Dzisiaj jest wt lip 23, 2019 4:50 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Proszę wnioskować o prywatny
Mój gin wyczuł pismo nosem, że dał skierowanie. O 5.30 odeszły mi wody, a o 11 nasz Dawid był z nami. Chodzę, śmigam, nie było nacięcia. Jestem przeszczesliwa!
I jednak chudzina 2600 i 52 cm, a ginowi q ten sam dzien na usg wyszło 3200.
Reszta z domku. Buzka

Obrazek
[url=http://slub-wesele.pl/]Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja na sekundkę.

Malaczarna - moje gratulacje kochana!!! A maluszek szybko pięknie urośnie,buziaki

My dziś wieczorem na usg bioderek z Antosiem jedziemy.
Jutro szczepienie.
Mały w nocy po karmieniu tak ulał,że szkoda gadać,chlusnęło okropnie,moja koszulka zalana,poleciało na dywan nawet. Po Bebilonie i Bebiko na kolki ulewanie było,ale minimalne,a teraz koszmar.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Gratulacje dla wzystkich rozpakowanych :D :D :D

Malaczarna Dla Ciebie w szczegolnosci bo najdluzej sie naczekalas -super ze porod taki sprawny ,urodzilas w wodzie ?

Panna Hanna A probowalas forumla dokarmiac ? Przepraszam jesli pisalas juz o tym a ja nie doczytalam

Anulla Na jakim mleku jestescie ?
Ja mojej zalatwilam Aptamil pepti na recepte - dostaje zamiast zwyklego mm bo ciezkie usypianie bylo i nie wiem czy nie od mleka bo na aptamilu (odpowiednik bebilonu ) zasypia w 5min jak aniolek a wczesniej te wieczory slabe byly czasami i godzine stekala i marudzila ..

Usmiecha sie juz Antos swiadomie ?

Black Masz racje- probuj wszystkiego po trochu

Ja wczoraj bylam na kontroli - Ala w 6 tyg przybrala 1980g :mrgreen:
Dalej jest na cycu ,na noc dostaje aptamil pepti w nocy moje mleko i o 5 rano tata ja karmi tez aptamilem wiec w sumie 2 butle wcina

U mnie polog trwal 5tyg z czego 2 ostatnie brazowe plamienia .. tydzien przerwy i wczoraj,rowno 6tyg po porodzie mimo karmienia piersia dostalam okres-leje sie ze mnie jak z wodospadu :twisted:

z synem tez karmilam i okres dostalam 8tyg po porodzie ale teraz to juz rekord - jak to latwo mozna wpasc kto by sie spodziewal ze owulacja wroci 4tyg po cc :wo:

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Panna Hanna 3mam kciuki aby Wam szybko termin dali do lekarza - my mamy skierowanie na bioderka i jeszcze nic nie przyszlo :twisted: ide we wtorek sie upomniec

A nie lepiej skierowanie do neonatologa ?przy takim malenstwie chyba lepiej poradzi niz pediatra

W jakim szpitalu rodzilas?
U nas daja po cc diclofenac i dihydrocodeine - mialam 4 ciecia i nigdy nie dostalam ibuprofenu ,oslona przeciwbolowa jest naprawde skuteczna

a odnosnie rany pooperacyjnej zalezy od lekarza co zalozy - po pierwszym cieciu mialam tylko rozpuszczalne,po drugim metalowe klipsy ,po trzecim znow tylko rozpuszczalne ,po czwartym metalowa linke :wo: ciekawe co mi zaloza nastepnym razem jesli znow bede rodzic :lol:

Malutka sliczna :D

Anulla A przybiera ladnie mimo ulewania ?
Moj David strasznie ulewal pierwsze 4 mce - po kazdym karmieniu z niego chlustalo,mleka zmienic nie dalo rady bo on na piersi ..powiedzieli ze poki przybiera (a przybral w pierwsze 3mce +4,700g) to nie trzeba sie martwic,I faktycznie wyrosl i bylo ok,nic mu na to nie podawalam

Spora pomoc +1000zl na dzieci i dodatko +1000 macierzynskiego-wreszcie cos sie ruszylo w PL

