Dzisiaj jest wt lip 23, 2019 5:00 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 225, 226, 227, 228, 229  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Bardzo możliwe, że emolienty ja uczulily...Julka tak miała...lekarka kazała kąpać w oilatum a u niej było po tym jeszcze gorzej :?

Offline Wyświetl profil  

Karina, to ja trzymam kciuki za dobry wynik tego eeg :-)
Moze dobrze, ze jednoznacznie na razie nie stwierdzili, ze to autyzm :-) jest nadzieja, ze to nie to.

No i fajnie z tymi dodatkowymi zajeciami w grupie, co? Pod okiem fachowcow, maly moze nabierze wiecej pewnosci siebie w grupie :-)

Kuba to dzikus wsrod dzieciakow, jakby sie ich bal, tylko mama i mama.. od kwietnia jak dobrze pojdzie to bbedziechodzil na ttakie zzajecia raz w tyg przygotowujace do przedszkola ;)

Offline Wyświetl profil  

A jak nasze ciezarowki? :-)
Ktora zaraz rodzi? Jenn?

Jostyska, jak Lilka w zlobki? :-)

Jenn, jak tam z ta diagnoza u corci?

Offline Wyświetl profil  

Natalijka mojego starszego Oliatum uczuliło tak samo jak Emolium. Pomogły kąpiele w krochmalu i balsam nivea sensitive. Alergolog testów raczej nie zrobi, bo są mało miarodajne w tym wieku. Chyba, że zdecyduje się na panel z krwi. Nie pamiętam ile Twoja malutka ma, ale Lilka jak miała 3 m-ce miała ppdejrzenie ospy i dostała clemastinum na swędzenie.
wszystkiego najlepszego dla Kuby :)
W żłobku ok. Dziś wróciła po chorobie. W czwartek tydzień temu wstała z gorączką i siedziałyśmy w domu do piątku. W sumie oprócz gorączki tylko katar miała.

Karina fajne takie zajęcia dla.Matiego :) oswoi się z grupą i dziećmi :).daj znać jak wyniki :)

Obrazek

23.01.09 (*)9t3d

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Mateusz zazwyczaj rówieśników omija, nie zwraca na nich uwagi, choć ostatnio coś tam zdarzyło mu się obserwować..Jak mu jakieś dziecko nie przypadnie do gustu to ucieka albo płakać zaczyna....eh...
Liczę na to że te zajęcia mu trochę pomogą... Niby człowiek się stara by miał kontakt z dziećmi, nie unikam...no ale wiadomo, że o tam na zajęciach to też trochę inaczej...będzie beze mnie przede wszystkim...bo tak to ciężko go ode mnie oderwać...

W ogóle ma bardzo mamusiowy okres...mama ma karmić, bawić się, usypiac, iść na spacer...Na wszystkich co się do niego zbliża podczas karmienia, ubierania piszczy...i to pisk w stylu " nie waz się zbliżać "...moja mama na cenzurowanym w ogóle...nie chce kompletnie, by się zbliżała, do teściów na ręce przy mnie nie pójdzie...nawet mężowi się już nie daje karmić i usypiac...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A no...STO LAT DLA KUBUSIA!!!! :bal:

Offline Wyświetl profil  

Karina to ciężko Ci musi być, jak on tylko Ciebie toleruje. Młoda jakoś oswoiła się z tatą, czasem idzie do niego.po coś, ale w nocy to tylko matka, nikt więcej. Za sukces uważam, że mąż ja wykąpie i.położy jak ma dobry humor. Tylko te noce... ostatnio zrobiłam jej odwyk od nocnego jedzenia i daje radę.

Obrazek

23.01.09 (*)9t3d

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Natalijka ja niestety nie pomoge bo nie mam pojecia o czym mówicie(na szczescie) spoznione 100lat dla Kubunia:)

Ja przez ostatnie dni jestem wykonczona... Nie wiem co sie dzieje z moim dzieckiem. Jest strasznie niegrzeczny i w domu i w zlobku. Rzuca jedzeniem, bije dzieci, wylewa picie z kubkow a jak mu sie zwroci uwage to szalu jakiegos dostaje, az sie czerwony robi ze zlosci. Do tego wszystkiego budzi sie w nocy co godzine z wielkim placzem i piskiem... I wrzeszczy tak dopoki nie dostanie butli mleka...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hej,

kurcze, nie mam nawet czasu, żeby zajrzeć i przeczytać.,...

emka, może 5 Kubie wychodzą? Albo podłapuje jakieś zachowania dzieci ze żłobka? A może bunt 2-latka?

