Dzisiaj jest wt kwie 24, 2018 11:03 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Dobre Serce
Dobre Serce

Mój mąż mnie mega wkurza. CHodzi o to że w ogóle o siebie nie dba. Chodzi o zdrowie ma się rozumieć.
Jak chodzi na zakupy to zawsze musi wnieść zakupy na raz choćby miał później zdychać w męczarniach bo na 2 razy mu szkoda iść. Jak ostatnio remontowaliśmy mieszkanie to do budowlanego jeździł sam i sam wnosił wszystkie deski i inne ciężkie rzeczy bez proszenia nikogo o pomoc, choć później pół godziny stał i sapał ze zmęczenia.
Ostatnio mi się przyznał że od ponad dwóch lat coś go z lewym boku boli (trzustka? jelito?), może nie cały czas ale często, ale do lekarza nie pójdzie bo po co?
A wczoraj przeszedł sam siebie. U nas w pracy jest zasada że informatycy (mąż jest informatykiem) nie mogą sami nic przenosić - od tego jest firma przeprowadzkowa. Są na to jakieś specjalne uchwały, decyzje czy ustalenia bhp - nie wiem. A mój mąż inteligenty chciał sam przenieść drukarkę (tylko nie taką zwykłą małą, tylko taką wielką - połowę wzrotu człowieka i3x szerokość człowieka) bo uznał że nie będzie czekał na firmę przeprowadzkową. I co? Poszło mu coś w kręgosłupie. Ja już nie wyrabiam. Tyle razy mu tłumaczyłam. Dbaj o siebie, masz dzieci, sam wiesz jak to jest jak sie wcześnie traci rodzica - jego ojciec umarł jak mój m miał 7 lat. Próbowałam już wszystkiego, nawet szantażu i bez rezultatów. Co ja mam robić? Zaraz nakręcę jego matkę żeby z nim pogadała choć wiem że będzie to miało odwrotny skutek. Ale już sama nie wiem co robić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przepraszam, a mąz jest dorosły Finka? :D
Choruje na coś prewlekle, bierze leki, ma zakaz wysiłku od lekarza, albo cos w tym stylu? :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

_Lilith_ pisze:
Przepraszam, a mąz jest dorosły Finka? :D
Choruje na coś prewlekle, bierze leki, ma zakaz wysiłku od lekarza, albo cos w tym stylu? :)

No i co z tego że dorosły? To znaczy ze ma o siebie nie dbać? Sama żeś mi gdzies w innym wątku pisała że dla dzieci powinnam być zdrowa, a teraz odwracasz kota ogonem.
Nie wiem czy jest przewlekle chory bo do lekarza nie chodzi. Ale skoro od ponad 2 lat narzeka na jakieś bóle to chyba coś organizm sygnalizuje?

A nawet jeśli jest zdrowy, młody i silny to też chyba nie znaczy że ma się przefrosowywać, tak że później nie może się ruszać, bo najmniejszy ruch powoduje potworny ból??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ech... faceci to ze skrajnosci w skrajność.
Twój udaje zywczyka, a mojego zwykłe przeziebienie zwala z nóg...
Nie jest hipochondrykiem, bo chrób sobie nie wymyśla, ale jak juz coś sie dzioac zaczyna to katar zakrawa o nowotwór nosa, nagle musi leżeć i każe latać koło siebie. Jak młoda choruje, to nawet w polowie mnie nie wymeczy tak jak on przy katarze :roll: :roll:
Nie wiem co lepsze...

A gdzie Twój maz pracuje?
Nie ma obowiazkowych badań okresowych? Czesto takie badania, są własnie zbawienne dla takich "cwaniaków"
Mój ma co roku ogolne i co pol roku okulistę, bo nosi okulary.
Przy okazji badan okresowych zwykle wychodzą jakieś anomalie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

malgora83 pisze:
ech... faceci to ze skrajnosci w skrajność.
Twój udaje zywczyka, a mojego zwykłe przeziebienie zwala z nóg...
Nie jest hipochondrykiem, bo chrób sobie nie wymyśla, ale jak juz coś sie dzioac zaczyna to katar zakrawa o nowotwór nosa, nagle musi leżeć i każe latać koło siebie. Jak młoda choruje, to nawet w polowie mnie nie wymeczy tak jak on przy katarze :roll: :roll:
Nie wiem co lepsze...

A gdzie Twój maz pracuje?
Nie ma obowiazkowych badań okresowych? Czesto takie badania, są własnie zbawienne dla takich "cwaniaków"
Mój ma co roku ogolne i co pol roku okulistę, bo nosi okulary.
Przy okazji badan okresowych zwykle wychodzą jakieś anomalie.

Będzie miał badania we wrześniu. Na szczęście. Mam tylko wątpliwości czy poda wszystkie informacje o swoich dolegliwościach :roll:

Uh, a najbardziej to mnie denerwuje to że jak u jego mamy wykryto zaawansowanego raka piersi to płakał i mi rozkazywał że mam się regularnie badać (co też czynię sama z siebie) a sam swoje zdrowie ma w nosie.
ja wiem że dorosły itd ale ma dzieci, zobowiązania wobec nich i mnie.

