Dzisiaj jest śr paź 17, 2018 2:31 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Specjalista odpowiada (terapeuta i logopeda)

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Witam serdecznie! Bardzo proszę o wskazówki odnośnie dziwnej przypadłości mojego synka. Jestem mamą Kacperka, który jutro kończy 6 miesięcy. Poród sn, bez komplikacji równiutko w termin. Kacperek jest od urodzenia wesolym i pogodnym dzieckiem, małym odkrywcą otaczającego go swiata. Około miesiąca temu podczas zaypiania zauważyłam, że drży mu główka. Było to na granicy snu, gdy dziecko mia,lo jeszcze pierś w buźce ale już nie jadło, raczej "smoczkowało". Ruch drżenia trwał kilka sekund i ustał gdy podniosłam Kacperka i lekko nim potrząsnęłam by sie przebudził. Po tygodniu sytuacja się powtórzyła, natomiast drżenie dotyczyło lewej rączki (jadł z lewej piersi, leżał na prawym boczku). Gdy przytrzymałam rączkę drżenie ustalo. Popędziliśmy do neurologa, dał skierowanie na usg przezciemiączkowe (nic nie wykazało) i EEG. W wyniku EEG mamy taką informację-na tle prawidłowego zapisu snu, zlateralizowane zmiany prawostronne, niekiedy z tendencją do napadowości, sporadycznie po str. przeciwnej. Pani Dr neurolog kazała małego obserwować, jesteśmy w kontakcie telefonicznym. Ale te drżenia ciągle nie daja mi spokoju. Wczoraj i dziś znów powtórzyły się te drgawki. Sytuacja wygląda zawsze bardzo podobnie, dziecko je i na granicy snu dochodzi do drżenia ( wczoraj obu rączek, dziś jednej). Gdy lekko nim potrząsnę zakwili z niezadowolenia, że ktoś przerywa mu sen i drgawki momentalnie ustają. Zawsze trzyma jeszcze pierś w ustach i ciumka-nie je ale smoczkuje cyca. Po tym fakcie kontunuuje drzemkę. Do tych drgawek dochodzi zawsze podczas drzemki popołudniowej-ok 13-14. Bardzo proszę o podpowiedź czym moga być te stany spowodowane. Dodam, że rozwój całkowicie w normie. Maluch uwielbia leżeć na brzuszku, pełzać i podkurczać kolanka do raczkowania. Teraz próbuje opanować o co chodzi z rączkami. Nie ma z nim żadnych problemów, jedynie te drżenia mnie niepokoją. Z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

domciablue :lol:
Na razie radziłabym ci się nie przejmować nadmiernie. Nie nazywałabym też tych drrżeń drgawkami. Byłaś u neurologa, z twojego opisu, właściwie nic ci nie powiedział.
Natomiast małe, jeszcze nie dojrzałe neurologicznie dzieci miewają drżenia kończyn, bródki, główki i to NIC nie znaczy. po prostu jeszcze układ nerwowy nie jest w pełni ukształtowany i może dochodzić do takich wyładowań. Z czasem kiedy dziecko neurologicznie dojrzeje powinno się to wyciszyć. Ale są to drżenia, a nie drgawki. Ale dla pewności bądz w kontakcie z neurologiem.
Poza tym maluszek od 5 miesiąca bardzo intensywnie doświadcza wrażeń z którymi się styka i układ nerwowy ( niedojrzały jeszcze ) musi sobie z tym nawałem wrażeń jakoś poradzić.
Poza tym maluszek zaczyna bardzo intensywnie pracować mięśniami - jeśli godzinami nie siedzi w leżaczkach, fotelikach i nie jest noszony godzinami, lecz pracuje na podłodze. Mięśnie są po prostu nieraz bardzo zmęczone i mogą w czasie zasypiania odreagowywać te wszystkie skurcze i napięcia którymi dziecko pracowało.
Ale co najważniejsze z tego po prostu się wyrasta, czyli dojrzewa i kiedy dziecko zaczyna więcej pracować na twardej podłodze, sytuacja się normuje bez żadnych konsekwencji. Ale o tym wszystkim neurolog powinien ci powiedzieć po stwierdzeniu że nie ma żadnych innych powodów jego drżeń.
Nie wybudzaj go. Sen to najlepsze lekarstwo na nadmiar wrażeń z życia

Offline Wyświetl profil  

Witam, moj 5cio miesieczny synek ma identyczne drżenia- sporadyczne przy usypianiu przy piersi, bardzo sie martwie, lekarze nie umieje pomoc. Bardzo mi zależy aby skontaktować sie z Pania ponieważ u nad wyglada to identyczne z Pani opisem, prosze mi napisac jak u Pani dziecka sie to rozwiązało? Czy jest zdrowe, czy drżenia przeszły, czynwyjasnilo sie czym były spowodowane?

Offline Wyświetl profil  

Expert
Awatar użytkownika

Alutka8
Tuż nad twoim listem jest bardzo wyraźnie opisane co ja podejrzewam. Małym, jeszcze niedojrzałym dzieciom tak się dzieje.Zawsze możesz to skonsultować z neurologiem, ale na 99 % to zachowania / reakcje wynikające z niedojrzałości. :P

Offline Wyświetl profil  

Witam. U nas jest to samo. Mały wczoraj skonczyl 6m-cy, ciagle sie wierci, próbuje raczkować. Przy usypianiu i jednoczesnym ssaniu piers zdarzają mu się drgawki główki i rączki-raz/dwa na tydz. Nie wiem czy obserwować czy pedzić do neurologa. W innych sytuacjach takich drawek nie zauważyłam nigdy.

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny, wiem że to strasznie stary wątek, ale może jest tu jeszcze któraś z mam, z takim problemem? U nas jest podobnie. Dziecko na granicy zasypiania/ karmienia zaczyna się trząść. Czasem rączka czasem bark i główka. Po przytrzymaniu dłużej wszystko ustaje. Mamy mieć EEg i reznoznas. Neurolodzy uspokajają, że to raczej nie padaczkowe. Ale ja już wariuje od zmysłów. Npiszcie prosze czy obajwy ustąpiły i jak teraz dzieciaczki się mają Pls!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Specjalista odpowiada (terapeuta i logopeda)

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]