U nas masakra,
mała jak była smarowana sterydem było ok, zeszło, steryd kazali odstawić i znów powtóka z rozrywki, wszystko wraca ze zdwojoną siła, mała się drapie bo ją swędzi i w dzień i w nocy zasnąc nie może, jak już zaśnie to budzi się co chwilę :( bidulka mała.
Kuba też w tym wszystkim "poszkodowany", bo jednak trzeba Klarce więcej uwagi poświęcić, uśpić jakoś bujając, i jedno cierpi i drugie płacze.

Kuba też nerwus ogromny, ale on tak od zawsze, teraz ma większe pole do popisu po prostu, potrafi uderzyć, kopnąć..

Byliśmy na bilansie 2-latka, nie dał się zważyć niestety, wczepił się we mnie i ryczał jakby go mieli ze skóry obedrzeć. Mierzy 101cm, w domu ważony wychodzi ponad 16kg ;) ale nie wygląda na grubaska ;) piątek jeszcze nie ma, mówi słabo, ale coraz więcej, zaczął łączyć dwa wyrazy, tzn. mama iźźź (mama idź - zapewne po coś słodkiego ;) ).

Zaczął grzecznie chodzić za rękę na spacerze, ale tylko ze mną i Klarsonem, kiedy jest w pobliżu babcia, tata... masakra :P: ledwo wyjdziemy z domu od razu bolą go nogi, cwaniak wie, że któreś z nich prędzej czy później ulegnie (babcia natychmiast) ;)

co by tu jeszcze napisać....
męczę się już domu,
potrzebuję wyjść do ludzi, ale nie na chwilę, na dłużej, odpocząć od kupek i płaczów...
szczególnie teraz, kiedy tak ciężko jest patrzeć jak się mała męczy.

Aaaale mimo tych nieprzespanych nocy od dwóch lat, i kupek i zupek rozlanych i krzyków i nerwów, to mam wrażenie, że to jeszcze nie "wszystkie dzieci w domu" ;););)

HALO,
CIĘŻARÓWKI
JAK SIĘ TRZYMACIE????? ??? ??

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

emka Może rzeczywiście jakiś bunt 2latka się włączył?

natalijka Ty poważna jesteś z tym 3 dzieckiem? :lol: No podziwiam, nie powiem 8)
z tymi wysypkami, łączę się w bólu...po 1,5 miesiąca przerwy znów młodego sypnęło...a jeszcze woda z nosa i mamy komplet :evil: Szlag mnie trafia z tymi alergiami i AZS...

Byliśmy kolejny raz w Lublinie w zeszłym tygodniu...
Na ten moment Mateusz nie spełnia kryteriów autyzmu...
Bardziej podchodzi pod opóźnienie psychoruchowe i zaburzenia SI...
Ale dla pewności za pół roku zrobią jeszcze rediagnozę, chcą zobaczyć jak się rozwija..
We wtorek jedziemy jeszcze do psychiatry, w środę do neurologa...wykończę się z tymi wyjazdami...
No i od poniedziałku zaczynamy nowy maraton zajęciowy.
Warsztaty grupowe, doszła mu też terapia Montessori, a we wtorki będzie mieć zajęcia z nową logopedą...poprzednia się zamieniła i przekazała Mateusza komuś innemu...

Offline Wyświetl profil  

Natalijka matko kochana, szacun za takie myślenie ;) ja bym oszalała.zostaw dziadków z maluchami i wyjdź na jakiś wypad.

Karina dobre wieści od Was płyną :)
Te maratony dla Was męczące tylko.

Emka może rzeczywiście mały bunt na pokładzie.

Obrazek

23.01.09 (*)9t3d

Offline Wyświetl profil  

Jestem i ja.
Czytam głównie z telefonu a odpisac juz nie mam jak bo mi jakis błąd wyskakuje :roll:

Karina czyli sprawy ida w dobrym albo chociaż lepszym kierunku :) może sie ostatecznie okaże ze Mateuszowi rehabilitacja pomoże na tyle ze wszystko nadrobi. A JAk jego kontakty z Julia?? Bawia sie razem??

