Dzisiaj jest śr lip 24, 2019 1:58 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Starające się o dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość

Witam.mam 27 lat i mam syna ktory niedawno ukonczył roczek.w przyszłych 2 miesiacach planuje zajsc w ciaze poniewaz chciałabym urodzic w porzyszłym roku jak syn skonczy 2 latka a pozatym jestem na wychowawczym wiec łapie okazje na poszerzenie rodziny.mam problem poniewaz chciałabym miec corke z wielu stron przeczytałam ze najlepiej corke jest zaplanowac 3 dni przed ewulacja,ale jak mma dowiedziec sie kiedy to nastapi skoro mam od zawsze nieregularne miesiaczkowania.w tamtym roku po porodzie nie miałam 2 razy okresu przez około 1.5 do 2 miesiecy i byłam leczona w tym roku od stycznia do lutego miałam 32 dni a od lutego do marca 33 dni okres trwa przewaznie do 5 dni potem ze 2 dni mam jeszcze plamienia.prosze pomozcie mi obliczyc lub jak obliczyc ewentualnie strony gdzie mogłabym w jakis sposob zrozumiec co mam robic by zapalnowac płec dziecka.chciałam jeszcze napisac ze sprawdzanie temperatur i sluzu nic mi nie dało bo planowałam corke za pierwszym razem i jest syn.bardzo prosze o pomoc.pozdrwaiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mogę Ci doradzić tylko mierzenie temp i obserwację śluzu, by choć mniej więcej "złapać" moment owulacji, lub monitorowanie cyklu za pomocą usg.
A to, że poprzednim razem mimo planowania córci począł się synek, to nie dowodzi, że mierzenie temp. nic nie daje; po prostu żadne metody planowania płci podobnie jak metody antykoncepcyjne, nie są skuteczne w stu procentach. Zawsze jest ryzyko, że coś się nie uda.
Pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Marta m.w. ma racje, mam kuzynkę która monitorowała cykl, ginekolog wyznaczał jej daty współzycia a i tak urodził się synek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

współżycie w okreslonych dniach cyklu to tylko jeden z czynników mających wpływ na ewentualna płec dziecka. istotny jest równiez czynniki męski - tj. występowanie plemników dominujacych. moze sie okazac, ze z róznych przyczyn nasienie męza jest "bogate" np. tylko w plemniki Y albo, ze tylko one maja prawidłową struktura etc.
planowanie płci to czysta kalkulacja... i niestety czasem tylko kalkulacja :wink:

http://lb2m.lilypie.com/qGGwp1.png

Melania (*2.06.2007), Tymoteusz (*30.09.2007) i Liwia (*14.03.2009)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nina nikt tutaj gotowej recepty na córcie nie przedstawi chociażby z faktu o jakim pisała gosia więc jedyne co możesz zrobić to oberwować samą siebie, mierzyć tempkę i przytulać się przed owulką ...
a lekarze wcześniej nic nie przepisali na ustabilizowanie cyklu??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: dzieki ale nie

tak miałam letuine ale tylko przez pewien czas miałam regularny okres gdy odstawiłam to juz po drugim okresie znow mam nieregularny ale nie w tym sensie ze mam co powiedzmy 34 czy 35 dni.mam przewaznie co 32 33 lub 31 dni i tu mam problem poniewaz za kazdym razem wychodzi owulacja inaczej i gdybym chciała sie kochac z mezem i wyliczyłabym dzien owulacji to czasem moze okazac sie ze np trafiłam w drugi lub trzeci dzien owulacji.i z tego powodu mam problem.pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja też bym bardzo chciała mieć córkę, bo mam już wspaniałego Synka, ale chyba jak większość kobiet, marzę jeszcze o córeczce, starania planujemy (właściwie głównie ja planuję) rozpocząć w przyszłym roku, a czy ktoś mógłby mi napisać, czy komuś się udał jakiś sposób, czy to kompletnie nie ma sensu i pozostaje loteria i tylko kochanie się przed owulacją, słyszałam o zakwaszaniu środowiska pochwy, ale czy to prawda?

04.2015 - 7 t.c. (*) :(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej, ja głęboko wierzę w to, że jeżeli u faceta jest wszystko w porządku z plemnikami x i y (jeżeli jest jakaś wada np w x to chociażby nie wiem co będą sami chłopcy) to można zaplanować płeć przynaniej z 70% szansą. Mam znajomych którzy w tym temacie siedzą i to właśnie dzięki nim zaintetesowałam dię tym tematem :) u mnie pierwsza urodziła się dziewczynka. Przytulanka były na długo przed owulacją no i plemniczek się doczekał. Drugiego zapragnęliśmy mieć syneczka i przytulanka były w w czasie owulacji, a przynaniej najbardziej płodnego śluzu. No i pojawił się synek :). Teraz jestem w ciąży w 3 dzidziusiem, nie znam jeszcze płci, ale ponieważ mój mąż jest chory i bardzo długo staraliśmy się o 3 dzidzię to używałam testów owulacyjnych i przytulanko było dokładnie w dzień owulacji więc spodziewam się synka. Jest mi teraz co prawda totalnie obojętne co będzie, bo mam parkę ale synek były super bo różnica wieku byłaby nieduża i mogliby razem się bawić.
Nina - jeżeli nie możesz polegać na temperaturze i śluzie to kup sobie testy owulacyjne na allegro i nie przytulajcie się jak wyjdzie już test pozytywny bo wtedy to już tylko 24-48 godzin do owulacji. Życzę powodzenia ale pamietaj, że najważniejsze żeby było zdrowe!!!!!!!!

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

A ja w to niezbyt wierzę, bo za pierwszym razem kochaliśmy się przed owulacją i owszem wyszła córka, a teraz dokładnie w dzień owu i też dziewczynka. ;)
Słyszałam też o jakiejś diecie na dziewczynkę i na chłopaka, ale nie zagłębiałam się w temat.

A co powiecie o bliźniętach różnej płci? Czysta loteria.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja planowałam córkę nawet mam książkę o planowaniu płci :) <ciach! oferty sprzedaży poza Bazarkiem są niedozwolone!/lady_in_red> niestety nie stosowałam dokładnie zasady w niej opisanej.. bo tam się trzeba przesuwać w każdym cyklu o jeden dzień do przodu :) ale jest dobrze :) mam dwóch chłopaków:P
Obrazek
taką mam pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

u mnie znowu potwierdziła się teoria serduszkowania przed owulacją i w trakcie :) córkę spłodziliśmy kilka dni przed owu, a synka w dzień owu :D

ObrazekObrazek

Aniołek Malwinka (10tc) [*]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kokomona przy synku było tylko jedno podejscie w dniu owu czy po niej tez działaliscie? :P:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

My naszego synka też spłodziliśmy w dniu owu :D chciałabym mieć jeszcze dziewczynkę, więc kolejne dziecko będziemy próbowali stworzyć przed owulacją :) chociaż i tak czuję, że będzie drugi facet :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Takich rzeczy nie da się zaplanować i to chyba dobrze, ja nie potrafiłabym zdecydować czy wolę mieć syna czy córkę, dlatego cieszę się, że los zdecydował za mnie :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Starające się o dziecko

Strefa czasowa UTC [letni]