Dzisiaj jest sob sie 08, 2020 9:59 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny nie wiem czy mnie kojarzycie,pisałam troszkę na początku,potem nie miałam internetu i już po kilku miesiącach głupio było mi się wbijać znowu :|

Ale potrzebuje się komuś wygadac, bo chyba dopadła mnie depresja :(

Urodziłam 9go maja przez cc, mała ważyła prawie 5kg!!!tutaj mają procedurę w szpitalach, że dzieciom z waga urodzeniowa powyżej 4.5 kg sprawdzają cukier i niestety u nas był za niski więc w szpitalu podano jej butelkę,teraz żałuję, bo teraz cycka mało chce.
Od Początku mieliśmy problem z kupkami,ciągle ze śluzem,płacz przy jedzeniu, czy to butla czy cyc,ledwo śpi, ciągle płacze, jeszcze odkąd tydzień skończyła ma zaropiałe oko, i kolej.y antybiotyk nie pomaga :(
Lekarka uznała że mała ma alergie na mleko krowie, to inaczej chyba skaza białkowa? Ale jedyny obiad to te kupy że śluzem, no niestety każda od początku.dostala mleko aptamil pepti (u was Bebilon),kupy o wiele lepsze, ale dalej mało je, jutro będzie mieć 7 tyg a przytyła 150g,niby mieście się na siatkach centylowych,ale ja już nie daje rady psychicznie tym bardziej że mam jeszcze inne dzieci i dom do ogarnięcia.
Zwariuje jeśli już nie nabawiłam się depresji ;(
Wołam o pomoc!!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej

Korzystam z chwili kiedy Antoś śpi,mieszkanie ogarnięte więc chwilka dla siebie,ale tylko chwilka....

Od czwartku Antoś jest na tym Nan Sensitive i zauważyłam,że strasznie ulewa,przy Bebilonie i Bebiko na kolki tak nie było. Owszem - ulewał,ale mało i rzadko,a tutaj odbicie = dużo ulania,po kilku minutach znów,po kolejnych znów,po godzinie od karmienia również :( Wczoraj i dziś zrobił zielone kupki,takie koloru zgniłej zieleni,wiem że zmiana mleka,ale...sama już nie wiem,te ulewanie też mnie martwi. Chyba te mleczko Mu nie odpowiada?. Ile można mleka zmieniać,przecież to mały żołądeczek jest,nie można tak mlek na ślepo zmieniać,może jakiś test trzeba zrobić,może Antoś laktozy nie toleruje?. Te Nan Sensitive ma obniżoną zawartość laktozy,ale nie zupełnie,sama nie wiem,serio.

W środę rano szczepienie,zapisałam na kartce wszystko o co chcę doktor zapytać,aby nie zapomnieć. Na wieczór w środę usg bioderek i zastanawiam się czy nie lepiej szczepienie przełożyć na inny dzień?. Nie wiemy jak po szczepieniu będzie,czy nie będzie marudny czy gorączkował nie będzie....

Black to faktycznie ciężkie te nocki u Was,nie wiem co Ci poradzić,u nas ciężkie dni bywają,Antoś dużo płacze,naprawdę :( a jak jeszcze dookoła słyszę,że dziecko po karmieniu powinno pięknie spać lub być spokojne,to się dołuję po prostu,takie gadanie kurde...

Antoś zjada 120 ml,czasem dorabiam 30 ml,wczoraj w ten upał,to jadł mniej oczywiście. On to taki leniuszek do jedzenia,ale nie dziwię się,modlę się aby w końcu mleko pasowało,aby problemów z ulewaniem nie było...

Co do wózka,ja znosiłam szybko po cc i targałam,bo co zrobić?. W domu idzie oszaleć :( Wiem,że dźwigać się nie powinno po cc tak szybko,ale byłam bez wyjścia. Ja stelaż mam w piwnicy,a gondolę w domu,ale to i tak dramat!. Trzecie piętro i gondola z maluchem 5 kg w środku,słabo....