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Mała czarna gratuluje :D :D
czyzby dawidek urodził sie rowno w terminie?? Tak nas te dzieci straszyly a moje tez rowniutko 40 tc!! W zyciu bym sie nie spodziewala ze doczekam terminu z 3 dzieckiem :lol: :lol:

marti ale szybko okres dostalas :shock: rzeczywiscie mozna wpadke zaliczyc!!
Ja ze starsza corka okresu nie mialam ponad 11 miesiecy :shock: raj normalnie :lol: :lol:
marti nie boisz sie ze jak dokarmiasz to mala wreszcie zrezygnuje calkiem z cyca albo calkiem butle odrzuci??
Ja Lare tez dokarmiam 2 x na dobe mm (daje enfamil) ale wczoraj juz był bunt. Nie chciala butli. Jak by wymiotowac miala tak sie krzywila... dopiero mojemu A udałosie jej podac chociaz 40 ml....
Troche mnie to martwi bo chcialam sciagac mleko i te dwa razy na dobe kiedy ma czas najwiekszego wiszenia na cycu dac butle z moim mlekiem. A teraz nie wiem czy bedzie chciala ze smoczka.

co zrobic zeby dziecko polubilo smoczek???

U mnie mala bezproblemowa :D spi, je, robi kupy :D jest pieknie :D

Anula ja przy takim ulewanie jednak bym sie sklaniala ku temu zeby malemu główke wyzej dawac. Albo pducha klin albo podłóż cos pod nozki w łóżeczku zeby troszke wyzej byla głowa.

Bardzo wam wspolczuje tych problemow brzuszkowych u malenstw. Serce peka normalnie jak taki maluszek cierpi... Mialam taki placz przy starszej. Ile to razy plakalam razem z nia.. I mimo tego ze ona ma juz 9 lat to pamieta sie doskonale ten placz i zmeczenie rozdzców.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jenn Ona czesciej je z butli niz dwa razy na dobe- ja odciagam mleko i jej podaje w butelce czesto ,z piersi jadla 20min a dla mnie to za dlugo np rano ..odciagne w 10min dwie porcje po 120 i mam na dwa karmienia -duza oszczednosc czasu co przy trojce dzieci ma znaczenie

Ona cycem sie lubi bawic-pociumka zasnie pociumka zasnie itd gdyby byla pierwsza to moge sie w to bawic.. a tak zwyczajniej mi wygodnie

Mysle pol roku ja karmic - w lutym wracam do pracy i musi nie byc uzalezniona ode mnie

Syna karmilam 3 lata prawie zero butelki i nie moglam do lazienki wyjsc ..nie chce juz tak

Karmie bo mam mleko to jej dam szkoda zmarnowac ale jak zaniknie to nie bede plakac :D

Woow 11mcy bez okresu to wygoda :D choc znajac mnie mialabym co mc panike ze zaszlam :lol:

Jaka macie butelke? Moja nie chciala Tomme Tippie ,Aventu a zaakceptowala MAM -ponoc 94% dzieci je akceptuje ,one maja taki specjalny smoczek lekko splaszczony dziecku latwo sie ssie

I plus sa antykolkowe i samosterylizuacje -w mikrofali je sie specjalnie uklada i gotowe nie trzeba sterylizatora dodatkowo kupowac

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

No wlasnie u nas tez ciumkanie i wlasnie dlatego chcialam odciągać i dawac butelką. Mamy Aventa. Tak myślę ze może ona mm nie chce i jak poczuje moje mleko to zechce wypic z butli. Przekonam się jak laktator dojdzie. Przy trzecim rzeczywiście każda minutę się liczy i czas zaoszczedzac na czym się da :wink:
Ja taki sam błąd jak ty z synem zrobilam z Hanka. Bylam chodzacym cyckiem!! Jak mnie to potem denerwowalo. A oduczyc - tragedia!! Placz i lament i mój i jej....

Ja stresu zwiazanego z wpadka po ciazy z Hania nie mialam bo i seksu nie bylo z kim hahaha

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hej!

Wam!!

Panna Hanna ... kurcze.. :(
mlutko przybrała...
idz do lekarza, moze cos doradzi :(

3majcie sie!

Anukla jak bioderka?

MAŁA--------------> gRATULACJE dla DAwidka!!!! :cmo: :cmo: niech zdrowo rosnie!
to mniejszy niz Hania.
kruszynek.

A ja mam 2 wiesci
-> 1. Dostałam zapalenia piersi, jestem na antybiotyku, mam gorączke siegajaca do 39stopni, dreszcze, bole głowy... --> rewelacja~!

-> Hania ma pleśniawki :( Zu nigdy nie miała :(
teraz musimy pchac jej do buzi nystatyne i pedzlowac :(

a malo tego..
po wyleczeniu zapalenia piersi ide po tabsy na zatrzymanie laktacji.
to juz postanowione.
mam tego dosc.

chce cieszyc sie macierzynstwem a nie wiecznie byc znerwicowana :/

takze żegnam sie z cyckowaniem.