Natalijka czytam o twoich zmaganiach z dwojeczka i mysle o sobie za kilka miesiecy. Obym tylko radziła sobie tak jak ty :wink: i fajnie ze myslisz o trzecim dziecku chociaz podziwiam bo ja po Hance to szesc lat o dziecku drugim nie myslalam tak mi dała popalic (zreszta do tej pory nerwy przy niej trace ze sil nie mam ). A co na to twoj mąż?? bo moj ostatnio jak rozmawial z ginem na wizycie to mowil ze na tzrecim nie koniec :shock: chyba mu na głowe padlo :lol: :lol:

O ciazy nie mam za bardzo czasu myslec bo budowa domu pochłonela nas całkowice. Brakuje mi jeszcze mnostwa drobiazgów ale zaczne ogarniac w maju.

emka to i Kuba mały złosnik :wink: chwilowo tak mial czy jeszcze mu nie przeszlo??

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

hej!

Czytam Was dość regularnie, ale tylko czytam, z odpisywaniem ciężko się zabrać, bo każdą wolną chwilę poświęcam na odpoczynek.

Także chyba ja jestem teraz najbliżej porodu- 35 tyg i 5 dni. Mam wyznaczony termin cc na 4.05, ale nie wiem, czy Mała tyle wytrzyma. Od 3 tygodni brzuch stawia mi się strasznie, skurcze i bóle. Czasem nic nie pomaga, ani leżenie, ani odpoczywanie. W nocy też już mega ciężko, spać nie mogę. No a w dzień przecież muszę zająć się Synkiem. Mąż po pracy mi bardzo pomaga i wyręcza, żebym mogła zregenerować siły, ale jest coraz trudniej. Pocieszam się, że już długo nie zostało, a potem nowy hardcore :D ale podobnie jak Natalijka, chciałabym jeszcze trzecie dziecko :)
Ignaś jest kochaniutki, ale potrafi też się nieźle zezłościć, gdy coś jest nie po jego myśli. We wtorek mamy bilans dwulatka, także zobaczymy, jak rośnie, ale do Kuby to mu baaaardzo daleko- na pewno nie ma jeszcze 90 cm a waży ok 12 kg.

Pozdrawiam Was i przepraszam, że tylko o sobie, ale zaraz lecę się położyć, wykorzystać czas, że Igi śpi.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hej,

Eurydyka, cc ze względu na pierwsze zaplanowane czy z innych przyczyn?

Jenn, gdzieś mi wyleciało z głowy, że ty w trakcie budowy.
Jak tam córcia? Macie potwierdzenie tego adhd?
JAk LEoś?

Jostyska, jesteś na tym stażu cały czas? Jak długo?
Jak tam dzieciaki?? :)

Karina, kurcze, to bardzo dobre wieści! Domyślam się, że takie c iągle łażenie po learzach musi być wyczerpujące.. P.S. Córcia meeega do Ciebie podobna, co? Pannica juz z niej :)

U Kluski mojej małej nic dobrego niestety,
Całe ciałko pokryte brzydkimi sączącymi się ranami,
pediatra mówi alergia mleko,
alergolog ŁZS,
wczoraj byliśmy u dermatologa i ma stwierdzone AZS i wreszcie jakieś konkretne leczenie, maści, sterydy, krople na świąd.. Oby coś pomogło, bo bidulka non stop się drapie, płacze, a nie ma jak jej ulżyć.. :(

Offline Wyświetl profil  

Natalijka jestem, jestem. Do końca sierpnia mam staż plus miesiąc zatrudnienia.
Dzieciaki znośnie. Młoda czadu daje, ale taki jej charakter.
Współczuje Tobie i malutkiej tej męki z AZS.

podziwiam Was za myśli o trzecim dziecku, ja z dwójką mam dosyć.

