Dzisiaj jest wt sty 23, 2018 1:43 am

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam mam problemy ze snem praktycznie od dzieciństwa, już jako 2 latka nie spałam w dzień.
Pierwsze lekarstwo Relanium dostałam w liceum, potem xanax, i potrzebuje do teraz 0,5 lub 1 mg aby zasnąć. Mogę być zmęczona, po udanym seksie jak nie wezmę tabletki nie zasnę.
To już od lat, nauczyłam się w domu rodzinnym, miałam wiele stresowych sytuacji.

Ale w domu obecnie mam w miarę spokojne życie.Męża dobrego nie krzyczy, nie ma o nic pretensji,nie bije. Przeżyłam 5 poronień i ciąże martwą to też osłabiło mnie psychicznie.

I kurcze jak nie mam alprazolamu to nie mogę( może być 3 w nocy a ja nie śpię. Byłam z tym u kilku lekarzy i jedni mówią żeby odstawić inni że mam niedobór receptorów GABA i mam brać.
I to już trwa lata.

Czy da się to zmienić.
Jak przy zdenerwowaniu wystarczy mnie przytulić,pogłaskać i uspokajam się tak snu bez tabletki nie uzyskam :(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

a próbowałaś innych środków? np. ziołowych?

Offline Wyświetl profil  

z ziół nic nie działa na mnie :?

Offline Wyświetl profil  

Terapia 8)

Offline Wyświetl profil  

Agacior wiem że to ważne terapia
ale jak ja próbowałam odstawić to wszystko mnie bolało serce, nie mogłam nic jeść itp. Jak wzięłam 1 tabletkę po dwóch dniach ozdrowiałam, apetyt wrócił, zaczęłam być aktywna. Wiem że to odstawia się powoli ale moja lekarka mówi: że lepiej być lekko uzależnioną niż się męczyć.
Ja nie wiem co myśleć o tym z jednej to lekarstwo wiele mi pomaga a z drugiej jestem jego niewolnicą.
Wiem że to może lepsze niż papierosy i alkohol ale..

Offline Wyświetl profil  

Wiesz -Twój wybór. Oczekujesz, że któraś z nas podejmie za Ciebie decyzję i Cię uleczy :?:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

MCH pisze:
moja lekarka mówi: że lepiej być lekko uzależnioną niż się męczyć.
Ja nie wiem co myśleć o tym z jednej to lekarstwo wiele mi pomaga a z drugiej jestem jego niewolnicą.
Wiem że to może lepsze niż papierosy i alkohol ale..

czy Twoja lekarka bądź ktokolwiek inny da Ci pewnośc ze to pozostanie "lekkim uzależnieniem"?

Uzależnienie ma to do siebie że sie rozwija :roll:

a ocena czy takie uzaleznienie lepsze czy inne? hmmm
to i to choroba duszy :roll:

Jak trafisz na dobrego lekarza to Ci zrobi bezpieczne zejście
zmieni leki, stopniowo zmniejszy dawki i wyjdziesz na prostą...

a text Twojej lekarki irytuje mnie
bo tak lekarze "hoduja" sobie wiernych pacjentów :twisted: :twisted: :twisted:

wg mnie dobry psychiatra i terapia uzależnienia i w przeciagu 7-8 mcy max roku jestes wolna.

Powodzenia!

Offline Wyświetl profil  

Mam namiary na dobrą psychiatrę od koleżanki, wiem być może że będę być może musiała schodzić za pomocą leków antydepresyjnych.
Ale chcę spróbować a nie poddać się.
I chce zasypiać a nie usypiać się :(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

MCH moja babcia całe życie miała problemy ze spaniem... w pewnym momencie lekarka zapisała jej estazolam... i babcia łykała przed snem pigułę i było ok...
tak nam się wydawało...
po kilku latach babcia zaczęła przejawiać dziwne objawy - bywała agresywna, złośliwa, wszędzie wietrzyła spisek, uważała, że ciągle robimy jej na złość, strzelała fochy i chodziła wiecznie obrażona... najpierw sądziliśmy, że to są po prostu objawy starczej demencji ( w tym roku babcia skończy 89 lat), ale potem znajomy lekarz mnie uświadomił, że to są skutki uzależnienia od tabletek nasennych :(

Moja babcia bardzo nie lubi chodzić do lekarza... pierwsze recepty przepisywał jej lekarz rodzinny, a potem już siostra babci załatwiała u znajomej lekarki... więc jak się dowiedzieliśmy o tym uzależnieniu, to mama odbyła rozmowę z ciotką i powiedziały potem babci, że ta znajoma lekarka się przeprowadziła i więcej recept nie będzie... minęło już kilka miesięcy i zmiana w zachowaniu babci jest widoczna...

a najciekawsze jest to, że może nie przesypia całej nocy, ale jednak znaczną jej część... bez tabletek...

