Dzisiaj jest śr sie 15, 2018 5:48 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

hej,

brałam tabletki przez 5 lat i chciałabym je odstawić. Jak myślicie, po jakim czasie mogę zajść w ciążę? Nie ma reguły czy jednak po tak długim czasie brania "swoje trzeba odczekać"?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Róznie bywa z powrotem płodności po odstawieniu tabletek, czasami udaje się w pierwszym cyklu, tzn efekt odbicia tabletek, a czasami nie udaje się długi czas, z tym ze nie wiadomo czy od tabletek czy od czego. Ja np brałam tabletki też około 5 lat, o dziecko staram sie już 1,5 roku i nic :?

Jednak jest tu dużo dziewczyn ktore szybko zaskoczyły po tabletkach, wszystko zależy od tego jak Twój organizm reaguje na hormony. Czasami jest nawet tak że jak kobieta nie może zajść to daje jej się tabletki na 3 cykle i po odstawieniu ich się udaje.

Trzymam kciuki obyś nie musiała czekać tyle co ja :okk:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu po odstawieniu, chociaż czasami organizm może się rozregulować przez branie tabletek i kilka miesięcy trwa powrót do jajeczkowania

Offline Wyświetl profil  

mam takie nurtujace pytanie. przez 5 dni bralam tabletki, zapomnialam wziac 3 kolejnych, zdecyowalam sie nie brac ich juz, postanowilismy starac sie o dziecko, choc mialo to nastapic dopieor po pelnym braniu tabletek. ale natrfilo sie tak, ze ich nie wzielam kilku pod rzad, wiec nie biore do konca. dzis poczytalam troche i kurcze zaczynam sie obawiac, bo nawet jesli uda sie nam w tym miesiacu, czyli w cyklu z 5 tabletkami (mozliwe jest, ale pewnie te tabl. troche zablokuja?), boje sie ze to wplynie na ciaze, wiadomo hormony itp. i kurcze obawiam sie bo kochalismy sie juz i mozliwosc zajscia juz wystepuje, a boje sie w zwiazku z tymi przyjetymi tabletkami. mialyscie kiedys taka sytuacje? wiecie cos o tym?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Po pięciu tabletkach dostaniesz okres i później będziesz miała fizjologiczny cykl. Może być rozregulowany, ale będzie już fizjologiczny, więc tak samo jakbyś skończyła całe opakowanie.

A co do ciąży po tabletkach, odczekałabym conajmniej miesiąc.
Byłam w swoim życiu u wielu ginekologów, każdy mówił co innego - że w pierwszym cyklu można się starać, a wcześniejsze branie tabletek nie będzie miało wpływu, drugi gin, że miesiąc a jeszcze inny, że conajmniej trzy miesiące.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

aha no to super dziekuje ;) bo jeszcze wlasnie chcialam pytac jak to bedzie, powinno pojawic sie krwawienie z odstawienia, a pozniej normalny okres, czy juz nie? czy samo to krwawienie i jakby poczatek nowego cyklu?
na internecie pisza nawet ze pol roku poczekac, a wlasnie niektorzy, ze od razu, a niektorzy ze czekac miesiac i od 2 mozna sie starac. w pierwszym miesiacu podobno czesto mnoga ciaza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Najprawdopodobniej będziesz mieć krwawienie z odstawienia i normalny cykl. Ale przecież każda kobieta jest inna. Mogą się zdarzyć jakieś plamienia. Nie ma co zgadywać, jak będzie. Sama zobaczysz.
Ogólnie prawdopodobieństwo ciąży mnogiej jest większe u kobiet, które stosowały antykoncepcję hormonalną.
A jeśli chodzi o "odczekiwanie", to wydaje mi się, że nawet jeśli zaszłabyś w ciążę od razu, nic złego się nie stanie. Sęk w tym, że najpierw cykl musi odzyskać pełną płodność, że się tak wyrażę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No właśnie, jak pisze XEZ, jak tylko wystąpi owulacja w pierwszym cyklu po ostawieniu i zajdzie się w ciążę, to wszystko powinno być ok.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Antykoncepcja i naturalne planowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]