Dzisiaj jest sob gru 07, 2019 5:26 pm

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 236, 237, 238, 239, 240, 241  Następna
Autor Wiadomość

hey hye :)) no koniec tego jutro rano ide do Lida połazic :D:D
niee no gdzie tam dzis na dworze padało wiec to wystarczy :))))

MA pokaz swojego łobuza jak wyglad :)))
chyba ze gdzies na FB moza was popodgladac;))

Offline Wyświetl profil  

hi
no ja już po wynikach i moje dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola. Jeszcze podpisać umowę i szafa gra. :)
Co tam u was dziś? Piękna pogoda. Po prawie trzech tygodniach w końcu wybraliśmy się dziś na mały spacer i przy okazji mamy już trampki do przedszkola :)

Obrazek
ukochany synuś mamusi i tatusia

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej :D

W końcu czuć wiosnę 8) 8) 8)

Mnie nie było, bo m. był dwa tyogdnie :wink:

M&A gratuluję dostania się do przedszkola 8)
My czekamy jeszcze 10 dni, ale luz.
Dziś Agata ubrała pierwszy raz baleriny i nie chciała w przedszkolu ich zdjąć :lol: :lol: :lol:

Wczoraj byliśmy z m. oglądać auto, wszystko super, wzięliśmy jeszcze VIN do sprawdzenia na serwisie, a tutaj szok - auto pół roku temu miało ponad 100 000 km więcej na liczniku niż teraz.
Padłam :shock: :evil: :shock: :evil:
Odechciało mi się kupować nowego, a sprzedawać tego co mam, tym bardziej, że z nadejścią wiosny pali zaskakująco mało :roll: :lol: koło 5/6 litrów :lol2:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

cześć dziewczyny, ja tak tylko na chwilkę
chciałam pogratulować M&A znów będziemy mieć bobasy z tego samego rocznika :)
u nas dopiero trwają zapisy do przedszkola od 1 do 28 kwietnia mam nadzieje, że się dostaniemy do Państwowego

Offline Wyświetl profil  

cześć
Chori dzięki bardzo, Tobie oczywiście z tego samego powodu składam najserdeczniejsze gratulacje :) No i popatrz jak blisko siebie. A na kiedy masz termin? U mnie narazie 12 październik.
No wiosna przyszła i jak pięknie i ciepło na dworze, wszystko się budzi. Fajnie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

M&A termin mam na 19 września jak na razie, ale pragnę rodzić na początku września :), pisałaś wcześniej że twój synek mało mówi, czy chodzisz z nim do logopedy? Amelka też mam późnąąąąąąąą mowę w sumie dopiero teraz zaczyna budować zdania i uczyć się coraz to więcej słów, chodzimy od roku do logopedy i w sumie mam mieszane uczucia z tym związane czy to było potrzebne czy nie

u nas też dziś cieplutko niech tak już zostanie :)

Offline Wyświetl profil  

Chori nie chodzę z nim do logopedy. Wymyśliłam swoją metodę (a może ktoś wcześniej już ją wymyślił...) i tak się uczymy. Tylko moje dziecko jest wyjątkowo uparte i muszę trafić na jego dobry humor:) Jakoś nam to idzie i powoli zaczynamy składać zdania i widzę, że to naturalnie mu przychodzi. Niemową napewno nie jest, bo nawija równo (po swojemu), ale jak coś potrzebuje a nikt go nie rozumie to potrafi coś sklecić, więc...
/a czemu chcesz rodzić początkiem września. Początek a 19 to spora różnica.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

chori moje gratulacje 8) :D

Agatka wczoraj miała pierwszą wizytę u logopedy, mamy diagnozę i pierwsze ćwiczenia.
U nas w przedszkolu jest fajna logopedka, nie naciąga, terapia trwa ile powinna.

Wczoraj byliśmy parę godzin na dworze, dziś podniosłam jej siedzenie w rowerku biegowym i po zupce idziemy trenować :wink:

Offline Wyświetl profil  

hey hey :)) oo chori fajnie ze zajrzłas:))
super masz fajna date na rodzenie wrzesnien jescze nie jest zimno wiec fajna pora :))
a czemu zaczełyscie chodzic rok temu do logopedy? jakies zalecenie pediatry czy sama sie zdecydowalas??
Moja mowi sporo tylo R nie wymawia ale probuje :))

MAno to faktycznie mozecie nowy watek stwprzyc i wsumie same znajome beda na rodzenei we wrzesnien-pazdziernik ;))

Ojj pogoda piekniaa my po 3 razy wychodzimy na spcer bo jak to w bloku ..
chociasz dzis bylismy u mojego taty na wiosce był gril pierwszy w tym roku :) no i wsumie od 10 do 17 LARA na podworku ganiala :)) ledwo chodzi juz :)) zaraz padnei :))

