Dzisiaj jest śr lis 14, 2018 1:59 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Tez tak macie?
Częściej skupiacie sie na tym, co jest "nie tak" i wkrecacie sobie coraz to "grubsze bajki"?!
Gdy spotyka Was szczęście to tez doszukujecie sie drugiego dna?! Tego złego.

Ech, ja tak mam. Chyba jedna, druga, dziesiąta porażka mnie tego nauczyły.
Chce przestać tak działać. Tylko jak?!

Zycie jest jedno jakby nie było....

.... jednak przy odrobinie wysiłku zdołam może kiedyś zrozumieć,
że ludzie zawsze przybywają punktualnie tam, gdzie są oczekiwani.

Offline Wyświetl profil  

Nudna jestem - terapia 8)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Agacior pisze:
Nudna jestem - terapia 8)

na Tobie to zawsze mozna polegać.
Dziekuje.

Offline Wyświetl profil  

Cath nie szukaj pomocy w sieci, na forum - tu większość wpada, żeby się pożalić i poszukać grupy wspólnego przeżywania w kółko tej samej traumy :wink:
Znajdź sobie otoczenie w prawdziwym życiu. Poszukaj ludzi, z którymi możesz dzielić czas np. podczas jakiegoś hobby :) Może taniec :?: Nie oceniaj siebie surowo - każdy miewa gorsze okresy :) Popatrz z wdzięcznością na to co dostałaś i co osiągnęłaś, kim jesteś :)

A co do terapii, to prawda jest taka, że skoro widzisz silne ograniczenia w sposobie swojego myślenia, to jak masz sobie sama pomóc :?:

:-{:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Agacior co Ty masz z tą terapią? Zarabiasz na tym czy co ? :D

Cath bardzo wiele osób ma podobne uczucia, grunt to ich nie pielęgnować za bardzo i znaleźć sobie pasję, coś co Cie uszczęśliwia, regularny wysiłek fizyczny też na psychę bardzo pomaga, polecam jogę.
Znasz "dezyderatę"? Taki prosty tekst, ale warto go przemyśleć - cała prawda i na smutki pomaga ;-)

"Dezyderata
Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj jaki spokój może być w ciszy.

Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi.

Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchając też tego, co mówią inni: nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą opowieść.

Jeżeli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakkolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu.

Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty; wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie jest pełne heroizmu.

Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć; nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa.

Przyjmuj pogodnie to, co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

Obok zdrowej dyscypliny bądź łagodny dla siebie. Jesteś dzieckiem wszechświata: nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.

Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz o Jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia; w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą.

Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny...

Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy."

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Agacior ja nie szukam tu pomocy. Pisząc to- miałam bardziej na myśli osoby z podobnym podejściem do życia. Wspólny problem łączy, tak samo jak wspólny wróg ;)

Docuhy znam, znam ;) czasem czytam dla podbudowania.

Myśle, ze ważnym jest sam fakt zauważenia problemu z którym gdzies ktoś sie boryka ;) walka ze swoim środkiem to juz połowa sukcesu.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]