Offline Wyświetl profil  

Niestety psychiatra będzie konieczny czuje to :? robi mi się ewidentna depresja.
3 razy się rozpłakałam bez powodu w miejscu publicznym. Puki był mąż to jeszcze ale odkąd pojechał rozsypałam się. A mówił mi : nie płacz ja wróce
dziś rano ja obudziłam sie przytuliłam do poduszki i rozpłakałam poczułam się jak małe bezbronne dziecko :(
Przyjaciółka mówi mi że być może to przez xanax albo przez ostatnie problemy zdrowotne mięśniak i ciało obce w macicy. Kurcze u mnie zawsze coś :(
1. Hirsutyzm -zaleczyłam
2. Poronienia nawykowe i ciąża martwa-ledwo pozbierałam sie
3. Mięsniak macicy+ niezydeitykifowane ciało obce - nie wiem skąd nic sobie nie wsadzałam, spirali nigdy nie miałam.
Nic dziwnego że wysiadłam.
Na szczęście mam koleżankę która przyszła do mnie i będzie ze mną.

A antydepresant pewne mi zapiszą i to ten co kiedyś poszłam na niego testowali w szpitalu i może i uda mi się xanax odstawić. A wizyta u psychiaty za tydzien dopiero

jezu jak ja bym chciała być zdrowa i pojechać gdzieś z mężem i przyjaciółmi np nad bałtyk :?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Najpierw trzeba odstawić leki, przetrwać objawy odstawienia i czysta już trafić na terapię. Innej drogi nie widzę jeżeli chcesz poradzić sobie z uzależnieniem i odnaleźć przyczynę twoich kłopotów ze snem co pozwoli ci się z tym uporać. :D

Jesteś emocjonalnie dzieckiem, to też czujesz się jak dziecko. Tylko psychoterapia pozwoli ci dojrzeć co nie będzie łatwe, ale się opłaci.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Lilith nie kazdy jest w stanie sam odstawic leki i albo wtedy z dobrym lekarzem robi sie zejscie w domu albo detox, wiadomo po kazdym terapia konieczna...
oczywiscie masz racje ze warto :)

Offline Wyświetl profil  

Już po wizycie antydepresant jest i alprazolam zastąpiony słabszym diazepamem.

Cytuj:
Jesteś emocjonalnie dzieckiem, to też czujesz się jak dziecko.

ależ ja mam 30 lat i daleko mi do dziecka :wink:
Teraz czeka mnie nasilenie objawów ok 2 tyg i po tym powinna być poprawa.

Co do depresji to ja mam diagnozę od lat depresja przewlekła, pierwszy raz trafiłam do psychiatry w wieku 17 lat a objawy miałam już w wieku 15. Potem 3 lata spokój, potem w 23 i leczenie do 27, potem niby spokój a teraz dalej w wieku 30. To już trwa prawie 15 lat jak mam dobrze dobrane leki robię wszystko cieszę się życiem,dbam o dom, męża, jestem dobrą żoną,przyjaciółką itp a jak nie mam leków na depresje to nie wstanę z łóżka. Moj lekarz twierdzi, iz wszystko zalezy od biochemii . Biochemia mozgu to skomplikowana rzecz... Czlowiek rodzi sie z tym. . Bo u mnie w rodzinie od ojca wszyscy mają chory układ nerwowy :?(on i każde z jego rodzeństwa ma zaburzenia ale nikt się nie leczy u specjalisty) Więc leczenie będzie raczej całe życie tylko lekami nie uzależniającymi.
Na szczęście mam męża co rozumie mnie,przyjaciółki i bardzo dobrą mamę, która specjalnie przyjechała pomóc mi teraz.
Ale ja mam marzenia, chce żyć :!: chce mieć maluszki :!: być piękną i szczęśliwą :!: i mimo hirsutyzmu, poronień i depresji przewlekłej będę walczyć o lepsze jutro i szczęśliwe życie :wink:

Offline Wyświetl profil  

MCH :shock:

Offline Wyświetl profil  

Agacior o co chodzi :?:
Ja nie jestem chora umysłowo schizofrenia i inne psychozy mam wykluczone.
Mam pełną świadomość tego co robię i decyzji.Pracuje, mam życie towarzyskie, opiekowałam się dziećmi w rodzinie.
I myślę że to że leczę się to dobra decyzja i nie wstydzę się tego.
I to jest taka sama choroba jak cukrzyca czy astma.
Nikt kto ze mną by rozmawiał nie wiedziałby na co choruje.

Przykro mi że wiele ludzi by stygmatyzowało takie jak ja osoby.
Ja bardzo bym chciała nie mieć tej depresji i żeby nie było nawrotów.

Offline Wyświetl profil  

Przepraszam, nie będę komentować.....

