jednak mama i trzeba ją mieć przy sobie ;)

Dużo już pracujesz :) Świetnie, że teściowie Ci na to pozwalają, opiekując się młodą :) Fajnie Wam się to wszystko układa :) A tak się bałaś :P:

Offline Wyświetl profil  

BArdzo się waham co z małą zrobić.

Z jednej strony niby mogę ją wziąć.... ale jednak przed każdym etapem kopnkursu wypadałoby się wyspać...zresztą ona nie jest do mnie przywiązana bardziej niż do męża.... nie wyróżnia mnie jakoś szczególnie.... pewnie [przez to, że nie karmię piersią... :roll:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

queen mojego syna karmiłam mieszanie przez 6 tygodni, potem już tylko mm :)
dzisiaj ma 6 lat i ma się całkiem nieźle ;)

co do wyjazdu to ja bym chyba jednak rozważyła zostawienie dziecka z babcią... obce miejsce, obcy ludzie, ruch, pewnie pośpiech... do tego obce zarazki... babcia przecież tez będzie tulić,a skoro mała spędza z nią i tak dużo czasu to rozłąka nie powinna być taka straszna... gorzej z tobą ;)

Offline Wyświetl profil  

No trochę głupio mi będzie na tak długo ją zostawiać. Ale chyba ciągnąć ją na Sardynię to lekka przesada - tylko po to, żebym się lepiej poczuła :P:

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Ja bym nie zostawiła. I to nie dlatego, żebym się lepiej poczuła, tylko żeby dziecko się dobrze czuło. Uważam, że taki okruszek potrzebuje bliskości mamy i zauważy jej tygodniowy brak.

queen, masz 1:1 :P:

Z tego co pamiętam, to ten konkurs miał być w Pradze?

Offline Wyświetl profil  

Nieee, ja pisałam o takim konkursie w Wiedniu ;). Który się odbył tydzień po moim cc 8) o święta naiwności, wtedy to ja z łóżka nie wstawałam bez pomocy dwóch osób :roll:

Ja wiem..... czasami mamy wrażenie, że młoda woli teściów od nas....wiadomo, oni nie spędzają z nią całych nocy, więc podczas tych kilku godzin w ciągu dnia noszą ją, hołubią i w ogóle :P . My tak się nie rozczulamy , bo mamy jeszcze swoje rzeczy do zrobienia :P: a i nocne zmęczenie nie nastraja do wymyślnych zabaw. :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

queen to dobrze ze Agatka lubi przebywac z tesciami.
zaprocentuje to Wam na przyszlosc. :)
moja mama tez od urodzenia była przy nas i obecnie Zu nie widzi swiata poza babcią.
ja i maz mozemy sobie wyjsc a i tak nie zauwazy.

wieź ktora zrodziła sie od 1wsszych dni narodzin czyms zaowocowała :)
u Was tez pewnie tak bedzie.

co do sciagania mleka..to musisz to robic w odpowiednich odstepach czasowych i okreslonym schematem a nie raz na 15min i potem druga pierś.
ja wczesniej o tym nie widzialam.

udało mi sie samej pokarmic 2mce ,potem przeszłam na mm.
mialam w laktatorze tyle samo mleka co Ty.
jakos strasznie nie przezywałam.
licza sie checi.
2mce to tez duzo.
nie zamartwiaj sie zanikiem laktacji
widocznie tak musialo byc

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

nie tyle się zamartwiam, co wiem, że to moje lenistwo podczas brania antybiotyku do tego zaniku doprowadziło. Wcześniej ściągałam tym systemem 7/5/3, a potem już zaczęłam ściągać jakkolwiek, byleby mi to ściąganie nie przeszkadzało w innych czynnościach .

Trochę szkoda, ale też drugiego dnia antybiotyku znów sięgnęłam po papierosy, nie wiem, czy teraz byłabym w stanie znów rzucić, gdyby laktacja wróciła.,.... :wo:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

queen mowi sie trudno :)
wazne ze sprobowałas jak to jest karmic piersia :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Witam.

Młoda rośnie zdrowo, chociaż na modyfikowanym ;) . MA 6200 wagi, 66 cm długości. Wszystko gra ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

queen super!
a Ty jak sie czujesz po cc? wszystko wrocilo do normy?
odzył w Tobie jakis instynkt macierzynski czy nie?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Hej! A jak tam wyjazd? Zdecydowałaś się ją zabrać czy zostaje w domu?

Offline Wyświetl profil  

Dostałąm zapalenia płuc bardzo poważnego, więc mowy o żadnym graniu nie było. Ponad 3 tygodnie się już zmagam, końca nie widać.

Młoda jest świetna, jak to dziecko małe- w niektórych rzeczach jest do przodu w porównaniu ze średnią- ma bardzo długie okresy skupienia na jednej rzeczy, bardzo dużo i na bogato gada , a z drugiej strony jest zapóźniona z leżeniem na brzuszku, czy przewracaniem się z boku na bok, czego po prostu jeszcze nie robi. 8)
Przejęła nasz tryb życia- tzn idzie spać 1-2 w nocy :shock: , wstaje 9, bez żadnej przerwy.

Przyjęliśmy najłatwiejsze możliwe rozwiązania- w nocy śpi z nami , jest spokój i cisza, wanienka poszła w odstawkę, za dużo było zachodu- kąpie się w wannie ze mną .

U dziadków jest kilka godzin dziennie, co bardzo sobie chwalimy- oni nie pracują, mają czas nad nią skakać i godzinami pokazywać grzechotkę czy nosić, na co nam trochę sił brakuje ;) .

Wszystko się układa.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

queen no to super.
wyobrazasz sobie teraz zycie bez niej? :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]