Standam tak myslałam ze em przyjechał :)) pewnie trzeba troche z mezem pobyc :)
aa co do auta to racja z tymi przebiegami sa cyrki my tez tak szukalismy dla mojego taty to mozna bylo oszalec :/ wiec nie dziwie ci sie ze ci sie odechciewa jak masz autko w miare fajnie to szkoda ryzykowac i zmieniac :)
U nas w rowerku biegowym tez juz siedzenie podneisione na maxa i wsumie wydaje mi sie ze lara zaraz z nigo wyrosnie z tego rowerku
ale juz ładnie umie trzymac rownowage wiec fajnie sobie smiga :))lubi bardzo na rowerku

Offline Wyświetl profil  

hej
Mały zapyla na tym rowerku biegowym jak szalony. A jak tylko się powie, że na rower idziemy to już stoi gotowy przy drzwiach. Uwielbia rower i siodełko też już podniesione. Dostał też rower na pedały muszę mu go w końcu wyciągnąć i niech się uczy. Ciekawe jak mu na tym pójdzie. Równowagę trzyma świetnie. jak się rozpędzi nogi podnosi do góry i jedzie. Jak tak patrzę na niego to nawet za często nie podpiera się nogami, więc może ruszy na tym większym. Tylko w tym trzeba jeszcze opanować sztukę jazdy z pedałami....

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

M&A, chciałabym urodzić tak w 38tc już wtedy można, z Amelka już w 39tc było ciężko, puchłam cała więc nie chce przenosić ciąży

bandziorek do logopedy zgłosiłam się sama, pediatra mi tylko wystawił skierowanie, Amelka na dwa latka nawet nie próbowała mówić, a jak już mówiła to po angielsku, pierwsze spotkanie u logopedy było koszmarem nie dość że Amelka nie chciała w ogóle z babką pracować to jeszcze to co mi powiedziała logopeda mną wstrząsnęło, na kolejnych wizytach już Amelka zachowywała się dobrze, ogólnie Amelka ma roczne opóźnienie w mowie, nazywane Alalią motoryczną, i tak naprawdę dopiero przed trzecimi urodzinami Amelka zaczęła ładnie mówić (czyt. mówiła cokolwiek), w sumie my ćwiczymy mało w domu bo oboje jesteśmy zapracowani i czasem po prostu nie mamy sił z nią usiąść więc takie wizyty dobrze jej robią... ogólnie Amelka wcześniej nauczyła się mówić po angielsku niż po polsku i teraz jak coś jej po polsku nie wychodzi to mówi po angielsku miesza te dwa języki, już nie raz dostałam opieprz od logopedy, żeby jej nie puszczać niż po angielsku, ale ona teraz jest takim cwaniakiem, że sama sobie włączy komputer i sama wybiera bajki jak nas nie ma w domu, a ją babcia pilnuje.

my wczoraj zakupiliśmy normalny rowerek z dodatkowymi kółkami, Amelia sama wybrała model, kolor itd., wcześniej mieliśmy trójkołowy, Amelka lubi jeździć na rowerku, ale szybko jej się nie chce pedałować i chce być pchana pewnie to wina tego trójkołowca bo tam była opcja pchania, do rowerków biegowych nie mam przekonania

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas siedzenie w rowerku na tej pierwszej dziurce, bo poprzednio na dorobionej jeździła :wink:
Jednak dopiero się uczy no i jest mniejsza od waszych dzieci.
Wczoraj po obiedzie byliśmy na placu zabaw parę godzin, a w domu jeszcze do 22 miała siły.
Dziś nie chce mi się nic robić i na dodatek potencjalny kupiec jutro chce sprawdzić moje auto, a ja już nie wiem co mam robić.......
Szkoda, że m. już wyjechał :(

Nie ma jak sobie problemów narobić na własne życzenie :wink:

Offline Wyświetl profil  

chori kurcze no to faktycznie dobrze ze postanowiliscie z tym logopeda bo teraz mozna jescze jakos z nia pracowac a jak was nei ma w domku to faktycznie zdecydowanie trodniej
ale napewno wszytsko sie jakos wyrowna wiec nie ma co panikowac:))

MA my mamy teraz podobie bo dla Lary rozpocza sie seson na rower bo jednak jak bylo chodno to nie wychodizlismy z nim a teraz od jakiegos czasu woła os samego rana ze chce na rower nawet zdarza sie ze jak eM idzie z rana przed praca z psem na spacer to Lara skacze i krzyczy ze ona tez ale z rowerkiem :D wiec moj ma wyzwanie wtedy :))

Standam noo wczoraj bylo mega ciepło .. my w kr rekawkach podł dnia u mojego ojca na wiosce gril :)) mmmmm
aaa dzis juz troche słabiej :/ juz kurteczka musi byc . szkoda ze tak te cieple dni nam dawkuja po jednym po dwa :(
No a do auta to moze faktycznie warto sobie odpusic moze jescze na sezon lato sobie zostaw :)