Offline Wyświetl profil  

Masz racje niektórych rzeczach lepiej nie mówić a zachować tylko dla siebie i najbliższych.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

MCH poczułaś się oceniona podczas gdy nikt cię nie ocenił, to sobie po prostu wyprojektowałaś i założyłaś, że Agacior ocenia cię bardzo negatywnie, a skąd to wiesz? Rozpoznałaś po zdziwionej emotce? :D

Uważam, że fajne jest to co napisałaś, że masz marzenia, pragnienia i chcesz żyć. Jeżeli twoim problemem jest stricte zaburzenie równowagi biochemicznej w mózgu to leki jak najbardziej wskazane i to do końca życia, bo czynnik jest biologiczny. Zaakceptuj to i tyle. Nie masz na to wpływu, więc po co się cisnąć?
Dziecko emocjonalne może mieć 100 lat i siwą brodę do ziemi. Zaburzenia w rozwoju osobowości spowodowane różnymi czynnikami są efektem zatrzymania się na dziecięcym etapie rozwoju i potem niby jesteś dorosła, a boisz się jak dziecko. Czekasz aż mama przyjedzie ci pomóc itd. Ok, jeżeli ci to odpowiada to nie ma problemu, jeżeli jednakże cię to wkurza to trapi cię jakiś wewnętrzny konflikt, a tego leki nie wyleczą.
Co twój psychiatra uważa jeżeli chodzi o dziecko? Jakie ma zdanie?

Depresja to poważna choroba i jesteś chora. Być może problem leży w tym iż sama po prostu tego nie akceptujesz, stąd twoje rozterki. :)

Jeżeli chodzi o leczenie, to tak jak się leczysz to się nie wyleczysz. To jest leczenie objawowe, a nie przyczynowe i jeżeli przyczyną jest biologia, to nic nie poradzisz, ale jeżeli chodzi o psychikę to tylko psychoterapia cię wyleczy, żadne leki. możesz na początek połączyć jedno z drugim, więc po prostu poszukaj psychoterapeuty. Zrób pierwszy krok w kierunku zdrowia, a z czasem przestaniesz zagłuszać się lekami. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tak poczułam się oceniona
Cytuj:
Uważam, że fajne jest to co napisałaś, że masz marzenia, pragnienia i chcesz żyć. Jeżeli twoim problemem jest stricte zaburzenie równowagi biochemicznej w mózgu to leki jak najbardziej wskazane i to do końca życia, bo czynnik jest biologiczny. Zaakceptuj to i tyle. Nie masz na to wpływu, więc po co się cisnąć?

Tak równowaga biologiczna jest problemem,stwierdziło to 4 psychiatrów w tym 1 profesor. Mam na to rentę od 18 roku życia ale pracuje a nie leże przed TV do góry brzuszkiem do tego zaburzenia hormonalne. Ciężko to zaakceptować
Cytuj:
Czekasz aż mama przyjedzie ci pomóc itd. Ok, jeżeli ci to odpowiada to nie ma problemu, jeżeli jednakże cię to wkurza to trapi cię jakiś wewnętrzny konflikt, a tego leki nie wyleczą.

Ja wyprowadziłam się z domu mając 19 lat a mam prawie 31 :wink: , a mama przyjechała mi tylko na 2 tyg pomóc jak wchodziłam w nowy lek bo źle się czułam. Jeden był nietrafiony a za to drugi strzał w 10 :D i mama już pojechała.

Cytuj:
Co twój psychiatra uważa jeżeli chodzi o dziecko? Jakie ma zdanie?

Depresja to poważna choroba i jesteś chora. Być może problem leży w tym iż sama po prostu tego nie akceptujesz, stąd twoje rozterki. :)
psychiatra każe poczekać aż leki zaczną działać w moim przypadku nie jest możliwe przerwanie farmakoterapii. Ale zejście do najniższych możliwych dawek aby maleństwu nie szkodzić i żebym ja nie miała objawów bo stres też dla maleństwa zabójczy. A nowoczesne leki krzywdy mu nie zrobią

A osobowość u mnie raczej odważna niż uległa. Nigdy nie kieruje się strachem, jestem o wiele mniej strachliwa niż większość znanych mi ludzi.Zawsze starałam się pokonać jak się bałam czegoś Biochemia to winna..

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To, że poczułaś się oceniona nie oznacza, że tak było, bo to jak odbierasz innych i ich zachowanie, oraz jak się będziesz z tym czuła zależy tylko od ciebie. :wink:

Cytuj:
Tak równowaga biologiczna jest problemem,stwierdziło to 4 psychiatrów w tym 1 profesor. Mam na to rentę od 18 roku życia ale pracuje a nie leże przed TV do góry brzuszkiem do tego zaburzenia hormonalne. Ciężko to zaakceptować

ale tak jest, i już. :D

Widzę, że rozwiązałaś swój problem i ok. Po sprawie. :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]