Natina Kacper - bardzo,bardzo ładne imię!! :)

małaczarna czyli my z tych normalnych,ufff :D paska nie było,olać to,no nie? ;) Tak,Wiki w klasie sportowej,trenuje siatkówkę. Pod koniec lipca z klasą jedzie do Wałcza na obóz sportowy,aż na 10 dni,masakra..tyle dni rozłąki,jak ja to zniosę??? ;)

Panna_Hanna ja też miałam dni,że płakałam razem z Antosiem,ale musimy się wziąć w garść,dzieciaczki muszą mieć szczęśliwe mamy choć wiem,że bywa trudno,serio... Antoś poczuł rączki,odkładam - płacz,jak tu cokolwiek zrobić?. Z drugiej strony..słyszę "nie noś,zostaw Go,popłacze i się uspokoi",ale to nie tak.....

Pytanie mam: czy w łóżeczkach dla swoich maluchów macie poduszki jakieś?. U nas Antoś od początku na płasko,pieluszka flanelowa tylko jest,a czy tą poduszkę KLIN warto mieć?...sama nie wiem już...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Anula99 mozna widziec czemu mleko zmieniasz?

Ja tez wyje juz razem z nia,na szczescie ona mi cale noce przesypia,spie z nia,nie bede klamac i nie nie boje sie ze cos sie stanie,spalam z kazdym dzieckiem pierwsze miesiace.wywalam cycek i sobie spimy,facet ma kanape,heh,ale w dzien mam sensacje,pojscie do kibla to jest wyczyn a o prysznicu moge pomarzyc no chyba ze z wrzesczcacym dzieckiem ,ale ja nie mam serca jej tak sluchac,plecy mi juz siadly ,trzecie dziecko,taka bylam pewna ze doswiadczenie juz mam takie a tu zonk,jak narazie pporazka na calej linii

polozylam ja w chustawce zasnela,cieakwe na jak dlugo ?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hej Wam

mam chwile wiec napisze co nieco.

Panna Hanna - hej!

strasznie duzą core urodziłas.... az 5kg.. lekarze szacowali taka wage czy byla niespodzianka?
wiem o czym piszesz z wiecznym płaczem.
mam podobnie.

zje - płacz.
odloze płacz..

połozna nam doradzila zeby w takich chwilach jesli dziecko jest najedzone,przewiniete i dalej płacze to je zakokonować.
ponoc niektore dzieci potrzebuja jeszcze wspomnien z brzucha,kiedy jest ciasno i ciepło.
powiem Wam ze Hania darła sie a ja nie wiedzialam ocb.
przyszla połozna,zawineła ją w kokon a ta usneła... :wo:
mi do głowy nie przyszlo bo w klinice mowili zeby juz nie owijać a tu mowi co innego.
grunt ze pomogło :)
czasem zdaje to egzamin ale nie zawsze.

moze i Wam pomoze.

ANula -zapomnialam napisac,.. my tez mamy debridat.
wg mnie nic nie pomaga.
tylko ładujesz do brzuszka kolejna porcje "cudow"...
moze Wam pomoze.

ja w lozeczku nie mam poduszki, połozyłam 2 pieluchy flanelowe i tyle.
z odkładaniem i płaczem to mam powtorke z rozrywki.
Zu tez uwielbiała byc noszona. nie lubiła lezec sama..
tesciowa komentowała - nie noś bo przyzwyczaisz.. no i co?
moje dziecko :P
skoro ma potrzebe bycia blisko to dlaczego mam jej to odbierac?
bo tak ludzie mowia?
niech sobie mowia .mam to w nosie.

Hania podobna z charakteru do Zu ;)
złosnica ale umie cycka ssac a Zu od razu złosc i do widzenia, daj butle :P

--

Anula moze nie jestem specjalistka ale dlaczego lekarz Wam nie przepisze mleka z dopiskiem AR?
przeciez Antos ulewa cały czas po kazdym mleku,
jemu trzeba podac te ktore ma AR w nazwie a nie na kolki czy sensitive :(
biedny meczy sie...

moze podpytaj jak pojdziesz na szczepienie.

u nas jeszcze troche czasu do tego wydarzenia.

a szczepicie nfz czy skojarzone?

a mialam Cie spytac...
duzo załatwiania miałas z rocznym macierzynskim?
co tam potrzebne jest żeby je dostac?
TY w UP byłas zarejestrowana wiec pewnie jakies zaswiadczenie,, a ja?
ciekawe.
a dostałas juz wypłate 1000czna? :))))

ja tez czekam na 500+ x 2 ;)
troche kasy sie przyda.
niedlugo chrzciny wiec sukienki potrzebne itp :)

a mi marzy sie złoty łancuszek dla siebie ale musze odkładac na inne rzeczy ;)
ale do chrzcin mysle ze sie ozłocę :P

--

Anula jak sie czujesz po cc?
ja juz po tyg mogłam nareszcie wrocic do swiata zywych.
tylko szumy w głowie zostały..
moze tez z czasem mina.

