Dzisiaj jest śr lip 24, 2019 1:02 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 106, 107, 108, 109, 110
Autor Wiadomość

My podajemy kaszki mleczno ryżowe, mleko mod dostaje tak co 2 dzien. Mleka krowiego nie podawałam i nie podaje ew. jakieś przetwory typu serek, cos z małą ilością śmietany.
PAU powoli zaczyna chodzić, ale jest mega ostrożna,kilka kroków i siedzi na pupie :-)

Ja zaczynam sie zastanawiać nad 3 dzieckiem, ale to nie wczesniej niż za jakies 2 lata. Czas pokaże :-)

<'> 09.2003 r.

Offline Wyświetl profil  

Cześć!

My się długo nie odzywaliśmy. Sebastian chodzi a raczej biega. Normalnie dziecko mega aktywne. Sporo się działo. Szpital mamy, męża firma, auto nam rozwalili bo w pracy męża gość tirem wjechał na parkingu, D były szef na sprawę w sądzie - wzywali go na przesłuchanie.... mówię wam jakiś obłęd. Roczek nam się udał. A teraz niespodzianka...
Sebek będzie miał rodzeństwo - ale na razie jeszcze wcześnie ale potwornie się tym cieszę

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hey! :)

dabrowina gratulacje! Mam nadzieje, że u nas też już nie długo pojawią się || kreseczki.

Nathaniel też już biega. Na placu zabaw najlepiej, a jak ma jeszcze za kim biegać to już w ogóle happy :wink:

Szkoda, że tak rzadko zaglądacie.
Pozdrawiamy :)

Offline Wyświetl profil  

MałaMi* postaram się częściej. Ja to początek ciążowy mam z sensacjami. Endokrynolog robi mi łaskę że mnie przyjmuje szybciej bo wizytę mi wyznaczyły na koniec sierpnia, skierowania nie chciała dać itp. na tsh i ft4 a jak poszłam do rejonu to moja internistka powiedziała z bólem serca że nie bo było 3 tygodnie temu i tak często nie może i dała mi papierki do endokrynolog - ustawę i numer do siebie. Po rozmowie telefonicznej dała mi pani doktor skierowanie ale jest zła bo internistka powiedziała że ma zasrany obowiązek...
a we wtorek byłam u swojego gina który mnie prowadził po porodzie i szok.... wypisał mnie od siebie bo on ciężarnych nie przyjmuje w tym roku. naużerał się w zeszłym roku i koniec. a doktor do którego chodzić mam teraz jest raz na 2 tygodnie.
suma sumarów skończyło się tak, że koleżanka dała mi namiar na lekarza ze szpitala wojewódzkiego. on prowadził jej 2 ciąże w tym jedna z cukrzycą itp. i zajmuje się patologią ciąży i ciążami onkologicznymi. przyjął mnie i powiedział że postara się jak najszybciej wkręcić mnie na nfz. na razie mamy umowę wizyty 150 zł a badania i recepty z pieczątką szpitala więc taniej.
na dzień dobry po przejrzeniu dokumentacji z ciąży Sebkowej dostałam pro formę luteinę. żeby uniknąć krwawień itp.
my mamy kolegę o miesiąc młodszego i chłopaki się polubili. ale teraz mam problem... bo Sebek chce na zjeżdzalnie, na karuzelę do piaskownicy czy na huśtawki czy na konika. Więc o ile piaskownica i karuzela okej to inne atrakcje będzie szloch. nie wolno mi dźwigać i mam się oszczędzać.
jutro mi wyznaczą ostatecznie termin bo lekarz ze szpitala wyznaczył 08.01.17 a z przychodni na 08.02.17. już zgłupiałam normalnie...
aaaaa i żebym miała zabawniej to na usg ciążowe u nas w przychodni nie ma miejsc przez 4 tygodnie i mają panie ze mną wielki problem. bo powiedziałam że na drugi koniec dzielnicy nie będę się tłukła bo mam syna prawie 15 m i nie mam z kim go zostawić. także łaskawie zapytają pana doktora czy mnie extra przyjmie.

zastanawiam się na co idą moje składki ZUS.
a co do pracy to jestem na wychowawczym. mój prezes ma wycięte nerki i nie ma dawcy. a pani dyrektor wymyśliła że mam wrócić i wymówić umowę o pracę bo w firmie są problemy i przeniesie mnie na zlecenie za najniższą krajową czyli tyle co u nas żłobek plus bilet. zero kasy więc stwierdziłam że zostaje z małym. a teraz przerwę pewnie za jakiś czas wychowawczy i idę na zwolnienie.
ps. chciała żebym wróciła na miesiąc na szkolenie nowej osoby i uwaga ZA DARMO bo firma jest w ciężkiej sytuacji finansowej.

także ostatnie 3 miesiące mieliśmy z przytupem przy szpitalu mamy itp. historiach

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Hej

dabrowina gratulacje :D

U nas wszystko dobrze.
Mała zdrowa,rośnie, biega i rozrabia... Charakterna kobita z niej :D no i nadal na cycu, zaraz 15msc mega dumna jestem.