Ostatnio zmieniony śr kwie 18, 2012 10:48 am przez Finka, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jesli będze coś nie tak to OB bedzie podwyższone, wiec jesli bedzie jednocyfrowe, to mysle, ze bol w boku moze byc z nerwów, stresu.
Ja jestem zdrowa, nerki i wszystko ok, bo robiłam badania, ale czasem złapie mnie ból w boku ze az przysiądę i lekarz okreslił to własnie jako nerwoból.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
No i co z tego że dorosły? To znaczy ze ma o siebie nie dbać? Sama żeś mi gdzies w innym wątku pisała że dla dzieci powinnam być zdrowa, a teraz odwracasz kota ogonem.
Jakiego kota ogonem? Oczywiście, że powinniśmy o siebie dbac, ale to dorosły facet więc pewnie swój rozum ma. Mysleć potrafi? Nie chce inaczej? To uszanuj jego wolę i módl się żeby długo zdrowy był. Wnoszenie zakupów, dzwiganie mebli to jeszcze nie tragedia. Mnóstwo ludzi tak robi, ja sama osobiscie z mężem dzwigam i zasapię się ale daję radę. To normalne, że przy sysiłku cżłowiek sapie. Nie umrze od tego. Finka ty masz problem ze swoją psyche i to powinnaś leczyć. :lol:

Jeżeli mąz nie chce, to oznacza , że nie chce? Rozumiesz? Nie zmusisz nikogo żeby robił ze sobą coś na co nie ma ochoty, albo żeby zrezygnował z aktywności, bo nagle naszła cię myśl o śmierci i sie wkręciłaś, że trzeba przebadać całą rodzinę. :D

Cytuj:
ja wiem że dorosły itd ale ma dzieci, zobowiązania wobec nich i mnie.
cóż za egoizm i lęk o własną przyszłość, a ja myślałam, ze go po prostu kochasz i z tego powodu się martwisz. No cóż popsuć się może i wtedy trzeba będzie radzić sobie samej. Wiem, mnie też to czasami przeraża. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kurka chyba przestanę chodzić na siłownię, bo strasznie tam sapię i pot mi po tyłku spływ (żeby tylko :!: ) :!: :lol:

Finka a ile lat ma Twój mąż :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Agacior pisze:
Kurka chyba przestanę chodzić na siłownię, bo strasznie tam sapię i pot mi po tyłku spływ (żeby tylko :!: ) :!: :lol:

siłownia siłownią, a dzwiganie ponad swoje siły to co innego.

lilith kocham go i się martwię, co nie zmienia faktu że ma zobowiązania - i nie mówię tu o finansowych - tylko o rodzicielskich.

Poza tym, ja się nie złoszczę jak się trochę spoci przy dzwiganiu, tylko jak się naprawdę przefrosuje.
Ale nieważne. Widzę że nawet lęków o drugą osobę nie można swobodnie wygłosić, bo od razu będzie to źle interpretowane.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Finka to co dźwigam na siłowni na początku też wydaje się być ponad moje siły :lol:

Ty nie wygłaszasz lęków o inną osobę, tylko o siebie :wink:

Jeżeli rzeczywiście coś mu dolega, to wyjdzie w gabinecie lekarskim - może skłoni go to do refleksji :wink: A jeśli nie.....kijem rzeki nie zawrócisz :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Agacior pisze:
Finka to co dźwigam na siłowni na początku też wydaje się być ponad moje siły :lol:

Ty nie wygłaszasz lęków o inną osobę, tylko o siebie :wink:

Jeżeli rzeczywiście coś mu dolega, to wyjdzie w gabinecie lekarskim - może skłoni go to do refleksji :wink: A jeśli nie.....kijem rzeki nie zawrócisz :wink:

Tylko że to nie jest dzwiganie zakupów z supermarketu, tylko ciężkiego sprzętu, gdzie pewnie by go standardowo przynajmniej ze 2 facetów dzwigało.

I proszę mi nie wmawiać że martwię się tylko o siebie. Tzn ja wiem że wy wszystko lepiej wiecie, ale ja naprawdę kocham męża i martwię się o niego, choć nie przeczę że o siebie poniekąd też, bo nie wyobrażam sobie jak bez niego dam sobie radę. No i chcę zeby moje dzieci miały ojca, zwłaszcza że fajny z niego tata.
Martwienie się o przyszłość moją i dzieci nie umniejsza troski o samego męża.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Skoro to podnosi, to oznacza, że nie jest ponad jego siły :wink: Kwestia odpowiedniej techniki :wink:

Nie pomyślałaś o tym, że on w ten sposób wyraża swoją męskość, swoją dumę :?:

Ty z każdym problemem pojawiasz się na forum, a on dla przeciwwagi swoje ciężary wnosi/znosi sam :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Finka, twój post jest nasączony wizją śmierci, skąd ty to wutrzasnęłaś. Rozumiem, że się martwisz, ale nic złego sie nie dzieje. Weź sie za siebie, idź na jakąś terapię, bo całe zycie będziesz snuła czarne wizje i się zwyczajnie bała. Chciałabyś nie bać się i cieszyć życiem? To zajmij się sobą na początek. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