:)

do gin jeszcze sie nie wybieram.
w sumie to nie wiem do ktorego mam isc.
do kliniki czy do swojej z nfz.. ?
tak czy siak dopiero po 6 tyg od porodu.

----

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Black_cherry moje poprzednie dzieci urodzily sie powyzej 4kg ,wiec tym razem przypuszczali poodbna wage,ale nie az taka !!!mialam planowana cesarke,ale dziwne ze u was szwy sciagaja,ja mialam juz poraz kolejny rozpuszczalne :wo:

co do kokonu,tak wiem-probowalam u mnie niestety przynioslo odwrotny efekt,mysle,ze u nas po prostu ten bol brzuszka wszystko komplikuje ,u was byc moze niunia potrzebuje ciepla i stabilnosci :)
proboj moze tez aplikacje white noise i baby shusher -czasem dziala cuda :)

u nas na gazy pomaga espumisan,bardzo,ale widzicie z kolei przy pierwszym dziecku nie pomagal za wiele,takze chyba po prostu trzeba znalezc ten zloty srodek ?

a czemu wy witamine K podajecie ?moja mloda dostala zastrzyk przy porodzie i powiedzano mi ze to wystarcza
Wit d tez powiedziala polozna ze nie trzeba nawet karmiac piersia bo ja mam w swoich witaminach,ale i tak daje,daje co drugi dzien.
oprocz tego na ten brzuszek kupilam probiotyk w kroplach dla niemowlat bo po tych kupach ze sluzem przez te kilka tygodni to napewno trzeba odbudowac ta flore jelitowa.

Jutro mamy wizyte,bede meczyc o skierowanie do dietetyka ,zeby mi pomogli z dieta przy tej jej skazie bialkowej,chcoiaz pewnie bede czekac na wizyte do wrzesnia :roll:

Dziewczyny jak tu sie zdjecia wstawia ??chcialam wam pokazac moja mloda ,mielismy profesjonalna sesje jak miala 9 dni :)

o juz znalazlam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Dziewczyn tak mi sie rzucilo w oczy ze podajecie debridat i czy wiecie ze aby dzialal trzeba podac taki z lodowki. Rozrobiony trzymac w lodowce max 4 tyg.
Jesli chodzi o zawijanie to dokladnie, niektore dzieci potrzebuja wiecej czasu by sie przyzwyczaic do luzu.
Ja tez swojego mlodszego zawijalam do 2 miesiaca w kocyk, starsza w pieluszke bo bylo lato.
Lozeczko tez jest bardziej dekoracja. W dzien czasami karuzeli poslucha.
Powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej

Czyżby jakiś większy ruch na wątku się zrobił?. Fajnie,piszcie jak tylko macie chwilkę :)

Panna_Hanna mały najpierw był na moim mleku + Bebilon,ale były płacze,nerwy,no masakra... położna poleciła kupić Bebiko na kolki,ale było jeszcze gorzej..więc wizyta u pediatry,zapisała Debridat i 'kazała' zmienić mleko na Nan Sensitive. No ok,ale mały ulewa mocno. Po Bebilonie i Bebiko tak nie ulewał,owszem ulewał ale nie aż tak jak po tym Nan. Pediatra powiedziała,że Bebiko na kolki jest dość ciężkim mlekiem,może być za ciężkie dla Antosia,no ok...ale ile te mleka zmieniać można,taka rewolucja dla małego brzuszka też dobra nie jest przecież. Generalnie może być tak,że gdy jadł Bebilon,to brzuszek bolał i ten płacz,ale mogło się to unormować,może mogliśmy przy Bebilonie zmieniać,a tak?... :wo:

Co do spania w łóżku z dzieckiem,to spoko..Antek ma swój pokoik i tam łóżeczko,tam od początku śpi,ale bywa,że nad ranem po karmieniu biorę Go do nas by pospać chwilkę jeszcze,a nie latać dydka dawać ;)

Malutka jest śliczna!!!! :D

black Antoś w szpitalu tak zawijany był,no i było to super,ale w domu tego próbowałam,u nas nie pomagało :( A co do mleka,no widzisz,lekarz nie zalecił nam takiego mleka na ulewanie... Mój M. jest alergikiem,na mleko też był alergik,a teraz wszelkiego rodzaju to co pyli,daj spokój,masakra jest.. ciekawe jak będzie z Antkiem?...

