Dzisiaj jest śr paź 17, 2018 3:03 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Specjalista odpowiada (terapeuta i logopeda)

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam,

Założyłam ten temat ponieważ szukam mam, które musiały bądź muszą zakładać dzidzi poduszkę frejki...

chciałabym móc z kimś o tym porozmawiać, zasięgnąć rady...

Moja Martusia od wczoraj musi nosić taką poduszkę. Nie będę się chyba rozpisywać co jak i dlaczego... pewnie wcześniej już rozpoczęłabym leczenie gdyby nie seria "lekarzy", z którymi miałam do czynienia. Tak czy siak zrobiłam małej usg bioderek bo tak mi intuicja podpowiadała i okazało się, że wada jest dość spora i wymaga kilkumiesięcznego leczenia właśnie poprzez poduszkę frejki.

Malutkiej ciężko się do niej przystosować, my cierpimy razem z nią... wczoraj przepłakałam pół dnia, noc nieprzespana, dziś już troszkę lepiej...

Wiem, że to wszystko dla jej dobra ale jestem podłamana tym, że dzidzia będzie musiała być tyle czasu unieruchomiona :(

Piszcie, proszę jak macie jakieś doświadczenia, wiedzę, cokolwiek, będzie mi miło z kimś o tym pogadać...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nasza Marysieńka też nosiła poduchę ortopedyczną - trwało to miesiąc... przez pierwszy tydzień płakała, nie mogła się przyzwyczaić do niej, a ja tym bardziej nie mogłam znieść tego widoku :-( Powiem Ci jedno @nutka - Twoja córcia nie cierpi z powodu bólu, bo taka poducha nie sprawia bólu, natomiast z pewnością jest to dla dziecka dyskomfort, powiem Ci jedno, warto przecierpieć by na starość Twoja córcia nie miała problemów i byś sobie później nie wyrzucała tego, ze mogłaś jej jednak zakładać poduchę! Bądź dzielna i cierpliwa!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Nie wiem nic na ten temat , ale zycze szybkiego powrotu do zdrowia twojej Martusi . wyobrazam sobie jak musi byc ciezko i jej i tobie !

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moja córeczka też dostałą zalecenie noszenia tej poduszki przez lekarza, u którego byliśmy na fundusz. Ponieważ zachowanie lekarza pozostawiało wieeeele do życzenia, następnego dnia wybraliśmy się prywatnie do lekarza bardzo nam polecanego. Okazało się, że bioderka są w normie i bez sensu męczylibyśmy Małą tą poduszką :evil: , ale nie o tym...
Jak wspomniałam temu lekarzowi, że zalecono nam frejkę to powiedział, że nawet jakby była potrzeba korygowania jakimś aparatem to teraz odchodzi się od frejki i że absolutnie by jej nie zalecał, a zaleca się bodajże szelki Pavlika.
Zanim byliśmy u tego drugiego lekarza też przeryczałam poprzedni dzień- szukałam sporo informacji o frejce w internecie i też spotkałam tam kilka negatywnych wypowiedzi ad frejki.
To tak tylko informacyjnie- bo jeśli masz zaufanie do lekarza, to zdasz się przecież na jego metody.
Głowa do góry, dziecko przyzwyczai się w końcu- to wszytsko przecież dla dobra Malucha.
Choć rozumiem jak Ci ciężko.
Najważniejsze, że te wady są do skorygowania w 100%.
Trzymam kciuki!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przez pierwszy tydzien byla masakra szczegolnie w nocy wiec nie kladlam frejki na noc corce, po tygodniu sie przyzwyczaila i zapomniala ze ma to diabelstwo na sobie a nosiala 2 miesiace 20 cm frejke.

Obrazek
"Dziecko to czastka Nieba na ziemi"..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

my mamy 25 cm frejke... spora... pewnie minimum 3 miesiące... przy czym rozmiar pewnie będzie się powiększał bo mała rośnie.... a wada ponoć jest dość duża...i pani doktor nie była w stanie stwierdzić czy 3 miesiące wystarczą...

avida dzięki za info... ja póki co znalazłam pozytywne opinie w frejce i szelkach. Ale jak będę z małą do kontroli za 2 tyg. to zapytam o te szelki, może one byłyby lepsze na dłuższą mete... nie wiem jaka jest róznica, bo może zalecane to jest w zależności od schorzenia...

Acha i jeszcze mam jej tak układać nózki, żeby jej staw wskoczył w prawidłowe miejsce tylko strasznie się tego boję no i w efekcie nie wiem czy ja tą poduszke dobrze zakładam...

Offline Wyświetl profil  

a ja mam poduszkę z łuską gryki bardzo wygodna :)

Offline Wyświetl profil  

Ja polecić mogę szwedzkie poduszki ortopedyczne marki <reklama>Wygodne, w atrakcyjnej cenie i polecane przez wielu lekarzy. Któraś z was posiada może?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Specjalista odpowiada (terapeuta i logopeda)

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]