_Lilith_ pisze:
Finka, twój post jest nasączony wizją śmierci, skąd ty to wutrzasnęłaś. Rozumiem, że się martwisz, ale nic złego sie nie dzieje. Weź sie za siebie, idź na jakąś terapię, bo całe zycie będziesz snuła czarne wizje i się zwyczajnie bała. Chciałabyś nie bać się i cieszyć życiem? To zajmij się sobą na początek. :wink:

tak wiem, ale jak słyszę że jakiś młody 25 letni piłkarz (niby okaz zdrowia, sportowiec) zmarł na boisku na serce to od razu mam jakieś chore wizje. najzdrowiej i najlepiej dla mnie jakbym przestała wiadomości oglądać :lol:

poza tym sprostuję: rozmawiałam z mężem i źle go zrozumialam. Myślalam że sam dzwigał taki wielki sprzet co wazy 140 kg a okazalo się ze taki 30 kilowy :lol: stąd moje zdenerwowanie :lol:
No ale to że mało o siebie dba to już inna sprawa. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Finka w Twoim przypadku brak dostępu do mediów byłby bardzo wskazany :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Finka czytam i zatkało mnie.

Mąż dźwiga zakupy czy deski,a cóż w tym dziwnego ?
Ja kobita a sama meble w domu przestawiam,wymalowałam sama całe mieszkanie,noszę opał w zimie i nie po 2kg na rękę no i co ...żyję.Sapie,stękam ale nic mi od tego nie strzeliło :roll: Mój mąż ma wadę serca i co mam zabronić mu pracować ? a pracuje fizycznie i to ciężko.Ja mogę się martwić i prosić żeby poszedł się zbadać kiedy coś go boli ale na siłę nie mogę go do lekarza zaciągnąć.Jest dorosły,ma swój rozum i sam powinien wiedzieć że jak boli to należy się zbadać :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

neci82 pisze:
Finka czytam i zatkało mnie.

Mąż dźwiga zakupy czy deski,a cóż w tym dziwnego ?
Ja kobita a sama meble w domu przestawiam,wymalowałam sama całe mieszkanie,noszę opał w zimie i nie po 2kg na rękę no i co ...żyję.Sapie,stękam ale nic mi od tego nie strzeliło :roll: Mój mąż ma wadę serca i co mam zabronić mu pracować ? a pracuje fizycznie i to ciężko.Ja mogę się martwić i prosić żeby poszedł się zbadać kiedy coś go boli ale na siłę nie mogę go do lekarza zaciągnąć.Jest dorosły,ma swój rozum i sam powinien wiedzieć że jak boli to należy się zbadać :roll:

oj nie chodzi mi o to że dzwiga. Nie popadajmy w skrajności w skrajność. Przytaskanie 30kg zakupów to dla niego norma. Chodzi mi przesadę w dzwiganiu, kiedy np zamast na raz przytargać 100 kg może na dwa razy obrócić po 50 kg.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Każdy ma jakąś swoją granicę i wie żeby nie zabierać się za coś co jest ponad jego siły.Chyba jest to zrozumiałe że gdyby nie dał rady,nie zabierałby się za to tylko poprosił o pomoc ot co 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

neci82 pisze:
Każdy ma jakąś swoją granicę i wie żeby nie zabierać się za coś co jest ponad jego siły.Chyba jest to zrozumiałe że gdyby nie dał rady,nie zabierałby się za to tylko poprosił o pomoc ot co 8)

No właśnie mój mąż jest z tych co to lubią za dużo z siebie dać. W tym jest problem. Gdyby tak nie było nie przejmowałabym się. Ale zawsze wszystko sam, nikogo o pomoc nie będzie prosił choćmy miał się przy okazji wykończyć. :roll:
Zresztą nie wiem, może przesadzam, ale czasem jak na niego po tych wyczynach patrzę to wcale mi się nie wydaje że przesadzam :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Finka pisze:

oj nie chodzi mi o to że dzwiga. Nie popadajmy w skrajności w skrajność. Przytaskanie 30kg zakupów to dla niego norma. Chodzi mi przesadę w dzwiganiu, kiedy np zamast na raz przytargać 100 kg może na dwa razy obrócić po 50 kg.

kochana, a to sie akurat lenistwo nazywa ;)
Mój małżonek tez na to cierpi.
Zamiast przeleciec sie kilka razy ze zgrzewkami wód i soków, to bierze 4 na raz a potem mi stęka, ze wylewu dostanie.
Nie wydaje mi sie, zeby od tego miał paść nagle trupem, bo ludzie na budowach dzwigaja nie takie ciezary i żyją.
Przy takim wyziłku może co najwyżej zerwać sobie miesień.
Mnie sie nikt nie pytał czy daje sobie rade niosac na jednym ręku 12 kilowego osmarkańca a w drugim ręku dwie siaty z zakupami.

Dobrze, ze sie martwisz o męża, ale pamietaj, ze nie należy przesadzać, bo będziesz miała wtedy jeszcze jedno dziecko. A tego zapewne nie chcesz.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]