Szczepimy na NFZ :) przełożyłam szczepienie na czwartek,w środę na 20 tą usg bioderek,późna pora,ale co zrobić,takie terminy.....

Co do macierzyńskiego z opieki,to jeszcze nie składałam wniosku,mam je tylko w domu,wzięłam ostatnio,babeczka nie mówiła że mam jakieś zaświadczenie z UP przynieść,ale pytała czy pracowałam przed ciążą,to powiedziałam,że nie. My w środę idziemy z M. składać wnioski,na te 500+ na zasiłki rodzinne i ten macierzyńśki,na becikowe na razie nie,bo u gin swojej jeszcze po porodzie nie byłam i nie mam zaświadczenia od Niej.

Ja 500+ na Wiki dostałam w tamtym miesiącu.

Po cc czuję się już ok,ale bywa,że rana ciągnie z jednej czy z drugiej strony...

Witaminę D podaję codziennie Antosiowi,a K nie daję. Położna mówiła,że nie muszę podawać,ale przy Wiki D3 podawałam,przy Antku też podaję.

Fifiolek napisałam do Ciebie pw,w szoku jestem,czytałam ulotkę,napisane było aby w lodówce nie trzymać,tylko w temperaturze pokojowej ten lek,więc tak trzymałam :shock: Mam to do lodówki włożyć i prosto z lodówki maluchowi podawać,takie zimne??? napisz proszę....

Dzwoniłam rano do pediatry,zapytać o te ulewanie. Powiedziała,że na początku po zmianie mleka ulewanie większe może być...ale żeby aż tak?.No nie wiem. Powiedziała,że jak w czwartek na szczepieniu będziemy,to porozmawiamy wtedy. Może faktycznie te ulewanie się zmniejszy?. Oby,bo żal mi już tego mojego malucha.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Anula może mogłaś zmieniać to mleko stopniowo, na zasadzie mieszania??? Właśnie zawsze lekarze mówili, że nie powinno się co rusz innego mleka dawać a tu królika doświadczalnego robią...

U nas maluch śpi na samym materacu bez poduszki...
Marcel początkowo też spal bez, a później mu taką cienką wkładałam...
Kacper ma łóżeczko mini i ta podusia co była nie jest aż taka płaska jak z tych standardowych łóżeczek więc pewnie dłużej pośpi na płasko...

KACPER - imię chodziło za mną całą końcówkę ciąży, a mój R. nie... Ale w końcu uległ :lol: :lol: :lol:
Wczoraj powiedział, że gdyby się w końcu nie zgodził to nasz syn nie miałby imienia :oops: :oops:

U nas z kolei problem z poradnią preluksacyjną... Nie wiem jak u Was ale u nas jest żeby bioderka badać pomiędzy 6 a 8 tygodniem...Z Marcelem chyba nawet pisali między 4 a 6...
Fakt taki, że "przykro mi ale nie mamy wolnych miejsc"...
Mogę panią zarejestrować na 4 września... Tylko że wtedy to Kacper będzie już miał 3 miesiące!!!
Wrrrrrrrrr... Tyle lat się składki płaci a jak lekarz potrzebny to i tak prywatnie!!!!!! :evil:

U nas witamina D3 i K... No bo piersią jest karmiony... Różne szkoły widać też tu panują...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Anula99 brzmi jak by Antos miał silent reflux, przepraszam nie wiem jak to po polsku :oops:

Co do tej poduszki,kto to wogole wymyślił?chyba tylko dla kasy,bo noworodek wogole nie potrzebuje żadnej poduszki. Ewentualnie właśnie te które ulewaja lub mają refluks

wit K w uk jest podana w takiej dawce że już ponoć niemowlęta więcej nie potrzebują
I tutaj wogole nie robią usg bioder, tzn jeśli coś nie tak lekarz zobaczy, ale nie tak jak w pl,że mus