WRR

wczoraj mnie roznosiło ze zlosci.

piersi gorące jak węgiel... glowa mi pęka, Hania wrzeszczy, Zu cos chce.. nie wiedzialam za co sie brac..

dzis 4ta tabletke bede jadła wiec antybiotyk chyba działa :)
oby tylko ropień sie nie zrobił..

jeszcze tego mi brakowalo..

wszystko na odwrot..

nawet nie wiecie jak sie ciesze ze moge zjesc to czego nie mogłam! :))))

pomidorki,ogorki, salami, czeresnie!! lody..
mmm
nareszcie poczuje smak :)

no to chyba na tyle.
uciekam.
zajrze w miare mozliwosci!

ps- Mała dostałas tabl na zatrzymanie laktacji?
jak tak to jakie?
Bromergon?

Anula a TY byłas u lekarza po tabsy????

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Black wspolczuje tego zapalenia
Jednak nie warto karmić na siłę... To musi wyplywac z checi i mamy i dziecka.
Ostatnio pisalas ze masz mniej pokarmu a potem jeszcze ściągałaś?? To nie jest "normalne" zeby nawal utrzymywal się tak długo...
Co do diety to dziewczyny juz pisaly ze niepotrzebnie się tak ograniczasz. Dieta karmiacej to mit!! Ja od poczatku jem wszystko. I truskawki i czereśnie i wszelkie warzywa i slodycze.

Dzis bylam u pediatry pokazac mala. Okaz zdrowia! Przez 11 dni przybrala prawie pol kilograma :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Malaczarna gratulacje ,to twoj syn polowa mojej Olivki haha :lol:

Marti tak ona butle dostala juz w spzitalu,same polozne zaproponowaly bo cukier jej spadal,a teraz niby takim duzym dzieciom sprawdzaja przy urodzeniu.
120ml sciagasz wow,mi ledwo 30 wychodzi :roll: A przy pozostalej dwojce mialam tyle,ze moglam cale przedszkole wykarmic,a tu ledwo ledwo
My tez mielismy aptamil pepti,ale nie widzialam poprawy po 2 tyg wiec wrocilismy na normlany i nie widze zeby miala jakalowiek skaze,juz drugi dzien a objawow zadnych nie ma,oprocz tego ze zjada ze smakiem i wiecej !!!
A rodzilam w Walsgrave w coventry,a ty ??

Black widzisz a ja z kolei dala bym wszystko zeby tylko karmic piersia,ale kobieto nie mecz sie ,jesli to cie nie cieszy ani nie pozwala cieszyc sie z macierzynstwa podaj butelke :)trzymam kciuki oby sie udalo

co do pologu,ja dalej krwawie..ale mnie wysterylizowali od razu podczas cesarki,wiec moze dlatego tak dlugo ?

500 + to dobry interes,moze wroce do polski,mam trojke dzieci to 1500 sie przyda haha :P:

Jenn jaki laktator kupilas?ja wyprobowalam sporo i najlepszy okazal sie dla mnie medela ,no super

A ja dostalam skierowanie do pediatry i czelam,ponoc do 8 tygodni ,qrwa :evil:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jenn z perspektywy czasu powiem tyle ze nie mam pojecia o kp.
nie wiem jak sie sciaga, w sensie jak dlugo ,zeby nie nabawic sie nawału..
nie kumam tego :(
pewnie źle cos robiłam.
wiem ze za rzadko przystawiałam ale miałam mase innych spraw na głowie.

tak jak pisałam.. były dni ze piersi były puste, miękkie .. myslałam ze samo mi zaniknie..ale nie ..
po paru dniach "wywaliło" prawą a lewa "zdechlaczek" ale mleko leci z obu.
no i zapalenie jest w prawej..

dzis juz sie czuje o niebo lepiej.
antybiotyk działa.

Panna Hanna- jesli ktos czuje chec i pragnie to robic to tylko pozazdroszcze.
ja nie załuje.
ciągle wiszenie na cycku przyprawia mnie o mdlosci.
nic nie mozna zrobic, dom nieogarniety, starsze dziecko tez potrzebuje uwagi.

nie, to nie dla mnie.
dobrze ze m-c sie udalo pokarmic, zawsze jakistam zastrzyk z mojego mleka ma.

a no i dowiedziałam sie ze Hania ma objawy skazy mlecznej bo mamusia podczas kp piła mleko..
super ...
to juz nic nie mogłabym jesc ani pić.

wszystko na nie!.

to spowodowalo we mnie złosc.

a jak juz dostałam zapalenia to wogole epicentrum ...

