Dzisiaj jest pt lip 20, 2018 8:40 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Specjalista odpowiada (terapeuta i logopeda)

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

Ostatnio w rozmowie z kolezanka uslyszalam ze jak moje dziecko nosi zwykle buty , a nie specjalne do chodzenia, to moze pozniej zaczac zle sie rozwijac. :( Zmartwilo mnie to szczerze mowiac bardzo, dlatego chcialam Was spytac o zdanie. Czy wasze dzieci tez nosza buty profilaktyczne? Z tego co patrzylam sa dosc drogie, ale jesli na prawde warto je kupic to oczywiscie to zrobie. Ta kolezanka z ktora gadalam polecala buty <reklama>. Znacie ta firmę?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ale czekaj bo czegos nie rozumiem..
Twoje dziecko nosi zwykle buty tzn np jakie?
Buty typowo ortopedyczne to moim zdaniem powinny nosic dzieci ktore maja ku temu powod do noszenia: koślawosc, szpotawosc .. płaskostopie na pewno nie u 2 latka bo to fizjologia jeszcze..
Poza tym po to sa bilanse 2, 4 latka (no i wczesniej oczywiscie tez) tez by lekarz pediatra ocenil czy dziecko wymaga konsultacji ortopedy czy nie.
I to ortopeda moim zdaniem wowczas zaleca/lub nie czy dziecko ma nosic buty ortopedyczne.
Dla dziecka moim zdaniem najlepsze jest codzenie boso/w skarpetce po domu a buty nie powinny ograniczac ruchow. Owszem miec odpowiednia podeszwe i odpowiednio trzymac stope ale byc przy tym "elastyczne" a nie sztywne.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jak dla mnie buty specjalistyczne są dla dzieci, które mają do tego wskazania

profilaktycznie do obserwuje dziecko i zamęczam pytaniami na bilansach jak coś mnie niepokoi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Przenoszę do działu Specjalista odpowiada (terapeuta i logopeda)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Paprotka 82 u nasrehabilitanci zalecają jak najwięcej chodzenia na bosaka, bez papci, bez skarpet.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mi teściowa synka wkladala do chodzika jak byłam w pracy, mimo, ze prosiłam ze absolutnie nie wolno zwłaszcza po rehabilitacji i jak zaczął chodzić miał leciutkie zaburzenia równowagi, więc bujalam go na piłce i lekarka od rehabilitacji mowila ze wszystkie dzieci powinny nosić buty wysokie, do kostki, zabezpieczające wiazadla czy cos podobnego i z profilowana wkladka. Kupowałem tylko elepanten i wkładki korekcyjne. Synek jeszcze leciutko układa jedna stopę na zewnątrz i jak byliśmy ostatnio żeby zobaczyła, to powiedziała ze i wkładki i buty nie są takie jak powinny. Z tylu u góry nie powinny się uginac a wkładki tylko leciutko wybrzuszone. Poleciła Polska firmę ale nie pamietam jaka, może i ta (z lubina, Leszna czy okolic) i ćwiczenia wiazadel.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Właśnie czytam rozdział 12 "mamotato co ty na to" i tam na wszystkich zdjęciach są buty elefanten i Pan Paweł napisał, ze sztywny zapietek to mit, ze musi być dobrze wyprofilowany i przylegające do piety, ale tez umożliwiający przechyly na prawo i lewo, podeszła cieniutka i gietka, przód i tył lekko uniesione do góry i by można było bucik poskrecac na wszystkie strony. I jak najwiecej dzieci powinny chodzic boso i po rożnych podlozach!!!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

co do butów dla dzieci szkoły są dwie tak jak pisze Magda1979 but elastyczny na wszystkie strony ale jest to szkoła dla dzieci, które nie mają żadnych problemów ze stopami. Do 3 roku życia płaskostopie jest fizjologiczne natomiast koślawość pięt lub kolan już nie i w tym momencie miękkie buty nie zdadzą egzaminu. W tym wypadku but powinien mieć wysoki zapiętek trzymający staw skokowy w prawidłowym ułożeniu.
Trzeba również pamiętać, że żadne buty nie zastąpią nawyku prawidłowego siadania i chodu. A jeśli pojawia się wada to buty same bez ćwiczeń jej nie zniwelują.
Jest kilka fajnych firm butów profilaktycznych, najważniejsze, żeby but miał certyfikat zdrowej stopy, i najlepiej żeby jednak but przymierzyć, pozwolić dziecku przejść się po sklepie. But nie może mieć sztywnej podeszwy ( to ma być but profilaktyczny, nie ortopedyczny) podeszwa powinna zginać się w 1/3 długości podeszwy. :)