Natina mój syn też Kacper, dosyć popularne imię w tym roczniku co on się urodził.dwa lata temu jak byliśmy w Polsce pojechaliśmy nad jezioro i co chwila każda mama na plaży KACPER KACPER i mój co chwila z wody wychodził-mamo wołałaś :mrgreen:
Tutaj z kolei to takie imię to wow!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dziewczyny jeszcze miałam Wam pisać - bo nie wszystkie też jesteśmy w tabelce...
Jeśli chcecie żeby Was dodać to dajcie info na priv z danymi...
Na pewno nie ma aisak, Jenn...
Panna_Hanna...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dobry wieczór Mamusie, czytam o czym piszecie i dochodzę do wniosku ,że u nas też zaczynają się brzuszkowe kłopoty.Trzeci wieczór spędzony na płaczu i trudnościach w uspokojeniu.Podaję Espimisan na wzdęcia,oraz Dicoflor.Nam lekarka kazała podawać do końca 3 mc vit D+K potem sama D.W szpitalu kazali zrobić usg bioder między 1-2 tygodniem,następne kontrolne w 3mc,także mamy jedno już zaliczone.Staram się karmić piersią ale na noc daje butlę.Dziś mała dosłownie cały dzień wisiała przy cycku.Co do spania to śpimy w jednym łóżku,gdyż łatwiej mi w nocy karmić.Wczoraj ochrzcilismy nasza córkę, na szczescie cała msze przespala. Marzę już żeby te najcięższe pierwsze trzy miesiące minęły.Podziwiam Was Dziewczyny po cc że dalyscie radę ogarnąć siebie i tak bardzo absorbujace maluchy.Życzę spokojnej nocy

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

schilla innego wyjscia nie mialysmy,
po cc najciezsze sa pierwsze dni,po tyg juz jest o niebo lepiej.

panna Hanna- ale duza dziewczynka :)))
jak TY sie czujesz po cc?

u nas tez płacz,płacz,płacz.
siada mi juz na psyche..

Zu tez czegos chce, mniejsza "Drze sie" bo nie mozna tego inaczej nazwac
wczoraj myslałam ze mi peknie głowa... :wo:

jak sobie pomysle ze kazdy dzien ma wygl tak samo to az odechciewa sie wszystkiego..a przeciez sa wakacje... lato..
jakos mnie to nie cieszy.
chyba pora na baby blues..;/;/;/

wszystko mnie wqrza, denerwuje, nie mam chwili dla siebie, maluje sie w biegu..
jak dobrze bylo gdy maz był w domu..
teraz robie wszystko sama...

----

Schilla- szybko te usg bioderek mialyscie.

u nas najlepiej w 4-6 tyg przyjsc.
my jedziemy 5 lipca.
oby bylo wszystko ok.

no i szczepienia..
;/
nie lubie ich,zawsze dopatruje sie czy nie ma reakcji poszczepiennych..

----

nasze nocki sa lepsze, od 2ch dni.
jak cały dzien płacze to chociaz w nocy jest spokoj..

jest tak jak powinno byc za dnia.
wstanie ,zje, przewine i zasypia..

dlaczego w dzien tak nie moze byc??

---

co do witamin to mamy tak samo jak ktoras z mam pisała (nie pamietam ) :P
jak sie wiekszosc karmi piersia to K do 3mż +D, a po 3cim mcu tylko D.
ja sama nie wiem jak podawac bo juz naprzemiennie karmie.. i mm i moje.
i po jednym i po drugim płacze.

AHA -> rezygnuje z diety.
mam dosc ograniczen.
bede jesc to co zawsze ale z umiarem.

i tak jest płacz i tak.chocbym jadła sama kasze czy ryz to i tak nie pomoże wiec olewam diete cud.

mleko
Bebilon .. nie widze zadnej poprawy.
skonczymy 2ga puszke i nie bede wiecej go kupowac.
przejde znow na bebiko 1.

---

ale ponarzekałam.. :wo: :shock:

===

Mała - jak u Was?
cos ruszylo???? :cmo:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej

Wczorajszy wieczór również ciężki u nas,dobrze że wtedy w domu już M. jest,to tak na zmianę Go nosimy,uspakajamy... dużo płaczu,biedny o 22 prawie usnął sam w łóżeczku,ale ile trudu było,ile płaczu przed. Spał do 4.30,przebranie karmienie i o 7.15 się obudził znów,usnął i przysypia jeszcze,ale zaraz jedzonko.