Obrazek

23.01.09 (*)9t3d

Offline Wyświetl profil  

Hej :)

Natalijka jak malutka??Lepiej cos??

emka uspokoił sie mały buntownik?? :lol:

Ja mam (a raczej mialam) dziś chwile spokoju bo tesciowa zabrała Leona na cały dzien, Hania w szkole. Mialam sie troche powylegiwac :wink: a tu tel ze szkoły Hani cos sie w kolano stalo, coś strzelilo, napuchło i wezwali pogotowie. Teraz sie stresuje i czekam na informacje. Małe dzieci maly kłopot duze dzieci duzy klopot :roll:
Mamy jzu diagneze od psychiatry. Jednak ADHD. Bedziemy leczyc sie farmakologicznie i do tego terapia (ale to najwczesnije październik dopiero). Musze jeszcze załatwic jakies warsztaty dla siebie i meza zeby samemu sie doszkolic i uświadomic jak z nia postepowac, jak rozmawiac, jak mobilizowac do nauki i cała reszta.

Ciaza prze te wszystkie sprawy leci mi nie wiem kiedy. Zostalo jedynie 8 tyg a ja cały czas odwlekam mysl o przygotowaniach. Nie mysle o tym jak sie zorganizuje z trójka dzieci. Tyle dobrze ze czuje sie w miare ok i najwazniejsze ze nie musze lezec. Ale przytylam okropnie :evil: :evil: jestem gruba!!!!!!! Mała mnie tez nie oszczedza kopie strasznie. Nie wierzyłam ze kopnieki dziecka moga byc bolesne ale teraz juz wiem ze moga :wo: :wo: jak mnie czasem z nienacka kopnie to az sie cala prostuje! na jakis nerw natrafia czy cos bo az mnie prad przechodzi :shock:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hejka!!!!

Korzystam z chwili, że Kuba śpi, z Młoda przysnęła choć na chwilę i mam moment na kompa.

Jostyska, fajnie z tym stażem :) jest opcja, że po tym m-cu zatrudnienia przedłużą umowę?
Hehe, pamiętam, że pisałaś, że synek twój dał popoalić jak był mały,a tu się okazuje, że Lilka też daje czadu ;)

Jenn, ojjj, znam to jak ciąża leci jak szalona, tygodnie mijają... A jak u was z budową? (sorki, jeśli coś pomyliłaam, ale tak mi się zdaje, że ty a;lbo eolenka się budujecie?)
Z jednej strony współczuję tej diagnozy u córci, ale z drugiej, może będzie łatwiej, dowiecie się jakz nią postępować itp :)
A jak LEoś?

U nas pogorszenie,
tzn u Klarki,
Kuba mówi na nią Tala i tak już się przyjęło, że Klara to Tala :)

Leczenie nic nie daje,
wyłażą nowe sączące się rany, Karina, ty chyba pisałaś, że się zm agacie u córki i M z AZS, co wam pomaga??? JA już jestem bezradna, Tala budzi się w nocy co 10-15min, drapie, w dzień też śpi po 15min i koniec :( męczy się... a my razem z nią. Dziś np karmiąc ją w nocy zasnęłam i całe mleko wylało się na nią, obudziła mnie płaczem....
Robiliśmy testy na polecenie dermatologa, wyszła alergia na mleko, białko i żółtko jaja, ziemniaki, ryż, marchew, wołowinę, kurz, roztocza, trawy, jabłka... a mówił, że raczej nic nie wyjdzie u takiego malucha, a tu wszystko w 4,5 i 6 klasie alergii :(
już nie wiem jak pomócmalutkiej, taka bezsilność najgorsza

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

natalijka U Julki pomógł tylko elocom, do tego ze 3 syropy ( Ketotifen, Aerius i Hydroxyzinum)...no, ale to dla takiego malucha raczej nie przejdzie...długo była na Zyrtecu i testowaliśmy różne maście, normalne i robione, ale pomagały na krótko...przyszło co do czego ma alergię na wszystkie pyłki drzew, sierści, kurz, roztocza, siano...
Mateusz jak na razie ciągle jest na ketotifenie, do tego kąpiele w emolientach i to nam musiało wystarczyć, bo do tej pory wszystkie smarowidła sprawiały, że było tylko gorzej :roll: Teraz jesteśmy po badaniach w szpitalu ( krew, mocz, no i wszystkie panele alergiczne), czekamy jeszcze na wynik tych paneli, ale na wypisie poza ketotifenem ma w zaleceniach dexeryl do natłuszczania skóry, ale jeszcze nie testowaliśmy...trochę się boję po poprzednich doświadczeniach...czekamy na wyniki paneli i wizytę u alergologa znów, by wiedzieć co dalej...wcześniej brał chwilę fenistil i trochę na ten świąd pomagał...