Offline Wyświetl profil  

hej hej
chori A wy mieszkacie w polsce czy w Anglii, że dziecko wcześniej zaczęło mówić po angielsku niż po polsku?
A to jak przy końcówce ci takie problemy wyszły no to faktycznie może lepiej. A miałaś cc z Amelką?
Dziś fajnie w słoneczku, ale zimny wiatr jest i jakoś średnio się czuję. Młody nawet stwierdził, ze dziś bawimy się w domu... Hm a chciałam z nim iść do piaskownicy. I tak dziś zapowiadają deszcz, więc może lepiej

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas pogoda dynamiczna, bo mocny wiatr wieje.
Rano padał deszcz, teraz słońce, to pochmurno :wink:
Plac zabaw dziś odpada, ale spacerek od przedszkola do domu na pewno będzie :D
Wczoraj już było chłodniej, ale byliśmy na placu zabaw, przy okazji kontakty towarzyskie zostały odnowione :wink:

bandziorek a Lara ma zielony rowerek czy różowy, bo kiedyś jak jechałam samochodem to przy Netto waszym widziałam taką podobną dziewczynkę, ale miała właśnie zielony rowerek.
A ty kiedyś pisałaś, że kupiliśmy różowy :wink:

Auto sobie zostawiamy :wink:
Uff po kłopocie :lol:

M&A my mieszkamy w PL, a Agata liczy po angielsku, jak skacze to mówi "JUMP" i takie tam, kolory też nazywa po angielsku, wszystko to przez te dwujęzyczne bajki :wink:

Offline Wyświetl profil  

hey hye
u nas tez wieje tak ze masakra :/ tak jak Standam pisze rano deszcz teraz słonko na przemian z ogromnymi chmurami i do tego ten wiatr..
U nas Lara teraz codziennnie chce cna rower dzis tez mnie wyciagnela pomimo ze tenn wiatr jest poszłam z nia ale na plac zabaw juz nie ma sensu wiec teraz siedzimy w domku i obiadek robimy :))

Oo z tymi bajkami to tak własnie jest jak oglada Dore czy inne tego typu to tez młoda jak idzie po schodach to liczy po ang do 10 albo jak zamykam drzwi czy otwoeram to taks samo ale ona tak czasami sama do siebie pod nosem sobie mowi jak powim zeny powtorzyla to juz nie chce :)

Standam teraz mamy zielony własnie :)
w tamtym roku nam sie ten rozwoy połamał i był taki płacz ze dzaidek pojechal i kupic ten sam tylko zielony bo akurat to był jakos wrzesien i byla wyprzeadarz wiec kupił :)
a ten połamany zabrał do siebei na wioche i tam naprawił i teraz ma rozowy u dziadka a zielony w domu :))
Wiec pewnie nas widzialas ;)) hihih

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

bandziorek to na pewno wy byłyście, tylko ten kolor mnie zmylił :wink:

A my po świętach byliśmy przekłuć Agacie uszy :D
Tak już chciała, oglądała swoje kolczyki co dostała na chrzciny itd., że się zdecydowaliśmy.
W przedszkolu zgadałam się z mamą, która ma gabinet kosmetyczny i do niej poszliśmy.
Nawet nie było tak źle :D
Teraz też w porządku, jakoś specjalnie się nie zajmujemy tym tylko mamy od czasu do czasu kręcić kolczykami, a za miesiąc można zmienić.
Agatka bardzo dumna :wink:

Ok idę po Agatkę :D

Offline Wyświetl profil  

no to fajnie kiedy ja ciebie czesniej widywalam teraz ty mnie ;))

oo kolczyki haha smiac mi sie chciało
bo Lara tez jakis czas temu widziala jak ja zakładam i pyta sie czemu ona nie ma kolczyków
a ja mowie ze moze miec jak chce bo tez dostala od siostry meza kolczyli złote ale nei ma przebitych uszu i mowie jej ze jak che je nosic to pojdziemy do takiej pani kosmetyczi i ona jej zrobi dziurki w uszach i bedzie mogla nosic
To lara na to : ooo nie to juz nie chce :D
i sie temat skonczył :D

Offline Wyświetl profil  

hej
Jak tam dziś samopoczucie? Mnie tak łeb boli, nie wiem czy to na zmianę pogody... Na weekend zapowiadają znowu po 10-15 stopni i zimno, mokro ... A już było całkiem całkiem gdyby nie ten wiatr.
Postawiłam już ogórki na małosolne :) Chyba zaczyna się sezon :D A szczególnie, że słone kwaśne rzeczy mogę z przyjemnoscią zjeść to dwa w jednym mam:)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

hey hey
no i znowu mamy ładne w miare ciepłe dni ;)
Lara byla cos przez weekend chora ale posiedziala 3 dni w domku i juz oki

Standam jak tam z przedszkolem dla Agatki ? zakfalifikowala sie ?
My narazie mamy do jedynki ale wyniki 28 dopiero

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 236, 237, 238, 239, 240, 241  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]