Przy karmieniu o 7 był płacz,sama już nie wiem czemu,do odbicia biorę,przerwę w jedzonku robimy... człowiek łapie się wszystkiego,czytałam o butelkach Calma,że super i polecają,tam nie leci po przechyleniu mleko,dziecko musi ssać by leciało,a w obecnych smoczkach leci,nie ciurkiem,ale jednak jest "kap,kap,kap",może za szybko?. Więc zamówiłam butle Calmy....

Natina z Bebiko na kolki na Nan Sensitive pediatra kazała przejść od razu,nie stopniowo,bo oczywiście pytałam o to jak przejść... Antoś poduszki też nie ma. My na bioderka prywatnie idziemy,bo na NFZ właśnie takie kolejki,że tragedia,a u nas właśnie zalecają do 6 tygodnia życia wykonać usg bioderek,tak więc jutro na godzinę 20 tą jedziemy z Antkiem,a w czwartek szczepienie...

Panna_Hanna czytałam o refluksie,ale sama nie wiem... :(

Black oby Bebiko było ok,moja Wiki najpierw na piersi była,później chwilkę Bebilon,Bebiko i SZYBKO krowie mleko,które nic złego Jej nie zrobiło... Moja bratowa wróciła do Bebiko zwykłego teraz,mały już skończył 3 mc więc z tego na kolki ( które u Nich pomogło na brzuszek małego ) mogli zrezygnować,no i jest super. Mi też jest ciężko,serio..czasem płaczę..Jak mały w dzień uśnie,to robię w domu co mogę,na raty najczęściej. Jak M. w domu i zajmuje się Antkiem,to też coś wiecznie ogarniam....

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black nie :?
Brzuch boli jak na @ raz mocniej raz slabiej, wychodzi brazowa galareta teraz to juz na pewno czop, a pozatym nic :fkf:
Ide jeszcze dzisiaj na wizyte, juz mnie czwarta stowa w tym miesiacu nie zbawi, niech zobaczy chociaz co u malego uparciucha.

Obrazek
[url=http://slub-wesele.pl/]Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

małaczarna jeszcze chwilka,jeszcze moment i maleństwo będzie!!!! :cmo: :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black położna mi ostatnio podpowiadała, że jeśli maluch wypije 200 ml mm w ciągu doby to witamina K nie jest potrzebna... Przy mieszanym karmieniu jeśli nie ma tych 200 ml to podajemy...
A co do diety... Powstrzymaj się tylko od tych wzdymających i wiem wiem, każda szkoła inna, ale ostrożnie ze świeżymi owocami... Ponoć mają to do siebie, że owoc fermentuje w żołądku co właśnie nie służy małemu brzuszkowi...
Mówią, że najlepszy kompot z jabłek :lol:

malaczarna no czekamy czekamy...

Anula tak, ten refluks to najczęściej właśnie kojarzony z tym ulewaniem... Pytanie tylko czy Antoś przybiera na wadze??? Bo jeśli tak to myślę, że nie ma powodu do zmartwień...

schilla tak jak black pisała... Po cc najgorsze pierwsze dni... Ja w zasadzie tak jak wróciłam do domu, 3 doba to jestem całkowicie aktywna... Spacery, porządki, pranie, prasowanie, gotowanie...
Trzeba :D

Dziś przychodzi do nas położna... Ale jestem ciekawa ile Kacper przybrał na wadze :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja po cc tragedia,najgorsze dla mnie było jak mi cewnik wyciągnęli i wydawało mi się że mam pełny pęcherz a nie mogłam się wysikać!! I na drugi dzień gazy takie ze mnie skręcało z bólu.Bol rany to przy tym był pikuś, a tak na marginesie tu na ból do domu to Ci ibuprofen dają:D
Dobrze ze miałam mocne tabletki przeciw bólowe jeszcze po operacji rąk na zespół ciesni nadgarstka bo inaczej bym nie dała rady. Myślę że najgorsze pierwsze dwa tygodnie

Piszecie o ważeniu,dla mnie to zło konieczne bo wtedy dostaje w twarz,moja od urodzenia przytyła 150gram :(
Ale lekarz mówi,że jest ok bo jest na siatce centylowej, tylko,że z jej waga urodzeniowa (4920g) to oczywiste że będzie ok,ale przecież to nie jest normalne, gdzie oni qrde mają oczy.dzis mam wizytę u rodzinnego,dalej czekam na wizytę u pediatry,nie rozumiem jak można tak długo czekać z takim maluszkiem?
Powinniśmy też dostać już datę na szczepienie a tu cisza a przecież w przyszłym tyg już będzie mieć Olivia 8 tygodni!