No i oczywiście dieta u obu :(

Biedna Klarcia z tymi alergiami :( Współczuję strasznie, bo to cholerstwo jest okropne i wiem, jak potrafi dokuczyć :(

Jenn Współczuję diagnozy u córci, choć teraz przynajmniej będziecie wiedzieć jak jej pomóc... :-{: Ta twoja ciąża leci szalenie, nie wiem nawet kiedy pojawiła się trójka z przodu ;)

Jostyska To ty teraz zapracowana kobieta jesteś ;) Choć w sumie zazdroszczę, bo ja bym z miłą chęcią wyrwała się z domu ;)

justichojnice Co tam u Was słychać? Jak zdrówko?

Eurydyka I jak tam? Jeszcze w dwupaku ?

Emka Jak Kubus?

U nas jak zawsze, zagonienie, 3-4 razy w tyg. jakieś zajęcia, plus w domu ćwiczenia...no i wizyty u specjalistów...ehhh...
EEG nie wyszlo idealnie, miał za dużo fal ostrych, no ale nie do leczenia jeszcze...
Przewidziała to zresztą psychiatra, która stwierdziła, że jeżeli miał jakieś opóźnienia, to raczej nie będzie idealnie, choć raczej wpływu już to mieć nie będzie...
Poza tym neurolog znów zaniepokoiła głowa...nadal rośnie za szybko :( Dlatego mamy zrobić ponownie badanie dna oka, by sprawdzić, czy nie ma żadnego ucisku....
Od genetyka skierowanie na kolejne badanie...
Tak więc krążymy sobie między lekarzami, terapiami i spacerami...

Offline Wyświetl profil  

Karina my teraz tez z Hanka po specjalistach chodzimy wiec po czesci wiem juz jakie to meczace. Zapisy i kolejki jakies z kosmosu, szukanie gdzie blizszy teramin, potem samo czekanie w kolejce. Ostatnio u psychiatry prawie trzy godz w poczekalnie z dwójka dzieci bylam. Duszno, nie bylo czym oddychac a dzieciaki swirowaly. Myslalam ze sie wykoncze... a wy tak kilka razy w tyg!! to dopiero wyzwanie!

Natalijka az mnie sama boli jak czytam jak sie Klarcia meczy. :( biedulka
ja w takich alergiach nie mam wogole doswiadczenia wiec pomoc nie umiem...

Leon moj nie zaszczepiony na WZW. kilka razy do zapisywalismy ale to on chory, to Hanka. nie dam dziecka zaszczepic jak ma chocby lekki katar albo ktos w domu chory. No i przychodnia wyslala donos do sanepidu ze sie uchylamy przed szczepieniem. Teraz jeszcze bede z sanepidem "walczyc"...

Skaladałyscie jzu wnioski o 500+?? macie jzu decyzje?? my chcyba poczekamy do urodzenia małej i zrobimy wszystko za jednym zamachem 500+, becikowe, i jeszcze fundusz alimentacyjny. Juz mi niedobrze od tej ilosci papierów...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

hej dziewczyny
jenn ja skladałam już wniosek na 500+ nawet jesteśmy już po pierwszym przelewie za kwiecień

Moja Malwinka stała się wcieleniem zła biega jak torpeda wszystkich wokoło gryzie,bije i każdemu dokucza. nie usiądzie na tyłku nawet na dwie sekundy. do tego caly czas ma czerwone policzki byłam z tym u rodzinnego i stwierdziła że pewnie uczulenie chciałam skierowanie do alergologa ale w tym wieku ona mi nie da i powninam sama zauważyć po czym to ma. czekam więc na naszą lekarkę aż wróci z urlopu macierzyńskiego.

Elizka za to jest bardzo cichutka albo leży spokojnie albo śpi czasem coś pogada po swojemu do ściany, bardzo lubi towarzystwo innych osób ciągle się do wszystkich uśmiecha.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 225, 226, 227, 228, 229  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]