Offline Wyświetl profil  

Witajcie,

Dołączam się do wątku, bo jestem żywo zainteresowana tematem, wszystko przeczytałam - dziękuję za cenne wskazówki, choć wiem, że ostatni post jest z lutego ;)

Czy w początkowym stadium płaskostopia polecacie kapcie profilaktyczne? Bo widzę, że nie polecacie BUCIKÓW w tym etapie.

Offline Wyświetl profil  

moim zdaniem ważne jest abyś nosiła wygodne i stabilne buty :)

Offline Wyświetl profil  

Ja byłam ze swoim dzieckiem u lekarza i zalecił noszenie butów <reklama>. Były niestety trochę droższe od zwykłego obuwia, ale przynajmniej pomogły rozwiązać problem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja co prawda dzieci nie mam i nie znam się na temacie obuwia, ale mogę napisać tyle ile usłyszałam a to od znajomych, a to od matki i zauważyłam, że co zdanie to inne. Jedna znajoma córeczce zakładała sztywne buty (ze sztywną, twardą podeszwą), jak mała zaczynała chodzić, bo jej tak babki i ciotki powiedziały i uznała, że stare sposoby są najlepsze. Kuzynka synkowi zakładała takie jakie akurat miała, czyli miał i ze sztywną, i zwykłe, i takie skarpetki antypoślizgowe. Inni znajomi to właśnie tak jak tu pisałyście, to szukali butów co się wyginają we wszystkie strony. A ja jak byłam mała, to było w odzie zdanie, że dziecko powinno mieć buty sztywne, nad kostkę, wiązane, więc miałam takie, chodziłam też w klapkach i trepkach, które na pewno zdrowe nie były, ale były w tamtym okresie modne, więc mi kupili. Jak ja będę robiła, gdy będę miała dziecko? Szczersze się nie zastanawiałam, ale wydaje mi się, że jeśli nie będzie miało żadnych problemów ze stópkami i nóżkami, to będę kupowała takie buty jakie mi, a potem jakie też dziecku się będą podobać, bez jakiegoś sprawdzania czy się gną, czy nie, czy mają serię atestów czy nie. W końcu jak ja byłam dzieckiem, to chodziłam w niemal każdych i różnych i jakoś żyję i chodzę prosto, i teraz też chodzę zarówno w markowych, skórzanych, jak i niekiedy zwykłych trampkach z rynku. Niby na zdrowiu się nie oszczędza, ale wydaje mi się, że jeśli nie jest konieczne kupowanie dla dziecka specjalnych butów, to nie ma sensu wydawać 100-200 zł na buty, które będą na jeden sezon, bo potem będą za małe, gdy dziecko może chodzić w zwykłych za 20-40. Może komuś to różnicy nie robi, ale jest wiele osób, co nie zarabiają aż tyle, by dziecku kupować tak drogie rzeczy. Co innego gdy jest starsze i gdy ma takie buty na drugi rok, czy na wiosnę i jesień. Więc jak ja przeczytałam początek tego forum (co prawda sprzed dwóch lat jest tamten post), to uważam, że koleżanka niepotrzebnie straszyła, bo dopóki dziecko chodzi prosto, dobrze, nic mu się nie krzywi, to nie wydaje mi się, by zwykłe buty robiły takiemu dziecku krzywdę.

Offline Wyświetl profil  

Moim zdaniem co wazne w wyborze pierwszych butów to to, że przede wszystkim powinny to być buty NOWE - nie po kuzynce, siostrze, bracie itd. Dziecko powinno mieć indywidualnie szansę na prawidłowy rozwój stópki. Poza tym buty powinny byc dobrej jakości - z fajnego, mocnego materiału, nie takie, które poprują się po założeniu ich po 4 raz. Podeszwa powinna byc elastyczna, a wkładka dobrze wyprofilowana. I takie buty na prawdę da się kupić;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Specjalista odpowiada (terapeuta i logopeda)

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]