====

no nic.
musze modlic sie oby zapalenie przeszło i pozegnam sie z laktacją.
---

Panna Hanna dawaj do PL :P
duzy zastrzyk gotowki dostaniecie :)

ja tam ciagne ile sie da.
a co!
nalezy sie to trzeba brac.
czekam teraz na wypłate.
niedlugo chrzciny,,, wydatki nas czekaja :]

ps- co to znaczy wysterylizowali podczas cc?
oczyscili?
nie miałas krwawienia?
bo ja przez 2 tyg od porodu nie miałam nic... :wo: :wo: czysto jak nie wiem.az zaczełam sie bac bo przeciez oczyscic sie musze..
no i po 2tyg sie doczekałam.
1wszy dzien najgorszy, teraz costam leci ale nie tak jak wtedy.
podkładow nie uzywam, zwykłe podpaski, ale tesknie za tamponami. niecierpie zakładac sobie "pampersow" :P
bleee.

czy to mozliwe ze moga podczas zszywania dobrze oczyscic z krwi???

===

a pisałyscie o kolejkach na bioderka na nfz.
u mnie nie ma.. :wo: dzwoniłam jak Hania miała 2tyg i terminy były.
idziemy 5 lipca :)

moze zalezy od miast.. :wo:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Black Sterylizacja tzn przecieli Hani laserowo jajowody i nie moze miec wiecej dzieci tzn nie musi sie martwic o wpadke :D

Ja jestem zdania ze nic na sile - jak karmienie piersia nie sprawia mamie radosci to nie ma sensu sie meczyc, ja mam porownanie pierwsza 100% butelkowa drugi 100% cyckowy (ani razu mm nie mial w buzi ) odoprnosc maja rownie dobra ,alergi zadne nie ma a jesli chodzi o wzrost i wage to wrecz cora wychowana na butli jest wieksza bo o glowe wyzsza od rowiesnikow przecietnie ciuchy nosi na 9-10 lat a ma 7,5 a synek taki sredniaczek .Takze i na butli moze zdrowo wyrosnac dziecko.

Panna Hanna Royal Infirmary (Leicester) cala trojeczke :P

8tyg ?omg kupa czasu,nie dalo rady urgent reference letter?takie w przeciagu 2tyg na wizyte powinny wcisnac przy normalnym trybie faktycznie sie czeka...

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Black już więcej dzieci nie chce a inne metody antykoncepcji mi nie odpowiadały :-)

Marti z tego co wiem to ten list urgent,ale i tak oczekiwanie do 8 tyg nawet, ja mowie do swojego dzisiaj ze za 8 tyg to mi już dziecko wyrośnie z tych wszystkich boleści :roll:

Jak karmicie wasze maleństwa to czujecie /slyszycie bąbelki /gazy /w jelitach!?? Moja ma spory problem i chyba to nie daje jej spokoju bo czuje pod ręką jak jej się te gazy zbierają i ona wtedy wybucha płaczem

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja na sekundę.

Wątek prywatny założyć może AMA,trzeba napisać i dodać listę nicków naszych,może któraś z Was się tym zająć?.

Jutro więcej napiszę :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Panna Hanna Urgent zapewnia wizyte w przeciagu 2 tyg (pracuje w Nhs) normalny tryb to okolo 6 tyg zazwyczaj ale przy bardziej obleganych specjalistach moze byc i 12-a nawet 16 :shock:

A moze prywatnie z nia sie wybeirzcie ?to nie do pomyslenia aby 8tyg dziecko nie przybieralo i mialo bole brzuszka

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Marti sekretarka w szpitalu powiedziała że do 8 tyg, więc być może moja cudowna GP uznała że to nie urgent? Urge jej chyba głowę przy kolejnej wizycie...
A o co chodzi z tym wątkiem prywatnym?!

Odpowie mi ktoś na pytanie odnośnie tych gazów podczas jedzenia?

Trochę dziwne pytanie ale jak wyglądają.. Kupki u waszych niemowlaków?

