Dzisiaj jest pt sty 19, 2018 2:59 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Specjalista odpowiada (terapeuta i logopeda)

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam!
Ja dostałam chodzik w "spadku". Sama nigdy bym nie kupiła, bo też słyszałam, że nie jest zalecany. Powiem tak - używamy go od jakiś 2 miesięcy chyba, nie za długo w ciągu dnia. Synek głównie bawi się na podłodze lub w kojcu, ale czasami nie chce już ani tu ani tu i żeby zmienić Mu otoczenie wsadzam go w chodzik i jedzie do przedpokoju lub ze mną do kuchni. Nie ukrywam - chodzik przydaje się też, kiedy ja muszę coś zrobić a mały nie chce siedzieć w kojcu.
Ale staram się nie nadużywać tego wynalazku!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Drogie Mamy :lol:
Nie używamy chodzików.Dzieci mają siebie i swoje ciało poznawać doświadczalnie i nie jest obojętne jak to robią,gdyż pierwsze doświadczenia są decydujące.To się zapisuje "na twardym dysku".Jeśli się zapisze prawidłowo-dziecko tak będzie się poruszało,tak będzie obciążało tę a nie inną stronę,część stopy,w takim układzie głowy,z taką pracą oczu.... jeśli zapisze się źle nikt tego w przyszłości nie zmieni.Może się uda a może nie.Nieraz taki układ zauważamy po 2-4 latach kiedy dziecko wykorzystując ten wzorzec ruchu spowoduje koślawość kolan,bo noga ustawiła się nie w pionie,bo dziecko chodziło w chodziku jakkolwiek ustawiając stopę i nogę -bo to tak fajnie patrzeć ile mu to sprawia frajdy.Nie rozumiem!!! :g^^: :wrr: A potem -Pani coś zrobi bo Zuzia,Kasia,czy Krzyś ma koślawe nogi.Otóż wtedy niewiele o ile nic się nie da zrobić.Ale dziś moja pociecha ma tyle frajdy.OK.Na zdrowie. :evil:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pani Elżbieto bez nerwów czasami nie da się wytłumiać, ze coś jest "Bee" i szkodzi no chyba, ze zaczniemy na niektóre mamy stosować metodę "łopatologi" :lol: 8) jak nie zrozumie to łopatą po głowie wiem drastyczne, ale tylko to czasami działa :roll: :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja 11 letnia dzisiaj corka bawila sie w chodziku ale niewiele...raczej w nim siedziala...zazwyczaj raczkowala po podlodze...ale mialysmy problem wlasnie z koslawoscia kolan i stop... i wlasnie tutaj sie dowiedzialam ze przyczyna tego mogl byc chodzik... :shock: nigdy tego nie kojarzylam..a tu prosze...dzisiaj julka ma proste piekne nogi ale nie obeszlo sie bez wizyt u ortopedy i gimnastyki korekcyjnej... nie przyszlo mi do glowy ze to moze byc przez chodzik...chociaz naprawde niewiele z niego korzystala... :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

właśnie, jak tu wytłumaczyć mamom, że chodzik to zło, zaraza brrr..
ja sie wole nie angażować bo strasznie mnie to wkurza jak ktoś pozostaje "ślepy i głuchy" na argumentacje na stanowcze nie i brnie w tej swojej nieświadomości czy "głupim" uporze...

wszystkie wynalazki dla dzieci, a tym samym ulepszacze życia dla mam jeśli się stosuje należy to robić z głową :!:

Bo tak naprawdę to my uprzyjemniamy sobie życie kosztem zdrowia naszych dzieci - bo jakby tu zliczyć "te minutki" spędzone w leżaczku, foteliku, na bujaczku-huśtawce to nazbiera się ładnie...

:wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cytat z pewnej gazety:

Korzystanie z chodzika nie służy rozwojowi nóżek i stóp dziecka ani nie ułatwia nauki chodzenia.
Zakłóca natomiast naturalny przebieg rozwoju ruchowego malucha.
Dziecko wsadzone do chodzika nie uczy się prawidłowego obciążania stóp oraz przenoszenia ciężaru ciała z nogi na nogę.
Inaczej ocenia odległości co często jest powodem do wypadków.
Poza tym przebywanie w chodziku negatywnie wpływa na kształtowanie się kręgosłupa i miednicy malca oraz na sposób stawiania nóżek.

Zamiast chodzika, zaproponuj dziecku zabawkę do pchania (np. pojazd z pałąkiem do trzymania).

Offline Wyświetl profil  

każdy wychowuje dziecko na swój sposób - ale czyjim kosztem ??? niestety tych biednych dzieci - niech tacy rodzice póżniej nie zastanawiają się skąd problemy z jelitami, brzuchem czy wszelakie skrzywienia kegosłupa.

Chodzikow nie warto stosowac
Moja znajoma zafundowała 3,5 miesięcznemu dziecku chodzik- skoczek bo stwierdziła że ma proste i silne plecy .... idzie osłupieć - ale takie sytuacje mają miejsce

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Specjalista odpowiada (terapeuta i logopeda)

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]