Dzisiaj jest sob sie 17, 2019 6:50 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

No to gratuluję kolejnych recept :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agacior pisze:
No to gratuluję kolejnych recept :lol:

bardzo smieszne, bardzo :evil:

Kacperek Aniołek 01.2003r. [*] 9 tydzień

Nic nie muszę, ale mogę wszystko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

stefanka25 opowiedz jak chcesz :)

Wiesz, że nerwicy lekami nie wyleczysz, a jedynie stłumisz objawy? Masz tego świadomośc prawda? Poproś o psychoterapię. Terapia plus leki na prawdę mogą ci skutecznie i trwale pomóc. :)
Generalnie leki w przypadku nerwicy powinno brać się tylko w wyjątkowych sytuacjach. Opanować lęk na takim poziomie żebyś sobie z nim poradziła, a leczenie odbywa się psychoterapią. nie wyleczysz się bez tego i nie wierz, kiedy ktoś ci mówi , że jest inaczej. Tylko psychoterapia pozwala wyleczyć nerwice, to jedyna metoda. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

lilith u mnie nerwica jest odpowiedza na bardzo traumatycznie dziecinstwo
jak mialam 7 lat moj tata zachorowal na raka zoladka i umieral w domu po kawalku przez 9 mies
pozniej mialam kozmary senne, ale nie wiem czemu, ale jako dziecko po tym do psychologa nie chodzilam
mama tez sie rozchorowala, ale nie na raka
od 15 roku choruje na nerwice, po za tym zyje jak kazdy z was, ucze sie i wychowuje dziecko, zaraz sie zaczna posty ze nie wiadomo po co ja wypisuje swoje przezycia, ale tylko pisze co u mnie bylo powodem nerwicy, teraz mam glownie objawy somatyczne i dlatego dostaje leki, chodzilam do psychologa ale nic mi nie pomogl, w poprzednich postach pisalam jaki byl z nim problem, te leki to nie sa psychotropy tylko jakies inne

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
te leki to nie sa psychotropy tylko jakies inne
Jakie inne? Nie ma innych stefanka, tylko psychotropy. :lol:

To nie psycholog ma ci pomóc, ale ty sama masz sobiep omóc z pomocą psychologa. Jeżeli oczekuejsz, że usiądziesz z założonymi rękami w oczekiwaniu na poprawę, że psycholog poczaruje, pogada i sprawę załatwi, to faktycznie nie licz na pomoc.
Coraz częściej uświadamiam sobie po czytaniu takich wypowiedzi, że do psychoterapii trzeba dojrzeć, że nerwica faktycznie czemuś służy, że pozwala na nicnierobienie ze sobą, jest pójściem na łatwiznę. Tak myślę i jeszcze muszę zrozumieć, że jeżeli ktoś nie chce to sobie nie pomoże. :?

Stefanka wspólczuję, bo wiem co to jest zycie z zaburzeniami lękowymi, ale jednocześnie jestem szczęśliwa, że wyrwałam się z tego błędnego kręgu. Droga do wolności istnieje, wyleczenie jest realne, tylko trzeba chcieć, albo osiągnąć dno emocjonalne, żeby móc się od niego odbić.
Powodzenia. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej

Ja tak tylko wtrącę... Stefanka musisz wiedziec, ze nie tylko traumatyczne przezycia maja wpływ na nerwicę.
Trwam przy swojej przyjaciłce, ktora leczy sie od bardzo dawna na to samo. Nie przezyła traumy, była kochanym dzieckiem, a jednak... przyczynił sie do tego brak pracy, tzn kłopoty ze znalezieniem tej własciwej.

Same tablety nie sa rozwiazaniem.
Moja przyjaciółka zaczeła wycgodzic na prosta dopiero po terapi grupowej. Jest zupełnie innym człowiekiem teraz.

_Lilith_
ma rację, nie ma innych leków. Każdy lek ktory leczy nasza psychikę to nic innego jak psychotrop... Przecież nie łykasz przeciwbolowych, przeczyszczajacych czy nasercowych :roll: :roll: tylko psychotropy.

W kazdym razie nie zazdoszcze tego co czujecie, bo ja niekiedy mam wrazenie, ze tez na to cierpie, ale jakoś wiem jak walczyc z lękami i nie zawładneły jeszcze nad moim życiem. Pojawiaja sie i znikaja równie szybko i bez ostrzeżenia.

Trzymam kciuki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

lilith po tym jak moj psycholog do ktorego chodzilam 5 lat opowiadal mi o problemach innych pacjetow i proponowal mi seks nie wierze juz nikomu, powiedz mi czy ty bys jeszcze po tym poszla do psychologa?
nie sadze
nawiedzil mnie w domu jak bylam sama i mial naprawde nie czyte zamiary, potem do mnie wydzwanial a ja w koncu numer telefonu zmienilam teraz jak jestem sama z dzieckiem i ktos puka do drzwi jak nikogo nie oczekuje to z niepokojem zerkam przez okno czy nie stoi jego auto i pytam kto jest za drzwiami
namiawiano mnie na zlozenie skargi bo on pracuje w panstwowym ZOZie
nie zrobie tego i nie chce do tego wracac
wole te leki, musi uplynac troche wody zanim zapomne
i to nie niedojrzalosc, po prostu raz sprobowalam i sie zawiodlam, zwodzil mnie 5 lat, troche za dlugo? nie?
powiedzialam o wszystkim mezowi, jest to swirza sprawa sprzed 2 moze 3 miesiecy, musze to zapomniec, po prostu bierze mnie obrzydzenie jak mysle ze osoba ktorej mowie na co cierpie i licze na pomoc proponuje mi takie rzeczy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie zgłosiłaś tego, ale teraz wypisujesz o tym w internecie. Jaki jest pożytek z takiego bicia piany? Żaden. A jaki byłby, gdybyś to zgłosiła? Nie skrzywdziłby nikogo więcej.
Podaj nazwisko tego lekarza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Stefanka, a dlaczego ty nie zgłosiłaś tego nigdzie? Ja rozumiem, że możesz byc oburzona i zniesmaczona, ale żeby takie rzeczy? Zachowujesz się jakby on cie zgwałcił. Ja nie neguje twoich emocji, ale uważam, że takie sytuacje mają miejsce czasami i trzeba temu zapobiec. Podaj nazwisko tego psychologa. Poza tym są jeszcze kobiety, bardzo dobre psychoterapeutki i one na pewno nie złożą ci takiej propozycji.
O czym ty chcesz zapomnieć? O tym, że faceto złożył ci propozycje czy o czym? :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja jeszcze pogratuluję męża 8) Brawo dla faceta, który usłyszał taką historię i nic nie zrobił :!:

stefanka coraz bardziej zaczynasz tą swoją nerwicową histerią przypominać zwykłego internetowego trolla.....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agacior daj mi spokuj, nie jestem zadnym trolem
jesli bardzo chcesz to sobie tak mysl
a od mojego meza to sie odczep. nie ma w polsce bo pracuje za granica i jak stamtad ma cos zrobic?

naprawde chcecie nazwisko tego goscia?
on pracuje w lodzi bo ja stad jestem

a dlaczego to pisze w necie? bo tu jestem anonimowa, a to wstydliwa sprawa, czemu nie zglosilam? nie mam zadnych dowodow, on sie wyprze i komu uwierza?
tak sobie mysle :cry:

on moze po za tym sie zemscic, a jak pisalam zna moj adres, a swoja droga, fakt, moze skrzywdzic kogos innego, chyba jednak zglosze to do tej poradni

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

O rany :roll:
Tak, naprawdę chcemy nazwisko tego gościa.

Wiesz, trudno, żeby pacjentki chodziły na terapię z dyktafonem na wszelki wypadek i zbierały dowody. Nikt takowych od Ciebie nie będzie wymagał. To akurat nie będzie już Twój problem.
A mąż... Mąż mógł zadzwonić (za tą granicą chyba są telefony) do przełożonych owego terapeuty. Lub do niego samego. To zależy, czy bardziej rzeczowy czy bardziej narwany.

Ale cóż... coraz mnie rzeczy mnie dziwi...

Jeszcze jedno. W internecie nie jesteś anonimowa. To złudzenie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

xezbeth dlaczego nie jestem anonimowa?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Podajesz fakty (jeśli są faktami), po których mogą rozpoznać Cię znajomi, rodzina, albo znajomi znajomych, z którymi ktoś obrabiał Ci tyłek. Różnie to w życiu bywa. Niejedna osoba przejechała się na tej anonimowości. A w przypadku, gdy ktoś popełni w Internecie przestępstwo, są sposoby, by go namierzyć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

rozumiem, nie sadze aby ktos z moich znajomych tu wchodzil, ale dla pewnosci bede ostrozniejsza
co do psychologa to przemyslalam sprawe i zamierzam isc i zglosic to tam gdzie pracuje, dlatego tez nie bede podawac jego nazwiska, wole to zalatwic w miejscu jego pracy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

stefanka25 pisze:
rozumiem, nie sadze aby ktos z moich znajomych tu wchodzil, ale dla pewnosci bede ostrozniejsza

Oj jeszcze możesz sie zdziwić...

Cytuj:
stefanka coraz bardziej zaczynasz tą swoją nerwicową histerią przypominać zwykłego internetowego trolla.....

też mi to przyszło do głowy...

Ogolnie dziwna sprawa... ja chyba bym tak tego nie zostawiła :roll:
przypuszczam, ze gdybys zadziałała w jakikolwiek sposób to innym by tez sie jezyki rozwiażały jak to zwykle w takich sprawach bywa...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

co wy z tym trolem, wogule co to jest?nie jestem obcykana w internecie

moze najlepiej zakonczmy ten watek i bedzie spokuj, ja w innych watkach takich problemow nie mam, na tym forum oczywiscie

a co do tego ze by sie pewnie wiele innych osob zglosilo to nie wiem, nie mam pewnosci czy ktos by chcial i czy ktos inny wogule taki jest

ja chcialam zeby w tym watku wspieraly sie osoby z nerwica a nie najezdzanie we trzech na jednego
naprawde laski skonczcie te dociekania o trolu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aj tam stefanka ty sie nie złość. Powiem ci, że mi się nie chce wspierać nerwicowców, bo nie mogę znieść jak się ze sobą niuniają robiąc z siebie ofiarę i chcą się układać z zaburzeniem zamiast je leczyć. Nie jesteś chora, jesteś po prostu zbytnio skupiona na sobie. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

lilith mylisz sie, nie wiesz o mnie az tyle aby to stwierdzic
jesli lekarz i rodzina mowia ze jestem chora to znaczy ze jestem, prawda?

a skoro nie chcesz nikogo wspierac to czemu wchodzisz na ten watek i piszesz?
bawi cie wysmiewanie sie z ludzi z nerwica, ze sie soba za bardzo interesuja?
wiesz na kim jestem calkowicie skupiona? na swoim dziecku, bo jest dla mnie najwazniejszy

zaczelas dyskusje z monis i teraz zaczynasz to samo ze mna, ale sie nie dam :x

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]