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Panna moj jak robi kupke to odglos jak torpeda :)))) Jesli sa gazy to daj espumisan w kroplach przed kazdym jedzeniem.
Watek prywatny to taki ze tylko Wy bedziecie mialy dostep, nikt z poza nawet zarejstrowany nie bedzie go widzial. Tylko Wasza grupa, administrator i ja jako moderator.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej

Nie wiem czy dam radę wszystko napisać,bo Antoś dziś marudny,od 10 do 15 nie spał,a jak usnął przy karmieniu,to jak odkładałam,to się budził..a już się przebudza troszkę więc chyba koniec Jego spania będzie ;)

Napisałam do AMA prośbę o założenie wątku dla nas :)

marti jesteśmy na Nan Sensitive ( normalnie w sklepie nie dostanę go tutaj nigdzie ),było te mleko dostępne w Rossmanie w super cenie,bo za 500 gram 32,99 złotych,ale akurat jak pediatra nam je kazała kupić,to wycofali je ze sprzedaży z Rossmana. Tak więc pozostał zakup przez neta,w aptece za 45 złotych za 500 gram,a w aptece na miejscu dzwonili do hurtowni i owszem,mogli dowieźć,ale cena dla klienta,to 75 złotych :shock: :shock: Pogrzało???. O Bebilonie Pepti położna nic nie wspominała,wiem że na receptę można go dostać,no ale Ona nic nie mówiła.

Tak,Antoś uśmiecha się już cudownie i świadomie,piękne te momenty są :)

Wczoraj byliśmy na szczepieniu,wzięłam płatną szczepionkę,rozmawiałam z położną,z pediatrę,no i taką decyzję podjęliśmy. Antoś raz głośno zapłakał po czym wtulony zasnął biedaczek. Waży już 5365 i długi jest 68 cm :shock: Bardzo dużo urósł,idzie po tatusiu,zdecydowanie!! :) Pediatra mówiła,że przybrał bardzo ładnie,w 9 dni 400 gram,więc te ulewanie,to martwilibyśmy się gdyby nie przybrał,albo spadł z wagi,ale waga super.

Ulewać może,bo mleko bardzo lekkie jest,Bebiko na kolki było gęstsze,cięższe,a te zupełnie inne jest.Mały dostał kolejny syrop,na te ulewanie i kropelki - na brzydkie kupy. Tak więc podajemy codziennie po 2 syropy po 3 razy jeden i 2 razy drugi,do tego kropelki dochodzą i oczywiście witamina D,tak więc sporo tego :roll:

Mleko Nan Sensitive do 3 miesiąca mamy podawać,tak więc złożyłam w necie zamówienie,drogie jest,ale co zrobić?. Po 3 miesiącu mamy myśleć o innym.

Poduszkę klin pediatra powiedziała,że jak najbardziej mogę kupić,bo malutki ulewa i bezpieczniej aby była,ale nie na materac,a pod materac,tak więc wczoraj kupiłam i jest już pod materacem.

U gin jeszcze nie byłam,wczoraj próbowałam się dodzwonić,ale nie odebrała i nie oddzwoniła,będę dzwonić jeszcze,bo kontrola już do zrobienia, no i zaświadczenie chcę,bo do becikowego i ten macierzyński 1000 zł przez rok,to też zaświadczenie od gin trzeba mieć,a tabletki na zatrzymanie laktacji mam,dostałam od kuzynki i dziś zacznę je brać.
black bioderka super,lekarz w ogóle małym zachwycony,a i Antoś chyba polubił Pana doktora od bioderek ;) mały dokładnie zbadany,wszystko wyszlo super,na 3 miesiąc też do Niego jedziemy.
Współczuję zapalenia piersi kochana :( Z pleśniawkami doczynienia nie miałam nigdy,ale dacie radę. Ja to mam trochę dość podawania różnych specyfików Antosiowi,ale co zrobić?.

Jenn super,że malutka tak ładnie przybiera :)

Panna_Hanna dobry interes?..dziecko kosztuje,wszystko kosztuje,taka pomoc od państwa dawno już powinna być,a nie dopiero teraz coś ruszyło,ciekawe na jak długo?... ;) Jak karmię Antosia,to słyszę bąbelki,owszem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Anulla A duza masz jeszcze laktacje ?
Ile jednorazowo sciagasz z jednej piersi?

Ile Antos od urodzenia przybral?

Moja sie jeszcze nie usmiecha swiadomie - przez sen tak,dwa razy odwzajemnila delikatnie usmiech ale jeszcze nie robi tego czesto- czekam zatem ..

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej

Napisałam wczoraj pw do AMA z prośbą o założenie prywatnego wątku dla nas,na razie odpowiedzi brak,wiadomość odebrana,poczekamy :)

marti Antoś od urodzenia przybrał 1485 gram :)

Co do mojej laktacji,to już nie odciągam pokarmu,piersi mnie nie bolą,twarde nie są.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]