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Nyana nie powiem tąpneło mnie jak wyszło że się udało.
Trochę jest ... nie wolno dźwigać itp. a Sebek charakterrrr ma...
Ech ale staram się dawać radę

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nyana super. Młody też dalej na cycu. Teraz to w sumie tylko do drzemki i na dobranoc :wink: Udało nam się zrezygnować z karmienia nocnego i teraz o dziwo przesypia całe noce (czasem raz obudzi się na piciu, dostanie wody i dalej się kładzie). A wcześniej budził się co 3h :D Więc nasz mały prywatny sukces :D Teraz musimy tylko nauczyć się zasypiać bez cyca (czuje, że to będzie najtrudniejsze).

Miłego dnia :)

Offline Wyświetl profil  

MalaMi* u nas Sebek był butelkowy. Ale udało nam się ok. 8 miesiąca karmienie nocne wyelimować bo lekarz zalecił. Sebek łapał konkretną masę... A teraz je i to ile :shock: a chudy jest

Jutro wizyta. Już bym wydeptała ścieżkę. Dla zabicia czasu zmieniłam dzisiaj w szafie rozmiar z 80 na 86. Sebek z tych ciut drobniejszych więc mógł dłużej ponosić 80.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Cześć. Byłam na wizycie i mam doła. Czynności serduszka brak. Jak w ciągu 2 tygodni się nie pojawi to będą mi dawać na poronienie. Niby według okresu jest 7 tygodni a według beta hgc 5 tydzień. Ogólnie to się zalamałam jak mi dał 30-70%.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

cześć dziewczyny!

dzisiaj byłam na usg i okazało się że mamy 1 cm 2 mm i bijące serduszko. horror ostatnich 9 dni puszczam w zapomnienie. ile mi kg ubyło z barków to ciężko powiedzieć.
okazało się też że ciąża jest młodsza. obecnie 7 tc także się radujemy. dostałam luteinkę dopochwowo (z tego się mniej ciesze) niby nic się nie dzieje ale przy krwawieniach z sebkiem woleli zapodać profilaktycznie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

dabrowina cieszymy sie, że wszystko w porządku. Domyślam się jak musiały Ci się strasznie dłużyć te 10 dni. Najważniejsze, że z okruszkiem wszystko w porządku :) Ciąża młodsza dlatego pewnie wcześniej nie dało się wykryć serduszka.

Nam niestety nie udało się w zeszłym cyklu więc działamy dalej :)

Pozdrawiamy :papa:

Offline Wyświetl profil  

MalaMi*będę trzymać kciuki. Ja wczoraj złożyłam podanie o przerwanie urlopu wychowawczego. Mega stresująca sytuacja. Teraz czekam do 1 sierpnia żeby dać l4 i zaświadczenie. I tak będzie siwy dym i tak. Dlatego mam troche nerwy

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hej.

Dużo się pozmieniało :) Na szczęście ciągne dalej... Już półmetek minął :) Termin na 2 luty. A co u Was?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hey,
Super dabrowina! Ja miałam termin znów na marzec jednak niestety okazało się, że to ciąża pozamaciczna :( Miałam laparoskopię i usunęli mi prawy jajowód. Starania dalej trwają tylko teraz mamy troszkę mniejsze szanse, bo tylko jeden jajowód :( Mam nadzieję, że w końcu się uda! Tak bardzo chciałam, aby było 2 lata różnicy między maluchami. Trzymajcie kciuki!

Offline Wyświetl profil  

MalaMi* trzeba wierzyć. A nóż widelec się uda za jakiś czas... Ja teraz niby dziewczynkę będę miała ale co tam. Jakoś i do niej nauczę się instrukcji obsługi. Będę trzymać za Ciebie kciuki!
Ja dostałam już od ortopedy zalecenie na cc. Tyle że zaasekurował się niby ewentualną konsultacją u neurolog. Zobaczymy co na to w szpitalu powiedzą

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hej.

Ja się wypakowałam 31.01.2017 g, 8:45. 52 cm i 3190 g szczęścia czyli Eliza :)

Ze szpitala wyszliśmy w piątek. Ogólnie szpital z przygodami miałam. Reakcja alergiczna na antybiotyk, łyżeczkowanie łożyska, wycinanie zrostów, oddzielenie pęcherza od poprzedniego szycia i jeszcze gość przychodził chory więc przygarnęłam rota z grypą. Zerwałam zabezpieczenie od szwów. Także była masa przygód. Z biegunką nadal walczę ale młoda zdrowa bo byliśmy u pediatry. Natomiast Sebastian ma katar. No to tyle u mnie... a co u Was?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wielkie gratulacje! Mam nadzieje, że przygody już minęły i wszystko jest ok. Ja też jestem mama z marca '15, zastanawiam się - jak sobie dajesz radę z dwuletnim urwisem? Chwilowo nie potrafię sobie wyobrazić, jak można ze sobą pogodzić bycie mamą wulkanu energii i niemowlaka równocześnie :P
Jak sobie radzą wasze marcowe dzieciaczki w sferze gadania i nocnikowania?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 106, 107, 108, 109, 110

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]