Annula tylko to nie ten zwykły refluks tylko właśnie to się nazywa cichy refluks,poczytaj o tym sobie.ja to już o wszystkich możliwych niemowlęcych chorobach czytałam po tych przygodach z moją małą.
Ja mam tą butelkę calma ,śmieszna jest,mam ją w zestawie z laktatorem.
Słyszałam dobre opinie o butelkach dr Brown,my mamy ale coś jej nie podpasowały

Ja mam dobrze w nocy na szczęście, jak padnie o tej 23 tak śpi do 7,ale ja cyca wywalam i śpimy sobie.

Wiecie że moja max 90 ml butelki zje i to tak co 4 godz, cyca w dzień też nie chcę, już nie wiem o co chodzi,wyczytałam gdzieś że przy alergii na mleko krowie właśnie tak jest,że przy jedzeniu boli brzuch i potem już dzieciaki mają awersje,że jedzenie im się z bólem kojarzy,może i tak jest w naszym przypadku?

Black ja to się nie maluje nawet już haha, a ja też mam jeszcze dwójkę innych dzieci,też ciężko, bo i obiad trzeba zrobić i też cis ciągle chcą, a ta się drze i drze i ani na rękach ani w wózku ani w huśtawce i weź tu mądrym bądź :roll: dziś to np od 8 nie śpi

Małaczarna trzymam kciuki

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dodajecie mocy :lol:
W koncu kiedys wyjsc musi nie? :)
Ja juz po wizycie, rozwarcie jest (sama juz nie wiem ile), ujscie na wylot.
Mowilam lekarzowi, ze Dawid cos malo sie rusza od rana, robil usg chyba z 15 min, przeplywy wszystkie ok, puls ok, ale jakis wynik wyszedl mu na granicy normy i nie wie czy to wina jego sprzetu, ale jeszcze jest niby ok no tak czy siak dmuchajac na zimne dal mi skierowanie do szpitala, zrobia ktg i mowil zebym liczyla sie z tym, ze juz zostane i rano zobaczymy sie na obchodzie.
Jezeli jednak wypuszcza to plan zostaje bez zmian, nie urodze do 4 lipca to wywolujemy.
Mam nadzieje, ze bedzie mi tam net dzialal :P:
Po 18 jedziemy.
Trzymajcie kciuki
Buziaki dla was i waszych szczesc :cmo:

Obrazek
[url=http://slub-wesele.pl/]Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Pisze z Szymonem na rekach.
Chyba przechodzimy skok rozwojowy, bo od kilku dni nie schodzi z rak i cyca. Co go odłożę, to się budzi z rykiem :roll: Gdzie mój aniołek? Poza tym mamy przejścia z pępkiem. Jeszcze nam się nie zagoił, tylko ropieje.

Mala powodzenia życzę.

Jak się czyta wasze posty, to wniosek jest jeden - początki są trudne. Niestety.
Ale jeszcze jedno trzeba mieć z tyłu głowy: małe dzieci nie dają spać, duże nie dają żyć :P:
Cieszmy się tym co mamy.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

no i dupa ,mala skonczy 8 tyg za kilka dni a przybrala od urodzenia nie cale 300g i spadla na siatce centylowej ;(
to juz nie sa zarty ,dostalismy skieroweanie do pediatry ,bo przeciez nie wyslala nas 2 tyg temu bo jej sie zapomnialo,kurde :evil:
placze od rana bo juz nie wiem jak mojemu dziecku pomoc i co jej jest ,dlaczego nie chce jesc,co sie dzieje ?

takze dziewczyny zacisnijcie zeby bo macie zdrowe maluszki ,a placza no placza taki utok,dzieciaki inaczej sie nie umieja komunikowac

naprawde moje matczyne serce peka z bolu,bo z moim malenstwem cos nie tak :(

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]